نخستین کاری که افراد بسیار موفق در جهان پس از برخاستن از خواب انجام می دهند

نظرات 10
11 دقیقه زمان مطالعه

نخستین کاری که افراد بسیار موفق در جهان پس از برخاستن از خواب انجام می دهند

مسلم است میان افراد موفق و افرادی که توفیق کمتری در زندگی بدست می آورند تفاوت هایی وجود دارد. یکی از زمان های تعیین کننده در موفقیت های چنین افرادی فعالیت ها و برنامه ریزی هایی است که آنها طبق قانون جذب در هنگام صبح انجام می دهند.

تقریباً در تمام فرهنگ های جهان جملاتی چون “سحرخیز باش تا کامروا شوی” با تعابیر مرتبط با همان فرهنگ وجود دارد و به نظر میرسد که افراد موفق چنین پیام هایی را در مقایسه با سایرین جدی تر تلقی میکنند. بسیاری از آنها عاداتی را در هنگام صبح دارند که چالش های مابقی روز را برایشان آسانتر می کند. چه در گروه افرادی باشیم که صبح ها مدیتیشن می کنیم، یا برای بقیه روز خود برنامه ریزی می کنیم و یا سایر عادات مثبت را در پیش می گیریم، همگی این کارهای سازنده می توانند مرزی بین ما و افراد ناموفق به وجود آورند.

از آنجایی که سبک زندگی افراد موفق، مورد توجه خوانندگان محترم پرورش افکار قرار گرفته، امروز نیز بر آنیم تا برخی از عادات صبحگاهی افراد موفقی چون “باراک اوباما” رئیس جمهور اسبق آمریکا، “اُپرا وینفری” ثروتمندترین زن جهان و ۱۳ فرد مشهور و موفق دیگر جهان را با شما در میان بگذاریم. در مرور این موارد با ما همراه باشید:

۱- مارک کیوبن

“مارک کیوبن” یکی از سرمایه داران آمریکایی که صاحب تیم “دالاس ماوریکس” و چند شرکت دیگر است در مورد عادات صبحگاهی خود اینگونه میگوید که پس از برخاستن از خواب با لبخندی بر لب، به مدیتیشن و تمرکز بر تجارت خود می پردازد. مارک کیوبن لبخند زدن را یکی از عوامل مهم در موفقیت میداند.

نخستین کاری که افراد بسیار موفق در جهان پس از برخاستن از خواب انجام می دهند

۲- باراک اوباما

رئیس جمهور اسبق آمریکا که مدت کوتاهی است که ریاست جمهوری او پایان پذیرفته، از آماده کردن خود برای انجام سایر کارهای روزانه و کوتاه تر کردن زمان خواب در هنگام صبح توضیح میدهد. باراک اوباما ۵ ساعت در شبانه روز می خوابد و زمانی که از خواب بر می خیزد زمان کمتری را صرف کارهای کم اهمیت میکند. وی زمان چندانی را برای انتخاب لباسی که میپوشد و یا صبحانه ای که قرار است بخورد صرف نمی کند برعکس تمرکز خود را برای کارهای بزرگتری می گذارد. باراک اوباما هر روز صبح ۴۵ دقیقه ورزش های کاردیو و تمرین های قدرتی را پیگیری میکند.

۳- دواین جانسون

مسلم است که ورزش کردن، بخش جدایی ناپذیر زندگی این هنرمند پرآوازه است. دواین جانسون هر روز پیش از طلوع آفتاب از خواب بر می خیزد و شروع به انجام تمرین های ورزشی و رژیم غذایی خود میکند.
دواین جانسون بعد از نوشیدن یک فنجان قهوه، ورزش های کاردیو را که عموماً دویدن و یا ۳۰ تا ۵۰ دقیقه اسکی واره یا دستگاه پله نوردی است را پیگیری میکند. جانسون همواره بر رژیم غذایی خود پایبند است و همیشه غذای خود را قبل از رسیدن زمان میل کردن آن، آماده دارد. وی بر این باور است که اگر غذای بیرون نخوریم می توانیم پول بیشتری را هم برای خودمان ذخیره کنیم.

۴- جنیفر انیستون

جنیفر انیستون بازیگر معروف هالیوود صبح ها بین ساعات ۴:۳۰ تا ۵ از خواب بر می خیزد. چه در مواقعی که در حال بازی در نقشی باشد و چه فراغت بیشتری داشته باشد، شب ها تا دیروقت بیدار میباشد اما روز بعد را نیز با خوابیدن تا ساعت ۸ یا ۹ تلف نمیکند. او در مصاحبه ای گفته است که صبح ها، ۵ کار زیر را به طور مداوم انجام میدهد:
۱- نوشیدن آب گرم و لیموترش
۲- شستن صورتش
۳- مدیتیشن
۴- خوردن صبحانه
۵- ورزش

نخستین کاری که افراد بسیار موفق در جهان پس از برخاستن از خواب انجام می دهند

۵- کیم کارداشیان

کیم کارداشیان روز خود را با سر زدن به تکنولوژی آغاز میکند. وی ساعت ۶ صبح از خواب بلند میشود و برای چک کردن فرزندش بلافاصله به مانیتور بلکبری یا آیفونی که همواره در کنار تختش است نگاه میکند. اگرچه در مورد تمرین های ورزشی صبحگاهی خود با “کانیا” صحبت میکند با این حال اولین کاری که پس از بلند شدن از جایش انجام میدهد، سر زدن به دخترش “نورث” است.
سپس به مدت ۱ ساعت میدود و در این فاصله نیز دخترش که معمولاً یک ساعت دیرتر از او بلند میشود، از خواب برخاسته است. احتمالاً برای یک مولتی میلیونر پرآوازه این شروع خوبی برای یک روز است.

۶- اُپرا وینفری

اُپرا وینفری هم یکی دیگر از چهره های سرشناسی است که روز خود را با مدیتیشن آغاز میکند. وی هر روز صبح و پیش از طلوع آفتاب زمانی را به این کار اختصاص میدهد. در طول سالیان طولانی و به همراه “دیپاک چوپرا” در چالشی ۲۱ روزه مدیتیشن ظاهر شد. این امر سبب گردید، هزاران هزار بیننده شوهای تلویزیونی او نیز به این کار مبادرت کنند.

۷- ریچارد برانسون

“ریچارد برانسون”، رئیس و بنیانگذار گروه شرکت های ویرجین در مورد صبح زود برخاستن خود توضیح میدهد. او صبح ها ساعت ۵ صبح از خواب بر می خیزد چرا که بر این باورست صبح زود بیدار شدن باعث میشود که فرد بتواند به تمام کارهای روزانه خود رسیدگی کند. همچنین این امکان را نیز به وجود خواهد آورد که بیشتر در کنار خانواده اش باشد و به فعالیتها و تمرین های ورزشی خود نیز رسیدگی کند.

۸- وارن بافت

“وارن بافت” که به عنوان یکی از بزرگترین سرمایه گذران جهان محسوب میشود، روز خود را با کتاب خواندن آغاز میکند. مسلم است که به جز کتاب خواندن کارهای دیگری را نیز در طول روز انجام میدهد. وی که لقب Oracle of Omaha را به خود اختصاص داده، تنها با مطالعه مطبوعات وقت خود را نمی گذراند و آنچه قابلیت خواندن دارد را می خواند. در واقع وارن بافت ۸۰ درصد از روز خود را با مطالعه کردن سپری میکند.

نخستین کاری که افراد بسیار موفق در جهان پس از برخاستن از خواب انجام می دهند

۹- آنتونی رابینز

و اما نویسنده پرفروش ترین کتاب سال نیویورک تایمز، روز خود را چگونه آغاز می کند؟ آنتونی رابینز ۱۰ دقیقه از زمان صبح را به خود اختصاص میدهد و برای آنچه دارد شکرگزاری میکند. برای اعضای خانواده و دوستانش نیز دعا میکند و سپس تصور آنچه را که میخواهد در طول روز به انجام برساند را در ذهن خود مجسم میکند.

۱۰- ملکه الیزابت

ملکه الیزابت دوم، که در طول تاریخ سلطنت بریتانیا، طولانی ترین حکمرانی را بر عهده داشته نیز همچون سایر افراد موفق عادات صبحگاهی خاص خود را پیگیری میکند. “برایان مونی” در کتاب خود با عنوان “در خانه و با ملکه” نوشته است که وی صبح ها ساعت ۷:۳۰ دقیقه از خواب بر می خیزد. از خوردن یک فنجان چای انگلیسی و بیسکویت های برند “ماری” لذت می برد، سپس روزنامه میخواند و به شوهای رادیویی گوش میدهد.

۱۱- اسکات آدامز

“اسکات آدامز”، کارتونیست و نویسنده “دیلبرت” نیز از افرادی است که برای موفقیت های مداوم خود دلایلی را برشمرده است. وی ابراز داشته که صبح ها ساعت خود را برای ساعت ۵ تنظیم میکند اما ساعت ۳:۳۰ دقیقه از خواب بر می خیزد و هر روز صبح همان صبحانه همیشگی خود یعنی قهوه و یک تکه شکلات محتوی پروتئین را میل میکند. اسکات آدامز در مورد یکنواختی صبحانه ای که میل میکند می گوید، این روند یکنواخت مغز او را همچون یک خلبان اتوماتیک برای خلق مبدعانه آثارش آماده میکند.

۱۲- کوین اولری

وی که میلیارد و کارآفرینی مشهور و اهل کاناداست نیز صبح ها ساعت ۵:۴۵ دقیقه از خواب بر می خیزد و بازارهای آسیا و اروپا را مورد بررسی قرار میدهد. سپس و در هنگامی که اخبار اقتصادی صبحگاهی را میبیند ورزش میکند.

۱۳- جان پل دجوریا

“جان پل دجوریا”، میلیاردر و کارآفرین محصولات موی “میچل” بر خلاف بسیاری دیگر از ثروتمندان علاقه چندانی به عجله کردن ندارد و به صورت عامدانه صبح خود را به آرامی آغاز میکند. وی در یکی از مصاحبات خود گفته که ۵ دقیقه از صبح را به ریلکس و آرام کردن خود اختصاص میدهد. او از تمرکز بر کارهای روزانه خود پرهیز میکند و تمام حواس خود متوجه شکرگزاری میکند. سپس یک فنجان قهوه یا کاپوچینو میخورد.

نخستین کاری که افراد بسیار موفق در جهان پس از برخاستن از خواب انجام می دهند

۱۴- تیم فریس

نویسنده کتاب “۴ ساعت کار در هفته” در مورد ۵ دقیقه نخست روز خود سه مورد را بر می شمارد:
تخت خود را مرتب میکند
به مدت ۲۰ دقیقه مدیتیشن میکند
برای کاهش فشار در ستون فقرات خود، بدن خود را آویزان نگه می دارد
وی ترکیبی از چای سیاه چینی میل می کند و احساسات خود را یادداشت میکند.

۱۵- میشل گاس

وی یکی دیگر از ثروتمندانی است که به صبح زود بیدار شدن عمیقاً باور دارد. خانم گاس که مدیرعامل اسبق استارباکس نیز بود صبح خود را با دویدن آغاز میکند.

۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

10 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
10
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx