قدرت موقعیت شناسی ذهنی | تصویر سازی چیست و آموزش آن چگونه است؟

2 comments
10 Min Read

چگونه آموزش تصویر سازی به شما کمک میکند تا عملکرد خود را به حداکثر برسانید؟ فاکتور تمایز بین فردی که اقدام به عمل می‌کند و کسی که این کار را نمی‌کند چیست؟ این یک کلمه است: قطعیت

درباره‌اش فکر کنید. اگر کاملا مطمئن هستید که نتیجه‌ای را که می‌خواهید به دست خواهید آورد، و نتیجه آن منجر به تغییر در زندگی تان خواهد شد، شما اقدام عظیمی خواهید کرد. از طرف دیگر، اگر کاملا مطمئن هستید که مهم نیست که چه کار می‌کنید، این کار فقط جواب نخواهد داد، شما قطعا قصد ندارید هیچ زمانی را صرف انجام هیچ حرکت واقعی کنید.

البته این موارد افراط و تفریط است. بیشتر ما خودمان را در جایی در وسط زمین پیدا می کنیم – جایی که هیچ کس نیست، ممکن است کارساز باشد برایمان ممکن است نباشد”. و این منطقه خطر واقعی است و ما به جای اینکه تمام تلاشمان را انجام دهیم، نیمی از تلاشمان را برای این کار میگذاریم..

مهم این است که اطمینان کامل ایجاد کنید – بدون توجه به آنچه در دنیای خارجی اتفاق می افتد ، خود را با این عقیده پر کنید که آنچه در پیش روی خود قرار داده اید ، محقق می شود. شما باید نتایج را در ذهن خود بدست آورید که باعث می شود احساس اطمینان کنید ، گویی قبلاً اتفاق افتاده اند. و یکی از بهترین راه های انجام این کار از طریق آموزش تصویر سازی است.

آموزش تصویر سازی چیست؟

راجر بنیستر را در نظر بگیرید. برای قرن‌ها، اعتقاد او بر این بود که ۴ دقیقه دویدن به طور فیزیکی غیر ممکن بود. اما راجر بنیستر آن افسانه را از بین برد. چطور این کار را کرد؟

راجر چیزی را ساده نگرفت و عملا تمرین بدنی کرد، و یک تغییر ذهنی هم در خود ایجاد کرد. او بارها و بارها در سرش تمرین می‌کرد. او رویای شکستن این سد ۴ دقیقه‌ای را در سر داشت. زیرا می‌دانست که اگر بخواهد نتیجه‌ای بگیرد که او می‌خواهد، باید ابتدا وضعیت ذهنی خود را تغییر دهد. او خودش را شرطی کرد تا مطمئن شود که قادر به دستیابی به این شاهکار است، و معتقد بود که با تمام وجود این کار را خواهد کرد.

بعد از این که راجر بنیستر یک مایل را در ۴ دقیقه دوید، دوسال بعد از آن ۳۷ نفر نیز یک مایل را در ۴ دقیقه طی کردند. و به خاطر داشته باشید که هیچ‌کس در قبل از این تاریخ این کار را نکرده بود..

این قدرت آموزش تصویر سازی است – تجسم نتایج بارها و بارها ، طور یکه انگار قبلاً اتفاق افتاده است.

همه ما باورهایی داریم که ما را محدود می‌سازد. گاهی اوقات ما اجازه می‌دهیم که وضع موجود، آنچه را که ما معتقدیم، تعیین کند. زمان‌های دیگری وجود دارد که به خودمان اجازه می‌دهیم که به خود شک داشته باشیم. به عبارت دیگر، ما ممکن است باورهای ناخودآگاه داشته باشیم که ما را عقب نگه می‌دارد.

آموش تصویر سازی به ما اجازه می‌دهد بر این محدودیت‌ها غلبه کنیم. ما می‌توانیم خودمان را ببینیم – نه فقط در سطح بالا، بلکه به روش بسیار دقیق. ما شاهد آن هستیم که نتایج چگونه به نظر می‌رسند، و روشی را پیش‌بینی می‌کنیم که در آن پیروز خواهیم شد. چیزی که در مورد آن جالب است این است که در انجام این کار، ما خودمان را در احساساتی که بخشی از آن موفقیت هستیم غرق می‌کنیم. چون این تنها یک تمرین ذهنی نیست، درواقع به یک تجربه کامل بدنی تبدیل می‌شود که از نظر روانی، عاطفی و فیزیکی بر شما تاثیر می‌گذارد. و این همان پویایی فراگیر است که به تولید قطعیت مطلق کمک می‌کند، که به شما این امکان را می‌دهد که از مرزهایی که قبلا تحمیل کرده‌اید فراتر بروید (شاید ناخواسته).

اقدامات لازم برای موفقیت

پتانسیل برای رسیدن به هر چیزی که شما می‌خواهید همیشه وجود دارد. اما آیا می‌توانید از آن پتانسیل استفاده کنید که همه چیز را با شما انجام دهد. اکثر مردم در مورد توانایی‌های بالقوه خود باور قوی دارند، و این امر تاثیر زیادی را در آنها میگذارد. سپس عملی که آن‌ها انجام می‌دهند نتایج آن‌ها را مشخص می‌کند و به طور طعنه‌آمیز، نتایج باورهای قبلی خود را تقویت می‌کند.

اگر این امر برای شما ضروری است، باید روی آن کار کنید. شما باید به این طرز فکر برسید که مهم نیست چه اتفاقی بیفتد، مهم این است که شما یک راه درست را انتخاب خواهید کرد. این روشی است که شما از  کسب۳۰۰ دلار در هفته به ۱۰۰۰ دلار تا ۱ میلیون دلار دست خواهید یافت. به همین دلیل است که ثروتمندان ثروتمندتر می‌شوند و فقرا فقیرتر می‌شوند..

اما آموزش تصویر سازی یک تمرین یک باره نیست. در واقع نوعی مراسم است. شما باید خودتان را بارها و بارها تکرار کنید، به طوری که بدون سایه شک می‌دانید که نتایجی که می‌خواهید را بدست خواهید آورد.

تصویر سازی

۴ کلید برای تکنیک تصویر سازی

در حالی که هیچ روش دقیقی وجود ندارد، برخی مولفه‌های اساسی برای تمرین موثر تصویر سازی وجود دارند.

۱. از چشم‌انداز خارجی استفاده کنید.

خود را طوری تصور کنید که انگار از بالا و یا خارج از بدنتان خود را در هنگام عبور از اتفاقات میبینید. برای مثال، اگر یک مشکل وجود دارد که شما در حال آماده شدن برای عبور آن هستید، خودتان را در حال قدم زدن در اتاق ببینید. حالت بدنی شما چگونه است؟ چه می‌پوشید؟ همچنین شاهد عزم و اراده خود نیز هستید. سپس خود را تماشا کنید و به معرفی خود بپردازید. چطور به نظر می‌آیید؟ آیا شما راحت، آماده و مطمئن از خودتان هستید؟

۲. بر روی اشتباهاتتان تمرکز کنید

در حالی که این امر ممکن است متناقض به نظر برسد، هدف این است که توجه بیشتری به حوزه‌های عملکردی ضعیفتان داشته باشید – چون آن‌ها بازتابی ذاتی هستند که ممکن است در وجودتان داشته باشید. اگر شما شروع به دیدن قیافه حضار خود کنید که تحت‌ تاثیر قرار نگرفته اند و آن بر ارائه شما تاثیر می‌گذارد، این ممکن است نشان‌دهنده عدم اعتماد عمیق به توانایی شما برای ارائه تبلیغ باشد.

بهاین مورد توجه داشته باشید، بنابراین می‌توانید در مورد این که چگونه واکنش نشان دهید عمل کنید. سپس آن صحنه را بارها و بارها تکرار کنید تا زمانی که درست متوجه شوید و بتوانید آرامش خود را در کل ارائه خود حفظ کنید. هدف نهایی این است که زمانی که یک فکر منفی یا احساس منفی وارد فضای شما می‌شود، یک تغییر اتوماتیک ایجاد کنید.

۳یک تجربه پربازدید ایجاد کنید

وقتی وارد اتاق می‌شوید اعتماد به نفس خود را احساس کنید. فقط تصور نکنید، تجربه کنید که چه چیزی برای خرد کردن زمین وجود دارد. در اتاق چه صدایی می‌آید؟ صدای پس‌زمینه وجود دارد؟ حالتان چگونه است ؟ چهره‌های مردمی که در اتاق هستند چگونه ظاهر می‌شوند؟ احساس راحتی کنید، راحت باشید، راحت باشید و به خودتان اطمینان حاصل کنید که در حال تحویل تبلیغ هستید. انرژی را در اتاق حس کنید. این تمرین به ترجمه فنی و تاکتیکی بدن شما کمک خواهد کرد. شما قادر خواهید بود که بااعتماد به نفس خود را پیش ببرید، و در صورتی که یک رسم برای ایجاد ارتباط ذهن – بدن داشته باشید، قادر به تقلید از عملکرد روان خود خواهید بود.

۴. نوشتن یک حساب دقیق متشکل از جزئیات فرآیند

تا جای ممکن وارد متن فیلمنامه شوید. احساساتی را که تجربه می‌کنید توصیف کنید. همچنین جزئیات صداهارا. به هر چیزی که می‌بینید توجه داشته باشید. حتی یادداشت کنید که چه کار باید با یک مولفه منفی که به ذهن شما وارد می‌شود انجام دهید – یعنی به طور خودکار هر گونه تصویر سازی و یا احساسی را که به شما خدمت نمی‌کند را رد کنید. سپس داستان تان را بارها و بارها بخوانید. یا بهتر است آن را ثبت کنید و در هنگام رانندگی یا پیاده‌روی آن را در اتومبیل خود تمرین کنید. هدف، محکم کردن تجربه‌ای است که شما در ذهن خود آرزو می‌کنید و نیز به دست آوردن یک نسخه از خودتان که می‌دانید می‌توانید باشید..

بیشتر بخوانید: ۱۲ اصل طلایی که باید در مورد قانون باور بدانید

 

 

 

 

۴.۸/۵ - (۶۰ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

2 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
2
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx