قانون جذب و کمکی که در فراموش کردن افکار منفی می کند

یک نظر اضافه کنید
13 دقیقه مطالعه

قبل از بیان تاثیر قانون جذب در فراموشی افکار منفی باید بگوییم همگی ما به طور روزانه با افکار منفی دست و پنجه نرم می کنیم. افکار منفی ریشه در تجربیات روزانه ما و دید ما نسب به زندگی دارد. ممکن است افکار منفی ما هر دلیلی داشته باشد. شروع یک روز بد، بحث و جدل با دوست و همکاران و حتی خوردن غذا ی غیر مورد علاقه تان! افکار منفی در زندگی همه ما وجود دارند. داشتن افکار منفی باعث می شود که انرژی های منفی از خود ساطع کنیم و فرکانس این انرژی ها نوسانات اتفاقات منفی را به خود جذب کند.

کار قانون جذب

کار قانون جذب همین است. اگر به قانون جذب اعتقاد دارید افکار منفی می تواند در تصورات موفق شما و ناکامی شما در تصور تفاوت هایی ایجاد کند. به طور کلی قانون جذب این گونه عمل می کند که به هر چیز فکر کنی برایت اتفاق می افتد. اگر شما افکاری مثبت داشته باشید اتفاقات مثبت به شما جذب می شوند و اگر افکاری منفی داشته باشید کائنات انرژی منفی اتفاقات را به شما جذب می کند.

 برای مثال اگر فکر کنید و تصور کنید که به شغل ایده آل، وزن ایده آل و فرد ایده آل خود رسیده اید قانون جذب این تصورات شما را به واقعیت تبدیل می کند و برعکس اگر فکر کنید برای رسیدن به آن موقعیت شغلی کافی نیستید یا هیچگاه قادر نخواهید بود به وزن ایده آل یا فرد مورد علاقه تان برسید، قانون جذب دست به کار می شود تا انرری های منفی جهان اطراف شما را به سمت شما روانه کند.

نکاتی برای بهره گیری از قانون جذب در فراموشی افکار منفی

در این جا نکاتی را به خاطر می سپاریم که اگر دفعه بعد افکار منفی به سراغ ما آمدند، بتوانیم با برنامه ای جامع طوری عمل کنیم که ذهنیت منفی نگر ما نابود شود و یک ذهنیت مثبت و پر انرژی جایگزین آن شود.

چهارچوب بندی های نو قوی هستند.

“چیز های زیبا زمانی در زندگی شما اتفاق می افتند که خود را از تمام افکار منفی دور کنید” ناشناس

یکی از به درد بخورترین ابزار ها در تولید انرژی مثبت این است که بتوانید افکار منفی خود را از نو در چهارچوب افکار مثبت بنا کنید. می توانید این توانایی را با افکار منفی کوچک خود امتحان کنید. مثلا ” فکر نمی کنم کسی در مهمانی از من خوشش بیاید” تبدیل می شود به ” مطمئنم حد اقل یک نفر را که با من کنار بیاید در مهمانی پیدا خواهم کرد” یا ” فکر نمی کنم بتوانم به آن موقعیت شغلی دست پیدا کنم” تبدیل می شود به ” تلاش خود را برای رسیدن به آن موقعیت شغلی خاص انجام می دهم”.

در طول زمان پی خواهید برد که می توانید افکار محدود کننده بزرگ تری را به افکار مثبت تبدیل کنید- ” من می ترسم که با افراد حاضر در این مصاحبه شغلی مواجه شوم” تبدیل می شود به ” همه افراد شرکت در مصاحبه های شغلی را استرس زا می دانند اما من می دانم که چطور بهترین خودم را در این مصاحبه به همه افراد حاضر در مصاحبه نشان دهم.”

زندگی شما مسئولیت شماست

“شما باید شخصا مسئولیت پذیر باشید. شما نمی توانید شرایط، فصول، یا باد ها را تغییر دهید. اما می توانید در خودتان تغییر ایجاد کنید.” جیم ران

اگر خود را در با داشتن افکار منفی راجع به شرکتتان یافتید در حالی که خود را قربانی می دانید، به خودتان یاد آوری کنید که زندگی شما تحت کنترل شماست. شما برای همیشه در غم و اندوه گیر نخواهید کرد ، فرقی نمی کند که چگونه احساس می کنید. با این حال هر چیزی را که به جهان اطراف ساطع کنید همان را دریافت خواهید کرد.

طبق قانون جذب اگر انرژی منفی به اطراف بدهید اتفاقات منفی جذب می شوند و اگر انرژی مثبت به اطراف داشته باشید اتفاقات مثبت جذب می شوند. پس اگر فکر کنید در ِم و ناراحتی گیر افتاده اید نشانه های بیشتر و بیشتری دریافت خواهید کرد که در غم هستید. حقیقت خوشحال کننده این است که همیشه راه خروجی وجود دارد. پس کمی فکر کنید و متوجه شوید چگونه می توانید بزرگ ترین و هیجان انگیز ترین افکار خود را به واقعیت تبدیل کنید. افکار منفی را از خود دور کنید و خود را برای به دست آوردن موفقیت برنامه ریزی کنید.

اشکالی ندارد که احساسات خود را بروز دهید.

” بعضی وقت ها شما می توانید بیش از هر کس دیگر به خود آسیب برسانید، در صورتی که تمام احساسات خود را در درونتان نگه دارید.” ناشناس

در بهره گیری از قانون جذب در فراموشی افکار منفی تلاش برای خوشحال نشان دادن خودتان وقتی که واقعا چنین حسی ندارید ممکن است کاملا بر عکس عمل کند. هرچند این کاملا می تواند سالم باشد که انرژی و شور و هیجان خود را صرف مبارزه با افکار منفی کنید،  این کار را با سرکوب افکار منفی اشتباه نگیرید.

این خیلی مهم است که خود را آنقدر آزاد حس کنید که بتوانید احساسات سخت خود را بروز دهید، چه در یک دفتر خاطرات روزانه باشد چه با حضور یک شخص ( مثلا یک مشاور یا یک دوست نزدیک) . صادق باشید و با خودتان در مورد این که از نظر احساسی کجا قرار دارید به توافق برسید، سپس از دست افکار منفی خلاص شوید. نکته اینجاست که بتوانید افکار منفی خود را بشناسید و راه هایی برای دست و پنجه نرم کردن با آن ها پیدا کنید.

سرکوب کردن احساسات منفی فقط آن ها را سمی تر می کند و اجازه می دهد که از راه هایی که حتی فکرش را هم نمی کنید بر ضمیر ناخوداگاه شما تاثیر بگذارد.

می توانید افکار منفی را دور بیندازید

” هر گونه که با افکار خود رفتار می کنید، چه به عنوان زباله چه به عنوان چیزی که ارزش محافظت دارد، می تواند در چگونگی استفاده شما از آن افکار تفاوت ایجاد کند.” ریچارد پتی

در موضوعی مرتبط، خوب است که از تحقیق سال ۲۰۱۲ دانشگاه اوهایو بر موضوع چگونگی مبارزه با افکار منفی درسی بگیریم. به طور خاص، تحقیقات نشان داده اند که نوشتن یک فکر منفی و انداختن آن به سطل زباله در اصل می تواند بر شناخت فرد از خودش فقط در عرض چند دقیقه تاثیر به سزایی داشته باشد.

دور ریختن افکار منفی

در مقابل چنین پیشرفتی در شرکت کنندگانی که افکار منفی خود را روی کاغذ می نوشتند و کاغذ را نزد خود نگه می داشتند دیده نمی شد. یک پروژه تحقیقاتی مربوط نیز به مشاهداتی مشابه در تحقیقی که می گفت افکار منفی خود را در یک فایل ورد آفیس بنویسید و به سطل آشغال کامپیوتر بیندازید دست یافته است.

هیچ کس کامل نیست

“هیچکس کانل نیست، شما فقط باید یاد بگیرید که عیوب خود را بپذیرید و یاد بگیرید که چگونه خود را دوست داشته باشید.” کلی بروک

تعداد زیادی از افکار منفی شایع حول محور داشتن استاندارد های بالا و غیر واقعی می چرخد. دفعه بعد که احساس ناراحتی کردید و بخاطر کامل نبودن به توانایی های خود شک کردید، به یاد بیاورید که هیچکس کامل نیست. همه ما در حال پیشرفت هستیم و شما می توانید با خیال راحت در آرامش باشید و به این فکر کنید که دارای خصوصیات فوق العاده و خاصی هستید که تعداد زیادی از افراد آرزوی داشتن آن ها را دارند.

هر گاه احتیاج به بالا بردن عزت نفس خود دارید، ۵ چیز را راجع به خود بشمارید که معمولا افراد به تمجید آن ها در شما می پردازند. این کار در اصل به عنوان یک یاد آور برای ارزش های شما عمل می کند. همچنین، ابعاد مختلف شخصیت خود را که باعث می شوند به خود افتخار کنید و از خودتان خرسند و راضی باشید به خود یاد آور شوید. فرقی نمی کند که کسی آن ها را در شما تمجید کرده باشد یا خیر.

شما توسط گذشته تان تعریف نمی شوید

” شما توسط گذشته تان تعریف نمی شوید، بلکه به وسیله ی آن آماده می شوید. شما از گذشته ی خود قوی تر هستید، تجربه بیشتری دارید، و اعتماد به نفستان نیز بیشتر شده است.” جوئل اوستین

قانون جذب در فراموشی افکار منفی بر این اساس است که گذشته ما نقش بزرگی در شکل گیری ما ایفا می کند. اما اجازه ندهید گذشته شما باعث شود باور کنید که تقدیر شما داشتن زندگی ای پر از ناکامی است. درست است، ممکن است با چالش های زیادی مواجه شده باشید و قلبتان در این راه خیلی شکسته شده باشد، اما در نهایت نتیجه ی تمامی این ها به این معنی است که شما قوی تر شده اید.

سعی کنید بهترین ها را از آینده انتظار داشته باشید. بدانید که شما بیش از گذشته ی خود هستید، شما شانس دوباره این را دارید که نمایشنامه زندگی خود را دوباره بنویسید و زندگی ای را زندگی کنید که واقعا خواستار آن‌ هستید.

می توانید صدای دورنی مهربانی داشته باشید.

” با خودتان مهربان باشید”

در نهایت، مهم است که بتوانید تفاوت چیزهای منفی ای که به خود می گویید و طوری که مردم اطرافتان با شما صحبت می کنند را بشناسید. دفعه بعد که فکری منفی به سراغ شما آمد، از خود بپرسید آیا کسانی که شما را دوست دارند این چیز ها را به شما می گویند یا نه.

سپس، از خود بپرسید که یک دوست خوب واقعی چگونه عکس العمل نشان خواهد داد اگر این افکار منفی شما را در باره خودتان به صورت بلند بشنود. هر مقدار که می خواهید به این صدای دوستانه درونی رجوع کنید، به مرور این صدا تبدیل به صدای درونی خود شما می شود‌.

افکار منفی جزء جدا نشدنی زندگی ما هستند. بر اساس قانون جذب در فراموشی افکار منفی مان اگر به افکار منفی اجازه دهیم خود را نشان دهند نوسانات آن ها انرژی های منفی را به  ما جذب می کنند.  پس اگر بتوانیم با این تکنیک های گفته شده افکار منفی را از زندگی و ذهن خود دکر کنیم، قانون جذب به ما کمک می کند که اتفاقات مثبت را به زندگی خود جذب کنیم. فقط باید به خودمان باور داشته باشیم.

3/5 - (2 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx