شکرگزاری پلی به سوی آرامش و خوشبختی

نظرات 4
9 دقیقه مطالعه

شکرگزاری شما را به سمت زیبایی ها می برد

شکرگزاری شما را به سمت زیبایی ها می برد

با شکرگزاری می شود به خدا نزدیک تر شد و بیشتر از او درخواست کرد، تا به کریم بودن و رحیم بودن خداوند بیشتر پی ببریم و درک مان نسبت به او بالاتر برود. و از ته دل بدانیم که خداوندی کریم و بخشنده داریم. با شکرگزاری دل هایمان بیشتر با خدای درون مان انس می گیرد.

حس و حالی که شکرگزاری از خداوند به ما می دهد را در هیچ کجا نمی توانید تجربه کنید. وقتی که از شدت شادی و سر مستی فقط می توانید گریه کنید که چه خدای کریمی دارید که تا این اندازه نعمت را در اختیار شما قرار داده است. ما با تمام وجود باید سپاسگزار باشیم که خدایی مهربان، کریم و ستار داریم.

دوستان عزیز سایت پرورش افکار با ما همراه باشید تا در ادامه بیشتر راجع به شکرگزاری و تاثیرات شگفت انگیز آن در زندگی بپردازیم.

عادت کردن به شکرگزاری

خیلی از ما انسان ها شکرگزاری را فقط بر اساس یک عادت، بدون این که حسی داشته باشند به زبان می آوریم، و از طرف دیگر بیشترمان برای رفع مسئولیت و تکلیف شکرگزاری می کنیم. خیلی از ما می دانیم که شکرگزاری خیلی خوب است، شکرگزاری نوعی عشق ورزیدن به معبود خود است. ولی آیا واقعا قدردان خداوند مهربان خود هستیم؟

قدردان بودن و سپاسگزار بودن یکی از روش هایی است که شما می توانید تمرکز خود را از روی چیزهایی که ندارید بردارید و روی چیزهایی که دارید بگذارید؛ و همین در شما منشأ یک حس خوب می شود که بر اساس قانون جذب شما را به سمت جذب خواسته هایتان سوق می دهد.

هرچه قدر بیشتر مطالعه کنیم و هر چقدر بتوانیم آموزش های بیشتری ببینیم، به این موضوع بیشتر پی می بریم. لازم است نگاهی به گذشته خودمان بیندازیم. ذهنیت ما تغییر نکرده است، در نتیجه دستاوردهای ما نیز تغییر نکرده است.

بیایید یک مثال بزنیم تا بیشتر متوجه شوید. شما خودتان را در نظر بگیرید در مقابل کاری که می کنید طرف مقابل از شما سپاسگزاری کند. چقدر روحیه شما عوض می شود و خوشحال می شوید؟ و برعکس این موضوع را در نظر بگیرید در قبال کار خوبی که برای کسی کرده اید طرف مقابل به شما بی احترامی کند. می توانید درک کنید که چه احساس بدی به شما دست می دهد.

پس همیشه تلاش کنید روحیه شکرگزاری و قدردانی را در همه ی مراحل از خداوند مهربان داشته باشید. از کسانی که به شما خوبی می کنند، صمیمانه تشکر کنید، تا این حال خوب را همیشه همراه خود داشته باشید. افراد زیادی در اطراف شما هستند، پس شما می توانید این کار را روی آن ها تمرین کنید تا حس شکرگزاری و قدردانی در شما درونی شود.

برای رسیدن به موفقیت و حال خوب، یکی از کارهایی که ما اینجا می خواهیم مورد چالش قرار بدهیم این است که شما می توانید آموزش افراد موفق و آموزش الگوبرداری 

 

از افراد موفق را با ایجاد باورهای مثبت شروع کنید. مطمئن باشید که این کار حال بهتری را تجربه خواهید کرد.

خود من هم به شخصه از این مسئله دستاوردهای زیادی داشته ام و آن قدر از این موضوع نتیجه گرفته ام که شاید برای همه شما در دنیایی که داریم زندگی می کنیم قابل باور نباشد. البته مطمئن باشید که خیلی زود با تکرار و تمرین برای شما هم باور کردنی خواهد بود.

شکرگزاری برای اتفاقات تلخ

شکرگزاری برای اتفاقات تلخ

ما می خواهیم سپاسگزار و قدردان گذشته خود باشیم. پس همین الان یک نگاه به گذشته خود بیندازید. به وضوح می بینید که در زندگی گذشته تان، به صورت مداوم مشکلاتی وجود داشته است که باعث بزرگ شدن و رشد شما شده است.

به همین منظور تمرینی هست که بازخورد بسیار خوبی دارد. تمرین این بود که یکی از خاطره های گذشته خود را که برایتان خیلی تلخ و ناراحت کننده است را روی برگه بنویسید و بعد از آن 10 نکته خوب و مثبت از آن خاطره ها را یادداشت کنید.

شاید الان شما پیش خود بگویید نکته مثبتی وجود ندارد. اما من می خواهم بگویم شما بیاید و بنویسید اگر من این نکات را رعایت می کردم این تجربه تلخ را دیگر تجربه نمی کردم، و این کار باعث می شد شما رشد کرده و بزرگ شوید، و مانند فولاد آب دیده شوید. یادتان باشد که شما در زندگی با همین تجربه ها، پخته خواهید شد.

این نکاتی که گفته شد را می توان نکات مثبت آن تجربه دانست. زمانی که این کار را انجام می دهید، خواهید دید که یک بُعد مثبت و یک بعد دیگر از این خاطره خودش را نشان می دهد. آن وقت سپاسگزار آن اتفاق باشید و بابت آن احساس عمیق شکرگزاری کنید که این تجربه در آن برهه زمانی به وجود آمده است.

مثل زمانی که یک ضربه به شما وارد می شود و بعدا متوجه می شوید که این ضربه چه بسا جلوی ضربات سنگین تر را برای شما گرفته است. مثلا ممکن است در یک سرمایه گذاری اتفاقی بیفتد که مجبور شوید سرمایه خود را از آن کار بیرون بیاورید و بعدا متوجه می شوید که اگر دیرتر اقدام می کردید، 10 برابر آن مبلغ به شما ضرر وارد می شد. مانند اتفاقاتی که در نوسانات دلار اخیرا رخ داد و خیلی از مردم را به خاطر افت شدید قیمت و مواردی این چنینی راهی بیمارستان ها کرد.

شاید در آینده مواردی پیش بیاید که جبران ناپذیر باشد. پس اگر در آن زمان اتفاق افتاده شاید یک تلنگر برای شما بوده است و شما باید قدر آن را بدانید و سپاسگزار آن اتفاق باشید.

شما باید با گذشته خود در صلح باشید

شما باید با گذشته خود در صلح باشید

مورد مهم دیگر گذشته است که شما باید بیشتر به آن توجه کنید.

الان به زمان حال بر می‌گردیم، و با گذشته خود دوست شده ایم و در حال زندگی می کنیم. همیشه می گوییم گذشته تو در آینده همین لحظه است، یعنی تو در آینده می توانی بگویی که من در گذشته، روزی شروع کردم به دوست شدن با گذشته ام. یک روز شکرگزاری خدای مهربان و بخشنده ام را شروع کردم. خودم را بخشیدم و همین باعث شد نقاط مثبتی را در زندگی ام تجربه کنم و بتوانم آینده درخشانی برای خود بسازم. این موضوع کوچک ترین دستاورد این مسئله است که من دارم و تجربه اش کرده ام.

لازم است که به شما بگویم چطور می توانید در لحظه زندگی کنید. برای این کار لازم است که یک قسمتی از ذهن خود را آزاد ‌کنید. مطمئن باشید با همین کار ساده می توانید آن را انجام دهید. پس به هیچ وجه این کار را برای خود سخت نکنید.

شما نباید انتظار داشته باشید که یک تغییر بزرگ باعث شود یک انفجار رخ دهد تا شما به آن درجه که می خواهید برسید. یادتان باشد که همین کارهای پایه ای و ابتدایی باعث می شود که تغییر در شما ریشه دار شود و شما درک کنید که می توانید با ساده ترین و ابتدایی ترین شکل ممکن تغییر کنید. این نتیجه این بحث است «ما گذشته خود را دوست داریم و بابت آن شکرگزاری می کنیم».

4.7/5 - (51 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

4 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
4
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx