10 نکته برای کمک به شما تا انتخاب کنید که شاد باشید!

یک نظر اضافه کنید
10 دقیقه زمان مطالعه

۱۰ نکته برای کمک به شما تا انتخاب کنید که شاد باشید!

(خوشبختی چیزی نیست که به آینده موکول کنید. این چیزی است که شما برای زمان حال طراحی می کنید.)

– جیم ران

در یک صبح آفتابی زیبا، در حین رفتن به محل کار، با شخصی روبرو می شوید که چندین ماه پیش از شما وام کوچکی خواسته است، اما هنوز پول را پس نداده است. او به شما لبخند می زند، یک «صبح بخیر» خوب می گوید و به راه رفتن ادامه می دهد.

در این شرایط چه واکنشی نشان خواهید داد؟

ممکن است با خود بگویید:

(او با خودش چه فکری میکند؟ آیا او فکر می کند که من فراموشی دارم؟)

او حداقل میتواند کمی احترام بگذارد و بگوید که تمام تلاشش را می‌کند تا وام را به من پس بدهد.

برخورد با او ممکن است روز شما را خراب کند. احتمالاً در تمام طول روز به دوست و وامی که به او داده اید فکر می کنید، در حالی که احساس عصبانیت و رنجش می کنید.

هر روز شاهد حوادث مشابه زیادی هستیم. برخورد با برخی از آنها آسان است، برخی کمی ناخوشایند و برخی دیگر آزاردهنده، آزاردهنده و گاهی غیرقابل تحمل هستند.

10 نکته برای کمک به شما تا انتخاب کنید که شاد باشید!

شما باید انتخاب کنید.

شما باید انتخاب کنید و پای آن بایستید، تا شاد بودن را بپذیرید یا احساس خوشحالی کنید.

 1. شما می توانید انتخاب کنید که در تمام طول روز روی یک رویداد ناراحت کننده تمرکز کنید. همچنین ممکن است تصمیم بگیرید که از فکر کردن در مورد آن امتناع کنید و روی رویدادهایی تمرکز کنید که باعث خوشحالی شما می شود و لبخند را بر لبانتان می آورد.
 2. ممکن است احساس ناخوشایندی را تجربه کرده باشید. ممکن است از تحقیر، بی احترامی یا عصبانیت رنج برده باشید، اما لازم نیست اجازه دهید آنها بر واکنش ها و احساسات شما تأثیر بگذارند. اگر به آنها اجازه بدهید اذیت میشوید.
 3. ممکن است نتوانید رفتار افراد را تغییر دهید، اما می توانید پاسخ‌ها و واکنش خود را کنترل کنید. شما می توانید تصمیم بگیرید که آیا رفتار و اعمال آنها بر شما تأثیر بگذارد یا خیر.

اگر اجازه دهید وقایع بیرونی بر خلق و خوی شما تأثیر بگذارد، در دام این نیروها و تأثیرات خواهید بود. شما آرامش درونی و شادی خود را از دست خواهید داد. شما اجازه می دهید شادی شما توسط افراد دیگر و تحت تأثیرات بیرونی تعیین شود.

خوشبختی، رضایت و شادی را به عنوان راهی برای زندگی انتخاب کنید. شاد بودن را انتخاب کنید و هر چقدر هم که سخت باشد، تلاش کنید تا افکار و احساسات ناخوشایند را رد کنید، نادیده بگیرید و از همراهی با آنها امتناع کنید.

این به تلاش شما نیاز دارد. گاهی اوقات ممکن است عادت کنید که به ناراحتی فکر کنید، اما به تدریج یاد خواهید گرفت که شاد و راضی باشید. انتخاب کنید تا خود را از تأثیرات بیرونی رها کنید. شادی را به ناراحتی ترجیح دهید. این نگرش شماست که باعث می شود احساس شادی یا ناراحتی کنید.

هر روز به خود بگویید: (من انتخاب می کنم که شاد باشم)

10 نکته برای کمک به شما تا انتخاب کنید که شاد باشید!

شادی چیست؟

احساس نشاط، رضایت و عدم نگرانی و اضطراب است.

معمولاً زمانی شادی را تجربه می‌کنید که همه چیز خوب است، وقتی برنامه‌ها طبق انتظار پیش می‌روند و زمانی که مورد علاقه یا احترام قرار می‌گیرید. وقتی به چیزی که می‌خواهید می‌رسید، زمانی که کاری را انجام می‌دهید، زمانی که به هدفی دست می‌یابید، یا زمانی که در یک مکان زیبا هستید، مانند ساحل، هنگام غروب آفتاب، شادی را تجربه می‌کنید.

اگر بتوانید زمانی که خوشحال هستید به درون خود نگاه کنید، متوجه خواهید شد که در این لحظات هیچ نگرانی، ترس یا افکار وسواسی وجود ندارد. این بدان معناست که شادی و آرامش درونی به هم مرتبط هستند.

به نظر می رسد که شادی اغلب نتیجه رویدادهای مثبت است، اما در واقع از درون ناشی می شود که توسط رویدادهای بیرونی آغاز می شود. معمولاً زودگذر و موقتی به نظر می رسد، اما وقتی یاد می گیرید که انتخاب کنید و اجازه دهید خوشبختی وارد زندگی شما شود، به تدریج دائمی تر می شود.

۱۰ نکته برای کمک به شما تا انتخاب کنید که شاد باشید!

همیشه شادی را انتخاب کنید، زیرا می توانید. در اینجا چند نکته برای کمک وجود دارد

 1. در هر موقعیتی موارد خوب و مثبت را بیابید.

این کار سختی نیست. در هر موقعیتی باید چیزی خوب، شاد یا سرگرم کننده وجود داشته باشد. چرا روی آن تمرکز نمی کنید؟ ممکن است ذهنتان شما را به سمت پایین بکشاند تا در مورد چیز‌های منفی و مشکلات فکر کنید، زیرا به این گونه فکر کردن عادت کرده است. اجازه ندهید. سعی کنید نگاه خود را به مسائل تغییر دهید و بیشتر روی جنبه های روشن زندگی تمرکز کنید.

 1. روی راه حل ها تمرکز کنید.

یافتن مشکلات و سختی‌ها در همه جا بسیار آسان است، زیرا به چیزی جز نگرش منفی نیاز ندارد. به جای تمرکز بر مشکلات، روی راه حل ها تمرکز کنید. وقتی روی راه حل ها تمرکز می کنید آنها را پیدا می کنید.

10 نکته برای کمک به شما تا انتخاب کنید که شاد باشید!

 1. مراقب افکار خود باشید.

هر زمان که به افکار منفی فکر می کنید، آنها را به افکار خوشایند تغییر دهید. این کار را بارها و بارها انجام دهید. آن را به نوعی بازی تبدیل کنید، افکار منفی را شناسایی کنید و سپس ذهن خود را از آنها دور کنید، به موضوعات مثبت و رویدادهایی که باعث شادی و رضایت شما می شوند.

 1. فیلم های خنده دار تماشا کنید.

به جای فیلم های هیجان انگیز و خشن، به خصوص قبل از خواب، کمدی های خنده دار را تماشا کنید که باعث خنده شما می شود.

 1. مطالعه کنید.

هر روز زمانی را برای خواندن حداقل چند صفحه از یک کتاب یا مقاله الهام بخش یا انگیزشی پیدا کنید.

 1. به آنچه قبلاً انجام داده اید نگاه کنید و روی آن تمرکز کنید.

اغلب، روز را به قصد انجام چندین هدف یا کار آغاز می کنیم، اما قادر به تکمیل آنها نیستیم.

در پایان روز ممکن است احساس ناامیدی و ناراحتی کنید، زیرا قادر به انجام همه این کارها نبوده اید. عاقلانه تر است که به جای تصمیم گیری بدون فکر کردن، منطقی تر رفتار کنید و از عقل سلیم استفاده کنید. وقتی اهداف و وظایف معقول تری تعیین می کنید، شانس کمتری برای ناامید شدن و نارضایتی خواهید داشت. اجازه ندهید ناامیدی و ناتوانی در انجام هر کاری که می خواهید انجام دهید، شادی شما را از بین ببرد. روی آنچه قبلاً انجام داده اید تمرکز کنید. این باعث بیدار شدن رضایت و احساس شادی می شود.

 1. هر روز یک کار خوب برای خود انجام دهید.

این میتواند چیز کوچکی باشد، مانند خرید کتاب، پختن کیک، رفتن به تئاتر، دیدار دوستان یا دعوت از دوستان به خانه.

 1. به دنبال همراهی با افراد شاد باشید.

خوشبختی مسری است. اگر در جمع افراد شاد هستید، احتمال زیادی وجود دارد که به شادی آنها مبتلا شوید، به شرطی که در جمع آنها بر ناراحتی تمرکز نکنید.

10 نکته برای کمک به شما تا انتخاب کنید که شاد باشید!

 1. هیچ چیزی را خیلی به‌خودتان نگیرید.

تمام تلاش خود را بکنید تا زمانی که همه چیز آنطور که می خواهید پیشرفت نمی کند کمی جدا بمانید. اجازه ندهید اظهارات یا رفتار منفی بر ذهن و احساسات شما تأثیر بگذارد. ممکن است بار اول، دوم یا سوم موفق نشوید، اما اگر پیگیر باشید، در نهایت موفق خواهید شد. تنهایی به شما کمک می کند آرام بمانید و حالات و واکنش های خود را کنترل کنید.

 1. به موسیقی آرامش بخش و نشاط آور گوش دهید.

میگویند موسیقی زبان روح است. اغلب به موسیقی آرامش بخش یا هر نوع موسیقی که روحیه شما را بالا می برد گوش دهید.

خوشحالی یک انتخاب است. شما میتوانید انتخاب کنید که شادی را به زندگی خود بیاورید. مهم نیست که تابحال چگونه زندگی کرده اید، می توانید سطح شادی را در زندگی خود افزایش دهید، احساس خوبی داشته باشید و زندگی شادتری داشته باشید.

منبع:

 • https://www.successconsciousness.com/blog/happiness-fun/choose-to-be-happy
۴.۲/۵ - (۸ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx