14 روشی که افراد مصمم متفاوت فکر می کنند ( قسمت اول )

یک نظر اضافه کنید
14 دقیقه مطالعه

بسیاری از ما بدون توجه به منشاء، حرفه یا موقعیت اجتماعی خود ترس های مشابهی را تجربه می کنیم. عدم اطمینان، طرد شدن و قضاوت چیزهایی هستند که همه ما بدون استثنا در زندگی با آنها دست و پنجه نرم می کنیم. به این ترتیب، ما بسیار شبیه یکدیگر هستیم، با این حال، کسانی که ذهن قوی دارند، این ترس ‌ها را به گونه ‌ای متفاوت دنبال می‌ کنند.

فهرست زیر روش ‌های متمایز تفکر افراد مصمم را بررسی می ‌کند. از یک طرف، پرتره شخصیتی کلی از چنین افرادی را ترسیم می کند، و از سوی دیگر، به ارزیابی تصمیم خاصی که ممکن است در ذهن داشته باشید نیز کمک کند.

اگر ما فقط به دنبال دستاورد باشیم، به راحتی می ‌توانیم با چک کردن همه گزینه ‌ها و به رگبار بستن خودمان با انتقاد ، غرق شویم، و نتوانیم همه زمینه‌ ها کامل نباشیم.

اما اینجا جایی نیست که لازم باشد همه گزینه ها را همزمان علامت بزنید. اینها نسخه های سختگیرانه نیستند بلکه یادآوری های کوچکی هستند. فهرست زیر نشان دهنده این نیست که شما چه کسی نیستید، بلکه دعوتی است از شما برای تجسم آنچه که هستید. پس با آسودگی خاطر، اجازه دهید ادامه دهیم.

14 روشی که افراد مصمم متفاوت فکر می کنند ( قسمت اول )

چگونه یک ذهن مصمم می کند: استراتژی هایی که می توانید آنها را تطبیق دهید

اگر در حال خواندن این مطلب هستید، احتمالاً در بیشتر موارد فردی مصمم هستید. وگرنه اینجا نبودید نگاهی به اینکه افراد قوی چگونه متفاوت فکر می کنند را در ادامه مطلب ببینید.

  1. افراد مصمم پیش قدم هستند

چه شروع یک مکالمه ساده با یک فرد در محل کار باشد، ما اغلب ترجیح می دهیم شخص دیگری اولین قدم را بردارد. دلیل اینکه ما به طور پیش فرض منتظر چراغ سبز از طرف مقابل هستیم، ساده است؛ ترس از طرد شدن یا مورد قبول واقع نشدن.

افراد مصمم احتمال طرد شدن را می ‌پذیرند و از عدم قطعیتی که در ابتدا با آن  همراه است استقبال می ‌کنند. این یک بهای طبیعی است که برای عدم درخواست اجازه برای اقدام در جهت منافع خود باید پرداخت شود.

یادگیری پیش قدم شدن با درک اینکه خود را در چه استاندردهای خیالی قرار داده اید شروع می شود. جستجوی مجوز در زمینه های رشد شخصی نمونه ای از آن جعبه است. شاید برای بیرون آمدن نیازی به چراغ سبز نداشته باشید چون حتی لازم نیست در خانه بمانید.

  1. افراد مصمم تجربه کسب می کنند

در بیشتر موقعیت های زندگی، ما ترجیح می‌ دهیم با قدم گذاشتن در مسیری که دیگران چندین بار در آن موفق شده ‌اند، تجربه ایمنی داشته باشیم. تحصیلات و شغل نمونه های خوبی از این موضوع هستند. ما ترجیح می‌ دهیم از تجربه های جدید اجتناب کنیم، زیرا از آسیب ‌های غیرقابل برگشت و نتایج نامشخصی که یک آزمایش می‌ تواند به همراه داشته باشد، می ‌ترسیم. ترک کار برای کشف خود ممکن است جذاب به نظر برسد، اما اگر پولمان تمام شود و نتوانیم آن شغل را پس بگیریم چه؟ بنابراین ما هرگز آن را انجام نمی دهیم.

یک فرد مصمم می داند که چگونه یک تجربه را تنظیم کند، چه یک تعطیلات یک ساله یا صرفاً یک استراتژی فروش جدید در محل کار.

آنها درک می کنند که انجام کاری متفاوت برای دوره زمانی مشخص بعدی ممکن است نتایج مورد انتظار را به همراه نداشته باشد، اما تجربیاتی ایجاد می کند که به هیچ وجه نمی توان آنها را به دست آورد و اگر آزمایشی اشتباه پیش رفت، آنها آماده اند تا چند قدم به عقب بردارند تا آن را معکوس کنند.

آزمایش کردن مستلزم پذیرش این است که مسیر مستقیم زندگی با شیب رو به بالا یک افسانه است. چه بخواهیم و چه نخواهیم مسیری پر پیچ و خم است. به جای اینکه بی خیال این پیچ و خم ها شوید، می توانید آن ها را با آزمایش ها، هر چند کوچک در آغاز، ایجاد کنید.

14 روشی که افراد مصمم متفاوت فکر می کنند ( قسمت اول )

  1. افراد مصمم از شکست ها قدردانی می کنند

به دلیل نوع تربیت و آموزش، بسیاری از ما بر این باور هستیم که شکست ها را بد بدانیم. به خاطر اشتباهات در مدرسه تنبیه می شویم، آن ها را به هر قیمتی در زندگی بزرگسالی مان پنهان می کنیم. ما فکر می کنیم که یک شکست، قضاوت در مورد شخصیت ما است. پس از آن، ما تمام تلاش خود را می کنیم که درست به عقب برگردیم و به سراغ کار بعدی برویم.

افراد مصمم از تجربه درد ناشی از شکست در امان نیستند. با این حال، آنها از ناراحتی ناشی از قرار گرفتن در یک فضا با احساسات منفی که تجزیه یک شکست ممکن است به همراه داشته باشد، عبور می کنند.

درس های هر شکستی بسیار ارزشمند است که نمی توان از آن گذشت! بنابراین آنها وقت خود را صرف مرور گذشته ناراحت کننده می کنند و قوی تر و باهوش تر به عقب برمی گردند. وقتی شکست را در یک جعبه ذهنی از راه دور قرار می ‌دهید و هرگز به آن دسترسی نمی ‌یابید، ناآگاهانه پیش می ‌روید و مستعد تکرار همان اشتباهات هستید.

در عوض، به شکستی که برای رها کردنش سخت تلاش کرده اید، شجاعانه خیره شوید. چه ویژگی هایی را به شما پیشنهاد می کند؟ خرد منحصر به فرد پشت نمای احساسی ناراحت کننده را ببینید و شاید برای اولین بار از شکست خود برای آن خرد قدردانی کنید.

  1. افراد مصمم به دنبال رضایت فوری نیستند

در دنیای پر سرعت امروز، ما ذهن خود را برای دستیابی سریع به اهداف آموزش می دهیم. وقتی دسترسی به افراد و منابع در دسترس ما باشد، به دنبال رضایت فوری هستیم ، چه دریافت لباسی از ایتالیا در عرض 24 ساعت، چه دریافت بازخورد از تیم در منطقه زمانی متفاوت، یا جمع آوری بازدیدهای بالاتر در یک پست وبلاگ جدید.

افراد مصمم می دانند که انتظار رضایت فوری راهی به سوی اضطراب و ناامیدی زیاد است. خواستن چیزها در حال حاضر تشدید کننده عقده حقارت است، زیرا کسی همیشه آن را سریع تر، بزرگتر و بهتر به دست آورده است.

از سوی دیگر، تحمل برای برآورده شدن خواسته ها مقایسه را برای یک فرد با اراده تسهیل نمی کند. صبر را در افراد مصمم پرورش می دهد، چه دونده های دوی ماراتن که انرژی خود را به طور مساوی پخش می کنند و چه دوندگان سرعتی که با آرامش منتظر زمان شروع دویدن با سرعت کامل هستند.

تأخیر در رضایت با ثروت، سلامتی و خوشبختی فرد نیز ارتباط دارد.

توجه به جایی که به دنبال رضایت فوری هستید، به شما این امکان را می دهد که منابع اضطراب روزانه خود را مشخص کنید. محدود کردن تعداد دفعات بررسی رسانه ‌های اجتماعی و تعداد دفعات ارتباط با افراد از طریق پیام ‌رسان‌ ها ممکن است محل خوبی برای پرورش صبر باشد. شنیدن صدای اعلان پیام از دستگاه‌ های اطرافتان ممکن است احساس رضایت ‌کننده‌ ای داشته باشید، اما می ‌تواند فقط یک توهم از انجام واقعی کارها باشد.

14 روشی که افراد مصمم متفاوت فکر می کنند ( قسمت اول )

  1. افراد مصمم به فرصت ها فکر می کنند نه محدودیت ها

به عنوان افراد عمل گرا، ما تمایل داریم در همه چیز مشکل پیدا کنیم. مکانیزم محافظت از خود که ما توسعه داده ‌ایم، تا زمانی که به ما اجازه می ‌دهد وقتی به جلو می‌ رویم متوجه خطرات پنهان شویم، شگفت ‌انگیز است. با این حال، در بیشتر مواقع، یافتن مشکلات به سادگی ما را از اقدام کامل باز می دارد.

افرادی که ذهن قوی دارند به فرصت ها فکر می کنند نه مشکلات. بنابراین، وقتی کار جدیدی را شروع می کنند، می فهمند که محدودیت ها حتمی هستند، اما آن ها را به مرکز توجه خود تبدیل نمی کنند. فرصت هایی که هم با محدودیت و هم به دلیل محدودیت وجود دارند، چیزی است که آنها را به پیش می برد.

هر بار که یک منطقه امن را برای یافتن فرصت‌ های جدید ترک می ‌کنید، توجه کنید که آیا محدودیت ‌هایی را ابداع می ‌کنید که وجود ندارد و بر محدودیت ‌ها به عنوان دلایلی برای بازگشت تمرکز می ‌کنید. این شما هستید که بدون توقف سفر می کنید! فقط با رها کردن می توانید واقعاً به مناطق ناشناخته ای بروید که در آن بسیاری از چیزها ممکن می شود.

  1. افراد مصمم با دیگران به شیوه ای انعطاف پذیر برخورد می کنند

وقتی با افراد دیگر سروکار داریم، برای اینکه اهمیت خود را مشخص کنیم، اغلب موضعی سازش ناپذیر اتخاذ می کنیم و تا زمانی که آخرین نفر ایستاده باشیم، مبارزه می کنیم. این در مذاکرات، در کار تیمی و در روابط ما نشان می دهد. ما فکر می کنیم که ما را قوی می کند، اما متوجه نمی شویم که چگونه این میل به همیشه برنده شدن ما را خفه می کند.

افراد مصمم در مواجهه با دیگران انعطاف پذیری را نسبت به غیر منعطف بودن انتخاب می کنند. آنها می دانند که منعطف نبودن فرصت های زیادی را از سر راه آنها کنار می برد. آنها سازش می کنند تا به دنبال راه هایی برای بهبود دراز مدت همه باشند.

منعطف بودن با از بین بردن نیاز به اینکه همیشه درست باشد، همیشه همه چیز را بدانید و شرایط تحت کنترل باشد شروع می شود. به مواقعی فکر کنید که میل به دستیابی به این موارد را دارید. در اغلب موارد، شما انعطاف ناپذیر هستید، نه به خاطر موضوع گفتگو، بلکه به این دلیل که می خواهید ثابت کنید که اهمیت دارید.

بدون در نظر گرفتن نتیجه برخورد با هر کسی اهمیت می دهید و در مسیر دیدن فرصت های بیشتری هستید که انعطاف پذیری به شما باز می کند.

14 روشی که افراد مصمم متفاوت فکر می کنند ( قسمت اول )

  1. افراد مصمم بر ارزش های خود ثابت قدم هستند

ارزش های ما راهنمای تصمیم گیری های ما هستند. اما اغلب، ما خود را در موقعیت هایی می یابیم که این ارزش ها به خطر افتاده است. این می تواند شریکی باشد که از بازاریابی فریبنده مرزی استفاده می کند. مشتری که با تغییر شرایط، منافع تجاری را نادیده می گیرد. یا یک هم تیمی که هرگز برای تمرین یا جلسات و فقط برای رویدادهای اصلی حاضر نمی شود. به خاطر ترس از دست دادن احترام یا اعتماد این افراد، تصمیم می گیریم آنها را تحمل کنیم.

افرادی که ذهن قوی دارند در برخورد با افراد انعطاف پذیر هستند، اما بر ارزش های خود نیز ثابت قدم هستند. آنها تفاوت این دو را می دانند. افراد مصمم حاضرند رابطه ‌ای را از دست بدهند که ارزش ‌هایشان را حفظ نمی ‌کند. آنها می دانند که سازش دادن ارزش ها نوعی خودفریبی است.

مهم نیست که یک فرصت فریبنده از ابتدا تا چه حد جذاب به نظر برسد، بدون ارزش های قوی در باورهای مرکزی، به ناچار فرو خواهد پاشید.

هر وقت متوجه شدید که رابطه ‌ای را تحمل می ‌کنید که در آن ارزش ‌های شما نادیده گرفته می ‌شود، با خودتان بررسی کنید که آیا تحمل آن ارزشش را دارد یا خیر.

منبع:

  • https://www.lifehack.org/839694/strong-minded

 

5/5 - (1 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx