چه کنیم که با قانون جذب اصلاً در زندگی شکست نخوریم

نظرات 3
4 دقیقه مطالعه

چه کنیم که با قانون جذب اصلاً در زندگی شکست نخوریم

چگونه از سختی های زندگی عبور کنیم

کسی که زندگی خود را تسلیم خدا کند در حالی که نیکوکار باشد، به تکیه گاه مطمئنی تکیه کرده است.

گاهی انسان در پی راه حلی خواهد گشت که هنگام شکست و زمین گیر شدن بتواند دوباره برخیزد و به راه خودش ادامه دهد و شکست خود را جبران کند. اما شاید از آن مهمتر این سوال است که چه کنیم که اصلاً در زندگی شکست نخوریم؟

پاسخ را با یک مثال ساده بیان خواهیم کرد. تصور کنیم در اتوبوس ایستاده ایم. با هر ترمزی که راننده محترم می گیرد همه کسانی که مثل تو ایستاده اند به جلو پرتاب می شوند. در این شرایط اگر کسی دستش را به دستگیره ای نگرفته باشد حتماً به زمین خواهد خورد. حتی گاهی با وجود اینکه دستگیره را گرفته اند ممکن است به خاطر شدت حرکت اتوبوس دستگیره از دستشان رها گردد و زمین بخورد.

زندگی هم مثل همین اتوبوس در حال حرکت است. پستی و بلندی مسیر ممکن است انسان را زمین زده و در این شرایط انسان باید به دستگیره محکمی چنگ بزند تا خودش را حفظ کند.

چه کنیم که با قانون جذب اصلاً در زندگی شکست نخوریم

هیجان مثبت راهی برای پشت سر گذاشتن سختی ها (قانون جذب)

بسیاری از روانشناسان برای پشت سر گذاشتن سختی ها و بزنگاه های دشوار زندگی بکار بردن هیجان مثبت را توصیه می کنند. هیجان هم دارای بعد مثبت است و هم بعد منفی. از جمله مواردی که میتوان برای بعد مثبت هیجان ذکر کرد، میتوان به عشق، امید و علاقه اشاره نمود و برای بعد منفی آن میتوان افسردگی، عدم امیدواری و ناامیدی را ذکر کرد.

یکی از روانشناس تربیتی و استاد یار دانشگاه درباره مثبت اندیشی به عنوان قدم اول در کمک به روبرو شدن با سختی های زندگی، اظهار داشت: هیجان ها در زندگی هر فرد بارها تکرار میشوند.
این روانشناس تربیتی، درباره تشریح  هیجان مثبت اظهار میکند: هیجان مثبت بیانگر این است که ما بتوانیم اطرافیان را تشویق یا حمایت کنیم. به آنها قدرت داده و عزت نفس بدهیم تا بتوانند به خودشان امیدواری های بسیار بدهند. ما در بحث روانشناختی می بینیم که خیلی اوقات افرادی با بیماری های نادر که از زندگی ناامید شدند و دکتر جواب منفی به آنها داده است، توانسته اند با امید وضعیت قبلی و سلامتی شان را به دست آوردند. این امیدواری در بهبود سلامت اشخاص موثر است. سلامت روانی و سلامت جسمی جدا از هم نخواهند بود و به سلامت عمومی فرد کمک می کنند.

ضرورت دارد در برخورد با افرادی که بیمار هستند در قدم اول به خودمان انرژی مثبت بدهیم، یا انگیزه و امیدواری داده و صبر داشته باشیم. هر قدر سعی و تلاش داشته و انرژی خوبی به خود و اطرافیان بدهیم، تأثیرگذاری بیشتری خواهیم داشت.

وی در پایان از خانواده ها خواست در شرایط سخت زندگی، امید به خدا را فراموش نکنند و با پشتکار بیشتر از هر شکستی نهراسند، تا به موفقیت های روز افزون برسند.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

3 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
3
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx