سخنانی درباره شجاعت

یک نظر اضافه کنید
19 دقیقه زمان مطالعه

سخنانی درباره شجاعت که باید از آن آگاه باشیم

اگر شما هم مانند اکثر مردم هستید، احتمالاً شجاعت را با نترسی یکی می دانید، اما این تعبیر اشتباه است.

در واقع، شجاعت انجام دادن عمل با وجود ترسی است که احساس می کنید. شجاعت تمایل به پاسخ بی باکانه با وجود اضطراب و نگرانی است که ممکن است شما را به خود جذب کند.

در واقع، یکی از بهترین راه ها برای شجاع بودن این است که بفهمید از چه چیزی می ترسید و سپس اجازه ندهید این ترس شما را فتح کند.

زیرا اگر اجازه دهید، ترس این قدرت را دارد که شما را از حرکت به جلو، ریسک کردن و استفاده حداکثری از فرصت ها باز دارد.

در همین حال، شجاع بودن به شما این امکان را می دهد که شانس بیاورید، رویاهای خود را دنبال کنید و آنچه را که از زندگی می خواهید به دست آورید.

در راستای سخنانی درباره شجاعت، اگر با ترس دست و پنجه نرم می کنید و می خواهید در زندگی خود احساس جسارت بیشتری داشته باشید، راه هایی وجود دارد که می توانید شجاعت خود را تقویت کرده و از هر موقعیتی نهایت استفاده را ببرید.

در این مقاله مروری بر آنچه باید در مورد شجاعت بدانید و همچنین نکاتی در مورد چگونگی اطمینان از داشتن زندگی سرشار از شجاعت ذکر شده است. با ما همراه باشید.

فواید شجاعت

شجاعت بیشتر در زندگی، به شما کمک می کند تا به خطرات واکنش مناسب نشان دهید و امتیازات مثبتی در زندگی خود به دست آورید.

اما برای اینکه فراتر از ترس هایتان حرکت کنید، کار و تلاش می طلبد. در واقع، شجاع بودن یعنی فکر کردن به همه چیز، بررسی خطرات و عمل کردن علی رغم ترسی که ناگزیر ایجاد می شود.

علاوه بر این، شجاعت به شما این قدرت را می دهد که به دنبال چیزهایی باشید که برای شما مهم هستند.

همچنین اعتماد به نفس شما را تقویت کرده و به شما امکان می دهد به توانایی های خود نیز ایمان بیاورید. به همین ترتیب، مهم است که بدانید شجاعت فقدان ترس نیست.

در واقع، احساس ترس سالم است، زیرا سبب می شود که خطرات را به درستی ارزیابی کنید. اگر احساس ترس می کنید هرگز خود را ملاکت نکنید و تصور نکنید که شجاع نیستید.

سخنانی درباره شجاعت

شجاع بودن به این معنی است که شما قادرید علیرغم احساس ترس، دوباره عمل کنید. علاوه بر این، هرچه بیشتر بتوانید با ترس های خود روبرو شوید، پاسخی برای ترس خود را با پاسخی شجاعانه جایگزین خواهید کرد.

در اینجا برخی از مزایای دیگر شجاعت وجود دارد:

 • شجاع بودن در میان ترس می تواند اعتماد به نفس شما را تقویت کند.
 • در آغوش گرفتن شجاعت به شما این امکان را می دهد که دنیا را از منظر دیگری ببینید.
 • اینکه شجاعت را بخشی از زندگی خود قرار دهید، به شما این توانایی را می دهد که دیگران را برای انجام همین کار توانمند کنید.
 • انتخاب اینکه از منطقه آسایش خود بیرون بیایید و شجاع باشید، شما را به فردی زیرک و باهوش نیز تبدیل می کند و تجربیاتی را که در زندگی دارید گسترش می دهد.
 • شجاع بودن شما را به فرد موفق تری تبدیل می کند، زیرا به احتمال زیاد رویاهای خود را دنبال می کنید و فرصت ها را در زمانی که خود را نشان می دهند، غنیمت می شمارید.
 • پذیرفتن شجاعت و گنجاندن آن در زندگی احساس شادی شما را افزایش می دهد.

چگونه احساس شجاعت بیشتری کنیم

ترسیدن نیروی قدرتمندی است که می تواند به رکود زندگی شما منجر شود. در واقع، اگر ترس به درستی دیده نشود، می تواند شما را از دستیابی به اهداف و دنبال کردن فرصت ها باز دارد.

در نتیجه، بسیاری از مردم اجازه می دهند که ترس آن ها را در منطقه آسایش خود نگه دارد، نه اینکه شجاعت خود را خم کنند و علیرغم خطرات، چیز جدیدی را امتحان کنند.

اگر متوجه شدید که این سناریو بسیار شبیه زندگی شماست، ممکن است بخواهید کمی عمیق تر آن را بررسی کنید و حوزه هایی را در زندگی خود تعیین کنید که می توانید شجاع تر باشید.

سخنانی درباره شجاعت را می توان با مثالی تکمیل کرد: آیا باید به جای اینکه فقط امیدوار باشید که رئیس شما متوجه سختی کار شما شوند، به دنبال ترفیع در محل کار بروید؟

زمینه‎های بی شماری در زندگی شما وجود دارد که می توانید شجاع تر عمل کنید. در ادامه برخی از راه ها ذکر شده است که به شما کمک می کند شجاعت را در آغوش بگیرید و آن را در زندگی خود پیاده کنید.

 

چشم انداز سالم را حفظ کنید

سخنانی درباره شجاعت

خیلی وقت ها، مردم تصور می کنند که شما یا شجاع به دنیا آمده اید یا ابدا آدم شجاعی نیستید. در حالی که درست است که برخی افراد ممکن است بیشتر مستعد نشان دادن شجاعت باشند، اما این بدان معنا نیست که همه چیز برای شما از دست رفته است.

در حالی که برخی از افراد ممکن است با نمودهای مشخص تری نسبت به دیگران، شجاع متولد شوند، اما بادی دانست که هرکسی این توانایی را دارد که با تمرین، شجاعت خود را بهبود بخشد.

به همین ترتیب، مهم است که بدانیم ترس چیز بدی نیست. در واقع ترس از برخی جهات سالم است. به عنوان مثال، ترس سیستم عصبی و غرایز بقای شما را تحریک می کند که برای ایمن نگه داشتن شما طراحی شده است.

به همین دلیل، ممکن است وقتی غریبه ای در کوچه تاریک به شما نزدیک شود، احساس ترس کنید یا ممکن است در طول گردباد یا طوفان احساس ترس کنید.

به جای اینکه تصور کنید ترسیدن چیز بدی است، به آن به عنوان فرصتی بنگیرد تا بیشتر در خصوص آنکه چه کسی هستید و چرا ممکن است از بیرون رفتن از منطقه امن خود ترسیده باشید، اطلاعات به دست آورید.

اگر زمان بگذرد و ترس خود را بشناسید و دلیل وجود آن را بفهمید، ایده بهتری در مورد چگونگی غلبه بر آن پیدا خواهید کرد.

در واقع، تحقیقات نشان می دهد که بیان احساسات در قالب کلمات به مهار پاسخ های منفی شما به ترس کمک می کند.

تشخیص اینکه در کدام موقعیت بیشتر آسیب پذیر هستید، امری آسان نیست. بنابراین، اگر بتوانید ترس های خود را بپذیرید، یک قدم به شجاع بودن نزدیک تر شده اید.

در نتیجه، به جای اینکه ترس خود را به حداقل برسانید یا وجود آن را انکار کنید، تشخیص دهید که چه چیزی شما را عقب نگه می دارد.

با تصدیق ترس خود، چه با نوشتن آن یا با در میان گذاشتن آن با فردی حامی، به خودتان قدرت دهید که علی رغم احساس ترس، شجاع نیز باشید.

سخنانی درباره شجاعت

نقاط قوت خود را شناسایی کنید

وقتی صحبت از زندگی پر از شجاعت به میان می آید، سخنانی درباره شجاعت به گوش شما می خورد و به شما کمک می کند تا با شناسایی آنچه در آن مهارت دارید و همچنین جایی که موفق بوده اید، آغاز کنید.

در واقع، تحقیقات نشان می دهد افرادی که نقاط قوت خود را می شناسند و آن را نیز توسعه می دهند، نه تنها احساس شادی و افسردگی کمتری می کنند، بلکه انعطاف پذیرتر نیز هستند.

علاوه بر این، دانستن اینکه در چه چیزی مهارت دارید به افزایش اعتماد به نفس شما کمک می کند و احتمال ریسک کردن را بیشتر می کند.

به همین ترتیب، وقتی به توانایی های خود اطمینان دارید، بسیار مایل هستید هنگامی که فرصتی برایتان پیش می آید، همه چیز را به درستی انجام دهید.

علاوه بر این، زمانی که با ترس دست و پنجه نرم می کنید و می خواهید شجاعت بیشتری را در زندگی خود بگنجانید، طبیعی است که روی کاستی ها و نقاط ضعف خود تمرکز کنید.

اما، انجام این کار سبب می شود کمتر احساس شجاعت کنید. به همین دلیل، مهم است که به عنوان راهی برای ایجاد اعتماد به نفس و شجاعت به این فکر کنید که در چه چیزی مهارت دارید.

سناریوهای مختلف را بررسی کنید

وقتی صحبت از شجاعت به میان می آید، این تصور صحیح نیست که بدترین اتفاقی که می تواند در صورت ریسک کردن بیافتد را در ذهن خود فرض کنید.

بلکه این تصور درست است که اگر اصلاً عمل نکنید چه اتفاقی می افتد. بسیاری از اوقات، مقایسه دو حالت افراطی تنها چیزی است که شما نیاز دارید تا فراتر از ترس های خود حرکت کنید.

زیرا اغلب اوقات، بدترین چیزی که ممکن است اتفاق بیفتد در مقایسه با آنچه می توانید با تلاش و شجاعت به دست آورید، بسیار کم است.

اگر به طور مرتب از مقایسه هایی مانند این استفاده کنید، اجازه می دهید ترس هایتان به مرور زمان شما را کنترل کنند.

علاوه بر این، می توانید سناریوهایی را ایجاد کنید که در آن ها تصور می کنید کاری را انجام می دهید که از آن می ترسید.

این تمرین ها راهی برای تمرین شجاع بودن بدون نیاز به قرار دادن خودتان تا زمانی است که احساس آمادگی کنید.

سخنانی درباره شجاعت

۱۰ راه برای داشتن زندگی شجاعانه تر

راه و روش های مختلفی برای داشتن زندگی شجاعانه تر وجود دارد. در ادامه ۱۰ مورد از مهم ترین آن ها ذکر شده است:

۱. آسیب پذیری را بپذیرید

افرادی که زندگی مبتنی بر ترس دارند، اغلب به خود اعتماد کمی دارند یا اصلاً اعتمادی ندارند. اگر از اینکه دیگران شما را ببینند می ترسید، ذهن خود را تغییر کنید و آسیب پذیرتر شوید.

۲. بپذیرید که ترس دارید

علاوه بر باز کردن ذهن خود در برابر دیگران، بپذیرید که ترس دارید. شناسایی آنچه واقعاً از آن می ترسید، اطلاعاتی را که برای غلبه بر ترس و ناامنی که نیاز دارید به شما می دهد.

۳. با ترس های خود روبرو شوید

قرار گرفتن در معرض ترس هایتان راهی عالی برای غلبه بر فوبیا یا ترس است. افرادی که احساس ترس از مارها می کنند اغلب پس از دست زدن به مارها با کمک متخصص آموزش دیده، نظر خود را تغییر می دهند.

۴. مثبت فکر کنید

بخشی از نگرش مثبت این است که به دیگران اجازه دهید شما را دوست داشته باشند و به شما محبت نشان دهند.

اگر از آن دسته افرادی هستید که از خوبی و محبت خودداری می کنید، اجازه دهید دیگران کارهای خوبی برای شما انجام دهند.

۵. استرس خود را کاهش دهید

گاهی اوقات ترس را به دلیل خستگی تجربه می کنید. مطمئن شوید که خوب غذا می خورید، به اندازه کافی می خوابید و ورزش می کنید.

۶. شجاعت نشان دهید

از سخنانی درباره شجاعت و راه مهم دیگری برای غلبه بر ترس باید به نشان دادن شجاعت از خود اشاره کرد.

برای کمک به فردی که در موقعیت خطرناکی قرار دارد، وقت بگذارید. به جای نادیده گرفتن فردی که در مضیقه و تنگنا است، کمک بخواهید یا گامی جسورانه برای نجات او بردارید.

۷. شکست را بدانید اما به جلو حرکت کنید

اگر شکست خوردید، سریع خود را جمع نکنید. در عوض، به حرکت رو به جلو ادامه دهید.

۸. با ریسک و عدم اطمینان کنار بیایید

شما می توانید با یادگیری برخورد با عدم قطعیت های زندگی بر ترس های خود غلبه کنید. اگر می ترسید خانه خود را به دلیل سلب مالکیت از دست بدهید، حساب پس انداز اضطراری ایجاد کنید.

اگر می ترسید همسر خود را به دست شخص دیگری از دست بدهید یا مشتری خود را از دست بدهید، دریابید که برای حفظ او چه کاری لازم است که انجام بدهید.

سخنانی درباره شجاعت

۹. به یادگیری ادامه دهید

با تلاش مداوم برای یادگیری و بهبود مهارت های خود، به رشد فردی ادامه دهید. از همه فرصت ها استفاده کنید و مهارت جدیدی یاد بگیرید.

کتاب های رهبران فکری برتر را بخوانید و هر آنچه می توانید در مورد علاقه خود بخوانید. هر چه بیشتر بدانید، ریسک کمتری برای موفقیت باید بپذیرید.

۱۰. چالش های خود را بپذیرید

به جای پنهان کردن چهره آنچه در پیش است، حتی پس از رویارویی با چالش ها و ترس ها، در مسیر خود باقی بمانید.

در بسیاری از موارد، ترس فقط در ذهن شماست. بسیاری از چیزهایی که از آن می ترسید هرگز محقق نمی شوند. زمانی را که می توانید با زندگی روبه جلو بروید، با نگرانی تلف نکنید.

نتیجه گیری

شجاعت می تواند معانی بسیار متفاوتی داشته باشد. می تواند به معنای درخواست قرار ملاقات برای دیدن فیلم، یا صحبت در یک جلسه کارکنان، یا سوار شدن به موشک برای ماه باشد.

شجاعت در زندگی شخصی و حرفه ای ما امری ضروری است تا اطمینان حاصل شود که به رشد، توسعه و رسیدن به پتانسیل واقعی خود ادامه می دهیم.

سخنانی درباره شجاعت

سوالات متداول

 • فواید شجاعت چیست؟

شجاعت بیشتر در زندگی، به شما کمک می کند تا به خطرات واکنش مناسب نشان دهید و امتیازات مثبتی در زندگی خود به دست آورید.

اما برای اینکه فراتر از ترس هایتان حرکت کنید، کار و تلاش می طلبد. در واقع، شجاع بودن یعنی فکر کردن به همه چیز، بررسی خطرات و عمل کردن علی رغم ترسی که ناگزیر ایجاد می شود.

علاوه بر این، شجاعت به شما این قدرت را می دهد که به دنبال چیزهایی باشید که برای شما مهم هستند.

 • برخی از مزایای دیگر شجاعت چیست؟
  • شجاع بودن در میان ترس می تواند اعتماد به نفس شما را تقویت کند.
  • در آغوش گرفتن شجاعت به شما این امکان را می دهد که دنیا را از منظر دیگری ببینید.
  • اینکه شجاعت را بخشی از زندگی خود قرار دهید، به شما این توانایی را می دهد که دیگران را برای انجام همین کار توانمند کنید.
  • انتخاب اینکه از منطقه آسایش خود بیرون بیایید و شجاع باشید، شما را به فردی زیرک و باهوش نیز تبدیل می کند و تجربیاتی را که در زندگی دارید گسترش می دهد.
 • چگونه احساس شجاعت بیشتری کنیم؟

زمینه‎های بی شماری در زندگی شما وجود دارد که می توانید شجاع تر عمل کنید. در ادامه برخی از راه ها ذکر شده است که به شما کمک می کند شجاعت را در آغوش بگیرید و آن را در زندگی خود پیاده کنید.

 • چشم انداز سالم را حفظ کنید: خیلی وقت ها، مردم تصور می کنند که شما یا شجاع به دنیا آمده اید یا ابدا آدم شجاعی نیستید.

در حالی که درست است که برخی افراد ممکن است بیشتر مستعد نشان دادن شجاعت باشند، اما این بدان معنا نیست که همه چیز برای شما از دست رفته است.

 • نقاط قوت خود را شناسایی کنید: وقتی صحبت از زندگی پر از شجاعت به میان می آید، به شما کمک می کند تا با شناسایی آنچه در آن مهارت دارید و همچنین جایی که موفق بوده اید، آغاز کنید.
 • سناریوهای مختلف را بررسی کنید: وقتی صحبت از شجاعت به میان می آید، این تصور صحیح نیست که بدترین اتفاقی که می تواند در صورت ریسک کردن بیافتد را در ذهن خود فرض کنید.

منبع

 

 

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx