روز دوازدهم شکرگزاری

نظرات 8
8 دقیقه مطالعه

روز دوازدهم شکرگزاری

شکرگزاری به پاس افراد مثبت و توانمندی که در زندگی ما تغییراتی ایجاد نموده اند (قانون جذب)

گاهی اوقات نور ما به خاموشی می رود و با درخشندگی فرد دیگری مجدد روشن می شود. هریک از ما باید با قدرشناسی عمیق به آن هایی فکر کنیم که شعله ی درونی ما را زنده و روشن نگه می دارند.

برای همه ی ما پیش آمده که در لحظاتی خاصی از زندگی به کمک فردی نیاز داشته ایم و در آن موقعیت از دیگران کمک، حمایت و راهنمایی مورد نیاز خود را دریافت کرده ایم. گاهی اوقات افراد دیگری با دلگرمی ها، تشویق ها و حضور به موقع خود زندگی ما را دچار تغییر و تحول مثبتی می کنند. پس از مدتی زندگی روال طبیعی خود را در پیش می گیرد و ما آن لحظاتی را که دیگران زندگی ما را تغییر داده اند را فراموش می کنیم، یا تاثیر آن ها را کاملا از یاد می بریم.

نقش افراد در تحول زندگی

همواره افرادی وجود دارد که نقش مهمی در تغییر و تحول زندگی ما ایفا می کنند!

ولی مدت ها بعد که به زندگی خود نگاه می کنیم، متوجه می شویم که آن ها چه نقش مهمی در زندگی ما داشته اند و چگونه زندگی ما را به شکل فوق العاده ای دگرگون کرده اند. ممکن است این فرد مربی، معلم، پدر، مادر، پرستار، برادر و خواهر، عمه، دایی یا هرکس دیگری باشد. شاید هم دکتر یا بهترین دوستتان!

ممکن است همان کسی باشد که شما را به همسرتان معرفی کرده، یا این که شما را با موضوعی آشنا کرده که تبدیل به زمینه ی مورد علاقه برای فعالیت های فعلی تان شده است. حتی می تواند شخصی باشد که او را نمی شناسید و خیلی کوتاه و ساده در زندگی شما ظاهر شده، اما تاثیرات اساسی و بزرگی روی زندگی شما اعمال کرده است.

باید به نحو شایسته قدردان این عزیزان باشیم

اگر مادرتان عشق به مطالعه ی کتاب و کمک به دیگران را در شما برانگیخته است و سبب شده مسیر زندگی تان به شکل محسوسی عوض شود، آن گونه که شایسته است بابت آن قدردان و سپاس گزار باشید. اگر پدرتان شما را جوری ترتیب کرده که همواره با ادب و موقر باشید و به نحوی شایسته و مثبت سخن بگویید، با این کار خود درواقع بهترین هدیه را به شما بخشیده است. حتی اگر دیگر زنده نیست از او به خاطر تاثیرات مثبتی که بر شما و زندگی تان گذاشته سپاسگزار باشید.

امروز شما به افرادی فکر خواهید کرد که زندگی شما را به شکل مثبتی دستخوش تغییراتی مثبت کرده اند. مکانی خلوت پیدا کنید و به انسان خاصی بیندیشید که زندگی شما را به شیوه ای خاص تحت تاثیر قرار داده اند. زمانی که سه نفر را برگزیدید با فرض این که آن ها همین الان رو به روی شما قرار دارند، با تک تک آن ها به گفتگو بپردازید و به آن ها بگویید چرا شما از آن ها سپاس گزار هستید و آن ها با رفتارها و اقدامات خود چگونه زندگی شما را تحت تاثیر قرار داده اند.

حداقل یک بار این تمرین جالب را انجام دهید

این تمرین را حتما طی یک جلسه و با در نظر گرفتن سه نفر اجرایی کنید، به این دلیل که سبب می شود احساس شکرگزاری شما را به سطوح بالاتری از موفقیت و قدرشناسی ببرد. اگر این تمرین را در طول روز به شکل تکه تکه انجام دهید، نه آن گونه که باید احساس قدرشناسی عمیق را در خود احساس خواهید کرد و نه از نتایج خارق العاده ی آن بهره مند خواهید شد.

تشکر و قدردانی از دوست

این یک نمونه ی خوب است که می توانید از آن استفاده کنید

دوست عزیزم رضا – می خواهم از تو برای این که مرا به نحوی شایسته تشویق کردی تا از احساساتم پیروی کنم، سپاسگزاری کنم. من آن روزها بسیار کلافه و سردرگم بودم و حرف های تو باعث شد که از ناامیدی نجات پیدا کنم. از تو به خاطر هر آنچه به من گفتی تا جرات آن را پیدا کنم و به جست و جوی رویاهایم بروم سپاسگزارم. من اکنون کسب و کار دلخواهم را که سال ها در ذهنم بود را راه اندازی کرده ام و زندگی شاد و آرامش بخشی را سپری می کنم. تمام این ها به خاطر حرف های انرژی بخش و امیدوار کننده ای است که آن روز به من گفتی. رضای عزیزم از تو بی نهایت سپاسگزارم.

دلیل سپاسگزاری خود را بیان کنید

در این قسمت از شکرگزاری بسیار اهمیت دارد که شما دلیل آن را بیان کنید. بگویید چرا امروز احساس خوب قدردانی و شکرگزاری می کنید! هر چه بیشتر این موارد را بیان کنید نتایج بهتری به دست خواهید آورد. شما به طرز شگفت انگیزی خواهید دید که با انجام این تمرین چگونه انرژی مثبت در زندگی تان به سر حد انفجار می رسد. چنانچه شما در شرایط یا مکانی حضور ندارید، که قادر باشید با صدای بلند صحبت کنید، می توانید آن موارد را در مورد هریک از افرادی که دوست دارید بنویسید، به گونه ای که به درستی در حال نوشتن نامه هستید.

زمانی که این تمرین را به اتمام رساندید با تمام وجود متوجه تغییرات و دگرگونی های بزرگی در احساسات خود خواهید شد. نخستین نشانه برای آن که متوجه شوید انرژی به کار افتاده است، بروز احساس شادی در وجودتان می باشد.

دومین نشانه برای اطمینان از درست عمل کردن نیروی شکرگزاری آن است که با استفاده از نیروی قانون جذب شما به طرز خارق العاده ای چیزهایی باور نکردنی را جذب زندگی خود خواهید کرد. اگر این موارد برایتان کافی نبود، بدانید که احساس شادی شما پس از تمرین شکرگزاری  موارد بیشتری را جذب خواهید کرد که شما را بیش تر از قبل خوشحال و خرسند خواهد کرد. این ها همه شاهکار زندگی و قدرت اعجاب انگیز شکرگزاری است.

شکرگزاری افراد مثبت اطرافمان

تمرین روز دوازدهم شکرگزاری

  • موهبت های خود را بشمارید. فهرستی از 10 موهبت خود تهیه کنید و دلیل این که بابت آن ها سپاس گزار هستید را بنویسید. لیست خود را از ابتدا بخوانید و در پایان هر مورد کلمه سپاس گزارم را سه مرتبه تکرار کنید و تا آنجایی که می توانید بابت موهبت های خود احساس قدرشناسی داشته باشید.
  • مکانی آرام و ساکت پیدا کنید و نام سه نفر را که سبب ایجاد تغییری بزرگ و مثبت در زندگی شما شده اند را روی کاغذ یادداشت نمایید.
  • از تک تک افراد نوشته شده در لیست با ذکر دلیل، دقیقا با تصور این که روبه روی شما قرار دارند تشکر کنید و به آن ها بگویید که چه تغییری در زندگی شما ایجاد کرده اند.
  • قبل از آن که بخوابید افکار خود را متمرکز کرده و کلمه ی سپاس گزارم را برای بهترین پیشامدی که در طول روز برایتان اتفاق افتاده بر زبان آورید.
3.1/5 - (48 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

8 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
8
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx