راه های ابراز عشق بدون حرف زدن

نظرات 25
15 دقیقه زمان مطالعه

love-expressing-photography

ابراز عشق به همسرمان، زیباترین کاری است که می‌ توانیم در حق او انجام دهیم؛ چگونه ابراز عشق کنیم؟

برای گرم نگه‌ داشتن آتش رابطه‌ مان، باید عشق‌ مان را زنده نگه‌ داریم. لزوماً، نباید عشق‌ مان را اقرار کنین یا احساسات‌ مان را به‌ صورت کلامی بیان کنیم. آدم‌های خجالتی در گفتن احساسات‌شان مشکل دارند. هم‌چنین، آدم‌هایی که نسبتاً صریح هستند از بیان چیزهای مشابه خسته می‌ شوند و از این‌ رو، دیوانه‌ ی راه‌ های خلاقانه‌ ای برای بیان عشق‌ شان هستند. در اینجا نحوه ابراز عشق و نحوه ابراز علاقه برای بیان “دوستت دارم” بدون بیان هیچ کلمه‌ ای آمده‌ است:

romantic-valentine-gesture-hand-held-800x450

۱. ژست‌ های رمانتیک

نیازی نیست از حفظ شعر بخوانیم یا تک‌ گویی‌ ها را به‌ یاد‌بیاوریم تا همسرمان را تحت تأثیر قرار دهیم. عشق‌ مان را با ژست‌ های رمانتیک ابراز کنیم و به او نشان دهیم تا چه اندازه برایش اهمیت قائل‌ هستیم. حالا، این ژست‌ های رمانتیک ساده و متداول هستند. وقتی از خیابان رد می‌ شویم دستش را بگیریم، در خرید های روزانه‌ اش به او کمک کنیم و هر صبح گل‌ های تازه به او هدیه دهیم. انجام‌ دادن این چیزهای کوچک همسرمان را خوشحال می‌ کند.

۲. به‌ خاطر داشتن تاریخ‌ ها

تاریخ تولد همسر‌مان چه روزی است؟ تاریخ نخستین قرارمان را به‌ یاد داریم؟ اگر جواب‌ مان مثبت است، پس باید طرح خاصی بریزیم و این تاریخ‌ ها را برای همسر‌مان به‌ یادماندنی کنیم. چنان‌ چه نمی‌ توانیم تاریخ‌ های مهم را به‌ یاد بیاوریم، آنها را در تقویم‌ مان علامت بزنیم. بسیار مهم است تاریخ‌ هایی را که برای هر دو یا یکی از ما مهم است، به‌ یاد داشته‌ باشیم.

۳. ابراز علاقه (به او توجه کنیم)

خیلی مهم است که بدانیم همسر‌مان در یک مقطع زمانی چه احساسی دارد، حتی اگر چیزی به ما نگوید. اگر هر دوی ما یک فعالیت را انجام می‌ دهیم و همسر‌مان به‌ دلیلی احساس ناراحتی می‌ کند، ما باید نخستین آدمی باشیم که آن را درک می‌ کنیم. وقتی با همسر‌مان هستیم توجه‌ مان باید به او باشد. چنان‌ چه همسر‌مان به مشکلی برخورده باشد همیشه به ما نخواهد گفت. اگر نزدیک او بمانیم، پی بردن به مشکلاتش دشوار نخواهد بود.

۴. شنونده‌ ی خوبی باشیم

باید همیشه به دقت به هرچیزی که همسر‌مان می‌ گوید گوش دهیم. هر زمانی‌ که او با ما صحبت می‌ کند باید گوش‌ های‌ مان کاملاً تیز و ذهن‌ مان متمرکز بر او باشد. اگر چیزی را نشنویم یا چیزی را بد تعبیر کنیم، باعث سوء تفاهم بین هر دوی ما خواهد شد. هم‌ چنین، اگر بفهمد که بادقت به او گوش‌ نمی‌کردیم ناراحت خواهد شد.

۵. تمایل به گذشت

وقتی در یک رابطه هستیم، باید خوشحالی همسر‌مان یا مصلحت رابطه‌ مان، برای‌ مان مهم‌ تر از اهداف شخصی خودمان باشد. باید مایل باشیم خواسته‌ ها و نیازهای خودمان را فدای این رابطه کنیم. لازم است با سبک زندگی طرف مقابل‌ مان وفق پیدا کنیم و به این منظور، لازم است برخی عادات قدیم‌ مان را کنار بگذاریم. دیر یا زود، عشق‌ مان به گذشت‌ هایی که برای ادامه‌ یافتن این رابطه انجام داده‌ ایم پی خواهد برد و از ما برای خوش‌ قلبی‌ مان قدردانی خواهد کرد.

front_1426767242i30

۶- ابراز احساسات‌ مان

چه در یک مکان خصوصی یا در یک مکان عمومی، از ابراز احساسات‌ مان خجالت نکشیم. همسرمان از این واقعیت خوشش خواهد آمد که وقتی پای ابراز دوست‌ داشتن‌ وسط است، مهارنشدنی باشیم. ما همسرمان را دوست داریم پس ایرادی ندارد که دوست‌ داشتن‌ مان را به دنیا نشان ندهیم. یک بوسه‌ ی لطیف بر پیشانی یا یک آغوش گرم باعث می‌ شود او عشق‌ مان را حس کند.

۷. از او حمایت کنیم

بودن در یک رابطه به این معنی‌ است که با تمام مشقت‌ هایی که در زندگی با او مواجه می‌ شویم، یکدیگر را ببینیم. ما باید همیشه مراقب همسر‌مان باشیم و هر زمان که به ما احتیاج داشت در کنارش باشیم. لازم است که ما به او حمایت و قوت بدهیم و برای گذشتن از وضعیت‌ های دشوار زندگی به او کمک کنیم. هر دوی ما لحظات خوب و رضایت‌ بخش بسیاری با یکدیگر داشته‌ ایم. ما باید در زمان سختی نیز در کنار یکدیگر باشیم.

۸. او را بهتر بشناسیم

سعی کنیم تا هر میزان که می‌ توانیم همسرمان را بشناسیم. زمانی‌ که شروع به ملاقات آدمی می‌ کنیم، احساس می‌ کنیم نیازی نیست که او را بیشتر بشناسیم یا به اندازه‌ ی کافی او را می‌ شناسیم. ولی، چیزهایی که باید درباره‌ ی آدم‌ ها بدانید آنقدر زیاد است که گاهی عمرمان به کشف‌ شان کفاف نمی‌ دهد. با او صحبت کنیم و تمایل واقعی برای کشفش داشته‌ باشیم.

۹. به رشد او کمک کنیم

ما نباید غرق موفقیت خودمان باشیم. جدا از متمرکز بودن بر رشد فردی و حرفه‌ ای‌ مان، ما باید به همسر‌مان کمک کنیم و به او این قدرت را بدهیم تا معیارهایش را در زندگی بالاتر ببرد. چنان‌ چه در شغلش بهتر از ما عمل کند حسادت نکنیم. در خرسندی او شریک باشیم و به هر روش ممکن به او کمک کنیم.

۱۰. به او احترام بگذاریم (احترام به همسر)

پیش از آنکه کسی را دوست بداریم، لازم است دریابیم که به او احترام می‌ گذاریم یا خیر. بعضی اوقات، فکر می‌ کنیم همسر‌مان همیشه در زندگی‌ مان خواهد بود و فکر می‌ کنیم می‌ توانیم هرطور بخواهیم با او رفتار کنیم. هر آدمی، چه زن باشد چه مرد، به‌ دنبال احترام است. برجسته‌ ترین چیزی که همسر‌مان از ما انتظار دارد این است که با احترام با او برخورد کنید.

حرکات گویاتر از کلمات هستند. وقتی نوبت به ابراز عشق مان می‌ رسد، به حرکات‌ مان اجازه دهیم به‌ جای‌ مان صحبت کنند. فقط یک‌ بار انجام کاری برای همسر‌مان بسیار تأثیرگذارتر از صدها بار بیان “دوستت دارم” در یک روز است.

۱۱. در جریان کارها و مشغله های او باشید

یکی از راه های توجه کردن به همسرتان این است که مدام از او درباره شغلش، کارهایی که انجام می دهد، محیط کارش، همکاران و سایر چیزها سوال بپرسید و از او بخواهید تا برای شما از فضای کارش حرف بزند. وقتی او از محیط کار خود برای شما صحبت کند، خودبخود از استرس های و نگرانی های خودش هم حرف خواهد زد و شما در این میان می توانید با گوش دادن به حرف های او و درک کردن احساسات و یا حتی دادن پیشنهاد های سازنده و راه گشا، به نوعی به او ابراز محبت کنید و مطمئن باشید که او هم این اقدام شما را به عنوان عشق ورزی از شما می پذیرد.

بخصوص زمانی که هر دوی شما مشغله زیادی دارید و زمان کمی برای حرف زدن در مورد مسائل زندگی دارید یا حتی گاهی که هیچ موضوع و مسئله ای مشترک برای صحبت کردن ندارید، این موضوع می تواند بهانه خوبی برای آغاز یک گفتگوی گرم و صمیمی باشد. چون شغل هر کسی برایش مهم و گاهی هیجان انگیز است و این مسئله می تواند ابزاری برای نشان دادن صمیمیت و عشق خود به همسرتان باشد.

۱۲. در حضور همسر خود موبایل تان را کنار بگذارید

امروزه شبکه های اجتماعی مختلف و اپلیکیشن های متنوع زندگی ما را محدود و محصور به خود کرده اند. دیدن کسی که سرش داخل گوشی خود است و تمام حواس او متوجه مطلبی است که می خواند، یک تصویر عادی و روزمره شده است. بخصوص برنامه هایی مثل اینستاگرام که تمام حواس ما را به خودش جذب می کند و مانع توجه ما به اطرافیان می شود.
پس زمانی که همسر شما پس از ساعت ها دوری و یا بعد از برگشتن از محل کار به خانه می آید یا همدیگر را در جایی ملاقات می کنید، بهترین فرصت برای تقویت رابطه و صمیمت بین همدیگر و ابراز عشق و علاقه است.

اگر در این زمان باز هم مثل ساعات دیگر روز، سرتان در گوشی موبایل باشد و به همسر خود توجه نکنید، هم این فرصت را از دست داده اید و هم همسرتان را از خود دور نگه داشته اید. بخصوص اگر این کار را مدام تکرار کنید، بعد از مدتی، همسر شما تصور می کند که برایتان اهمیت زیادی ندارد و آدم های مجازی برای شما مهم تر از او هستند.

پس به ابزارهای الکترونیک که باید در خدمت زندگی ما باشند و نه مخرب زندگی ما، اجازه ندهید بین شما فاصله ایجاد کنند و فرصت عشق ورزی را از شما بگیرند. البته اگر خلاقیت داشته باشید، می توانید از این ابزارها برای ابراز علاقه و نشان دادن عشق خود به طور غیر مستقیم استفاده کنید.

۱۳. برای او وقت بگذارید

یکی از بهترین راه ها برای ابراز عشق و علاقه تان به همسر این است که در خلال تمام کارها و مشغله های روزانه برای او وقت بگذارید. بخصوص بعد از مدت ها کار و تلاش که فرصتی برای بودن در کنار هم نداشتید و دلتنگ همدیگر بودید، می توانید ساعت ها در کنار هم به انجام کاری دونفره بپردازید و این راهی برای ابراز عشق شما به همسرتان است.

البته سعی کنید هر هفته زمان ثابتی را برای با هم بودن در نظر بگیرید و به هیچ وجه این زمان را صرف کار دیگر یا شخص دیگری نکنید. خود این اتفاق نشان دهنده این است که به شدت به همسر خود احترام می گذارید و بودن در کنار او جزو اولویت های اصلی زندگی شماست و قطعا او چیزی جز عشق از این ماجرا برداشت نمی کند.

۱۴. دوستان او را بشناسید

رابطه ها و دوستان همسرتان جزو چیزهایی هستند که معمولا بهتر است در جریان آنها باشید و البته از همسرتان هم در این باره سوال بپرسید. بخصوص وقتی اسامی دوستان او را به خوبی بدانید و از تفریحات یا سرگرمی هایشان مطلع باشید، همسرتان متوجه می شود که برای او ارزش بسیاری قائل هستید و به او و ارتباطاتش با دیگران اهمیت می دهید.

درواقع، دوستان او و روابط اجتماعی و صمیمانه او با دیگران می تواند یک ابراز و راس دیگر مثلث برای ابراز عشق غیر مستقیم و نشان دادن توجه شما به او باشد.

۱۵. او را غافلگیر کنید

گاهی اوقات برای ابراز عشق و علاقه به همسر خود و همچنین ایجاد تنوع در این اتفاق، او را غافلگیر کنید. البته نیازی نیست که حتما به مناسبت رویداد خاصی مثل روز تولد او، این کار را انجام دهید. بلکه در روزهای عادی هم می توانید او را با کار خاصی غافلگیر کنید.

این غافلگیری می تواند خرید یک هدیه، یک مهمانی و دورهمی، یک خبر خوشحال کننده و یا هر چیز دیگری که او را خوشحال می کند، باشد.

۱۶. پیام های عاشقانه بفرستید

خیلی از افراد متاهل در ابتدای آشنایی خود تنها ابزار ارتباطی که داشتند و یا بیشترین ابزار ارتباطی که استفاده می کردند و ساعت ها با هم صحبت می کردند، ابزارهای الکترونیک مثل تلفن، موبایل یا کامپیوتر بوده است.

پس می توانید باز هم با استفاده از این ابزارها بخصوص گوشی موبایل، گاهی اوقات برای همسر خود پیام های عاشقانه و رمانیتک بفرستید و او را از احساسات عاشقانه خود باخبر کنید. این کار شما نه تنها باعث خوشحالی همسرتان می شود بلکه روزهای عاشقانه اوایل آشنایی تان را هم به یاد او می آورد و حس تازه ای در ارتباط شما ایجاد می کند.

یا حتی می توانید وقتی در خانه نیستید و یا مدت ها به دلیل مشغله همدیگر را نمی توانید ملاقات کنید، روی یخچال یا آینه اتاق تان یاداشت عاشقانه ای بچسبانید تا همسرتان به محض ورود به خانه با خواندن آن به یاد شما بیافتد و عشق شما را دریافت کند.

۱۷. ابراز علاقه در جمع

وقتی در حضور دیگران بخصوص در مکان های عمومی به همسر خود احترام بگذارید و یا به او ابراز احساسات کنید، می توانید به او ثابت کنید که به داشتن او افتخار می کنید و این باعث اعتماد بنفس او می شود و در کنار شما حس غرور و سربلندی خواهد داشت. بخصوص در شرایط و در حضور کسانی که همسر شما به آنها حسادت می کند و تصور می کند که آنها از او بهتر هستند و همچنین همسران بهتری برای زوج های خود هستند.

۳.۵/۵ - (۲ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

25 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
25
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx