چرا خانم ها از خانم های زیباتر از خودشان متنفرند؟

نظرات 25
9 دقیقه زمان مطالعه

چرا خانم ها از خانم های زیباتر از خودشان متنفرند؟

چرا بیشتر خانم ها از خانم های زیباتر از خودشان متنفر هستند؟

تابحال به این موضوع فکر کرده اید: چرا خانم ها از هم متنفر هستند؟ هیچکس واقعاً در مورد این مسئله حرف نمیزند اما یکی از اصلی ترین مسائلی که باعث میشود خانم ها نتوانند با هم کنار بیایند حسادت است. شاید بر این نوشته خرده گرفته شود که چرا همه خانم ها را با یک چوب رانده ایم؟ و یا اینکه چرا تر و خشک را با هم می سوزانیم؟

قبل از موضوع اینکه چرا خانم ها از هم متنفرند باید بگویم این نوشته فقط جنبه تحقیقی دارد و شما هم میتوانید نظراتتان را در ادامه این نوشته در کامنت بیان کنید و دلایل خودتان را در این مورد ذکر کنید.

چرا خانم ها از هم متنفر هستند؟

خانم ها در سطوح اجتماعی با هم رقابت خواهند کرد و معیار برنده شدن آنها معمولاً توسط سایرین تعیین خواهد شد و نتایج آن کاملاً شخصی و ناملموس است. خانم ها معمولاً با خصوصیاتی که خودشان هیچ کنترلی روی آن ندارند قضاوت می شوند: چیزی که خودشان خلق نکرده اند و خارج از وجود آنها است مثل وضعیت ظاهری. موفقیت آنها مبنی بر اعتباردهی بسیار ذهنی، متعصبانه و ظاهری سایرین می باشد. او قادر نیست تحمل کند که نمی تواند رقیبش را شکست دهد چون هیچ چیز دست هیچکدام از آنها نیست و دست سایرین است. اما چطور میشود از بقیه خانم ها زیباتر شد وقتی تصمیم با نظر دیگران و براساس دیدگاه آنها نسبت به زیبایی است.
چطور می توانیم ترجیحات و علایق شخصی دیگران در مورد یک اندام یا شکل خاص، یک رنگ چشم خاص یا رنگ مو را تغییر دهیم؟ چند نفر لازم است بگویند ما زیبا هستیم تا بتوانیم آن را باور کنیم؟ خانم ها برای به دست آوردن توجه آقایون با هم رقابت می کنند و طوری برخورد می کنند که انگار این توجهات و تحسین ها اعتماد به نفس و عزت نفس آنها را بالا میبرد. خانم ها سعی می کنند جذاب تر از بقیه لباس بپوشند و اندامی زیباتر بسازند.

چرا خانم ها از خانم های زیباتر از خودشان متنفرند؟

خانم ها آنقدر درگیر به دست آوردن توجه مردها هستند که بینش روانی، فکر و احساسی برای تغییر فضای اجتماع که باعث میشود اعتماد به نفس شان پایین بیاید را پیدا نمی کنند. خانم ها فکر می کنند مردها در روابط جنسی خود بی قید، بی وفا، دروغگو و خائن هستند اما آنچه که بیشتر خانم ها می خواهند بفهمند این است که تحقیقات نشان می دهد احتمال بیشتر وجود دارد که مردها با بهترین دوست، خانواده، فامیل همسرشان که دوستش دارد و به او احترام می گذارد، رابطه جنسی داشته باشند. یکی از دلایل موفق بودن مردها در خیانت این است که زن ها این اجازه را به آنها میدهند چون در حال رقابت با هم هستند.

خانم ها باور دارند که اگر از نظر ظاهری بهتر باشند، از بقیه خانم ها بهتر هستند. در تبلیغ یک قرص لاغری زنی گفته بود که من الان خیلی لاغرتر از زنی هستم که شوهرم به خاطر او من را ترک کرد. این جمله باعث میشود فکر کنیم که او تصور میکند به خاطر چاقی حقش بوده که شوهرش ترکش کند. هدف او برای کم کردن وزنش این بوده که لاغرتر از  زنی شود که شوهرش به خاطر او ترکش کرده است. او به جای اینکه به فکر خیانت همسرش باشد، با زن مقابل رقابت میکرده است. هدف آن زن برای کم کردن وزنش ارتقاء وضعیت سلامتی یا بالا بردن اعتماد به نفس ش نبوده، بلکه این بوده که لاغرتر از رقیبش شود.

این تبلیغ به خانم ها می گوید که برای اینکه بتوانند عشق و وفاداری همسرشان را داشته باشند باید فلان شکل باشند. مهم نیست که برای مرد آشپزی می کنید، بچه هایش را بزرگ می کنید، و از رویاها و جاه طلبی هایش حمایت می کنید، چیزی که در یک رابطه خیلی مهم است این است که از نظر ظاهری جذابیت لازم برای در خانه نگه داشتن شوهرتان را داشته باشید یا نه. یک تصور وجود دارد که می گوید خیلی طبیعی است که مرد وقتی دیگر از نظر جنسی کششی به همسرش ندارد، به او خیانت کند. خیلی خانم ها باور دارند که اگر به اندازه کافی جذاب نباشند اشکالی ندارد اگر شوهرشان به آنها خیانت کند و به او حق میدهند.

دیدگاه زن از ارزش فردی بیرون از خود او و در ذهن سایرین شکل می گیرد و این بر نظر درونی او درمورد ارزش خودش بعنوان یک انسان تاثیر می گذارد. خانم ها به طور غیرمستقیم با سایر خانم ها رقابت می کنند چون یاد نگرفته اند که امیال، احساسات و اهداف خود را به شکل واقعیت های فیزیکی و ملموس تشخیص دهند. وقتی خانم ها یاد بگیرند که نمی توانند به جای بچه ها و شوهرشان زندگی کنند دست از متنفر بودن از همدیکر بر میدارند و بر استعدادها و ویژگی های خاص و منحصربه فرد خودشان متمرکز می شوند.

چرا خانم ها از خانم های زیباتر از خودشان متنفرند؟

چرا خانم ها از هم متنفر هستند؟

۱- خانم ها احساس می کنند که بهترین زمان بیولوژیکی آنها محدود است و می توانند خیلی راحت با یک خانم جوانتر و زیباتر جایگزین شوند.
۲- خانم ها فکر می کنند که خانم های دیگر وفاداری جنسی همسرشان را کنترل می نمایند.
۳- خانم ها فکر می کنند که درجه زیبایی ظاهری آنها به شانس بستگی دارد نه چیزی که در کنترل خود آنها باشد.
۴- خانم ها فکر می کنند که بقیه خانم ها می توانند چیزی که خیلی برای به دست آوردن آن تلاش کرده اند را با استفاده از زیبایی خود از چنگشان در بیاورند چون مردها با زیبایی آنها افسون خواهند شد.
۵- خانم ها فکر می کنند که بقیه خانم ها قابل اعتماد نیستند. آنها خیلی غیبت می کنند، دو رو هستند و مردتان را جلوی رویتان می دزدند.
۶- خانم ها فکر می کنند که بقیه خانم ها توجه دیگران به آنها را می دزدند.
۷- خانم ها از نظر روانشناسی با بقیه خانم ها در رقابت هستند تا جذاب تر به نظر برسند.
۸- خانم ها به طور ناخودآگاه فکر میکنند که اگر شبیه زنی دیگر به نظر برسند، می توانند زندگی او، جواهراتش و شوهرش را به دست آورند و مردم با همان تحسین و تمجید به او نگاه می کنند.

نکاتی که ارزش فکر کردن را دارند:

چرا خانم ها از خانم های زیباتر از خودشان متنفرند؟

شما هیچوقت نمی توانید کاری کنید که مردتان به خانم های دیگر نگاه نکند یا آنها را تحسین نکند. آیا فکر میکنید که آن خانم دیگر به خاطر اینکه زیباتر است ارزش انسانی بالاتری نسبت به شما دارد؟
شما بیش از جسم تان هستید. ببینید چه استعدادها و مهارت های منحصربه فردی دارید؟
اینکه دیگران در مورد شما چه فکری می کنند دست شما نیست. وقتی این واقعیت را قبول کردید که هیچ کنترل بر افکار دیگران نسبت به خودتان ندارید، آنوقت می توانید زندگیتان را آنطور که می خواهید شکل دهید.
با هیچکس جز خودمان نمی توانیم رقابت کنیم.
تنها کسی که روی او کنترل داریم خودمان هستیم. آنچه در دیگران جستجو می کنیم را در خودمان به وجود بیاوریم. لازم نیست برای اینکه با یک پزشک ازدواج کنیم، خودمان دکتر شویم. ما مهمترین انسان در کل جهان هستیم و باید زیبایی درونی و بیرونی خود را بشناسیم. چرا باید کسی بیشتر از آنچه که خودمان، خودمان را دوست داریم و احترام می کنیم، ما را دوست داشته باشد و به ما احترام بگذارد.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

25 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
25
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx