قانون فرکانس چیست (قانون جذب)

نظرات 35
16 دقیقه مطالعه

تمام چیزهایی که باید در مورد قانون فرکانس بدانید

تمام چیزهایی که باید در مورد قانون فرکانس بدانید

آیا در مورد قانون فرکانس اطلاع دارید؟ باید بگوییم که برخلاف تصور ما که فکر می کنیم فقط در یک دنیای فیزیکی زندگی می کنیم، دانشمندان و عرفا در گذشته به این نتیجه رسیده بودند که ما در هزاران دنیا زندگی می کنیم. دانشمندان فیزیک کوانتوم امروزه نام آن را جهان های فرکانسیک نهادند.

اما منظور از جهان فرکانسیک چیست؟!

هر انسانی به واسطه گفتار، رفتار و افکارش یک سری فرکانس از خود ساطع می کند ( قانون فرکانس ) که سبب ورود آن به جهان های فرکانسیکی می شود و در آن جهان همه چیز با آن شخص هم فرکانس است.برای روشن شدن این موضوع در ادامه برای شما مثالی آوردیم.

اگر بر فرض مثال فرکانس شما در حال حاضر 1300 باشد، شما فقط موقعیت ها، انسان ها و به طور کلی شرایطی را مشاهده می کنید که فرکانس آن ها 1300 است و با شرایط دیگر با فرکانس های متفاوت دیگر ارتباط ندارید.

انسان ها تعیین کننده فرکانس خود بر اساس رفتار، افکار و گفتار خود هستند (قانون جذب)

1 – افرادی که مدام در فکر این هستند که افراد حقه باز و عوضی شده اند، این شخص خود در فرکانس انسان های عوضی قرار دارد.

2 – کسی که فکر می کند پول در آوردن خیلی سخت است، هیچ وقت توی فرکانس آدم هایی که پول را راحت در می آورند قرار نمی گیرد؛ چون فرکانس آن شخص با فرکانس آدم هایی که به راحتی پول در می آورند یکسان نیست.

3 – کسی که فکر می کند امکان ندارد همسر خوب پیدا کند، هیچ وقت فرکانس آن با یک شخص خوب برای همسری یکسان نمی شود.

اگر قصد شناخت کسی را دارید باید براساس قانون فرکانس او را با دوستان و همنشینان خود از طریق این قانون بسنجید. پس برای شناخت یک شخص، شناخت اطرافیان و کسانی که با آن ها ارتباط زیادی دارد، بسیار مهم است. ولی نکته جالب اینجاست که ما در هزاران دنیای فرکانسی زندگی می کنیم. دنیای سلامتی، دنیای ثروت، دنیای علم، دنیای پیشرفت، دنیای وقت گذرانی و…

شاید دانستن این نکته برای شما بسیار جالب باشد که شما با همسر، مادر، پدر، فرزند و به طور کلی سایر افرادی که با آن ها ارتباط زیادی دارید، هم فرکانس هستید و اگر فرکانس شما و یا آن ها تغییر کند دیگر با یکدیگر ارتباط زیادی نخواهید داشت.

اشاره قرآن کریم به قانون فرکانس

اشاره قرآن کریم به قانون فرکانس

در قرآن کریم نیز آیات بسیاری در خصوص قانون فرکانس بیان شده که در ادامه به چند مورد اشاره می کنیم:

1 – آیه 26 سوره نور که می فرماید: الْخَبیثاتُ لِلْخَبیثینَ وَ الْخَبیثُونَ لِلْخَبیثاتِ وَ الطَّیِّباتُ لِلطَّیِّبینَ وَ الطَّیِّبُونَ لِلطَّیِّباتِ. بدین معنی است که خداوند زنان آلوده را برای مردان آلوده و مردان آلوده را برای زنان آلوده و همچنین زنان پاک را برای مردان پاک و مردان پاک را برای زنان پاک قرار داده است.

از تفسیر این آیه متوجه می شویم که تنها افراد هم فرکانس برای زندگی در کنار هم مناسب هستند.

2 – آیات 7 و 8 سوره زلزال: فَمَنْ یعْمَلْ مِثْقالَ ذَرَّةٍ خَیراً یرَهُ (7) وَ مَنْ یعْمَلْ مِثْقالَ ذَرَّةٍ شَرًّا یرَهُ (8)

اگر کسی به اندازه ای عمل و کار خیری کرده باشد نتیجه آن را می بیند (7) و اگر کسی به اندازه ای کار شر کرده باشد جزای آن را هم خواهید دید.

برخی از ما فکر می کنیم اگر زمانی رفتاری، گفتاری و یا حتی کار ناشایستی مرتکب شویم و یا حتی افکار منفی داشته باشیم، فقط به همان لحظه برمی گردد. در صورتی که با توجه به این آیه و بر اساس قانون فرکانس، این رفتار آن قدر در این دنیای هستی برمی گردد، تا اعمالی هم فرکانس با خود را پیدا کند و آن را جذب نماید.

3 – آیه 186 سوره بقره: وَإِذَا سَاءَلَکَ عِبَادِی عَنِّی فَإِنّی قَرِیبٌ اءُجِیبُ دَعْوَهَ الْدَّاعِ إِذَا دَعَانِ فَلْیَسْتَجِیبُواْ لِی وَ لْیُؤ مِنُوا بِی لَعَلَّهُمْ یَرْشُدُونَ

زمانی که بندگانم درباره­ی تو از من سوال کنند، (بگو) همانا من نزدیک ترین هستم و دعاهای نیایشگر را آن گاه که مرا می خواند پاسخ می دهم، پس باید دعوت من را بپذیرند و به من ایمان آورند.

این آیه در خصوص قانون فرکانس بیان شده و اولین مرحله این قانون را درخواست از نیروی لایزال الهی بیان می کند. در اینجا خواسته خود را با تمام وجود از کائنات می خواهیم. بر اساس قانون فرکانس این خواسته در دنیای هستی به جستجوی هم فرکانس خود می گردد، تا آن را جذب نماید. پس هرچه قدر خواسته خود را از صمیم قلب و با شور و اشتیاق بیشتری از خدا بخواهیم فرکانس این دعا بالاتر بوده و زودتر به خواسته خود می رسیم.

اشعار زیبا در مورد قانون فرکانس (قانون جذب)

جملات بسیار زیبایی نیز در خصوص قانون فرکانس بیان شده که در ادامه به چند مورد از آن ها اشاره خواهیم کرد:

  • کبوتر با کبوتر باز با باز، کند هم جنس با هم جنس پرواز
  • ذره ذره کاندرین ارض و سماست، جنس خود را هر یکی چون کهرباست (مولانا در کتاب مثنوی چقدر زیبا قانون فرکانس را بیان کرده است)
  • خوب، خوبی را کند جذب این بدان، طیبات و طیبین بر وی بخوان
  • ناریان مر ناریان را جاذب اند، نوریان مر نوریان را طالب اند
  • در جهان هر چیز چیزی جذب کرد، گرم گرمی را کشید و سرد سرد

سلامتی در قانون فرکانس

سلامتی در قانون فرکانس

باورهایی در مورد قانون فرکانس (قانون جذب) مطرح شده است که یکی از این باورها سلامت است. طبق این باور، افکاری که ما داریم می تواند مستقیماً بر سلامت ما اثر بگذارد. دلیل آن هم تأثیرگذاری فرکانس بر انسان است. طبق این باور هر رفتاری می تواند در انسان تأثیر بسزایی داشته باشد که در مورد آن در بالا توضیحاتی دادیم.

حال اگر به صورت مختصر و مفید بخواهیم آن را بیان کنیم، این می شود که رفتارهای منفی انسان را مریض می کند و گاها از بین می برد و در مقابلش رفتارهای مثبت برای آنان سلامتی به همراه دارد و یکی از راه های سلامت انسان طبق هوادارانی که این باور را قبول دارند این است که انسان همیشه باید این را تصور کند که سالم و سلامت است. مثال ساده این است که وقتی لیمویی را تصور می کنید که ترش است سریعاً بزاق دهانتان ترشح می شود. پس هر طوری که فکر کنید، بدن شما بر اساس افکارتان واکنش پیدا می کند.

رشد مالی

همان طور که گفتیم باورهای زیادی در خصوص قانون فرکانس بیان شده است. یکی دیگر از این باورها به باورهای مالی و مسائل مربوط به آن اشاره دارد. اگر شخصی به این فکر باشد که در آینده وضع مالی خوبی پیدا می کند. به این افکار امید داشته باشد و آن را در خود تقویت کند، مطمئناً بر اساس قانون جذب پولدار می شود. چون همواره چیزهای مشابهی که تصور می شود یکدیگر را جذب می کنند؛ و اگر هم فردی مخالف این تفکر باشد که نمی تواند وضع مالی خوبی داشته باشد، دائماً به این فکر می کند که نمی شود، نمی تواند و… این افکار منفی بر اساس قانون جذب نمی گذارد شخص وضع مالی خود را بهتر کند.

مثال خوبی در این رابطه وجود دارد که در فیلم مستند راز بیان شده است؛ اگر هر دفعه که به داخل پاکت خود نگاه کنید و انتظارتان این باشد که داخل پاکت صورتحساب وجود دارد، به نظر شما چه اتفاقی می افتد؟ شک نکنید که صورتحساب داخل پاکت خواهد بود و زمانی که به بیرون می روید، دائم فکر قبض ها و بدهکاری ها هستید و هرگز فکر اتفاق خوبی را نمی کنید؛ این افکار قوی تر به سمت شما می آید و تمام چیزهایی که به آن ها فکر می کنید، برای شما رخ می دهد.

قانون جذب دقیقاً متاثر از افکار شماست و اگر بابت چیزی که دارید راضی و شکرگزار باشید، سریعاً به چیزی که می خواهید می رسید. بنابراین یکی از راه های ثروتمند شدن، شکرگزاری از نعمت هایی است که خداوند در اختیارتان قرار داده است.

بهبود روابط

باور دیگر در مورد روابط است. طرفداران این باور می گویند که قانون فرکانس مستقیماً بر روابط آن ها اثرگذار است و هرچه بیشتر بر روی آن تمرکز کنیم؛ مطمئناً تجربه اش می کنیم. مثال ساده ای می توان در این مورد زد. اگر فردی بر خصوصیات مثبت و خوب خود تمرکز کند، این خصوصیات خوبی که تصور کرده برایش بزرگتر شده و بیشتر به چشم دیگران خواهد آمد. البته دقیقاً بر عکس این قضیه نیز وجود دارد. اگر حتی رفتار خوب فردی را بتوان تجسم کرد که رفتار شایسته ای با شما دارد؛ بر اساس قانون جذب این تجسم را می توانید به خودتان جذب کنید؛ همچنین افرادی را نیز می توانید با روابط عاطفی و رمانتیک به خودتان جذب کنید.

بلندپروازی در قانون فرکانس

بلندپروازی در قانون فرکانس

باور دیگر مربوط به بلندپروازی است، طبق این باور زمانی که فردی را با تمام جزئیات تصور می کنید و بر روی آن تمرکز دارید، یه سری رخدادها شکل خواهد گرفت که با فکر کردن به آن به وقوع می پیوندد. «هانل» در کتاب خود که درباره کلید سیستمی ارشد نوشته است، می گوید: «چیزی را که انسان تصور می کند باید کامل باشد و تمامی جزئیات در آن نهفته باشد؛ سپس جهان به فکر راهی برای عملی کردن این تصور است و هر اتفاق به دیگر اتفاق می انجامد و بعد از آن فکر به عمل منتهی می شود؛ و عمل نیز به پیشرفت روش ها و این روش ها به پیشرفت دوستانتان کمک می کند؛ در نهایت همین دوستان شرایطی فراهم می کنند که به موفقیت می رسید.»

معنی و مفهوم قانون فرکانس و قانون جذب در فلسفه و مذهب نیز وجود دارد. آیات خاصی در انجیل وجود دارد که دال بر این قضیه است. در این کتاب مقدس نوشته شده که هر چه از خدا می خواهی دعا کن و معتقد باش که دریافت خواهی کرد.

در پایان می خواهیم به شما دوستان عزیز سایت پرورش افکار بگوییم که اگر با انسان های اطراف خود، شغل، میزان درآمد و به طور کلی با هر چیزی مشکل دارید و فکر می کنید که آدم های اطرافتان انسان های سطح بالایی از لحاظ معنوی، اخلاقی، مادی و سلامتی نیستند؛ سعی کنید فرکانس خودتان را در همه زمینه ها بالا ببرید تا بر اساس قانون جذب بتوانید با انسان های موفق تری ارتباط داشته باشید. همچنین همواره سعی کنید برای رسیدن به خواسته هایتان با نیت قلبی دعا کنید و آن ها را از خداوند بزرگ بخواهید.

همه چیز ارتعاش می کند

فیزیک کوانتومی به ما نشان می دهد که همه چیز در جهان از انرژی ساخته شده است. هرچه تصور کنید از انرژی ساخته شده است. کاغذ، کفش، یک میز، حیوانات، گیاهان، مردم و حتی افکار و احساسات ما همگی فرکانس ارتعاش خاص خود را دارند. همه اینها طبق قانون ارتعاش اداره می شود. هر جسم، حیوان و شخص و غیره در حالت طبیعی در فرکانس های مختلف ارتعاش می کند، به این رزونانس گفته می شود.

چگونه قانون جذب با قانون فرکانس ارتعاش مرتبط است؟

همانطور که در بالا اشاره کردم، حتی افکار و احساسات ما دارای یک فرکانس ارتعاش هستند. ما همچنین می دانیم که طبق قانون جذب، انرژی جذب می شود. بنابراین، چه ما از آن آگاه باشیم یا نه ، این دو قانون همیشه در حال اجرا هستند.

آیا قوانین فرکانس و جذب همیشه کار می کنند؟

این قوانین همیشه بر اساس ارتعاشاتی که ما ارسال می کنیم برای ما کار می کنند (یا علیه). این قوانین هرگز از بین نمی روند و همیشه فرکانس ها را ارسال می کنند. آنها همیشه بیشتر از آنچه ما ارسال می کنیم، دریافت می کنند.

چرا قانون جذب برای برخی افراد کار نمی کند؟

خب این بخش جالب است و باید بدانید قانون جذب برای همه کار می کند. اما دلایل مختلفی وجود دارد که بعضی افراد فکر می کنند قانون جذب یک علم شبه دانش است یا کار نمی کند. دلیلش این است که آنها درباره آنچه از زندگی می خواهند مطمئن نیستند، یا افکار و احساسات آنها با اهدافشان هماهنگ نیست، یا مطابق با اهدافشان نیست یا تلاش ها و یا اعتقادات محدود کننده (کم ارزش ) در راه دارند. ذهن ناخودآگاه ما توسط آنچه ما برنامه ریزی کرده ایم شکل گرفته است. خانواده ، دوستان ، مربیان ، معلمان و رسانه های شما همگی در ترسیم سیستم اعتقادی شما نقش داشتند.

هر روز هزاران و هزاران افکار در ذهنمان جاری است. تحقیقات نشان داده اند که تا 80٪ از این افکار منفی هستند، بنابراین واقعاً جای تعجب ندارد وقتی همه چیز در زندگی شما خراب است. مشغول تهیه لیستی از افکار مثبت باشید. فقط چند قانون اساسی وجود دارد:

  • من دوست دارم خواسته های خود را در زمان گذشته بنویسم، انگار که قبلاً اتفاق افتاده است.
  • کلمات منفی مانند”نمی توانم”، “بدهی” ،”قرض” و غیره را کنار بگذارید.

وقتی به برنامه ریزی مجدد ذهن ناخودآگاه خود اطمینان دارید، جهان راهی برای قرار دادن فرصت ها و منابع در مسیر شما دارد تا بتواند به شما کمک کند.

4.3/5 - (157 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

35 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
35
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx