اگر می خواهیم شاد باشیم بی خیال این 10 مورد بشویم

نظرات 49
9 دقیقه زمان مطالعه

اگر می خواهیم شاد باشیم بی خیال این 10 مورد بشویم

چگونه با قانون جذب شاد باشیم و بخندیم

وقت آن رسیده که دیگر کمتر نگران باشیم. بله, درست است. گاهی اوقات انگار داریم جهان را بروی دوشمان می کشیم, و بجای اینکه سعی کرده تا جهان را به مکان بهتری برای زندگی تبدیل نماییم, تنها کاری که انجام می دهیم ایجاد استرس بیشتری برای خودمان می باشد. در ادامه راهنمایی های ساده ای است برای اینکه بتوانیم این بار سنگین روانی را ساده تر کنیم و نسبت به همه چیز بی خیال تر باشیم.

۱- دیگران چه فکری می کنند

به ساز خودمان برقصیم. هر کاری که دلمان می خواهد انجام بدهیم و اصلاً به این فکر نکنیم که دیگران در موردمان چه فکری می کنند. این زندگی ما است, تصمیمات و انتخاب های خودمان. دیگران دوست دارند قضاوت کنند, ما چرا باید نگران قضاوت کردنشان باشیم؟ فقط ما هستیم که خودمان را تعریف می کنیم, اگر اینکار باعث شادی دیگران میشود پس اجازه دهیم تا آنها با این طرز فکرشان سرگرم باشند. وقتیکه بیش از حد نسبت به گفته های دیگران توجه کنیم, داریم برای دیگران زندگی می کنیم و نه برای خودمان.

۲- اشتباهات گذشته

همه ما اشتباهات و خطاهایی را در زندگی مان مرتکب شده ایم یا مرتکب خواهیم شد. به این موصوع دقت کنیم که زندگی چگونه می گذرد. بنابر این به خودمان سخت نگیریم, و قبول کنیم که هر کسی بعضی مواقع اشتباهاتی می کند، این بخشی از خصیصه انسانی بودن ماست. واقعاً دست خودمان است که افکار گذشته مان را رها کنیم. یاد بگیریم که خودمان را بیشتر ببخشیم.

۳- شکست

کلمه ای که همه از آن می ترسند. نباید برایمان مفهوم ترسناکی داشته باشد, اگر چه. نهایتاً, به نگرش خودمان نسبت به شکست بستگی خواهد داشت. اگر به شکست به عنوان چیزی که کامل مان میکند نگاه نکنیم, دائما احساس بدبختی خواهیم داشت. نقطه مقابل شکست دادن غلبه کردن است. اگر نتوانسته ایم بر چیزی غلبه نماییم, شکست هم نخورده ایم. به شکست به عنوان یک منحنی یادگیری، و فرآیند آزمون و خطا, نگاه کنیم. به شکست بعنوان دوست مان نگاه کنیم – اصلاً مشکل بزرگی نیست مگر اینکه خودمان اینطور فکر کنیم و این اجازه را بدهیم.

۴- چیزهایی که نداریم

انسان بصورت ذاتی بیشتر تمایل به سمت نداشته هایش دارد تا به داشته هایش, که این طرز فکر منجر به آرامش فرد نمی تواند بشود. ما بروی چیزهایی که نداریم تمرکز می کنیم و در نهایت احساس محرومیت کامل می کنیم. نکته این کار کجاست؟ من اغلب به مشتریانم می گویم بروی چیزهایی مثبتی که دارند تمرکز نمایند نه بروی چیزهای منفی که ندارند. چرا می خواهیم خودمان را با چیزهایی که نداریم شکنجه دهیم؟ این نوع طرز فکر هیچ کمکی در جهت خدمت به ما نخواهد کرد. فهرستی از تمام چیزهایی که در زندگی مان بخاطرش سپاسگزار هستیم تهیه نماییم. همیشه در زندگی هر کسی چیزهایی کم و بیش برای شکرگزاری یافت میشود. که می تواند همین ها هم کافی باشد.

اگر می خواهیم شاد باشیم بی خیال این 10 مورد بشویم

۵- چه خواهد شد

ما می توانیم با این نگرانی که ممکن است در آینده چه اتفاقی بیافتد دیوانه وار به سمت آینده رانندگی کنیم, هیچ کسی نتوانسته است که آینده را پیش بینی کند (فیزیک ممکن است این نظریه را رد کند), هیچ امتیازی برای شکنجه دادن بی دلیل خودمان در مورد فردایی که هنوز نرسیده وجود ندارد. به خودمان یادآوری کنیم که این نوع نگرانی فقط اتلاف انرژی و منحرف کردن خودمان است. با نگرانی مان روبرو بشویم – اگر کاری از دست مان الان بر می آید, دریغ نکنیم. اگر نه, ذهنمان را منحرف کنیم و “نگرانی مان” را کنار بگذاریم.

۶- شاد می شوم وقتیکه…

زمانیکه اعتقاد داریم باید چیزی اتفاق بیافتد تا خوشحال بشویم, واقعاً زندگی مان را در انتظار نگاه می داریم تا آن رویداد اتفاق بیافتد. اگر به انتظار روزهای خوب باشیم فقط زمان های با ارزش الان را برای شاد بودنمان از دست می دهیم. در لحظه حال زندگی نماییم و کمتر نسبت به شادی های آینده اهمیت بدهیم. تصمیم بگیریم که الان شاد باشیم. شادی مقصد نیست بلکه لذت بردن از خود سفر است.

۷- تأسف

تأسف بخشی از زندگی است. گذشته قابل بازگشت نیست, به کارهایی که در زندگی مان کردیم نگاه دوباره ای بیاندازیم. ببینیم که چیزی از آن یاد گرفته ایم؟ اگر یاد گرفتیم دیگر آنرا انجام ندهیم و یا از روش متفاوتی آنکار را انجام بدهیم, تا درنهایت به نتیجه مثبتی ختم بشود. بپذیریم که از دست رفته است, بهای اشتباهاتمان را بپردازیم و به سمت جلو حرکت کنیم.

۸- طرد شدن

اکثر ما از طرد شدن می ترسیم که باعث می شود در منطقه آسایش خیالمان باقی بمانیم و هرگز ریسک نکنیم. قلب مان را کف دستمان بگیریم و ریسک بکنیم. هر چه بیشتر از ترس مخفی بشویم, ترس بیشتر رشد خواهد کرد. نشان بدهیم که می توانیم احساساتمان را بیان کنیم و موثر زندگی نماییم. با این روش, ترس از طرد شدن را رها می کنیم و احساس فراغ بال بیشتری خواهیم داشت. اگر حتی نتیجه ای که انتظار داشتیم را نگرفتیم, به زودی متوجه می شویم که آنقدرها هم که فکرش را می کردیم بد نیست و می توانیم با آن کنار بیاییم. کمی پوست کلفت تر باشیم, شجاع تر باشیم و به زندگی به چشم ماجراجویی نگاه کنیم.

اگر می خواهیم شاد باشیم بی خیال این 10 مورد بشویم

۹- انتظارات جامعه

لاغر شدن, زیبا شدن. به رخ کشیدن ثروت و منزلت اجتماعی مان تا در نتیجه همه ما را ستایش کنند. چه بی معنی. وقتی خودمان را همین گونه که هستیم دوست داشته باشیم و بپذیریم, دیگر لازم نیست خودمان را به کسی اثبات کنیم. بهایی برای تصاویر بی نقص افراد در مجله ها قائل نشویم. اکثر تصاویر دستکاری شده است و فقط قصد دارد که ما باور کنیم همه آنها بدون نقص هستند. سعی نکنیم که تبدیل شدن به آنها را آرزوی قلبی مان قرار دهیم. همه ما دوست داریم اینگونه تصاویر بی نقص را نگاه کنیم, اما چشم مان را بروی این واقعیت نبندیم که همه اینها دستکاری دیجیتالی است و واقعی نیستند. خودمان را دوست داشته باشیم, عیوب و تمام خصوصیات مان را. پذیرش خویشتن, آزادی واقعی است.

۱۰- به حد کافی خوب بودن

آسان است که احساس کنیم بدان حد که می خواهیم خوب نیستیم. ما در یک دنیای رقابتی زندگی می کنیم. بسیار خوب است و حتی کار صحیحی است که بخواهیم بعنوان یک انسان رشد کنیم و بهتر بشویم. وقتیکه ایده های منفی درونی در مورد اینکه باندازه کافی خوب نیستیم داشته باشیم, آن وقت همه چیز اشتباه می شود. همیشه این نوع طرز فکرمان را به چالش بکشیم. تعریف “باندازه کافی خوب بودن”چیست؟ کجای دنیا چنین کتاب قانونی وجود دارد که “خوب بودن” را تعریف کرده باشد؟ تازمانیکه با کسی که هستیم, جایی که هستیم, و از جایی که از آن آمدیم احساس شاد بودن بکنیم, این تنها چیزی است که مهم است.

همه ما بی خود نگران هستیم و بدبختی درونی برای خودمان ایجاد می کنیم. این ۱۰ نکته را بخاطر بسپاریم, رعایت این نکات می تواند ما را فوراً از نگرانی خارج کند.

امیدوارم با خواندن این مطلب احساس سبکی و بی خیالی بیشتری نسبت به گذشته داشته باشید!

۴.۳/۵ - (۳۵۶ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

49 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
49
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx