راه های ابراز عشق بدون حرف زدن

نظرات 25
15 دقیقه مطالعه

love-expressing-photography

ابراز عشق به همسرمان، زیباترین کاری است که می‌ توانیم در حق او انجام دهیم؛ چگونه ابراز عشق کنیم؟

برای گرم نگه‌ داشتن آتش رابطه‌ مان، باید عشق‌ مان را زنده نگه‌ داریم. لزوماً، نباید عشق‌ مان را اقرار کنین یا احساسات‌ مان را به‌ صورت کلامی بیان کنیم. آدم‌های خجالتی در گفتن احساسات‌شان مشکل دارند. هم‌چنین، آدم‌هایی که نسبتاً صریح هستند از بیان چیزهای مشابه خسته می‌ شوند و از این‌ رو، دیوانه‌ ی راه‌ های خلاقانه‌ ای برای بیان عشق‌ شان هستند. در اینجا نحوه ابراز عشق و نحوه ابراز علاقه برای بیان “دوستت دارم” بدون بیان هیچ کلمه‌ ای آمده‌ است:

romantic-valentine-gesture-hand-held-800x450

1. ژست‌ های رمانتیک

نیازی نیست از حفظ شعر بخوانیم یا تک‌ گویی‌ ها را به‌ یاد‌بیاوریم تا همسرمان را تحت تأثیر قرار دهیم. عشق‌ مان را با ژست‌ های رمانتیک ابراز کنیم و به او نشان دهیم تا چه اندازه برایش اهمیت قائل‌ هستیم. حالا، این ژست‌ های رمانتیک ساده و متداول هستند. وقتی از خیابان رد می‌ شویم دستش را بگیریم، در خرید های روزانه‌ اش به او کمک کنیم و هر صبح گل‌ های تازه به او هدیه دهیم. انجام‌ دادن این چیزهای کوچک همسرمان را خوشحال می‌ کند.

2. به‌ خاطر داشتن تاریخ‌ ها

تاریخ تولد همسر‌مان چه روزی است؟ تاریخ نخستین قرارمان را به‌ یاد داریم؟ اگر جواب‌ مان مثبت است، پس باید طرح خاصی بریزیم و این تاریخ‌ ها را برای همسر‌مان به‌ یادماندنی کنیم. چنان‌ چه نمی‌ توانیم تاریخ‌ های مهم را به‌ یاد بیاوریم، آنها را در تقویم‌ مان علامت بزنیم. بسیار مهم است تاریخ‌ هایی را که برای هر دو یا یکی از ما مهم است، به‌ یاد داشته‌ باشیم.

3. ابراز علاقه (به او توجه کنیم)

خیلی مهم است که بدانیم همسر‌مان در یک مقطع زمانی چه احساسی دارد، حتی اگر چیزی به ما نگوید. اگر هر دوی ما یک فعالیت را انجام می‌ دهیم و همسر‌مان به‌ دلیلی احساس ناراحتی می‌ کند، ما باید نخستین آدمی باشیم که آن را درک می‌ کنیم. وقتی با همسر‌مان هستیم توجه‌ مان باید به او باشد. چنان‌ چه همسر‌مان به مشکلی برخورده باشد همیشه به ما نخواهد گفت. اگر نزدیک او بمانیم، پی بردن به مشکلاتش دشوار نخواهد بود.

4. شنونده‌ ی خوبی باشیم

باید همیشه به دقت به هرچیزی که همسر‌مان می‌ گوید گوش دهیم. هر زمانی‌ که او با ما صحبت می‌ کند باید گوش‌ های‌ مان کاملاً تیز و ذهن‌ مان متمرکز بر او باشد. اگر چیزی را نشنویم یا چیزی را بد تعبیر کنیم، باعث سوء تفاهم بین هر دوی ما خواهد شد. هم‌ چنین، اگر بفهمد که بادقت به او گوش‌ نمی‌کردیم ناراحت خواهد شد.

5. تمایل به گذشت

وقتی در یک رابطه هستیم، باید خوشحالی همسر‌مان یا مصلحت رابطه‌ مان، برای‌ مان مهم‌ تر از اهداف شخصی خودمان باشد. باید مایل باشیم خواسته‌ ها و نیازهای خودمان را فدای این رابطه کنیم. لازم است با سبک زندگی طرف مقابل‌ مان وفق پیدا کنیم و به این منظور، لازم است برخی عادات قدیم‌ مان را کنار بگذاریم. دیر یا زود، عشق‌ مان به گذشت‌ هایی که برای ادامه‌ یافتن این رابطه انجام داده‌ ایم پی خواهد برد و از ما برای خوش‌ قلبی‌ مان قدردانی خواهد کرد.

front_1426767242i30

6- ابراز احساسات‌ مان

چه در یک مکان خصوصی یا در یک مکان عمومی، از ابراز احساسات‌ مان خجالت نکشیم. همسرمان از این واقعیت خوشش خواهد آمد که وقتی پای ابراز دوست‌ داشتن‌ وسط است، مهارنشدنی باشیم. ما همسرمان را دوست داریم پس ایرادی ندارد که دوست‌ داشتن‌ مان را به دنیا نشان ندهیم. یک بوسه‌ ی لطیف بر پیشانی یا یک آغوش گرم باعث می‌ شود او عشق‌ مان را حس کند.

7. از او حمایت کنیم

بودن در یک رابطه به این معنی‌ است که با تمام مشقت‌ هایی که در زندگی با او مواجه می‌ شویم، یکدیگر را ببینیم. ما باید همیشه مراقب همسر‌مان باشیم و هر زمان که به ما احتیاج داشت در کنارش باشیم. لازم است که ما به او حمایت و قوت بدهیم و برای گذشتن از وضعیت‌ های دشوار زندگی به او کمک کنیم. هر دوی ما لحظات خوب و رضایت‌ بخش بسیاری با یکدیگر داشته‌ ایم. ما باید در زمان سختی نیز در کنار یکدیگر باشیم.

8. او را بهتر بشناسیم

سعی کنیم تا هر میزان که می‌ توانیم همسرمان را بشناسیم. زمانی‌ که شروع به ملاقات آدمی می‌ کنیم، احساس می‌ کنیم نیازی نیست که او را بیشتر بشناسیم یا به اندازه‌ ی کافی او را می‌ شناسیم. ولی، چیزهایی که باید درباره‌ ی آدم‌ ها بدانید آنقدر زیاد است که گاهی عمرمان به کشف‌ شان کفاف نمی‌ دهد. با او صحبت کنیم و تمایل واقعی برای کشفش داشته‌ باشیم.

9. به رشد او کمک کنیم

ما نباید غرق موفقیت خودمان باشیم. جدا از متمرکز بودن بر رشد فردی و حرفه‌ ای‌ مان، ما باید به همسر‌مان کمک کنیم و به او این قدرت را بدهیم تا معیارهایش را در زندگی بالاتر ببرد. چنان‌ چه در شغلش بهتر از ما عمل کند حسادت نکنیم. در خرسندی او شریک باشیم و به هر روش ممکن به او کمک کنیم.

10. به او احترام بگذاریم (احترام به همسر)

پیش از آنکه کسی را دوست بداریم، لازم است دریابیم که به او احترام می‌ گذاریم یا خیر. بعضی اوقات، فکر می‌ کنیم همسر‌مان همیشه در زندگی‌ مان خواهد بود و فکر می‌ کنیم می‌ توانیم هرطور بخواهیم با او رفتار کنیم. هر آدمی، چه زن باشد چه مرد، به‌ دنبال احترام است. برجسته‌ ترین چیزی که همسر‌مان از ما انتظار دارد این است که با احترام با او برخورد کنید.

حرکات گویاتر از کلمات هستند. وقتی نوبت به ابراز عشق مان می‌ رسد، به حرکات‌ مان اجازه دهیم به‌ جای‌ مان صحبت کنند. فقط یک‌ بار انجام کاری برای همسر‌مان بسیار تأثیرگذارتر از صدها بار بیان “دوستت دارم” در یک روز است.

11. در جريان كارها و مشغله های او باشيد

يكی از راه های توجه كردن به همسرتان اين است كه مدام از او درباره شغلش، كارهايی كه انجام می دهد، محيط كارش، همكاران و ساير چيزها سوال بپرسيد و از او بخواهيد تا براي شما از فضای كارش حرف بزند. وقتی او از محيط كار خود برای شما صحبت كند، خودبخود از استرس های و نگرانی های خودش هم حرف خواهد زد و شما در اين ميان می توانيد با گوش دادن به حرف های او و درک كردن احساسات و يا حتی دادن پيشنهاد های سازنده و راه گشا، به نوعی به او ابراز محبت كنيد و مطمئن باشيد كه او هم اين اقدام شما را به عنوان عشق ورزی از شما می پذيرد.

بخصوص زمانی كه هر دوی شما مشغله زيادی داريد و زمان كمی برای حرف زدن در مورد مسائل زندگی داريد يا حتی گاهی كه هيچ موضوع و مسئله ای مشترک برای صحبت كردن نداريد، اين موضوع می تواند بهانه خوبی برای آغاز يک گفتگوی گرم و صميمی باشد. چون شغل هر كسی برايش مهم و گاهی هيجان انگيز است و اين مسئله می تواند ابزاری برای نشان دادن صميميت و عشق خود به همسرتان باشد.

12. در حضور همسر خود موبايل تان را كنار بگذاريد

امروزه شبكه های اجتماعی مختلف و اپليكيشن های متنوع زندگی ما را محدود و محصور به خود كرده اند. ديدن كسي كه سرش داخل گوشی خود است و تمام حواس او متوجه مطلبی است كه می خواند، يک تصوير عادی و روزمره شده است. بخصوص برنامه هايی مثل اينستاگرام كه تمام حواس ما را به خودش جذب می كند و مانع توجه ما به اطرافيان می شود.
پس زمانی كه همسر شما پس از ساعت ها دوری و يا بعد از برگشتن از محل كار به خانه می آيد يا همديگر را در جايی ملاقات می كنيد، بهترين فرصت برای تقويت رابطه و صميمت بين همديگر و ابراز عشق و علاقه است.

اگر در اين زمان باز هم مثل ساعات ديگر روز، سرتان در گوشی موبايل باشد و به همسر خود توجه نكنيد، هم اين فرصت را از دست داده ايد و هم همسرتان را از خود دور نگه داشته ايد. بخصوص اگر اين كار را مدام تكرار كنيد، بعد از مدتی، همسر شما تصور می كند كه برايتان اهميت زيادی ندارد و آدم های مجازی برای شما مهم تر از او هستند.

پس به ابزارهای الكترونيک كه بايد در خدمت زندگی ما باشند و نه مخرب زندگی ما، اجازه ندهيد بين شما فاصله ايجاد كنند و فرصت عشق ورزی را از شما بگيرند. البته اگر خلاقيت داشته باشيد، می توانيد از اين ابزارها برای ابراز علاقه و نشان دادن عشق خود به طور غير مستقيم استفاده كنيد.

13. برای او وقت بگذاريد

يكی از بهترين راه ها برای ابراز عشق و علاقه تان به همسر اين است كه در خلال تمام كارها و مشغله های روزانه برای او وقت بگذاريد. بخصوص بعد از مدت ها كار و تلاش كه فرصتی برای بودن در كنار هم نداشتيد و دلتنگ همديگر بوديد، می توانيد ساعت ها در كنار هم به انجام كاری دونفره بپردازيد و اين راهی برای ابراز عشق شما به همسرتان است.

البته سعی كنيد هر هفته زمان ثابتی را برای با هم بودن در نظر بگيريد و به هيچ وجه اين زمان را صرف كار ديگر يا شخص ديگری نكنيد. خود اين اتفاق نشان دهنده اين است كه به شدت به همسر خود احترام می گذاريد و بودن در كنار او جزو اولويت های اصلی زندگی شماست و قطعا او چيزی جز عشق از اين ماجرا برداشت نمی كند.

14. دوستان او را بشناسيد

رابطه ها و دوستان همسرتان جزو چيزهايی هستند كه معمولا بهتر است در جريان آنها باشيد و البته از همسرتان هم در اين باره سوال بپرسيد. بخصوص وقتی اسامی دوستان او را به خوبی بدانيد و از تفريحات يا سرگرمی هايشان مطلع باشيد، همسرتان متوجه می شود كه برای او ارزش بسياری قائل هستيد و به او و ارتباطاتش با ديگران اهميت می دهيد.

درواقع، دوستان او و روابط اجتماعی و صميمانه او با ديگران می تواند يک ابراز و راس ديگر مثلث برای ابراز عشق غير مستقيم و نشان دادن توجه شما به او باشد.

15. او را غافلگير كنيد

گاهی اوقات برای ابراز عشق و علاقه به همسر خود و همچنين ايجاد تنوع در اين اتفاق، او را غافلگير كنيد. البته نيازی نيست كه حتما به مناسبت رويداد خاصی مثل روز تولد او، اين كار را انجام دهيد. بلكه در روزهای عادی هم می توانيد او را با كار خاصی غافلگير كنيد.

اين غافلگيری می تواند خريد يک هديه، يک مهمانی و دورهمی، يک خبر خوشحال كننده و يا هر چيز ديگری كه او را خوشحال می كند، باشد.

16. پيام های عاشقانه بفرستيد

خيلی از افراد متاهل در ابتدای آشنايی خود تنها ابزار ارتباطی كه داشتند و يا بيشترين ابزار ارتباطی كه استفاده می كردند و ساعت ها با هم صحبت می كردند، ابزارهای الكترونيک مثل تلفن، موبايل يا كامپيوتر بوده است.

پس می توانيد باز هم با استفاده از اين ابزارها بخصوص گوشی موبايل، گاهی اوقات برای همسر خود پيام های عاشقانه و رمانيتک بفرستيد و او را از احساسات عاشقانه خود باخبر كنيد. اين كار شما نه تنها باعث خوشحالی همسرتان می شود بلكه روزهای عاشقانه اوايل آشنايی تان را هم به ياد او می آورد و حس تازه ای در ارتباط شما ايجاد می كند.

يا حتی می توانيد وقتی در خانه نيستيد و يا مدت ها به دليل مشغله همديگر را نمی توانید ملاقات كنيد، روی يخچال يا آينه اتاق تان ياداشت عاشقانه ای بچسبانيد تا همسرتان به محض ورود به خانه با خواندن آن به ياد شما بيافتد و عشق شما را دريافت كند.

17. ابراز علاقه در جمع

وقتی در حضور ديگران بخصوص در مكان های عمومی به همسر خود احترام بگذاريد و يا به او ابراز احساسات كنيد، می توانيد به او ثابت كنيد كه به داشتن او افتخار می كنيد و اين باعث اعتماد بنفس او می شود و در كنار شما حس غرور و سربلندی خواهد داشت. بخصوص در شرايط و در حضور كسانی كه همسر شما به آنها حسادت می كند و تصور می كند كه آنها از او بهتر هستند و همچنين همسران بهتری برای زوج های خود هستند.

3.5/5 - (2 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

25 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
25
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx