راههای خوش شانس شدن

21 comments
5 Min Read

change-your-judgments-about-being-lucky-in-life

چگونه خوش شانس شویم؟ راز خوش شانس بودن چیست؟ سوالاتی که ممکن است زندگی ما را دگرگون کند اما واقعاً پاسخ چیست؟

حتما ما هم تا کنون با افراد زیادی برخورد کرده ایم که از جمله های منفی مانند “بخشکی شانس یا لعنت به این شانس” و صدها جمله منفی دیگر که پایانی ندارند. آیا دقت کرده ایم که ذهن بسیاری از مردم در برابر مسائلی همیشه به صورت پیش فرض در حالت یاس و ناامیدی تنظیم شده است. بسیاری از مردم در انتخاب هایی که دارند گزینه هایی را انتخاب می کنند که حالت آگاهانه ندارد و علت این است که از کودکی تحت تاثیر محیط و به یک قالب فکری ثابت عادت کرده اند.

به طور مثال: در اتفاقات به ظاهر نامطلوب که در زندگی پیش می آید بسیاری از مردم خود را بدشانس میدانند یعنی شخص بین دو انتخاب “خوش شانسی” و “بدشانسی” گزینه نامناسبتر را انتخاب میکند و تکرار مکرر بدشانسی، در ذهن او تبدیل به یک باور میشود. براستی اگر در هر اتفاقی قبل از اینکه خود را بدشانس بدانید، لحظه ای تامل کنید و مدتی به جنبه های مختلف موضوع دقت داشته باشید نکات مثبتی بر شما آشکار خواهد شد که راه حل بسیاری از مشکلاتتان هستند و چه قدر زیباست آنگاه خود را خوش شانس بخوانید. پی بردن به این نکات در هر اتفاقی، باور خوش شانس بودن را در ذهن استوار میکند و این باور، خوش شانسی را به زندگیتان فرا می خواند و بدانید که خوش شانس ترین ها کسانی هستند که از ته قلب به وجود خوش بختی و سعادت باور دارند.

راههای خوش شانس شدن

خواص مثبت اندیش بودن چیست؟

در واقع در هر اتفاق سخت و ناخوشایندی نکات بسیار ارزنده ای پنهان شده که شخص به علت گمان اشتباهی که در ذهنش شکل گرفته از درک نمودن آنها عاجز می باشد. از دوران کودکیمان به ما یاد نداده اند که ظاهر ناخوشایند اتفاقات یک روی سکه میباشد و روی دیگر آن را باید عاقلانه دریافت، این بُعد ماجرا حاوی نکات مفیدی است که می تواند راه حل بسیاری از کمبودهای زندگی ما باشد چه خوب است یاد بگیریم که هر اتفاقی هر چند ناخوشایند را در جهت خودسازی به کار گیریم. در واقع می توانیم با جهت دادن به اتفاقات، مسیر تعالی خود را تسریع کرده و اجازه ندهیم اتفاقات روزمره ما را از مسیر اهدافمان خارج کند. جالب است در اینجا اتفاقات ناخوشایند را با چند مکانیسم فیزیولوژیک بدن مقایسه کنیم. همه ما احتمالا در خواب کابوس دیده ایم و یا دچار بختک شده ایم، شاید در ظاهر این خوابها اتفاقی باشند ولی اخیرا محققان پی برده اند که وقتی یکی از اندام های بدن در خواب دچار نارسایی می شود فرد باید بیدار شود تا اختلال پیش آمده رفع شود، به نظر شما بدنمان چگونه این کار را انجام می دهد؟ بله، با استفاده از یک کابوس ما را از خواب بیدار می کند. آیا با روئیاهای شیرین می تواند ما را از خواب بیدار کند؟ خیر. اکنون ما با دانستن این مطلب به جای اینکه از خوابمان گلایه کنیم می دانیم که یکی از اندامهای ما از خطری بالقوه در امان مانده است و برای این موضوع قدردان کابوسی هستیم که ما را بیدار نموده است و این همان بُعد دور از ذهن اتفاقات است.

یکی دیگر از مکانیسم های فیزیولوژیک که در بدن وجود دارد مکانیسم درد است، وقتی که جایی از بدن دچار اختلال میشود بدن سعی دارد با ایجاد حس درد، شخص را نسبت به اختلال پیش آمده آگاه نماید تا مشکل پیش آمده را مرتفع سازد و از بیماری های بعدی جلوگیری نماید.

اتفاقات ناخوشایند هم ممکن است فرد را به نقص و یا کمبودی در زندگی آگاه کنند و او را برای یافتن راه حلی برای جلوگیری از اتفاقات ناگوار بعدی ترغیب کنند. اگر بدانیم که اتفاقات ناخوشایند، کابوس و درد سازو کارهایی هستند که میتوان از آنها در جهت بهبود کیفیت زندگی استفاده کرد دیگر در هر اتفاقی شروع به شکوه و گلایه نخواهیم کرد، بلکه با تامل بیشتر و دقت نمودن به جنبه های مختلف آن، پیام های مناسبی دریافت می کنیم که می توانند ما را از نظر ذهنی یک پله بالاتر ببرند.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

21 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
21
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx