چیزهایی که افراد موفق در خانه هایشان دارند

4 comments
6 Min Read

چیزهایی که افراد موفق در خانه هایشان دارند

همه ما موفقیت در زندگی را دوست داریم اما گاهی دستیابی به آن دشوار می شود، به راستی راز افراد موفق چیست؟ افراد موفق چه چیزی در خانه هایشان دارند؟

همه ی ما دلمان می خواهد که به موفقیت دست یابیم، اما افراد موفق چه می کنند. این سوالی است که در ذهن همه ی ما ایجاد می شود. موفقیت در پیروزی خلاصه نمی شود بلکه شامل عادات روزمره، رشد، پیشرفت و تصمیم هایی است که در زندگی می گیریم. تعجب ندارد اگر تمام افراد موفق، خصوصیاتی مشابه داشته باشند. همه آنها لوازمی در خانه خود دارند که موجب افزایش تمرکز، برقراری ارتباط بیشتر با خانواده و رشد و پیشرفت شان می شود. ما نام تعدادی از آنها را برایتان آورده ایم تا شما هم الگو بگیرید.

۸ موردیکه افراد موفق در خانه هایشان دارند

۱- لوازم ورزشی

یکی از چیزهایی که افراد موفق در خانه هایشان دارند، وسیله ای است که آنها را به ورزش کردن ترغیب می کند. من خرید لوازم ورزشی گران قیمت مانند تردمیل و دوچرخه را پیشنهاد نمی کنم، این وسیله می تواند یک تشک یوگا، طناب بازی، هولاهوپ، دمبل یا حتی فضایی باز برای ورزش کردن باشد. شاید باشگاه ورزشی از خانه ماهم دور باشد و گاهی حوصله رفتن به آنجا را نداشته باشیم اما با وجود این لوازم، دیگر هیچ بهانه ای برای ورزش نکردن نخواهیم داشت.

حتی موفق ترین افراد هم گاهی نیاز به انگیزه دارند

۲- کتاب هایی الهام بخش

چیزهایی که افراد موفق در خانه هایشان دارند

حتی موفق ترین افراد هم گاهی نیاز به انگیزه دارند. در این شرایط کتاب بهتر از هر چیز دیگری عمل می کند. کتاب هایی که رازهای موفقیت افراد، دلایل شکست، سدهای پیش رو و شیوه درست کار و زندگی را بیان می کند و به ما انگیزه ادامه زندگی و دنبال کردن هدف هایمان را می دهد.

۳- مکانی آرام برای کار کردن

افراد موفق گاهی مجبورند در خانه هم کار کنند. اما محل کار آنها در خانه مکانی دنج و آرام است. جایی که هیچ عاملی برای حواس پرتی وجود ندارد و به خوبی می توانند بر کارهای خود تمرکز کنند.
این روش فوایدی دارد که مهمترین آن بالا رفتن سرعت کار است. به جای این که ۴ ساعت جلوی تلویزیون بنشینیم و مدام حواس مان حین کار پرت شود، در اتاق کارمان را می بندیم و با تمرکز کامل کارهایمان را در عرض ۱ تا ۲ ساعت تمام خواهیم کرد.

۴- دفترچه ای برای یادداشت اهداف

در زندگی افراد ۳ نوع هدف وجود دارد: اهداف بلند مدت مانند تصمیم هایی که آغاز سال نو میگیرید. اهداف کوتاه مدت مانند پروژه های چند هفته ای و اهداف روزانه که به سادگی قابل انجام هستند. افراد موفق این توانایی را دارند که تمام این اهداف را در کنار هم به خوبی برنامه ریزی کنند و پیش ببرند که بهترین راه هم تهیه یک دفترچه یادداشت است. از دفترچه یادداشت کوچک که قابل حمل در کیف یا کیف پول است، استفاده کنیم.

۵- میز و صندلی کار مناسب

ما مقالات زیادی درباره شیوه درست نشستن می خوانیم اما آن را در زندگی خود به کار نمی گیریم. هنگامی که ساعت ها پشت میز می نشینیم و غرق کار می شویم، شیوه صحیح درست نشستن را فراموش می کنیم اما این را بدانیم که بدن سالم منجر به ذهن سالم، خلاق و فعال می شود. بنابراین در انتخاب میز و صندلی کار خود نهایت دقت را به خرج دهیم.

۶- نمایش تصویری اهداف

من در خانه ام یک وایت برد دارم و هر چند وقت یک بار روی آن مراحل پیشرفت اهدافم را با جدولی نشان می دهم. نمایش تصویری اهداف به ما کمک میکند تا تمرکز و تسلط بیشتری بر آن داشته باشیم.

۷- یخجالی پر از مواد غذایی سالم

چیزهایی که افراد موفق در خانه هایشان دارند

غذای سالم از الزامات زندگی هر فردی است و افراد موفق این را به خوبی درک کرده اند. مصرف مواد غذایی سالم منجر به ذهنی سالم می شود. بنابراین هله هوله ها را دور بریزیم و به دنبال غذاهای سالم تری باشیم تا انرژی کافی را برای فکر کردن به اهداف مان بدست آوریم.

۸- میزغذاخوری به دور از تلویزیون

افراد موفق قادرند میان زندگی و کار خود تعادل برقرار کنند. آنها میز غذاخوری را به دور از تلویزیون قرار می دهند تا بتوانند غذای خود را با تمرکز و آرامش بیشتری میل کنند و درباره اتفاقاتی که در طول روز گذشت با هم به گفتگو بنشینند.

مانیتورها همه جا هستند. یک فرد به طور متوسط از ۶۰ دقیقه، ۴۵ دقیقه خود را در مقابل مانیتور می گذراند. بنابراین فیلم دیدن یا بازی کامپیوتری فرصت خوبی برای استراحت کردن مغز ما نیست. به جای آن به دنبال سرگرمی باشیم که به جای مغزمان، دست مان را درگیر کند. نقاشی کردن، ساز زدن، باغبانی، معرق کاری یا هر چیزی غیرمرتبط با مانیتور، گزینه خوبی است.

بیشتر افراد موفق جهان برخی یا تمام لوازم نامبرده را در خانه خود دارند. نکته مهم این است که بتوانیم در حین پیشرفت کاری، آرامش و عشق را نیز در خانه خود تجربه کنیم. با برقراری تعادلی بین این دو ما هم می توانیم فردی موفق باشیم.

۳.۹/۵ - (۹ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

4 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
4
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx