با این تمرینات مثبت اندیش شویم

نظرات 16
4 دقیقه مطالعه

با این تمرینات مثبت اندیش شویم

راههای تمرین مثبت اندیش بودن با قانون جذب

برای نواختن پیانو، صحبت به زبان های خارجی یا حتی ضربه زدن به توپ تنیس، یادگیری امری عادی و شیوه ای متداول تلقی می شود. نکته این است که همان انعطاف ذهنی که باعث خواهد شد تا ما در کارهای ساده یا ورزش ها مهارت پیدا نماییم، این امکان را برای ما فراهم می کند که مثبت اندیشی را فرا بگیریم.

شوان آچور نویسنده کتاب “مزایای خوشبختی” می گوید:

همان طور که مغز ما شکل ها و طرح ها را در بازی تتریس تشخیص میدهد و نحوه چیدن سریعتر آنها را فرا می گیرد، می توانیم به مغزمان بیاموزیم که چیزهای خوب در زندگی را کاوش کند (به دنبال نکات مثبت باشد) تا بتوانیم امکانات بیشتری را ببینیم، انرژی بیشتری احساس کنیم و به سطوح بالاتر موفقیت دست پیدا کنیم. آچور این اثر را “اثر مثبت تتریس” می نامد.

با این تمرینات مثبت اندیش شویم

تمرین برای شاد بودن

چگونه این کار را انجام دهیم؟ چن چهار فعالیت ساده را پیشنهاد میکند که به وسیله آنها میتوان مغز را آموزش داد تا به پدیده ها نگاه مثبت تری داشته باشد:

جست و جوی روزانه برای سه نکته مثبت

در پایان هر روز از سه اتفاق خوبی که آن روز برای ما رخ داده است، لیستی تهیه کنیم و درباره عوامل رخ دادن این اتفاقات تأمل نماییم. اتفاقات خوب می توانند هرچیزی باشند، دیدن یک دوست قدیمی، نکته جالبی که یکی از همکاران در محل کار تعریف میکند یا حتی یک غروب آفتاب دل انگیز. ثابت شده است که جشن گرفتن موفقیت های کوچک باعث افزایش انگیزه و شعله ور شدن شادی می شود. ثبت روزانه اتفاقات خوشایند باعث خواهد شد تا احساس بهتری داشته باشیم و وقایع بهتری برای ما رخ دهند.

روزانه از یک نفر تقدیر کنیم

این روش را خیلی دوست دارم. برای داشتن چیزهای خوبی که به دست می آوریم باید آنها را تشخیص دهیم و اجازه دهیم که دیگران هم بدانند که آن موضوع برای ما هم اهمیت دارد و ما متوجه آن شده ایم. زمان بگذاریم و از تلاش یک نفر از اقوام یا دوستان مان در برابر دیگران تشکر یا تمجید کنیم. یک روش دیگر ارسال ایمیل های روزانه برای یک شخص است. آن شخص می تواند معلم قدیمی مدرسه ما باشد که زمانی به ما نصیحت ارزشمندی کرده است و اکنون هر روز از آن سپاسگزاری می کنیم. از خودمان شجاعت نشان دهیم و از یک همکار یا حتی کسی که فقط یکبار او را ملاقات کرده ایم، تشکر نماییم.

با این تمرینات مثبت اندیش شویم

یک کار نیک انجام دهیم

انجام کارهای نیک (حتی کار کوچکی مانند آوردن لبخند بر لبان یک نفر در محل کار) باعث افزایش سطح خوشحالی می شود. متوقف کردن انجام کاری که انرژی فکری زیادی لازم خواهد داشت این قدرت را به ما خواهد داد تا از حلقه منفی نگری خارج شویم. سعی کنیم کارهای خوب کوچک ما محسوس باشند، مثلاً خرید یک فنجان قهوه برای کسی.

مراقب ذهن مان باشیم

تمرکز یعنی توجه داشتن به زمان حال بدون قضاوت درباره آن، باز کردن درهای آگاهی و رها کردن ذهن فراتر از محدودیت های منفی که می تواند به برقراری تعادل و مثبت دیدن تصاویر پیرامون کمک کند.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

16 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
16
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx