پرورش افکار

روش هایی برای افزایش قدرت تخیل

روش هایی برای افزایش قدرت تخیل

روش هایی برای افزایش قدرت تخیل

افزایش قدرت تخیل با قانون جذب

حتما شما هم از آن دسته افرادی هستید که روی توانایی های خود حساب ویژه ای باز می کنید، برای همین همواره در تلاش هستید تا هر طور که شده توانایی هایتان را به سطح مطلوبی برسانید. باید بدانید شما در طول زندگی هر چه قدر هم که مشغول جمع کردن ثروت باشید، ممکن است یک روز به راحتی آن ها را از دست بدهید! برای همین بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که جای مطمئن تری را برای سرمایه گذاری انتخاب کنید تا به هیچ وجه سرمایه تان از بین نرود.

این جای امن و مطمئن همان وجود شماست که در طول زندگی با تلاش هایی که برای به دست آوردن مهارت های مختلف انجام می دهید، به محل امنی برای سرمایه گذاری تبدیل خواهد شد. به طوری که بعد از مدتی خواهید دید بیشترین منبع درآمدتان خودتان خواهید بود و هیچ ثروتی به اندازه ی این به کمکتان نخواهد آمد. برای همین باید همیشه به این فکر باشید که توانایی هایتان را در سطح مطلوبی افزایش دهید.

یکی از این توانایی هایی که قطعا ارزش زیادی برای شما خواهد داشت، «قدرت تخیل» است. بر اساس قانون جذب با کمک این توانایی خارق العاده می توانید به هر آنچه تا الان دست بشر به آن نرسیده است دست پیدا کنید و تمام آرزوهایتان را به حقیقت تبدیل نمایید. کافی است از همین امروز تلاش کنید تا این قدرت فوق العاده را تقویت نموده و از آن در طول زندگی خویش بهره بگیرید.

قدرت تخیل باعث می شود انسان به چیزهایی دست پیدا کند که از طریق تفکر معمولی قادر نباشد حتی به آن ها فکر کند و ذهنش توانایی درک آن ها را نداشته باشد. ولی امکانی که این توانایی در اختیار ما قرار می دهد این است که ذهن، ما را به سمت هر اتفاقی که تمایل داشته باشیم می کشاند؛ به صورتی که در واقعیت حتی امکان رخ دادن آن هم وجود نداشته باشد.

خوشبختانه مسئله ای که وجود دارد این است که شما به راحتی می توانید این قدرت را در خودتان افزایش دهید. حتی اگر از قبل با آن آشنا نبوده باشید و تصورتان این باشد که از قدرت تخیل خوبی برخوردار نیستید، باز هم برای افزایش قدرت تخیل راهکارهایی وجود دارد که با به کارگیری آن می توانید از قانون جذب استفاده کنید و به راحتی به اهداف خود برسید.

دوستان عزیز سایت پرورش افکار در این مطلب قصد داریم به طور مفصل به معرفی راهکارهای تقویت و افزایش قدرت تخیل بپردازیم. پس با ما همراه باشید.

از اهمیت قدرت تخیلتان آگاهی پیدا کنید

از اهمیت قدرت تخیلتان آگاهی پیدا کنید

انیشتین یکی از انسان های بزرگی بود که به خوبی قدرت تخیل را درک کرده بود. وی معتقد بود که با قدرت تخیل می توان تمام دنیا را احاطه کرد. عقیده ی این دانشمند بزرگ این بود که علم محدود است، اما تخیل چیزی فراتر از آن است و در جایگاه بالاتری نسبت به آن قرار دارد.

برای این که بتوانید قدرت تخیل خود را تقویت کنید، اولین قدم این است که اهمیت آن را بدانید و به این فکر کنید که با استفاده از آن می توانید به چه چیزهایی دست پیدا کنید؟! باید بدانید که هر چند وقت یک بار از تخیلتان استفاده می کنید و تا چه میزان از آن بهره می گیرید؟!

یکی از دلایلی که می تواند باعث شود تا کمتر از تخیل خود استفاده کنید این است که معمولا اکثر انسان ها در محیطی رشد می کنند که کمتر به آن ها اجازه داده می شود تا از قدرت تخیل خویش بهره مند شوند. معمولا اکثر مردم باور دارند که استفاده از تخیل کاری کودکانه است و یک انسان بالغ نباید خیال پردازی داشته باشد. همچنین این باور وجود دارد که خیال پردازی کار درستی نیست و با این کار فقط وقت انسان به هدر می رود. به همین دلیل است که همیشه سعی می کنیم از قوه ی تخیل خودمان استفاده نکنیم و فکر می کنیم این کار فایده ای نخواهد داشت و فقط وقتمان را با این کار هدر می دهیم.

استفاده از قوه ی تخیل کاری است که بسیاری از افراد بزرگ انجام می دهند. این افراد به جای اینکه ساعت ها خودشان را درگیر فکرهای منطقی و محاسبات پیچیده کنند ترجیح می دهند از قوه ی تخیلشان استفاده کنند و اجازه دهند فکرهای خلاقانه هر طور که ممکن است در ذهنشان شکل بگیرد. بسیاری از این افراد تخیل را یک قدرت فوق العاده می دانند که به هیچ وجه با دیگر قدرت های طبیعی انسان قابل مقایسه نیست. آن ها عقیده دارند که انسان برای رسیدن به خلاقیت و خلق چیزهای شگفت انگیز باید از این قدرت نهایت استفاده را ببرد.

تخیل می تواند عملکردتان را بهبود ببخشد

تخیل می تواند عملکردتان را بهبود ببخشد

شاید تصور کنید که تخیل قدرتی است که فقط می تواند روی ذهن شما تاثیر بگذارد، ولی بهتر است این نکته ی جالب را بدانید که با داشتن قوه ی تخیل حتی می توانید به صورت قابل توجهی عملکرد فیزیکی خود را نیز تقویت کنید. این مسئله اخیرا طی تحقیقاتی به صورت رسمی ثابت شده ورزشکارانی که قبل از مسابقه تصویر ذهنی مناسبی داشتند و به خوبی با قوه ی تخیل خویش فعالیت های خود را تصویرسازی کرده بودند، ازنظر فیزیکی نیز عملکرد بهتری داشته اند. حتی در این تحقیقات مشاهده شده است ورزشکارانی که ساعاتی از تمرینشان را به این کار پرداخته بودند نسبت به کسانی که فقط تمرینات جسمی انجام داده بودند، موفق شدند در مسابقات ورزشی موفقیت بیشتری کسب کنند.

برای این که با استفاده از قوه تخیل بتوانید عملکردتان را بهتر از قبل کنید، باید زمانی را به این کار اختصاص دهید و بدون این که محدودیتی را احساس کنید، به آرزوهایی که دارید بدون هیچ گونه احتیاطی فکر کنید. این کار باید با استفاده از حداکثر قدرتتان صورت بگیرد و اجازه دهید تمام تصویرهای ذهنی با تمام شفافیت برای شما قابل تجسم باشد.

قدرت تخیل روی ضمیر ناخودآگاهتان تاثیر می گذارد

قدرت تخیل روی ضمیر ناخودآگاهتان تاثیر می گذارد

بر اساس قانون جذب یکی از دلایلی که باعث می شود قدرت تخیل برای ما تا این حد اثربخش باشد، این است که سبب می شود تا ضمیر ناخودآگاه ما چیزهای خوب را بپذیرد. زمانی که از تخیلمان استفاده می کنیم و به اهداف خود فکر می کنیم، ضمیر ناخودآگاهمان می پذیرد که برای رسیدن به آرزوهایمان لیاقت کافی داریم و قادر هستیم به همه ی آن ها دست پیدا کنیم. چون برای ضمیر ناخودآگاه به هیچ وجه مهم نیست که این چیزها تخیل است یا واقعیت، برای همین ذهن را برای رسیدن به اهدافمان آماده خواهد کرد.

قدرت تخیل به شما کمک می کند که مغزتان این موضوع را قبول کند، و هنگام تلاش مقاومت خاصی از خود نشان ندهد و شرایط را جوری تنظیم کند که شما سریع تر بتوانید در مسیر اهداف خود حرکت کنید. برای همین نباید فکر کنید که می توانید تمام طول روز را در جایی استراحت کنید و توقع داشته باشید با خیال بافی به هدفتان برسید. ولی می توانید روی تخیل برای رسیدن به هدفتان حساب ویژه ای باز کنید و با انجام دادن کارهای لازم مطمئن شوید که به خواسته های خود خواهید رسید.

با تخیل می توانید بر مشکلاتتان پیروز شوید

با تخیل می توانید بر مشکلاتتان پیروز شوید

قدرت تخیل علاوه بر فواید بی شماری که دارد باعث می شود محدودیت هایتان را کنار بگذارید و بتوانید بیشتر از قبل از خودتان خلاقیت نشان دهید. زمانی که تخیل وجود نداشته باشد، نمی توانید با موقعیت های جدید به راحتی کنار بیایید و همیشه مجبور خواهید بود با ترس هایی که دارید دست و پنجه نرم کنید.

قانون جذب می گوید برای این که قادر باشید در زندگی تان به موفقیت برسید و هنگام بروز مشکلات درجا نزنید، باید یاد بگیرید که به تخیلات خود بال و پر بدهید و به آرزوهایی که دارید ایمان داشته باشید. می توانید در زمانی که برایتان مشکلی پیش می آید به جای سوگواری و ناراحت بودن فقط به آرزوهای خود فکر کنید، و در ذهن خود بیندیشید که می توانید به دور از همه ی چالش هایی که برایتان پیش آمده در ذهنتان به هر چیزی که علاقه دارید دست پیدا کنید. طبق قانون جذب با این روش به خواسته های خود خواهید رسید و هیچ محدودیتی متوجه شما نخواهد بود.

3/5 - (9 امتیاز)

به این مقاله امتیاز دهید

3/5 - (9 امتیاز)

اگر خوشتان آمد به اشتراک بگذارید

Share on whatsapp
واتس اپ
Share on telegram
تلگرام
Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توئیتر
Share on linkedin
لینکدین
آدرس کوتاه شده این مقاله : https://parvaresheafkar.com/6u84
نظرات کاربران
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
4 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
شاید این مقالات را دوست داشته باشید

فهرست مطالب

دانلود اپلیکیشن پرورش افکار

من ( امیر شریفی ) در دوره کارشناس جذب شوید شما را با تمام عشق و علاقه ای که دارم با مفهوم واقعی قانون جذب و ارتعاش آشنا می کنم. همچنین با ارائه راهکارهای عملی و تمرین هایی روی باورهای شما کار خواهم کرد

موکاپ اپلیکیشن
دانلود اپ اندروید
دانلود اپ ios
موکاپ اپلیکیشن