روز دهم شکرگزاری

نظرات 6
10 دقیقه مطالعه

روز دهم شکرگزاری

با شکرگزاری انرژی مثبت را به همگان هدیه کنید

«هیچ وظیفه ای واجب تر از بازگرداندن سپاسگزاری نیست»

بر اساس قانون جذب هرچه ما از صمیم قلب به دیگران ببخشیم، صد برابر آن به خودمان باز می گردد. بنابراین سپاسگزاری و تشکر زبانی از دیگران بابت چیزهایی که از آن ها دریافت می کنید برای بهبود شرایط شما لازم و ضروری است. انرژی شکرگزاری بسیار قدرتمند است، به همین دلیل نمی توانید نیروی قدردانی را به سمت هرکسی روانه کنید. اگر انرژی شکرگزاری را همچون خاکی نورانی تصور کنید، وقتی در برابر دریافت چیزی از دیگران از آن ها قدردانی می کنید انگار گردوغبار انرژی را بر سر و روی آن ها می پاشید.

انرژی مثبت و قدرتمند شکرگزاری بر هرکسی که شما آن را به سمت او می فرستید، تأثیر شگفت انگیزی خواهد داشت و آن را غنی می کند. بسیاری از ما انسان ها، در طول روز از طریق تلفن، شبکه های اجتماعی یا رو در رو در محل کار، رستوران، آسانسور، اتوبوس یا مترو با افراد زیادی در ارتباط هستیم و در اغلب مواقع این افراد لیاقت قدرشناسی ما را دارند به این دلیل که از آن ها چیزی دریافت می کنیم.

از تمام کسانی که به شما خدمات ارائه می دهند قدردانی کنید

از تمام کسانی که به شما خدمات ارائه می دهند قدردانی کنید

به افرادی فکر کنید که در طول روز با آن ها مواجه می شوید که برای شما خدمات و رفاه متعددی را فراهم می کنند. مانند کارگرانی که سیستم حمل و نقل را ایمن می کنند، یا کسانی که استفاده از خدماتی مثل آب، برق و گاز را برای ما ممکن و میسر می کنند. به نظافتچی ها و خدمتکارانی فکر کنید که معابر و خیابان ها، قطارها، اتوبوس ها، بیمارستان ها، رستوران ها، سوپر مارکت ها و اداره ها را تمیز می کنند. همه این افراد کار می کنند تا خدمتی به شما ارائه دهند و شما خدمت آن ها را دریافت می کنید. چنانچه در برابر خدمتی که به شما می کنند، از آن ها تشکر و قدردانی نکنید، آنگاه شما فردی قدردان نبوده اید و خوبی را از خود دور کرده اید.

اگرچه شما نمی توانید شخصاً به تمامی آن ها خسته نباشید بگویید و از آن ها تشکر کنید ولی می توانید دفعه ی بعد که از کنار آن ها عبور کردید، بر سر و روی آن ها گرد و غبار انرژی مثبت بپاشید، می توانید از خدمه ای که میز شما را تمیز می کند یا لیست غذا را می آورد و لیوان شما را پر می کند و غذایی که سفارش داده اید را برایتان سرو می کند با تمام وجود قدردانی کنید. یا این که وقتی که پشت میزتان نشسته اید یا در خیابان های تمیز در حال قدم زدن هستید، می توانید از صمیم قلب نسبت به آن ها و خدماتشان شکرگزاری کنید.

اگر در فروشگاه یا سوپرمارکت هستید، سعی کنید گرد و غبار مثبت را در تمامی مراحل خرید به کسانی که به شما خدمت ارائه می دهند، بپاشید. نسبت به تمام کسانی که در کار به شما کمک می کنند، سپاسگزار باشید خواه کارکنان دفتری باشند یا منشی و کارکنان محل کار و یا خدمه و نظافتچی ها. تمامی این افراد خدمتی را به شما ارائه می دهند و شایسته قدردانی شما هستند. این انرژی مثبت با استفاده از تشکر زبانی به آن ها منتقل خواهد شد.

گاهی اوقات با فردی مواجه می شوید که خدمتی که درخور شأنتان است را به شما ارائه نمی دهد یا این که توجه کافی به شما نشان نمی دهد. در این حالت سپاسگزاری تبدیل به مسئله ای سخت می شود، ولی قدرشناسی شما نمی تواند به رفتار و برخورد دیگران بستگی داشته باشد. شما موظف هستید قدردانی را انتخاب کنید. مهم نیست که چگونه! انرژی مثبت را در زندگی برگزینید. مهم نیست چگونه! این مسئله شما را یاری می دهد تا به یادآورید که شاید آن فرد در لحظه رویارویی با شما، درگیر مشکلی بوده باشد. شاید به تازگی غمی بر او وارد شده و اسیر حس ناامیدی شده و یا شاید در مرحله ای حساس زندگی باشد. همین حس قدردانی و محبت شما شاید خوشایندترین چیزی باشد که در زندگی تان اتفاق می افتد.

آداب سپاسگزاری را به خوبی رعایت کنید

آداب سپاسگزاری را به خوبی رعایت کنید

سعی کنید با محبت و مهربان باشید. زیرا تمام کسانی که می شناسید اسیر جنگی سخت هستند. اگر از کسی برای کمکی که به شما کرده تلفنی قدردانی می کنید، کلمه ی سپاسگزارم را سرسری به زبان نیاورید و علت آن را بگویید. برای مثال بگویید سپاسگزارم که راه خود را به خاطر کمک به من دور کردی، سپاسگزارم که وقت خود را در اختیار من گذاشتی، خیلی سپاسگزارم که مشکل من را حل کردی. در این صورت مطمئن باشید از جواب که دریافت می کنید متحیر و شگفت زده می شوید. زیرا آن ها به خوبی خلوص نیت شما را درک می کنند.

زمانی که از کسی تشکر می کنید به چهره ی او نگاه کنید تا متوجه قدردانی شما بشود و انرژی سپاسگزاری شما بر او تأثیر بگذارد. اگر زمانی که از کسی تشکر می کنید کلمه ی سپاسگزارم را در هوا به زبان بیاورید، گویی موقعیتی را برای کمک به دیگران از دست داده اید. یا اگر واژه ی سپاسگزارم را در شرایطی بر زبان بیاورید که نگاهتان به زمین است، در این صورت در قدردانی روراست نبوده اید.

هر کنشی یک واکنش در پی دارد. اگر زمانی که از کسی تشکر می کنید، به راستی همین احساس را داشته باشید، طرف مقابل این موضوع را درک خواهد کرد و احساس شما نه تنها احساس خوبی به فرد منتقل می کند بلکه این حس قدردانی شما را سرشار از شادی و شعف می کند.

امروز حداقل از 10 نفری که خدمتی برای شما انجام می دهد تشکر کنید. مهم نیست که وقت نمی کنید این کار را شخصا انجام دهید. در ذهن خود نسبت به کسی که خدماتی را به شما ارائه کرده سپاسگزاری کنید. انرژی مثبت قدردانی شما از این طریق بازهم به آن ها خواهد رسید. اگر هنگامی که از آن ها تشکر می کنید، انرژی ساطع شده را به شکل غباری در نظر بگیرید که بر روی افراد ریخته می شود، آن وقت شما تصویری نامرئی از چیزی در اختیار دارید که نیروی قدردانی و شکرگزاری نام دارد.

این تصویر ذهنی به شما کمک می کند تا باور کنید غبار مثبت شکرگزاری به راستی به افراد می رسد و در بهتر شدن شرایط زندگی به آن ها کمک می کند. و جالب است بدانید هر باری که شما غبار انرژی را بر روی افراد می پاشید در زندگی خودتان نیز تأثیرات متقابلی خواهد داشت.

یک قلم و کاغذ بر دارید، یا با استفاده از کامپیوتر به خاطرات خود بازگردید و به یاد آورید چه کسانی به خاطر شما از چهارچوب کار و زندگی خود بیرون آمده و به شما خدمتی ارائه کرده اند. سپس لیستی از 10 موردی که هرکسی به شما کمک ویژه کرده را تهیه کنید و با استفاده از کلمه سپاسگزارم، این انرژی مثبت را بر همه ی آن ها بپاشید.

تمرین روز دهم شکرگزاری

تمرین روز دهم شکرگزاری

با شکرگزاری انرژی مثبت را به همگان هدیه کنید

  • موهبت های خود را بشمارید. لیستی از 10 موهبتی که دارید تهیه کنید و بنویسید چرا نسبت به آن ها احساس سپاسگزاری دارید. لیست خود را از نو بخوانید و در پایان هر مورد کلمه ی سپاسگزارم را سه بار تکرار کنید و تا جایی که می توانید برای موهبت های خود سپاسگزار باشید.
  • امروز از 10 نفری که به شما خدمتی ارائه کرده اند و شما از آن ها بهره مند شده اید، با قدردانی زبانی یا قدردانی ذهنی انرژی مثبت سپاسگزاری را به آن ها منتقل کنید و از آن ها برای سرویسی که به شما ارائه داده اند با تمام وجود سپاسگزاری کنید.
  • پیش از آنکه بخوابید افکار خود را متمرکز کنید و کلمه سپاسگزارم را به خاطر بهترین اتفاقی که برای شما افتاده بر زبان آورید.
3.7/5 - (32 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

6 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
6
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx