میلیاردرهای جهان در عرصه ی تکنولوژی

نظرات 8
5 دقیقه زمان مطالعه

teknologi-informasi

ثروتمندترین افراد جهان در عرصه ی تکنولوژی 

در هفته نامه «فوربس» در مطلبی که منتشر کرده به معرفی میلیاردرهای عرصه ی تکنولوژی پرداخته است. جای تعجب ندارد که “بیل گیتس” که پیش از این توانسته بود به عنوان ثروتمندترین مرد جهان در این چند سال شناخته شود در رأس این فهرست قرار گیرد. 

در این مطلب با هشت نفر نخست فهرست فوربس آشنا می شویم.

bill-gates

بیل گیتس (Bill Gates)

 • ثروت خالص: ۷۵ میلیارد دلار
 • کمپانی: مایکروسافت

“بیل گیتس” در دنیا به‌ عنوان بنیان گذار تحول در رایانه های شخصی مشهور است. نحوه ی تجارت بیل گیتس به دلیل این که قدرت رقابت را از رقیبان سلب کرده‌، همواره مورد انتقاد بوده و در زمان هایی نیز از بیل گیتس به این دلیل شکایت شده است. بیل گیتس همواره تلاش های خیرخواهانه ی متعددی را نیز دنبال کرده است.

jeff-bezos

جف بزوس(Jeff Bezos)

 • ثروت خالص: ۴۵.۲ میلیارد دلار
 • کمپانی: آمازون

جف بزوس به همراه نامزد خود در سال ۱۹۹۴ شرکت آمازون را تأسیس کرد و بلافاصله یک برنامه نویس حرفه ای به نام “کافان” را تشویق کرد تا در این شرکت استخدام شود. یک سال بعد یعنی در سال ۱۹۹۵ اولین نسخه از وب سایت آمازون روی شبکه ی اینترنت قرار گرفت و از تاریخ ۱۶ جولای ۱۹۹۵ رسماً کار خود را آغاز کرد.

1426841770_zuckerberg

مارک زوکربرگ(Mark Zuckerberg)

 • ثروت خالص: ۴۴.۶ میلیارد دلار
 • کمپانی: فیس‌بوک

دیگر وقتش رسیده بود که آقای فیس بوک در این فهرست بیشتر دیده شود. مارک زوکربرگ از زمانی که این شبکه ی اجتماعی عظیم را راه‌ اندازی کرده است همواره در بین فهرست ثروتمندان دنیا جایی برای خود دست و پا کرده است. مارک زوکربرگ در سال های اخیر میلادی یک معامله ی پرسرو صدا نیز انجام داد و واتس‌آپ را خریداری کرد.

File of Oracle Corp CEO Ellison introducing the Oracle Database In-Memory during a launch event in Redwood Shores

لری الیسون (Larry Ellison)

 • ثروت خالص: ۴۳.۶ میلیارد دلار
 • کمپانی: اوراکل

“لارنس ژوزف الیسون”، یکی از بنیان گذاران و مدیرعامل شرکت اوراکل، یکی از شرکت های عمده در زمینه ی نرم افزارهای پایگاه داده است. لری الیسون علاوه بر فن آوری در زمینه ی ورزش نیز فعالیت می کند. لری الیسون همچنین یک جت شخصی دارد که بارها باعث جنجال شده است. لری الیسون مدت هاست یکی از چهره های ثابت این فهرست می باشد.

larry-page

لری پیج (Larry Page)

 • ثروت خالص: ۳۵.۲ میلیارد دلار
 • کمپانی: گوگل

چهارم آوریل ۲۰۱۱ پس از استعفای اریک اشمیت، لری پیج به عنوان مدیرعامل اجرایی گوگل انتخاب شد. در سال ۲۰۱۳ فوربس دارایی پیج را حدود ۲۳ میلیارد دلار تخمین زده بود. ثروت لری پیج در سال های اخیر میلادی افزایشی چشمگیر داشته است. لری پیج همچنین به همراه سرگئی برین تقریباً ۱۶ درصد از سهام گوگل را در اختیار دارند.

Gov. Brown Signs Legislation At Google HQ That Allows Testing Of Autonomous Vehicles

سرگئی برین(Sergey Brin)

 • ثروت خالص: ۳۴.۴ میلیارد دلار
 • کمپانی: گوگل

وقتی لری پیج در این فهرست حضور دارد چندان عجیب و دور از انتظار نیست که سرگئی برین هم در این فهرست حضور داشته باشد. سرگئی برین در حال حاضر مدیر تکنولوژی شرکت گوگل است. آن ها تا پیش از سال ۲۰۱۴ میلادی در هر فهرستی که اعلام می‌شد دقیقاً در کنار همدیگر قرار داشته اند.

steve-ballmer

استیو بالمر(Steve Ballmer)

 • ثروت خالص: ۲۳.۵ میلیارد دلار
 • کمپانی: مایکروسافت

استیو بالمر از ژانویه سال ۲۰۰۰ میلادی تا فوریه ۲۰۱۴ مدیرعامل شرکت مایکروسافت بود. استیو بالمر تمام دارایی خود را از راه کارمندی شرکت مایکروسافت به‌ دست آورده است آن هم در حالی که هیچ نسبتی با گیتس ندارد. استیو بالمر در قسمت های مختلف شرکت مایکروسافت شامل توسعه ی سیستم های عامل، اجرا، فروش و پشتیبانی مدیر بوده است.

michael-dell

مایکل دل(Michael Dell)

 • ثروت خالص: ۱۹.۸ میلیارد دلار
 • کمپانی: دل

مایکل دل متولد ۱۹۶۵ شهر هیوستون، رئیس و مدیرعامل شرکت دل است. همه ی کسانی که با سیستم های کامپیوتری کار می کنند و آشنایی دارند، به خوبی با محصولات دل آشنا هستند. بیش از هر چیز این رایانه های قابل حمل دل است که توانسته در سراسر جهان برای خود مشتریان پروپاقرصی دست و پا کند.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

8 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
8
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx