15 پیشنهاد برای پولدار شدن

10 comments
12 Min Read

15 پیشنهاد برای پولدار شدن

پولدار شدن راه هایی دارد که در زندگی باید به آنها توجه کرده و از آنها استفاده کرد که در این مقاله ۱۵ راه پولدار شدن را ارائه داده ایم.

راههای ساده برای پولدار شدن

اول از همه، این کار نیازمند انضباط نفس و تمرین است. این امر علاوه بر فکر کردن به خودمان شامل فکر کردن به دیگران هم میشود، شامل این که چطور می توانیم به آنها کمک کنیم مشکلات شان را حل کنند و این که از آنها چه چیزهایی می توانیم یاد بگیریم.

همینطور به اطلاع از مقدار کاری که قصد داریم برای رسیدن به رویاهایمان انجام دهیم نیز مربوط می شود.

پیش از آن که سفر کارآفرینی مان را شروع کنیم، مطمئن شویم هدفی را دنبال می کنیم که برایمان اهمیت دارد – هدفی که فراتر از یک کیف پر از پول باشد. درحالی که سخت کار کردن حائز اهمیت است، اما اگر اشتیاق نداشته باشیم قابل تحمل نخواهد بود. یک برنامه ی روتین درست کنیم، طرحی بلند مدت بریزیم و به آن متعهد باشیم.

در اینجا ۱۵ پیشنهاد خردمندانه از نویسندگان و همکاران و کسانی که درباره ی ثروت آفرینی با آنها صحبت شده را به شما ارائه می کنیم.

۱۵ پیشنهاد برای پولدار شدن

۱- پایین تر از سطح انتظاراتمان زندگی کنیم (سطح توقعاتمان را پایین بیاوریم)

سرمایه دار میلیاردر کریس ساکا اوایل امسال به انترپرنر گفت “بهترین توصیه ی من در زمینه ی سریعترین راه ثروت آفرینی آن است که پولتان را خرج نکنید، و بعدها بیشتر از حد نیازتان پول برای خرج کردن خواهید داشت.” اگر به اندازه ی کافی پول پس انداز کنیم، ممکن است نهایتاً بتوانیم کار روزانه ای که داریم را کنار بگذاریم و کار و حرفه ی خودمان را راه اندازی کنیم. آنطور که مدیرعامل اوبر، تراویس کالانیک، در توئیت خود اذعان به انجام آن کرده است، این یعنی در حالی که می توانیم بلیط درجه ی یک بخریم، از پروازهای معمولی استفاده کنیم. 

۲- جاه طلب نباشیم، با اهداف کوچک شروع کنیم

سودهای کم به موفقیت بزرگ می انجامند. به فکر سرمایه گذاری باشیم: برای شروع پول زیادی لازم نداریم، و نباید انتظار بازده های کلان بلافاصله را داشته باشیم، با صبر، می توانیم مقادیر کم را به مبالغ بزرگ تبدیل کنیم.

۳-برای ثروت آفرینی به آدم ها کمک کنیم

ما استعدادها، تجارب و احساساتی داریم که با مردم جهان به اشتراک بگذاریم. اگر بخواهیم از وقت و مهارتهای مان برای کمک به بهبود زندگی دیگران استفاده کنیم یا به دیگران بگوییم برای موفق بودن چطور عمل می کنیم پس می توانیم امرار معاش کنیم.

۴- باور کنیم که استحقاق داریم

خودمان را با دیگران مقایسه نکنیم، و نگران نباشیم از این که برای پول گرفتن بابت کاری که انجام می دهیم به اندازه ی کافی خوب نیستیم. اگر آدم ها از ما درخواست مشاوره یا خدمات کنند، ما آمادگی ارائه به آنها را داریم، و باید یک قیمت رقابتی از آنها مطالبه کنیم. (با این حال باید به یاد داشته باشیم که همیشه برای یادگیری و رشد جا داریم! )

15 پیشنهاد برای پولدار شدن

۵- برای ثروت آفرینی خانه نخریم

درحالی که مالکیت برای بسیاری از آدم ها یک رویا است، سبک زندگی کارآفرینانه روز به روز متزلزل و ناپایدار می شود. به جای آن که برای داشتن خانه ای که مال خودمان باشد پول خرج کنیم، عاقلانه تر این است که پرداخت های ماهانه مان را صرف اجاره ی خانه کنیم و به فکر انواع دیگری از سرمایه گذاری باشیم.

۶- صنعت مان را بر اساس علایق مان انتخاب کنیم

برای قرار دادن خودمان در مسیر موفقیت، شرکتی را در حوزه ای که به آن علاقمند هستیم راه اندازی کنیم. کارآفرینی نیازمند سخت کوشی است، و اگر دلمان با کاری که انجام می دهیم نباشد، احتمال آن که در بلند مدت در آن کار دوام بیاوریم بسیار کم است. مارک کوبان به انترپرنر گفت، اگر صنعتی را انتخاب کنیم فقط به این خاطر که فکر می کنیم یک صنعت سودآور خواهد بود، “کسی وجود خواهد داشت که بهتر از ما آن کسب و کار را می شناسد و ما را از میدان به در خواهد کرد.”

۷- برای ثروت آفرینی مشکلی را حل کنیم

باید برای محصول یا خدمتی که ما فراهم می کنیم بازاری وجود داشته باشد. آنطور که ستاره ی برنامه ی تلویزیونی شارک تنک، رابرت هرجاوک، توصیه کرده است؛ مطمئن شویم چیزی را فراهم می کنیم که مشتریان به آن نیاز دارند. اگر کس دیگری کاری را که ما به دنبال انجام آن هستیم انجام می دهد، راهی پیدا کنیم که خودمان را از او متمایز کنیم و کیفیت کارمان را بهبود ببخشیم.

۸- یک طرح مالی بنویسیم

قصد داریم چطور به هدف خود یعنی ثروت آفرینی دست پیدا کنیم؟ در این راه چه اهدافی را باید پشت سر بگذاریم؟ بنشینیم و یک طرح مکتوب تهیه کنیم و آن را با اولویت بندی ها، جداول زمانی، کمک های مربوط به طرح بازنشستگی و هرآنچه در مورد ما و وضعیت مان صدق می کند تکمیل کنیم.

۹- نمره ی اعتباری مان را بهبود ببخشیم

داشتن نمره ی اعتباری خوب به ما کمک خواهد کرد کسب و کارمان را درجه بندی کنیم و برای انجام خریدهای بزرگ، وام، کمک مالی و خطوط اعتباری بیشتر بگیریم. از طرف دیگر، داشتن یک نمره ی اعتباری ضعیف ما را با دردسر نرخ بهره ی بالا مواجه خواهد کرد.
بسیاری از مالکان کسب و کار از این نکته غافل هستند که باید برای شرکت های شان علاوه بر اعتبار شخصی، اعتبارسازی نیز بکنند. برای تقویت نمره ی اعتباری مان چند اقدام می توانیم انجام دهیم من جمله پرداخت به موقع قبض ها و صورت حساب های مان، به حداقل رساندن بدهی مان و کنترل گزارش اعتباری مان به صورت دوره ای.

۱۰- توجه داشته باشیم

نسبت به رویدادهای جاری خودمان را به روز نگه داریم و در مطبوعاتی آبونه شویم که در حوزه ی صنعت ما متخصص هستند و از این طریق در جریان اخبار رقبای خود قرار بگیریم. از اقدامات و معاملاتی که دیگران انجام می دهند یادداشت برداریم، و نسبت به ارتباطات بالقوه، شرکا یا فرصت های جدید شناخت پیدا کنیم. ممکن است بخواهیم در زمینه ی فرصت های سرمایه گذاری مثل مستقلات، صندوق های سرمایه گذاری مشترک و سهام خودمان را آموزش بدهیم.

مطالعات نشان داده اند که موفقترین آدم ها در میان ما سحرخیزها هستند.

۱۱- زود از خواب بیدار شویم

اگر قبل از خانواده، همکاران، یا هرکس دیگری که ممکن است حواس ما را از کار، ورزش، و برنامه ی روزانه پرت کند از خواب بیدار شویم به معنای دقیق کلمه بسیار جلوتر خواهیم بود.
مطالعات نشان داده اند که موفق ترین آدم ها در میان ما، سحرخیزها هستند. یک دلیلش آن است که آنها حلال مشکلات فعالی هستند. انترپرنر در طول سال ها شواهد فراوانی برای این ترفند سبک زندگی جمع آوری کرده است.

15 پیشنهاد برای پولدار شدن

۱۲- برای ثروت آفرینی ثابت قدم باشیم

اگر خودمان را در زمینه ی یک چیز مطرح کنیم، یا اگر کالا یا خدمات مان همیشه و در فواصل زمانی منظم در دسترس باشد، آدم ها ما را به خاطر خواهند سپرد. این تاکتیک بالاخص برای کارآفرینانی که از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند جواب می دهد. کیسی نیستات را در نظر بگیریم که از طریق ویدیو بلاگ هفتگی خود طرفدارانی به دست آورده است، یا کسانی که به عنوان تاثیرگذاران حوزه ی اینستاگرام، و به واسطه ی در دسترس بودن– زمانی که مخاطبان شان از آنها انتظار داشتند در دسترس باشند– میلیون ها دنبال کننده پیدا کرده اند.

۱۳- راه یک رهبر را دنبال کنیم

اگر می خواهیم دیگران ما را به عنوان یک رهبر بشناسند، مثل یک رهبر عمل و صحبت کنیم. برای خودمان الگوهایی درست کنیم و از نحوه ای که آنها برای کسب عزت و احترام خودشان را مدیریت می کنند، با فکر صحبت می کنند و بی نقص عمل می کنند تقلید کنیم. درحالی که ممکن است در آغاز غیر طبیعی به نظر برسد، اما مهم است که از خودمان اعتماد به نفس نشان بدهیم. با وجود این، مراقب باشیم چون اعتماد به نفس بیش از حد می تواند یک نقطه ی انحراف یا نشانه ای از تزلزل باشد.

۱۴- برون سپاری کنیم و به دیگران نمایندگی بدهیم

حتی کارآفرینان دارای چندین استعداد نیز به تنهایی نمی توانند به رویای خود دست پیدا کنند. افراد با استعدادی را استخدام کنیم که بتوانند توانایی های ما را تقویت کنند و نقاط ضعف مان را جبران کنند. اگر در یک حوزه تخصص نداریم، کسی را پیدا کنیم که صاحب چنین تخصصی باشد.
وقت ارزشمندمان را صرف کارهایی کنیم که در آنها از همه بهتر هستیم کارهایی که نمی توانیم به کس دیگری واگذار کنیم. به عنوان مثال، بسیاری از سرمایه گذاران، کارآفرینان مشتاق را که در یک صنعت خاص مهارت و کاردانی دارند(مثلاً مستقلات) تشویق می کنند که یک شریک فنی پیدا کنند تا به آنها در ساخت محصول دیجیتالی شان کمک کند.

۱۵- به دیگر شکل های ثروت نیز فکر کنیم

درحالی که همیشه از آن به عنوان “مقصود نهایی” یاد می شود، اما به یاد داشته باشیم که پول همه چیز نیست. در راستای داشتن یک زندگی پرحاصل و پرمایه، از اهمیت سلامت جسمی، عاطفی و معنوی خود نکاهیم. در پایان، اگر روی اولویت های شخصی مان مثل سلامتی و روابط تمرکز کنیم، شادتر و روبراه تر خواهیم بود و پول هم احتمالاً به دنبال آن حاصل خواهد شد.

۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

10 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
10
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx