چگونه بر ترس از مسئولیت غلبه کنیم و در زندگی بیشتر به دست آوریم

نظرات 2 1
15 دقیقه مطالعه

چگونه بر ترس از مسئولیت غلبه کنیم و در زندگی بیشتر به دست آوریم

در یک نقطه معین همه ما متوقف می شویم، از انجام حرکاتی که ما را به جلو می برد دست می کشیم، آرامش پیدا می کنیم و به دنبال به چالش کشیدن وضعیت موجود نیستیم.

همه اینها بسیار خوب و خوب است تا زمانی که اتفاق عجیبی بیفتد، انگیزه درونی شما شروع شود، متوجه شوید که رشد خود را متوقف کرده اید و ترس از مسئولیت شما را فرا گرفته است.

درک اینکه از نظر ذهنی تسلیم ترس، شک و نگرانی شده اید که شما را از دنبال کردن بزرگ ترین پتانسیل درونی خود و ابراز وجود باز می دارد، می تواند یک تجربه آزاردهنده باشد.

در این مقاله، برخی از قدرتمندترین گام‌ های عملی را که می‌ توانید فوراً انجام دهید تا به زندگی خود در مسیر درست برای انتخاب راه سخت، غلبه بر چالش ‌ها و گسترش توانایی ‌هایتان رونق بخشید، تشریح خواهم کرد. بنابراین می توانید شروع به پذیرش مسئولیت هایتان کنید.

اجرای هر یک از این استراتژی های سنگین به شما کمک می کند ترس از مسئولیت را پشت سر بگذارید و در زندگی به موفقیت بیشتری برسید.

چگونه بر ترس از مسئولیت غلبه کنیم و در زندگی بیشتر به دست آوریم

آن را به شعار خود تبدیل کنید

وقتی با یوتیوبر افسانه ‌ای، ایوان کارمایکل صحبت می‌ کردم ( با 3.2 میلیون نفر دنبال کننده و بیشتر)، او چیزی را با من به اشتراک گذاشت که برای همیشه در ذهنم ماند، شعارش.

ایوان یک بچه خجالتی و مبتکر از تورنتو، کانادا بزرگ شد، در اواسط دهه بیست زندگی خود با یک انتخاب بزرگ زندگی روبرو شد، یا مسیر عادی را طی کند، یک شغل با ریسک کم با درآمد حدود 100هزار دلار در سال را انتخاب کند و یا اینکه راه دیگری انتخاب کند و یک کارآفرین شود.

ایوان دومی را انتخاب کرد و از صحبت‌ ها و پست‌ های اینستاگرامش خواهید دید که به گفتن این جمله معروف است:

«ترس دو معنی دارد، با همه چیز روبرو شو و برخیز یا همه چیز را فراموش کن و فرار کن.»

او اکنون توسط مجله فوربس به عنوان یکی از 40 بازاریاب برتر اجتماعی شناخته می شود. شعار ایوان که او به اشتراک گذاشت این است: « من کارهای سخت انجام می دهم.»

با تصمیم به اجرای این عقیده به عنوان شعار زندگی خود، به ایوان کمک می کند تا با وجود ترس وارد عمل شود و به ناشناخته ها برود. او به دلیل تصوری که از خود دارد، می تواند بر ترس از پذیرفتن مسئولیت غلبه کند.

انجام کارهای دشوار به معنای واقعی کلمه همان چیزی است که او هست، بخشی از هویت اوست و با هوشمندانه قرار دادن آن به عنوان طرح اولیه خود، شجاعانه کارهایی را انجام می دهد که او را می ترساند و در نتیجه به دستاوردهای بیشتری می رسد.

چگونه بر ترس از مسئولیت غلبه کنیم و در زندگی بیشتر به دست آوریم

سوال بزرگ این است:

چه شعار یا مانترای را می توانید برای خود تعیین کنید تا هر روز به آنجا بروید و زندگی را به چنگ بیاورید؟

نکته باورنکردنی این است که با انجام مکرر کاری که شما را بیشتر می ترساند، هجوم اندورفین ها را تحریک می کند که شما را برای موفقیت در چالش بعدی آماده می کند.

از آنجایی که انجام کارهای دشوار بخشی از هویت شماست، تبدیل به یک عادت می شود، و از آنجا که هر روز پیروزی های کوچک را جشن می گیرید، این رفتار را تقویت می کنید و این باعث می شود مغز شما به طور سیستماتیک به دنبال فرصت های بیشتری برای بیرون راندن قایق باشد.

در نتیجه شما از ترس از مسئولیت خود دور خواهید شد و به سمت احساس توانایی بیشتر در انجام مسئولیت هایی که قبلا از آن ها شانه خالی می کردید، حرکت خواهید کرد، در واقع اگر دست خود را برای انجام تعهدات اضافی در سراسر محل قرار دهید، تعجبی ندارد.

این را به خاطر داشته باشید، بزرگ ترین پاداش معمولاً پشت دری است که ما بیشتر از آن می ترسیم، این می تواند هدیه به دست آوردن مشتریان جدید، روابط جدید یا به سادگی کشف استعدادهای جدیدی باشد که هرگز نمی دانستیم داریم.

چگونه بر ترس از مسئولیت غلبه کنیم و در زندگی بیشتر به دست آوریم

مسئولیت شخصی را بپذیرید

وقتی صحبت از مسئولیت شد، همه چیز از شما شروع می شود!

هیچ کس نمی تواند چیزی را به شما وادار کند، حتی اگر احساس واقعی داشته باشید، این انتخاب شماست که این احساسات را به عنوان حقیقت خود بپذیرید.

راه عبور از این مسیر این است که مسئولیت هر اتفاقی را که در زندگی شما می افتد به عهده بگیرید.

این بدان معناست که میزان آمادگی شما برای مصاحبه، ترافیکی که باعث دیر رسیدن شما می شود و کم شدن غیرمنتظره باتری لپ تاپ همه مسئولیت شماست.

این یک تغییر نگرش به مالکیت تام است، وقتی با این طرز فکر به موقعیت نزدیک می ‌شوید، انرژی درون را تغییر می ‌دهد و شعله ‌های اشتیاق، هدف و جهت دوباره شروع به شعله ‌ور شدن می ‌کنند.

برای مثال، اگر رئیس خود را به خاطر خراب کردن زندگی‌تان سرزنش می ‌کنید، اضافه ‌کاری کار می‌ کنید، و احساس رنجش و عصبانیت در خود دارید، فرصت ایجاد اعتماد به نفس محکمی را که از درونی می ‌آید که این همه شما هستید را از دست می ‌دهید.

تجارب این چنینی توانمندکننده می شوند نه ناتوان کننده.

با انتخاب تمرکز بر روی آنچه می توانید کنترل کنید، نگرش و نحوه ظاهر شدنتان با وجود مشکلات، چرخ های موفقیت را به حرکت در می آورید.

وقتی این مسیر را انتخاب می کنید و به جای اینکه از این که باید کار کنید ناراحت باشید، زود سر کار حاضر می شوید، انرژی خود را به فرصتی که پیش روی شماست تغییر می دهید، و گویی ورق به نفع شما برمی گردد.

حالا به جای اینکه کار کردن را به عنوان یک امتیاز در نظر بگیرید، هر روز باید نهایت تلاش خود را انجام دهید و در نتیجه بیش از حد کار می کنید، نتیجه این کار این می شود که رئیستان راحت می شود و به شما استقلالی می دهد که آرزویش را دارید.

حالا که صحبت از تمرکز شد، حتما به نکته باارزش و مهم بعدی توجه کنید.

چگونه بر ترس از مسئولیت غلبه کنیم و در زندگی بیشتر به دست آوریم

دیدگاه خود را تغییر دهید

وقتی ماموریت شما بخشیدن است، با آگاهی بیشتری پیش می روید تا زندگی بهتری داشته باشید!

مهم نیست چقدر کم باشد، این چشم انداز این است که به دنبال انجام کارهای بیشتر برای دیگران، خدمت کردن، که عامل تغییر است.

به عنوان مثال، به شما این فرصت داده می شود که یک سخنرانی بزرگ داشته باشید، اما می ترسید که آن را به هم بزنید و در نتیجه نپذیرفتید. زمانی که وظیفه خود را دارید، بر اساس این اصل عمل می کنید و با خود می گویید: «این سخنرانی را انجام می دهم زیرا به نیازمندان کمک می کنم، اگر یک زندگی را تغییر دهم ارزشش را دارد.»

وقتی این را به عنوان شاخص خود برای موفقیت تنظیم می کنید، ترستان از بین می رود و ماموریت دوباره ظاهر می شود. این دیگر به شما و تردیدهای شما مربوط نمی شود، بزرگتر از آن است، به علت، بخشیدن و خدمت کردن در سطحی عمیق تر است.

وقتی بخشش در بطن کاری است که انجام می دهید، معنا و هدفی برای تلاش ایجاد می کند، ترس را از بین نمی برد، اما به شما قدرت ادامه دادن می دهد.

شما را از نشخوارهای فکری بیهوده رها می کند، تحلیل و نگرانی را متوقف می ‌کند و شما را قادر می‌ سازد تا زندگی با هدف قلبی داشته باشید.

اینجاست که شما واقعاً دوباره زنده هستید.

امروز چه چیزی می توانید ببخشید؟ چگونه می توانید با انجام کاری که از انجام آن می ترسید به دیگران خدمت کنید؟ از چه مسئولیتی دوری می ‌کنید که اگر واقعاً به آن فکر کنید، فرصتی برای پنهان کردنش دارید؟

چگونه بر ترس از مسئولیت غلبه کنیم و در زندگی بیشتر به دست آوریم

قورباغه ات را قورت بده

وقتی احساس می‌ کنید گیر افتاده ‌اید و در فکر چیزهایی هستید که هنوز آمده است، در لحظه حال نیستید، در واقع با نگرانی درباره چیزهایی که هنوز در راه است، شادی را می ‌دزدید.

وقتی متعهد به خوردن قورباغه می ‌شوید، به این معنی است که ابتدا با چیزهای سخت کنار می ‌آیید، آنها را زود از سر راه بر می ‌دارید.

از خواب بیدار می ‌شوید و وارد باشگاه می ‌شوید، بلافاصله شروع به آماده سازی یک سمینار می‌ کنید، آن ایمیل دشوار را ارسال می ‌کنید، آن مکالمه ناخوشایند را انجام می‌ دهید.

هنگامی که شاهد انجام کارهایی هستید که شما را می ترساند، برای انجام وظایف و نقش هایی که خارج از منطقه راحتی شما هستند اعلام آمادگی می کنید، به خود نشان می دهید که به همه چیزهایی که در مورد خود دارید احترام می گذارید و برای آنها ارزش قائل هستید.

قسمت بعدی معجزه کننده است و همان چیزی است که تمام آن تلاش را به پیشرفت سریع و اعتماد به نفس عمیق تبدیل می کند، یعنی اعتماد به نفس.

اعتماد به نفس معامله بزرگی است، بسیار مهم است که به هر قیمتی تعهداتی را که نسبت به خود دارید حفظ کنید. کارآفرین و سخنران انگیزشی اد مایلت در پادکست خود درباره این موضوع دقیقاً به این موضوع پرداخته است.

با انجام کاری که می‌ گویید انجام خواهید داد و به قول ‌هایی که به خود می ‌دهید عمل می ‌کنید، به عنوان مثال، «امروز با ۲۰ مشتری جدید برای کسب ‌و کارم ارتباط برقرار می ‌کنم» باعث ایجاد اعتماد به نفس و در نتیجه ایمان شما به خودتان می ‌شود تا به اهداف خود برسید.

با انجام سخت ترین کار می توانید این تمرین را روزانه انجام دهید و هر روز ابتدا چیزهای سخت را از سر راه خود بردارید، این یک پیروزی برای خودتان است و به طور قابل توجهی به دستاوردهای بیشتری خواهید رسید.

چگونه بر ترس از مسئولیت غلبه کنیم و در زندگی بیشتر به دست آوریم

رقابت با شیرها را انتخاب کنید

ممکن است فکر کنید، این کمی عجیب است، چرا من ترجیح می دهم مسابقه ای با پادشاه جنگل داشته باشم، اما دیدگاه من نسبت به این موضوع این است که اگر اطراف خود را با کسانی احاطه کنید که به شما قدرت می دهند، باعث پیشرفت بهتر شما می شوند و پتانسیل های شما را می بینند.

اگر به طور مداوم احساس می کنید که توسط دیگران محدود شده اید و انرژی منفی افرادی که خود تحت تاثیر طرز فکر محدودیت، کمبود و مشکلات هستند را جذب می کنید، کاملا تخلیه می شود.

به یاد داشته باشید که وقت خود را با چه کسی می گذرانید به خصوص اگر می دانید که کم کم از مسئولیت می ترسید. این نشانه بزرگی است که باید از حلقه درونی خود به دقت محافظت کنید زیرا ممکن است آسیب بیشتری به شما وارد کنند.

در واقع، این ممکن است به طور خلاصه مشکل شما باشد، مراقب باشید که ترس از مسئولیت خود را به عنوان مشکلی که فقط توسط شما ایجاد شده است طبقه بندی کنید، ممکن است صرفا زمان پیدا کردن همراهان جدیدی برای ادامه مسیر باشد.

زندگی آشفته است، همه ما مشغول می شویم، ایده ها یا اهداف قبلی می توانند ما را به سمت ایجاد عاداتی سوق دهند که ناسالم هستند، مانند عدم تغییر جهت در صورت لزوم.

متوجه می ‌شوید که وقتی محیط خود را ارتقا می ‌دهید، در درجه اول به کسانی که اجازه می ‌دهید هر روز روی شما تأثیر بگذارند، موج انرژی جدیدی را احساس خواهید کرد. وقتی این اتفاق می ‌افتد، از آن استفاده کنید و در آن گیر کنید.

به طور مشابه، اگر وقتی در اطراف افراد خاصی هستید، خود را پرانرژی تر، با اعتماد به نفس بیشتر و در آرامش می بینید، این برای شما این مفهوم را دارد که از پیروی از شهود خود نترسید و بهتر است تغییراتی را ایجاد کنید.

همه آنچه گفته شد، احساس ترس از مسئولیت و غلبه بر آن، برای اینکه بتوانید در زندگی به دستاوردهای بیشتری برسید، به تلاش آگاهانه برای آگاهی از آن در زمان وقوع و اقدام سریع برای رفع آن مربوط می ‌شود.

منبع:

  • https://www.lifehack.org/912889/fear-of-responsibility

 

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

2 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
2
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx