برای موفق شدن، این سه بهانه را از خود دور کنیم

نظرات 6
4 دقیقه مطالعه

to-succeed-life-away-these-excuses-1 

برای موفق شدن در زندگی، این سه بهانه را از خود دور کنیم

وقتی پای مانع پیشرفت کردن به میان می‌ آید، ما معمولاً بدترین دشمن خود هستیم. دلیلش چیست؟ خیلی وقت‌ ها، تقصیر زبان خودماست، و بهانه‌ هایی که از آن بیرون می‌ پرد. زبان، یکی از قدرتمندترین ابزار ماست و روزانه از آن استفاده می‌ کنیم، اغلب هم بی‌ خبر از توان تخریبی آن هستیم.

اصول موفقیت در زندگی

کلماتی که از دهان‌ مان خارج می‌ شوند می‌ توانند محبوب‌ مان کنند یا ما را درهم بکوبند. کلماتی که برای گفتن انتخاب می‌ کنیم به‌ طرز شگفت‌ انگیزی می‌ تواند کمک‌ مان کند یا به موفقیت‌ مان آسیب بزند. اگر هر یک از این بهانه‌ ها را می آوریم، باید متوقف‌ شان کنیم.

1- هرچه قرار باشد بشود، می‌ شود.

اگر تمام تلاش‌ مان را در جهت هدف‌ مان برای رسیدن به موفقیت کرده باشیم، خیلی عالی است که این ایمان و اطمینان را داشته باشیم که همه‌ عوامل برای کمک به موفقیت‌ شما دست به دست هم خواهند داد. اما اگر تصمیم بگیریم منتظر بمانیم تا ببینیم “سرنوشت” چه چیزی برای‌ مان درنظر گرفته، به مشکل برخواهیم خورد، یعنی زمانی‌ که دست از انجام کارهای لازم درمسیر هدف اصلی‌ مان برداریم، مشکلات بروز خواهند کرد.

دیگر نگوییم: “هرچه بخواهد بشود، می‌ شود”، بگوییم:”من آن را شدنی خواهم کرد”.

2- من شاد بودن را به ثروتمند بودن ترجیح می‌ دهم.

چرا ما معمولاً ثروت و شادی را دو ماهیت مجزا و ناسازگار می‌ دانیم؟ به گذشته‌ مان برگردیم و یادآوری کنیم که به‌ عنوان یک بچه چه ذهنیتی از پول داشتیم. آیا پدرومادرمان گرفتاری‌ ها و مضیقه‌ های‌ شان با پول را در ذهن ما با گفتن این‌ که پول درآوردن راحت نیست، در ذهن ما حک کردند؟ به ما می‌ گفتند که پول، ریشه تمام بدی‌ هاست؟

رابطه ما با پول لزوماً نباید سخت یا مایه افسوس باشد، و مطمئناً ما را تبدیل به یک شرور نخواهد کرد. بله البته بعضی از افراد از پولشان برای کارهای بسیار ناخوشایند استفاده می‌ کنند و ممکن است پول و ثروت بعضی‌ها را تبدیل به انسان بدی کند. اما می‌ توان به‌ خوبی هم از آن استفاده کرد، پول می‌ تواند ما را به انسان بهتری تبدیل کرده، آسایش‌، امنیت و نفوذمان را افزایش دهد.

طرزفکرمان در مورد پول را همین حالا تغییر دهیم، از اعماق وجودمان باور داشته باشیم که ما لایق ثروت هستیم و از آن هوشمندانه و مدبرانه استفاده خواهیم کرد.

3- من وقت ندارم.

همه ما بیست و چهار ساعت در شبانه‌ روز داریم و هفت روز در هفته. ما چه وقت‌ مان را تلف کنیم و چه از آن برای فعالیت در مسیر اهداف بزرگ‌ مان بهره ببریم، استفاده از این توجیه که “وقت نداریم”، انتخاب خود ماست. تنها چیزهایی که نباید برایشان وقت داشته باشیم، افراد منفی و بهانه‌ ها هستند. اگر برای‌ مان مهم باشد، وقتش را پیدا خواهیم کرد؛ ما باید وقتش را بوجود آوریم.

در ذهن یک فرد موفق، فضایی برای بهانه‌ ها وجود ندارد.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

6 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
6
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx