111 جمله الهام بخش در مورد شادی

نظرات 2
38 دقیقه مطالعه

۱۱۱ جمله الهام بخش در مورد شادی

خوشبختی واقعاً مسئله مهم و قابل توجهی است. وقتی شما خوشحال هستید، تمام جهان در نور بسیار روشن تری می درخشد. شادی به شما احساس خوبی می دهد و پایه و اساس یک زندگی شاد و کامل است. متأسفانه، مواقعی نیز در زندگی وجود دارد که شکست ها و مشکلات فراوان است. در این زمان‌های چالش ‌برانگیز، داشتن چند جمله شادی الهام ‌بخش که انرژی شما را بالا می ‌برد، می ‌تواند در تغییر شرایط موثر واقع شود. به همین دلیل، مجموعه ای گلچین شده از الهام بخش ترین نقل قول ها در مورد شادی را ایجاد کرده ایم. اینها جملاتی هستند که روحیه شما را بالا می برد و امیدبخش روزهای شما هستند.

جستجوی خوشبختی گاهی اوقات می تواند بسیار چالش برانگیز باشد. همیشه همه امور طبق برنامه پیش بینی شده ما نمی رود. بدتر از همه، زندگی به طور منظم ما را با موقعیت های چالش برانگیز مواجه می کند؛ اما وقتی یک چیز در زندگی مهم است، توانایی این است که هر زمان که زندگی شما را زمین می زند، دوباره روی پای خود بایستید. البته گفتن این کار به مرابتب آسان تر از انجام دادن آن است.

«هزاران شمع را می توان از یک شمع روشن کرد و عمر شمع کوتاه نمی شود. شادی هرگز با به اشتراک گذاشتن کاهش نمی یابد.»

بودا

111 جمله الهام بخش در مورد شادی

هر زمان که با موقعیتی روبرو می شوید که به نظر می رسد همه شادی را از وجود شما می گیرد، خواندن چند نقل قول در مورد شادی می تواند بسیار مفید باشد.

از مجموعه زیر که بهترین جملات در مورد شادی است لذت ببرید.

۱۱۱ جمله الهام بخش در مورد شادی

نکته شگفت ‌انگیز در مورد این نقل قول ‌های شادی برانگیز این است که بسیاری از این گفته ‌ها از برخی از عاقل ‌ترین مردان و زنانی که تا به حال روی این سیاره قدم گذاشته ‌اند، سرچشمه می ‌گیرد. نقل قول های آنها در مورد شادی نشان می دهد که آنها در طول زندگی خود با     چالش ها و مشکلات مشابهی روبرو بوده اند. جالب‌تر این واقعیت است که این افراد الهام ‌بخش   راه ‌هایی عالی برای شاد زیستن علی ‌رغم کشمکش ‌های گاه به گاه زندگی پیدا کردند.

اما چگونه می توان این همه خرد در مورد شادی را که در طول قرن ها جمع شده است، کشف کرد؟ کشف جملات عالی در مورد شادی قطعا آسان نیست. معمولاً برای یافتن مجموعه ای از خردهای گهربار باید تعداد زیادی کتاب مطالعه کرد. خوشبختانه ما مجموعه ای از نقل قول های مربوط به شادی تدوین کرده ایم که یک نمای کلی از مهم ترین راه های شاد بودن را به شما ارائه می دهد.

از مجموعه زیر از نقل قول های الهام بخش در مورد شادی لذت ببرید!

 1. مارکوس اورلیوس در مورد طرز فکر شما

«خوشبختی زندگی شما به کیفیت افکار شما بستگی دارد: بنابراین مراقب باشید که اندیشه هایتان به افکار منفی و نامعقول آلوده نشود.»

مارکوس اورلیوس

افکار شما کل واقعیت شما را شکل می دهد. طرز فکر شما تاثیر زیادی در زندگی شما دارد. در بسیاری از موارد، آنچه در زندگی برای شما اتفاق می افتد چندان مهم نیست. آنچه مهم است این است که چگونه در مورد آن فکر می کنید و چگونه به آن پاسخ می دهید. با در نظر گرفتن این فلسفه، شما همیشه می توانید بین پذیرش شکست ها و تلاش برای غلبه بر چالش ها یکی را انتخاب کنید تا آنها را به چیزی بهتر تبدیل کنید.

111 جمله الهام بخش در مورد شادی

 1. آلفرد تنیسون در مورد شادی و اشتیاق

«خوشبختی انسان در این زندگی در تسلط بر هوای نفس اوست.»

آلفرد لرد تنیسون

بیایید با این حقیقت روبرو شویم، همه ما آرزوها و اشتیاق داریم؛ و بسیاری از ما می دانیم که محقق کردن همه آرزوها تقریبا غیرممکن است. در واقع، هنگامی که یک آرزوی خاص برآورده شود، آرزوهای بسیار دیگری جای آن را خواهند گرفت.

اما مشکل بزرگ این است که آرزوهای برآورده نشده می توانند شادی ما را به میزان قابل توجهی از بین ببرند؛ بنابراین، کسی که آموخته است که مسلط بر احساسات و امیالش شود، به احتمال زیاد کسی است که واقعاً خوشحال است.

 1. آلبرت شوایتزر در مورد کلید خوشبختی

«موفقیت کلید خوشبختی نیست. شادی کلید موفقیت است. اگر عاشق کاری باشید که انجام می دهید، موفق خواهید بود.»

آلبرت شوایزر

این بسیار مهم است که واقعاً کاری را که انجام می دهید دوست داشته باشید چرا که به شما کمک می کند تا هر جا که لازم است تلاش بیشتری داشته باشید و عملکردتان را افزایش دهید. اگر واقعاً عاشق کاری باشید که انجام می دهید، نه تنها خوشحال خواهید بود، بلکه موفق خواهید شد.

 1. جکسون براون، جونیور در مورد شادترین انسان ها

«به یاد داشته باشید که شادترین مردم آنهایی نیستند که بیشتر از دیگران شادی می گیرند، بلکه آنهایی هستند که خودشان بیشتر شادی می بخشند.»

اچ. جکسون براون، جونیور.

اولین قدم ضروری برای خوشبختی، کم کردن توقعات است. این به شما کمک می کند تا از آنچه دارید احساس رضایت بیشتری داشته باشید و به شما امکان می دهد از ناامیدی ناشی از برآورده نشدن تمام خواسته های مادی خود جلوگیری کنید. گام دوم درک این نکته است که بخش بزرگی از خوشبختی در بخشش بی قید و شرط نهفته است. در واقع، کمک به دیگران حتی شادی شما را بیشتر خواهد کرد.

111 جمله الهام بخش در مورد شادی

 1. استیسی منشور در مورد تکیه بر دیگران

«برای خوشبختی و عزت نفس خود به شخص دیگری تکیه نکنید. فقط شما می توانید مسئول شادی وجودتان باشید. اگر نتوانید خود را دوست داشته باشید و به خود احترام بگذارید، هیچ کس دیگری قادر به انجام آن نخواهد بود. کاملاً بپذیرید که چه کسی هستید؛ چه خوب و چه بد؛ و تغییراتی را که صلاح می ‌دانید ایجاد کنید، البته نه به این دلیل که فکر می‌ کنید شخص دیگری می ‌خواهد شما متفاوت باشید.»

منشور استیسی

هیچ کس دیگری مسئول خوشبختی شما نیست. اگر شما نخواهید، هیچ کس دیگری نمی تواند شادی طولانی مدت شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. این ممکن است در ابتدا باب میل شما نباشد، اما به شما این امکان را می‌دهد که مسئولیت زندگی شاد خود را به عهده بگیرید.

 1. اپیکور در مورد ثروت، شادی و آرزوها

«اگر می خواهی کسی را شاد کنی، به دارایی هایش او اضافه نکن، بلکه هوای نفسش را از او بگیر.»

اپیکور

همانطور که قبلاً گفته شد، خواسته ها و توقعات می توانند منبع اصلی ناامیدی باشند. این امر مخصوصاً زمانی پررنگ است که بسیاری از آرزوهای بی حد و حصر ما برآورده نمی شوند؛ بنابراین، خوشبختی به ثروت بستگی ندارد. این بستگی به توانایی ما دارد که از آنچه که داریم بهترین استفاده را ببریم و از انتظاراتمان کم کنیم.

 1. فردریک کئونیگ در مورد قدردانی از داشته های فعلی

«ما معمولا فراموش می کنیم که خوشبختی در نتیجه به دست آوردن چیزی نیست که نداریم، بلکه در نتیجه شناخت و قدردانی از آنچه داریم به دست می آید.»

فردریک کئونیگ

پرورش قدردانی برای آنچه دارید، نقطه عطف مهمی برای خوشبختی است. این امر به شما کمک می کند تا متوجه شوید که زندگی شما در حال حاضر چقدر زیبا است و در نتیجه شادتر باشید.

 1. گیوم آپولینر در مورد جستجوی شادی

«گاهی خوب است که در جستجوی شادی مکث کنیم و فقط شاد باشیم.»

گیوم آپولینر

میلیون ها نفر هر روز بهای زیادی را در جستجوی شادی می پردازند. در مورد آنها، خوشبختی در آینده نهفته است و تنها زمانی می توان آن را احساس کرد که برخی از آرزوهای مادی برآورده شوند؛ اما این رویکرد، شادی و خوشی را از لحظه حال می گیرد.

111 جمله الهام بخش در مورد شادی

 1. هلن کلر در مورد از بین رفتن فرصت ها

«وقتی دری از خوشبختی بسته می ‌شود، در دیگری باز می ‌شود، اما اغلب آنقدر به در بسته نگاه می ‌کنیم که دری را که به رویمان باز شده است نمی ‌بینیم.»

هلن کلر

نمی توان این واقعیت را نپذیرفت که گاهی فرصت های خاصی از بین می روند و دیگر هرگز باز نخواهند گشت. با این حال، اگر فقط منتظر بنشینید و از این وضعیت موجود گله و شکایت کنید به جایی نخواهید رسید. تنها نتیجه این امر این است که شما را از دیدن فرصت های جدیدی که به زندگی شما معرفی می شوند، باز می دارد.

 1. بنجامین دیزرائیلی درباره شادی و تلاش

«تلاش های ما ممکن است همیشه خوشبختی به همراه نداشته باشد؛ اما شادی بدون تلاش اصلا وجود ندارد.»

بنیامین دیزرائیلی

همه اعمال شما باعث شادی در زندگی شما نمی شود؛ اما اگر فعالانه کاری برای شادی خود انجام ندهید، بعید است که تغییرات مثبتی را در زندگی خود شاهد باشید.

 1. لئو بوسکالیا در مورد راز شادی

«آنچه را راز شادی می نامیم، رازی بیش از تمایل ما برای انتخاب زندگی نیست.»

لئو بوسکالیا

در واقع.

 1. مارسل پاگنول در مورد دشواری شاد بودن

«دلیل اینکه مردم سخت خوشحال می شوند این است که همیشه گذشته را بهتر از آنچه بوده، حال را بدتر از آنچه هست و آینده را کمتر از آنچه که خواهد بود می ‌بینند.»

مارسل پاگنول

درک این نکته کاملاً مهم است که ما تمایل طبیعی داریم که اهمیت گذشته را بیش از حد پررنگ کنیم. انجام این کار باعث می شود زمان حال بسیار بدتر از آنچه هست به نظر برسد و آینده حتی جذاب تر شود. به جای رها نکردن گذشته، سعی کنید از لحظه حال بهترین استفاده را ببرید.

111 جمله الهام بخش در مورد شادی

 1. لئون کاس در مورد رضایت درونی

«اگر رضایت درونی داشته باشید، منبع شادی ارزانی را در دست دارید.»

لئون کاس

شادی واقعی از به دست آوردن های لایتناهی بدست نمی آید. درعوض، شادی نتیجه راضی بودن به چیزی است که در حال حاضر دارید.

 1. دیل کارنگی در مورد طرز فکر

«این که شما چه دارید، یا اینکه چه کسی هستید، یا کجا هستید، یا کاری که انجام می دهید باعث خوشحالی یا ناراحتی شما نمی شود. شادی همان چیزی است که شما در مورد آن فکر     می کنید.»

دیل کارنگی

طرز فکر شما تاثیر زیادی در شادی شما دارد. همیشه دو راه برای فکر کردن در مورد چیزهایی که در زندگی برای شما اتفاق می افتد وجود دارد. یکی این است که هر اتفاق منفی را به عنوان یک مجازات بزرگ در نظر بگیرید. راه دیگر این است که مشکلات را به عنوان چالش های مهمی در نظر بگیرید که به شما کمک می کند تا به عنوان یک فرد رشد کنید و قوی تر شوید.

 1. سیدنی جی هریس در مورد مفهوم شادی

«خوشبختی یک مسیر است، نه یک مقصد خاص.»

سیدنی جی هریس

بسیاری از مردم به دنبال رسیدن به مقصدی به نام خوشبختی هستند. شاید چیزی که آنها متوجه نمی شوند این است که خوشبختی یک مقصد نیست، یک سفر است. پس از این سفر لذت ببرید و سعی کنید شادی خود را از سفر در این مسیر کسب کنید.

 1. بودا در مورد یادگیری رها کردن

«رها کردن را یاد یگیرید. این کلید شادی است.»

بودا

عدم وابستگی به چیزهایی که نمی توانید بر آنها تأثیر بگذارید یک توانایی مهم در یادگیری افزایش شادی است.

 1. لوپ فیاسکو در مورد معیار سنجش موفقیت

«شادی باید معیار موفقیت برای همه باشد. موفقیت پول نیست، شهرت نیست. شاخص موفقیت از نظر من میزان شادی است.»

لوپ فیاسکو

پول، شهرت و قدرت لزوما مردم را خوشحال نمی کند. پس برای سنجش میزان موفقیت یک فرد قطعا باید شادی فردی او را در نظر گرفت. افراد زیادی هستند که چیزی کم دارند اما می توانند زندگی شاد داشته باشند و از آن سپاسگزار باشند. با این حال، بسیاری هستند که ثروت فراوانی دارند اما شادی لازم را از دارایی هایشان دریافت نمی کنند.

111 جمله الهام بخش در مورد شادی

 1. هنری بیچر در مورد شاد بودن

«هنر شاد بودن در قدرت احساس شادی از مسائل عادی نهفته است.»

هنری وارد بیچر

در بیشتر موارد، ما به اشتباه تصور می کنیم که فقط چیزهای بزرگ در زندگی می توانند ما را واقعاً خوشحال کنند؛ اما زمانی که بتوانیم خوشبختی را در چیزهای کوچک بیابیم، بالاخره یاد می گیریم که بر هنر خلق شادی مسلط شویم.

 1. اپیکتت در مورد نگرانی بیش از حد

«تنها یک راه برای رسیدن به خوشبختی وجود دارد و آن این است که نگران چیزهایی نباشیم که از قدرت اراده ما خارج است.»

اپیکتت

هر چیزی که شما را آزار می دهد قابل تغییر نیست. به همین دلیل، بسیار مهم است که یاد بگیریم در مورد این چیزها متفاوت فکر کنیم. شما نباید اجازه دهید چیزهایی که نمی توانید تغییر دهید از شادی شما بکاهند. در عوض، سعی کنید چیزهایی را که خارج از کنترل شماست رها کنید.

 1. الیزابت فلپس در مورد پرورش شادی

«شادی باید مثل شخصیت پرورش داده شود. این موضوعی نیست که از لحظه ای از آن غافل شویم.»

الیزابت استوارت فلپس

هر چه بیشتر تمرین شاد بودن کنیم روز به روز شادتر خواهیم بود.

 1. چارلز اسپرجن در مورد لذت بردن از شادی

«این که چقدر از داشته هایمان لذت می بریم، باعث شادی می شود.»

چارلز اسپرجن

بسیاری از ما به اشتباه تصور می کنیم که تنها با به دست آوردن ثروت مادی، همیشه خوشبخت خواهیم بود. با این حال، همانطور که بسیاری از نمونه ‌های سلبریتی ‌های ناکارآمد و افسرده نشان می ‌دهند، این لزوماً درست نیست. به جای اینکه شادی خود را به دارایی های مادی وابسته کنید، سعی کنید در همین لحظه شاد باشید.

 1. جورج سند در مورد تنها شادی که مهم است

«تنها یک نوع شادی در این زندگی وجود دارد، دوست داشتن و دوست داشته شدن.»

جرج سند

این یک نقل قول قابل توجه دیگر در مورد شادی است و بسیار درست است.

 1. لئو تولستوی در مورد شاد بودن

«اگر می خواهی خوشحال باشی، خوشحال باش.»

لئو تولستوی

شادی قطعا یک انتخاب است. اگر با وجود شرایط زندگیتان تصمیم به شاد بودن ندارید، آنچه در زندگی اتفاق می افتد همیشه بر شادی شما تأثیر منفی می گذارد.

111 جمله الهام بخش در مورد شادی

 1. آرنولد بنت در مورد راضی بودن

«خوشبختی عمدتاً شامل رضایت پس از تلاش کاملا صادقانه است. هیچ کس نمی تواند راضی باشد و هیچ کس نمی تواند خوشحال باشد در حالی که احساس کند در برخی از امور مهم نتوانسته بر چالش زندگی غلبه کند.»

آرنولد بنت

از بین همه نقل قول ها در مورد شادی، این یکی به ویژه قابل توجه است.

 1. ال ام مونتگومری در مورد لذت بردن از آنچه در زندگی اتفاق می افتد

«تجربه من این بوده است که شما تقریباً همیشه می توانید از چیزهایی لذت ببرید، اگر تصمیم خود را واقعا بگیرید که این کار را انجام دهید.»

ال ام مونتگومری

شاد بودن خیلی به اتفاقاتی که در زندگی برای شما می افتد نیست. همه چیز در مورد یافتن      راه هایی برای شاد بودن علیرغم آنچه اتفاق می افتد است.

 1. مارتا واشنگتن در مورد قاطعیت

«من مصمم هستم در هر موقعیتی که پیدا کنم، شاد و خوشحال باشم؛ زیرا آموخته ‌ام که بخش بزرگی از بدبختی یا ناراحتی ما نه با شرایط ما، بلکه به واسطه خلق و خوی ما تعیین می‌ شود.»

مارتا واشنگتن

 1. ریچارد باخ در مورد شادی که وابسته به عوامل بیرونی است

«اگر شادی شما به کاری که شخص دیگری انجام می دهد بستگی دارد، حدس می زنم شما مشکل دارید.»

ریچارد باخ

 1. مهاتما گاندی در مورد هماهنگی و شادی

«شادی زمانی است که آنچه فکر می کنید، آنچه می گویید و آنچه انجام می دهید با هم هماهنگ باشند.»

مهاتما گاندی

 1. ویلیام پر در یافتن شادی

«بسیاری از مردم سهم خود را از شادی از دست می دهند، نه به این دلیل که هرگز آن را پیدا نکرده اند، بلکه به این دلیل که برای لذت بردن از آن صبر نکردند.»

ویلیام پر

 1. گروچو مارکس در مورد قدرت شاد بودن

«من و نه اتفاقات زندگی، این قدرت را دارم که امروز مرا خوشحال یا ناراضی کند. میتوانم انتخاب کنم که امروز چطور پیش برود. دیروز گذشته است و فردا هنوز نرسیده است. من فقط یک روز فرصت دارم، امروز و در این فرصت خوشحال خواهم بود.»

گروچو مارکس

 1. دالایی لاما در مورد اقدام کردن

«خوشبختی چیزی آماده نیست. این ناشی از اعمال خود شماست.»

دالایلاما

111 جمله الهام بخش در مورد شادی

 1. ژوانگزی در مورد تلاش برای شادی

«شادی فقدان تلاش برای شادی است.»

ژوانگزی

 1. توماس جفرسون در مورد آنچه شما را خوشحال می کند

«نه ثروت و نه جلال و جبروت شما را خوشحال نمی کند؛ اما آرامش و در تلاش بودن است که به زندگی شما رنگ شادی می زند.»

توماس جفرسون

 1. دالایی لاما در مورد جستجوی شادی

«ما از این شناخت شروع می کنیم که همه موجودات شادی را گرامی می دارند و رنج نمی خواهند. آن وقت از نظر اخلاقی اشتباه و از لحاظ عملی غیرعاقلانه می شود که فقط به دنبال شادی خود باشیم، بدون توجه به احساسات و آرزوهای همه افراد دیگری که ما به عنوان اعضای یک خانواده انسانی اطرافشان هستیم. راه عاقلانه تر این است که وقتی به دنبال خوشبختی خود هستیم به دیگران فکر کنیم.»

دالایلاما

 1. لینوس پاولینگ در مورد منابع شادی

«ارضای کنجکاوی یکی از بزرگ ترین منابع شادی در زندگی است.»

لینوس پاولینگ

 1. دنیس ویتلی در مورد به دست آوردن شادی

«نمی توان به شادی و خوشبختی سفر کرد، مالک آن شد، به دست آورد، پوشید یا مصرف کرد. شادی تجربه معنوی زندگی در هر دقیقه با عشق، لطف و سپاسگزاری است.»

دنیس ویتلی

 1. آنتوان دو سنت اگزوپری درباره خوشبختی واقعی

«خوشبختی واقعی از لذت کارهای خوب انجام شده و شوق خلق چیزهای جدید حاصل می شود.»

آنتوان دو سنت اگزوپری

 1. مری لو رتون در مورد خوش بینی

«خوش بینی آهنربای شادی است. اگر مثبت اندیش باشید، چیزهای خوب و افراد خوب به سمت شما کشیده می شوند.»

مری لو رتون

 1. برتولت برشت در مورد جستجوی شادی

«همه به دنبال شادی می ‌روند، بدون توجه به اینکه شادی دقیقاً در کنار آنهاست.»

برتولت برشت

 1. ویلیام ای. گلادستون در مورد جستجو برای خوشبختی

«با آنچه دارید و هستید خوشحال باشید، از هردو رضایت داشته باشید و مجبور نخواهید بود به دنبال خوشبختی باشید.»

ویلیام ای. گلادستون

111 جمله الهام بخش در مورد شادی

 1. سائول بلو در مورد یافتن خوشبختی

«خوشبختی تنها زمانی پیدا می‌شود که بتوانید خود را از شر تمام حواس ‌پرتی ‌های دیگر رها کنید.»

سائول بلو

 1. ناتانیل هاثورن در تلاش برای دنبال کردن شادی

«خوشبختی در این دنیا، وقتی می آید، اتفاقی می آید. اگر بخواهید دنبالش کنید هرگز به دستش نمی آورید. دنبال چیز دیگری بروید و به احتمال زیاد ممکن است متوجه شوید که خوشبختی را بدون اینکه در فکرش باشیم، به دست آورده ایم.»

ناتانیل هاثورن

 1. النور روزولت در مورد خلق شادی

«خوشبختی یک هدف نیست، بلکه در مسیر هدف خلق می شود.»

النور روزولت

 1. دالایی لاما در شاد کردن دیگران

«اگر می خواهید دیگران شاد باشند، همدردی را تمرین کنید. اگر می خواهید شاد باشید، شفقت را تمرین کنید.»

دالایلاما

 1. پیر کورنیل در مورد تقسیم شادی

«به نظر می رسد که شادی برای تقسیم شدن ساخته شده است.»

پیر کورنیل

 1. جان بریمور در مورد شادی غیرمنتظره

«شادی اغلب از راهی به تو میرسد که توقعش را نداشتی.»

جان بریمور

 1. رابرت گرین اینجرسول در بهترین زمان برای شاد بودن

«شادی تنها چیز مهم است. زمان شاد بودن الان است. جایی که باید خوشحال باشید همین جاست. راه خوشبختی این است که دیگران را هم شاد کنید.»

رابرت گرین اینجرسول

 1. ارسطو در مورد مسئول خلق شادی

«خوشحالی به خود انسان بستگی دارد.»

ارسطو

 1. هرمان هسه در مورد لذت بردن از لحظه

«اینکه بتوانی به خاطر یک لحظه از خودت بگذری، بتوانی سالها را فدای لبخند یک زن کنی؛ این خوشبختی است.»

هرمان هسه

111 جمله الهام بخش در مورد شادی

 1. مارک تواین در مورد شجاعت زندگی کردن

«بیست سال بعد از کارهایی که انجام نداده ‌اید بیشتر از کارهایی که انجام داده ‌اید پیشمان خواهید شد؛ بنابراین سخت گیری های بیهوده را کنار بگذارید. از منطقه امن خود دور شوید. از هر اتفاق و جریانی به نفع خود استفاده کنید. کاوش کنید. رویاپردازی کنید. کشف کنید.»

مارک تواین

 1. اوید در مورد کسانی که واقعاً شاد هستند

«خوشا به حال مردی که زنجیر آزاردهنده ذهن را شکسته و یک بار برای همیشه از نگرانی دست کشیده است.»

اوید

 1. النور روزولت در مورد شادی بخشیدن به دیگران

«از آنجایی که از شادی دادن به دیگران لذت بیشتری می برید، باید تا جایی که می توانید به یکدیگر شادی ببخشید.»

النور روزولت

 1. دنیس پراگر در مورد شادی و انضباط شخصی

«شادی به نظم و انضباط شخصی بستگی دارد. ما بزرگ ترین مانع شادی خودمان هستیم. نبرد با جامعه و دیگران بسیار آسان تر از جنگیدن با طبیعت خودمان است.»

دنیس پراگر

 1. ژوانگزی در مورد شادی در طبیعت

«وقتی در امتداد رودخانه ای قدم می ‌زنم، شادی ماهی‌ های رودخانه را هم شادی خودم         می ‌دانم.»

ژوانگزی

 1. تام بودت در مورد شاد بودن واقعی

«آنها می گویند که یک شخص برای اینکه در این دنیا واقعاً خوشبخت باشد، فقط به سه چیز نیاز دارد: کسی که دوستش داشته باشد، کاری برای انجام دادن و چیزی که به آن امیدوار باشد.»

تام بودت

 1. آین رند در مورد اینکه شادی واقعاً چیست

«شادی حالتی از آگاهی است که از دستیابی به ارزش های فرد حاصل می شود.»

آین رند

 1. آبراهام لینکلن در مورد اجازه دادن به خود برای شاد بودن

«بیشتر مردم به همان اندازه که تصمیم میگیرند خوشحال باشند خوشحال هستند.»

آبراهام لینکولن

 1. اسکار وایلد در مورد افرادی که باعث شادی می شوند

«بعضی ها هر جا که می روند باعث شادی می شوند. بعضی دیگر همیشه باعث شادی هستند.»

اسکار وایلد

 1. جی دی سالینجر در مورد پارانوئید بودن

«من به نوعی برعکس یک ادم پارانویید هستم. من مشکوکم به آنهایی که برای خوشحال کردن من نقشه می کشند.»

جی دی سالینجر

111 جمله الهام بخش در مورد شادی

 1. مارکوس اورلیوس در مورد طرز فکر

«برای ایجاد یک زندگی شاد، به چیز زیادی نیاز نیست. همه چیز در درون خود شما و در طرز فکر شماست.»

مارکوس اورلیوس

 1. رابرت بادن پاول در مورد آنچه ارزشمند است

«با ارزش ترین چیز این است که سعی کنیم شادی را در زندگی دیگران به وجود آوریم.»

رابرت بادن پاول

 1. آین رند در مورد رسیدن به شادی

«دستیابی به شادی تنها هدف اخلاقی زندگی شماست و این شادی، نه رنج یا خودخواهی  بی ‌معنا، دلیل درستی اخلاقی شماست، زیرا دلیل و نتیجه وفاداری شما به دستیابی به ارزش هایتان است.»

آین رند

 1. هلن کلر در مورد راضی بودن

«هر چیزی شگفتی ‌های خود را دارد، حتی تاریکی و سکوت و من یاد می ‌گیرم که در هر حالتی که باشم، از آن راضی باشم.»

هلن کلر

 1. موریس شوالیه در مورد لحظه عالی

«اگر منتظر لحظه ای عالی باشید که همه چیز امن و مطمئن باشد، ممکن است هرگز فرا نرسد. قله ها فتح نمی شوند، پیروزی مسابقه ها به دست نخواهد آمد، شادی پایدار به دست نخواهد آمد.»

موریس شوالیه

 1. فئودور داستایوفسکی در مورد دستیابی به شادی

«شادی در رسیدن به شادی نیست، بلکه در راه دستیابی به آن است.»

فئودور داستایوفسکی

 1. جان باروز در مورد راز شادی

«راز شادی در کاری است که باید انجامش داد.»

جان باروز

 1. مارکی دو ساد در مورد شادی ایده آل

«شادی ایده آل است، کار تخیل است.»

مارکیز دو ساد

111 جمله الهام بخش در مورد شادی

 1. برنارد ملتزر در مورد لذت بردن از شادی

«شادی مانند یک بوسه است. برای لذت بردن از آن باید آن را به اشتراک بگذارید.»

برنارد ملتزر

 1. جورج اورول در مورد وجود شادی

«شادی فقط در پذیرش وجود دارد.»

جورج اورول

 1. آنتوان دو سنت اگزوپری در مورد یافتن شادی

«در شور و شوق جذاب ماجراجویی و پیروزی و در عمل خلاقانه است که انسان قشنگ ترین      شادی های خود را می یابد.»

آنتوان دو سنت اگزوپری

 1. اندی رونی در مورد صعود به قله

«همه دوست دارند در بالای کوه زندگی کنند (بالاترین درجات زندگی)، اما همه شادی ها و رشدها زمانی اتفاق می افتد که شما در حال بالا رفتن از آن کوه هستید.»

اندی رونی

 1. دنیس دیدرو در مورد اشتیاق به شادی

«تنها یک اشتیاق وجود دارد، اشتیاق به شادی.»

دنیس دیدرو

 1. توماس مرتون در مورد آغاز شادی

«وقتی جاه طلبی به پایان می رسد، شادی آغاز می شود.»

توماس مرتون

 1. برتراند راسل در مورد نداشتن همه چیز

«نداشتن برخی چیزهایی که می خواهید، بخش جدایی ناپذیری از شادی است.»

برتراند راسل

 1. اشلی مونتاگو در مورد لحظات شادی

«لحظه های شادی که از آن لذت می بریم ما را غافلگیر می کند. شادی خودش به دنبال ما      می آید.»

اشلی مونتاگو

111 جمله الهام بخش در مورد شادی

 1. بنجامین فرانکلین در مورد جستجوی شادی

«قانون اساسی فقط به مردم این حق را می دهد که به دنبال شادی باشند؛ اما به دست آوردن شادی وظیفه ای است که بر عهده خودت است.»

بنجامین فرانکلین

 1. دیوید برینرد در مورد امید به شادی

«اگر به شادی در دنیا امید داری، به خدا امیدوار باش، نه به دنیا.»

دیوید برینرد

 1. ریچارد باخ در مورد هدایای گرانبها

«هر هدیه از طرف یک دوست به هدف شاد شدن شماست.»

ریچارد باخ

 1. ارنست همینگوی در مورد شادی و هوش

«شادی در افراد باهوش نادرترین چیزی است که می دانم.»

ارنست همینگوی

 1. رابرت فراست در مورد اوج شادی

«شادی ارزش هر اتفاقی را بیشتر می کند.»

رابرت فراست

 1. برتراند راسل در مورد داشتن زندگی شاد

«یک زندگی شاد باید تا حد زیادی یک زندگی آرام باشد، زیرا تنها در فضایی آرام است که شادی واقعی جرأت زندگی را دارد.»

برتراند راسل

 1. آلبر کامو در مورد شادی و هماهنگی

«اما شادی چیست جز هماهنگی ساده بین یک فرد و زندگی او؟»

آلبر کامو

 1. هلن کلر در مورد خوشبختی واقعی

«خوشبختی واقعی از طریق رضایت از رسیدن به یک هدف به دست نمی آید، بلکه از طریق وفاداری به یک هدف ارزشمند به دست می آید.»

هلن کلر

111 جمله الهام بخش در مورد شادی

 1. خوزه مارتی در مورد سخاوت

«شادی در زمین وجود دارد و با تمرین خردمندانه عقل، آگاهی از هماهنگی جهان و تمرین مداوم سخاوت به دست می آید.»

خوزه مارتی

 1. جیمز اوپنهایم در مورد سپاسگزار بودن

«انسان نادان شادی را در دوردست ها می جوید، انسان عاقل آن را زیر پای خود می پروراند.»

جیمز اوپنهایم

 1. مادر ترزا در شادی

«شادی دعاست. شادی قدرت است. شادی عشق است. شادی توری از عشق است که با آن      می توان دل انسان ها را به دست آورد.»

مادر ترزا

 1. لیدیا ام. چایلد در مورد شاد کردن دیگران

«تلاشی که برای شادی دیگران انجام می شود ارزش بیشتری از شاد کردن خودمان دارد.»

لیدیا ام. چایلد

 1. اپیکتت در مورد نگرانی بیش از حد

«تنها یک راه برای رسیدن به خوشبختی وجود دارد و آن این است که نگران چیزهایی نباشیم که از قدرت اراده ما خارج است.»

اپیکتت

 1. هنری دراموند در مورد شادی

«شادی در بخشش و خدمت به دیگران است.»

هنری دراموند

 1. رابیندرانات تاگور در مورد خواب و رویا

«خوابیدم و خواب دیدم که زندگی شادی است. بیدار شدم و دیدم که زندگی در تلاش کردن است. تلاش کردم و شادی به وجود آمد.»

رابیندرانات تاگور

 1. توماس مرتون در مورد تعادل

«میزان شادی به شدت آن نیست، بلکه مربوط به تعادل، نظم و هماهنگی است.»

توماس مرتون

111 جمله الهام بخش در مورد شادی

 1. عمر خیام در مورد شاد بودن

«برای این لحظه خوشحال باشید. این لحظه زندگی شماست.»

عمر خیام

 1. بیل کین در مورد در آغوش گرفتن

«در آغوش گرفتن مانند یک بومرنگ است که شما آن را بلافاصله پس می گیرید.»

بیل کین

 1. هوزه بالو در مورد شادی واقعی

«شادی واقعی به اندازه کافی ارزان است، اما چقدر برای شادی های غیرواقعی هزینه های گزاف می پردازیم.»

هوزه بالو

 1. سنکا در مورد شادی واقعی

«شادی واقعی این است… لذت بردن از زمان حال، بدون وابستگی اضطرابی به آینده.»

سنکا

 1. لئو روستن در مورد رفتن به نهایت ها

«شادی تنها زمانی حاصل می شود که مغز و قلب خود را به دورترین نقطه ای که توانایی آن را داریم سوق دهیم.»

لئو روستن

 1. پلوتارک در مورد صحبت از خوشحالی

«از خوشحالی خود با کسی که اندازه خودت خوشحال و خوشبخت نیست صحبت نکن.»

پلوتارک

 1. آلبرت انیشتین در مورد لذت های ساده

«یک میز، یک صندلی، یک کاسه میوه و یک ویولن. یک فرد برای شاد بودن به چه چیز دیگری نیاز دارد؟»

آلبرت انیشتین

 1. ماکسیم گورکی در مورد رها کردن

«وقتی شادی در دستانتان است، همیشه کوچک به نظر می ‌رسد، اما وقتی از دستش می دهید خیلی سریع می فهمید که چقدر بزرگ و ارزشمند است.»

ماکسیم گورکی

111 جمله الهام بخش در مورد شادی

 1. لارنس جی لواسیک در مورد شاد کردن دیگران

«سعی کنید هر روز حداقل یک نفر را خوشحال کنید. اگر نمی توانید یک کار نیک انجام دهید، یک کلمه محبت آمیز بگویید. اگر نمی توانید یک کلمه محبت آمیز بگویید، به زیبایی ها تفکر کنید. اگر می توانید، میزان شادی را حساب کنید که در یک هفته، یک سال و در طول عمرتان به دیگران هدیه می کنید.»

لارنس جی لواسیک

 1. بلز پاسکال در مورد شادی درونی

«شادی نه بدون ماست و نه درون ما. در خداست. هر دو بدون ما و درون ما.»

بلز پاسکال

 1. نیکلاس چمفورت در مورد روزهای تلف شده

«بیهوده ترین روزها روزی است که صدای خنده در آن نباشد.»

نیکلاس چمفورت

 1. کارل سندبرگ در مورد راز شادی

«راز شادی در تحسین کردن بدون توقع است.»

کارل سندبرگ

 1. بت دیویس در مورد از دست دادن شادی

«من دریافتم که یک راه مطمئن برای از دست دادن شادی این است که آن را به هر قیمتی بخواهیم بدست بیاوریم.»

بت دیویس

 1. بن جانسون در مورد خوشبختی واقعی

«خوشبختی واقعی در تعداد دوستان نیست، بلکه به ارزش و جایگاه آنها است.»

بن جانسون

 1. نیکلاس اسپارکس در مورد زمان را به عقب برگرداندن

«لحظاتی وجود دارد که آرزو می کنم می توانستم ساعت را به عقب برگردانم و همه غمی که دارم را از بین ببرم، اما این احساس را دارم که اگر این کار را می کردم، شادی نیز از بین می رفت.»

نیکلاس اسپارکس

111 جمله الهام بخش در مورد شادی

 1. ریچارد باخ در مورد لذت بردن از هر لحظه

«بهترین راه برای سپری کردن یک لحظه دوست داشتنی لذت بردن از آن است.»

ریچارد باخ

 1. رولو می در مورد خرسندی

«خرسندی، به جای شادی، هدف زندگی است، زیرا شادی احساسی است که با تحقق طبیعت ما به عنوان یک انسان همراه است. این مبتنی بر تجربه هویت فرد به عنوان موجودی با ارزش و منزلت است.»

رولو می

 1. امانوئل کانت در مورد شاد شدن

«خواست خدا فقط این نیست که ما شاد باشیم، بلکه این است که خودمان را خوشحال کنیم.»

امانوئل کانت

 1. مالکوم فوربز در مورد اینکه خودتان باشید

«وقتی آنچه هستیم همان چیزی است که می خواهیم باشیم، این خوشبختی است.»

مالکوم فوربس

 1. توماس جفرسون در مورد بزرگ ترین شادی

«عمق شادی ما به شرایط زندگی بستگی ندارد که شانس در آن دخیل است، بلکه همیشه نتیجه یک وجدان خوب، سلامتی، شغل و آزادی در همه زمینه ها است.»

توماس جفرسون

امیدوارم از این جملات در مورد شادی لذت برده باشید.

پیروز باشید!

منبع:

 

 

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

2 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
2
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx