روز هشتم شکرگزاری

نظرات 4
11 دقیقه مطالعه

دریافت آمیزه هایی از انرژی مثبت در خوراکی ها و نوشیدنی ها (قانون جذب)

دریافت آمیزه هایی از انرژی مثبت در خوراکی ها و نوشیدنی ها (قانون جذب)

در قلب شکرگزار، همیشه ضیافت معلوم است.

شکرگزاری قبل از غذا خوردن یک رسم هزاران ساله است، که قدمت آن به دوران مصر باستان باز می گردد. اما متاسفانه در قرن حاضر، با سرعت گرفتن زندگی، زمان گذاشتن برای سپاسگزاری قبل از غذا خوردن به فراموشی سپرده شده است. جالب است بدانید همین زمان گذاشتن برای سپاسگزاری قبل از غذا خوردن یا نوشیدن چیزی، به شدت باعث افزایش انرژی مثبت در زندگی ما می شود.

به زمانی فکر کنید که با تمام وجود احساس گرسنگی می کنید، در آن موقعیت نمی توانید به درستی فکر کنید یا کاری انجام دهید. در بدن خود احساس ضعف شدید دارید، بدنتان شروع به لرزیدن می کند، انگار ذهنتان از کار می افتد! تمام این اتفاقات به خاطر نخوردن غذا، حتی برای مدت زمانی کوتاه اتفاق می افتد. همه انسان ها برای این که زنده بمانند، به خوبی فکر کنند، احساس خوبی داشته باشند و … به غذا خوردن نیاز دارند. بنابراین قدرشناسی نسبت به غذا معادله ای معقول و منطقی به نظر می رسد.

روز هشتم شکرگزاری

نسبت به خوراکی های خود احساس بهتری داشته باشید

برای آن که نسبت به غذایی که می خورید، احساس بهتری داشته باشید لحظه ای صبر کنید و به این فکر کنید چه کسانی برای آن که شما غذایی برای خوردن داشته باشید، زحمت کشیده اند؟! برای آن که شما مواد غذایی سالم و تازه داشته باشید، باغداران و کشاورزان باید آن ها را بکارند، آبیاری کنند و دائم از آن ها مراقبت به عمل آورند تا پس از ماه ها محصولات را برداشت نمایند. پس از فرآیند برداشت، این محصولات باید به شیوه ی مناسبی بسته بندی شوند. سپس در اختیار پخش کننده ها و عوامل حمل و نقل قرار گیرند و بعد از طی مسافت های بلند و کوتاه و گاه شبانه روزی این مواد غذایی سالم و تازه را به دست شما برسانند.

به دام پروران و ماهی گیران فکر کنید که با تلاش بی وقفه کار می کنند، تا مواد غذایی موردنیاز شما را به دستتان برسانند. زنجیره ی تامین غذا در دنیا به سازمان دهی دقیقی نیاز دارد که هرروز باید آن را اجرا کرد. زمانی به وسعت و اهمیت این موضوع پی می برید که به تعداد افرادی فکر کنید که در فراهم کردن و انتقال خوراکی ها و نوشیدنی ها به مغازه ها، کافه ها، رستوران ها، فروشگاه ها، مدارس، هواپیماها، بیمارستان ها و خانه ها بر روی این کره ی خاکی سهیم هستند.

توجه داشته باشید که غذا یک هدیه است. این هدیه ی طبیعت است، به این دلیل که اگر طبیعت با خاک، مواد مغذی و آب به ما غذا نمی داد، یقینا چیزی برای خوردن و آبی برای نوشیدن و زندگی کردن نداشتیم!

«اگر در کره ی زمین یک نیروی خارق العاده وجود داشته باشد، بدون شک در آب نهفته است.»

تاثیر شگفت انگیز شکرگزاری برای خوراکی ها در زندگی شما

تاثیر شگفت انگیز شکرگزاری برای خوراکی ها در زندگی شما

مسئله ی باورنکردنی آن است که شکرگزاری شما نسبت به آب و غذا نه تنها بر زندگی شما تاثیر می گذارد، بلکه این قدرشناسی بر منابع جهان نیز تاثیر خواهد گذاشت. اگر به تعداد کافی افرادی پیدا شوند که بابت غذا و آب سپاس گزار باشند، این عمل، سبب کمک به افراد گرسنه نیازمند می شود. به این دلیل که بر اساس قانون جذب، قدرشناسی و شکرگزاری فراوان، به همان مقدار، فراوانی در پی خواهد داشت که سبب از بین رفتن کاستی ها و کمبود منابع غذایی در زندگی همگان خواهد شد.

قدردانی شما نسبت به آب و غذا سبب ادامه پیدا کردن انرژی مثبت در زندگی تان خواهد شد، و کائنات ریسمان طلایی خود را برای هر آنچه عاشق آن هستید و آرزویش را دارید، خواهند بافت.

در گذشته مردم بر این باور بودند، که وقتی آبی و غذایشان را با شکرگزاری مقدس می کردند، همه چیز در زندگی شان به بالاترین درجه اخلاص می رسید. چنانچه به تئوری ها و دستاوردهای فیزیک کوانتومی نگاه کنیم، به درستی ادعای آن ها پی خواهیم برد. تاثیر بیننده در فیزیک کوانتومی بر این دلالت دارد که بیننده هرچیزی را که ببیند، سبب تغییر در آن ها می شود.

سعی کنید اگر تمرکز کافی برای غذا و نوشیدنی ساختار آن را تغیر دهد و آن ها را تغیر دهد اثر نهایی آن چیزی که مصرف می کنید بر بدن شما چقدر خواهد بود.

یک راهکار فوق العاده برای شکرگزاری

یک راهکار فوق العاده

یک راهکار سریع برای امتحان کردن نیروی شکرگزاری بابت غذا و نوشیدنی آن است که آن ها را بچشید و مزه کنید. زمانی که غذا را مزه می کنید، قدر و ارزش آن ها را بیشتر خواهید دانست. برای مثال زمانی که لقمه ای از غذا برمی دارید یا جرعه ای از مایعی می نوشید، به طعم غذا و عطر نوشیدنی دقت کنید و روی آن تمرکز کنید. این گونه متوجه خواهید شد، زمانی که بر طعم و مزه ی چیزی در دهانتان تمرکز می کنید و با دقت آن را فرو می چشید، عطر و طعم آن بیشتر به نظرتان می آید، حال آن که وقتی بر طعم و عطر آن تمرکز ندارید، از درک آن غافل خواهید ماند. دقت داشته باشید که توان شکرگزاری شما می تواند به سرعت بر طعم و عطر غذا بیفزاید.

بنابراین از همین امروز قبل از آن که چیزی بخورید یا بنوشید، یک لحظه تامل کنید و به چیزی که قرار است بخورید یا بنوشید، با دقت نگاه کنید و کلمه ی سپاس گزارم را بر زبان یا در ذهنتان بیان کنید. اگر می توانید یک لقمه بردارید و آن را با تمام وجود مزه کنید، با این کار نه تنها بیشتر از طعم غذا لذت خواهید برد، بلکه سبب ایجاد قدردانی بیشتری در شما خواهد شد.

انرژی مثبت را به غذای خود منتقل کنید

انرژی مثبت را به غذای خود منتقل کنید

همچنین می توانید در این مورد کاری جالب انجام دهید، که سبب ایجاد سپاسگزاری بیشتری در شما می شود. هنگامی که سپاس گزارم را می گویید، انگشتان خود را بر روی نوشیدنی و غذایی که میل می کنید، تکان دهید تا گرد و غبار انرژی بر روی آن ها بریزد. فرض کنید این گرد و غبار، با سرعت تمام هر چیزی را که می خواهید بخورید، خالص می کند. این گونه تصور کنید که شکرگزاری بخشی از ترکیبات انرژی زاست، و شما می خواهید آن را به هر چیزی که می خورید و می آشامید، اضافه نمایید. فکر کنید که با این کار همواره یک پاشنده در دست دارید و می توانید قبل از خوردن چیزی، آن را اضافه نموده و تأثیرش را بیشتر کنید.

نکته مهم دیگر این است که هرزمانی فراموش کردید که کلمه ی سپاس گزارم را در ذهن یا زبانتان جاری کنید، به محض آن که به یاد آوردید، چشمان خود را ببندید و در ذهن به عقب برگردید، سپس لحظه ای که مشغول خوردن هستید را تجسم کنید و در آن لحظه کلمه ی سپاس گزارم را بگویید. اگر در طول روز چندین بار از یاد بردید که برای خوراکی خود شکرگزاری کنید، آنگاه این تمرین را فردای آن روز تکرار نمایید.

این را بدانید که نباید حتی یک روز از شکرگزاری غافل شوید، به این دلیل که تحقق یافتن تمام آرزوهای شما به این همین موضوع بستگی دارد.

قدردانی برای ساده ترین نعمت ها در زندگی، مانند برخورداری از نعمت آب و غذا یکی از ژرف ترین گونه های شکرگزاری است. هنگامی که شما این اندازه از قدرشناسی را حس کردید، آن زمان است که معجزه اتفاق می افتد.

تمرین روز هشتم شکرگزاری

دریافت آمیزه هایی از انرژی مثبت در خوراکی ها و نوشیدنی ها

  • موهبت های خود را بشمارید. لیستی از 10 موهبت خود تهیه کنید و بنویسید چرا بابت آن ها احساس شکرگزاری می کنید. لیست خود را دوباره بخوانید. در پایان هر موهبت، کلمه ی سپاس گزارم را سه بار تکرار کنید و تا جایی که می توانید در وجود خود احساس شکرگزاری داشته باشید.
  • امروز قبل از آن که چیزی بخورید یا بیاشامید، به آن ها نگاه کنید و در ذهن خود و یا به صورت زبانی و بلند کلمه ی سپاس گزارم را بگویید. اگر بخواهید می توانید با دستان خود گرد انرژی مثبت را بر غذا و نوشیدنی خود بپاشید.
  • امشب قبل از آن که به خواب بروید، افکار خود را متمرکز کنید و کلمه ی سپاس گزارم را برای بهترین اتفاقی که در طول روز برایتان رخ داده بیان کنید.

ادامه دارد …

4.5/5 - (15 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

4 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
4
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx