راه و رسم خلق ثروت را یاد بگیرید

نظرات 3
9 دقیقه مطالعه

شما هم می توانید خلق ثروت را تجربه کنید

شما هم می توانید خلق ثروت را تجربه کنید

شاید شما هم خلق ثروت به گوشتان خورده باشد، اولین چیزی که به ذهنتان می رسد، پدر میلیارد و یا به ارث رسیدن مبلغ زیادی پول است. اما این طور نیست بیشتر آدم هایی که پولدار می شوند از خانواده های ضعیف بودند و همین فقر باعث می شود که راه های جدید را پیدا می کنند تا ثروتمند شوند.

شاید به نظر بیاید همه پولدارها افراد خوب و با فهمی هستند ولی خیلی از پولدارها بی فرهنگ و بی اخلاق و حتی بی سواد هم هستند. راه هایی برای خلق ثروت وجود دارد که باید آن راه ها را کشف کنید. در ادامه چند روش پرکاربرد خلق ثروت را با هم مرور می کنیم. به شما اطمینان می دهیم که با به کارگیری این روش ها می توانید به موفقیت و رشد فردی چشمگیری دست پیدا کنید. با ما همراه باشید.

1 – هدف و علاقه

در این دنیا هر آدمی برای رشدن کردن در کاری به دنیا می آید. اگر تا الان نتوانسته اید در کاری رشد کنید، به این معنی است که شما هنوز به دنیا نیامده اید. ماهی را هر موقع از آب بگیرید تازه است. اگر به کاری علاقه داشته باشید خلاق می شوید و راه های رشد و خلق ثروت را می توانید پیدا می کنید. اگر در حال انجام کاری هستید و آن کار را دوست نداشته باشید، مطمئنا در آن رشد نخواهید کرد.

2 – یادگیری مداوم

این دنیا همیشه در حال عوض شدن و تغییر است. افرادی همیشه موفق هستند که نسبت به بقیه آپدیت تر باشند. اگر بخواهید در کاری موفق شوید باید ابتدا در آن رشته مهارت پیدا کنید و بعد وارد آن کار شوید. شما اگر بتوانید در رشته ای موفق باشید می توانید از آن پول در بیاورید. کتاب خوانی را در برنامه خود قرار بدهید مدام زندگی نامه افراد موفق را مرور کنید. همین کار باعث می شود ذهن شما برای پیشرفت و خلق ثروت باز شود.

3 – سرمایه گذاری

یکی از راه های خوب برای خلق ثروت و پولدار شدن، سرمایه گذاری در بازار های مالی است. کسی که در بازار سرمایه گذاری کار می کند، باید ریسک پذیری بالایی داشته باشد. شما می توانید با خرید اوراق و سهام سود پول خود را بالا ببرید. البته خرید و فروش طلا و ارز هم باعث سود خوبی می شود.

ثروتمند شدن از طریق اینترنت

4 – ثروتمند شدن از طریق اینترنت

هرچه جلوتر می رویم تکنولوژی بهتر می شود و افراد بیشتر از طریق دنیای اینترنت کسب درآمد می کنند. به این صورت برای خلق ثروت به سرمایه اولیه زیادی نیاز ندارید، ولی حتما باید خلاقیت داشته باشید. افراد زیادی از راه شبکه های مجازی مثل اینستاگرام، تلگرام و … به راحتی می توانند پول در بیاورند و پولدار شوند.

5 – ارتباطات

همیشه تلاش کنید که دایره ارتباطات خود را گسترش دهید. بیشتر پیشنهادات کاری از طرف دوستان انجام می شود پس ارتباطات خود را قطع نکنید. همیشه به خاطر داشته باشید موفقیت هایی که به صورت گروهی انجام می شود خیلی بهتر از موفقیت های فردی است. شما می توانید از راه شبکه های مجازی و اینترنتی ارتباط زیادی با افراد دیگر داشته باشید.

6 – برنامه ریزی مالی

شما برای خلق ثروت باید یک هدف مشخص داشته باشید تا به موفقیت و رشد فردی دست پیدا کنید؛ ولی در غیر این صورت اصلا به نتیجه نخواهید رسید. شما باید یک برنامه ریزی روزانه و بلند مدت داشته باشید. راحت ترین و بهترین راه برای کنترل هزینه ها این است که باید یک دفتر داشته باشید و همه خرج های انجام شده را در آن بنویسید.

پس انداز

7 – پس انداز

بهترین راه برای خلق ثروت پس انداز کردن است. شما می توانید با پس انداز یک کار خوب را شروع کنید. باید تمام هزینه ها را طوری انجام دهید که بتوانیید مقداری از آن را هم پس انداز کنید. اگر نتوانید این پول های پس انداز شده را خرج کنید، بهتر است آن ها را در یک حساب دیگر واریز کنید که قابل دسترسی نباشد. حتی اگر مدیریت این پول های پس انداز شده برای شما سخت است، می توانید وام بگیرید یا ملک بخرید که مجبور شوید قسط دهید تا پولتان خرج نشود.

8 – شکست نخوردن از شکست ها

این را بدانید که شکست خوردن ابتدای پیروزی است. شما تا زمانی که شکست نخورید پیروز نمی شوید. هیچ پیروزی بدون شکست نبوده است. این مهم است که شما چگونه با شکست روبه رو می شوید. بهتر است از شکست های خود عبرت بگیرید و قوی تر از قبل شوید.

برای خلق ثروت و پولدار شدن از شکست هرگز نترسید. برای شکست خود هیچ وقت دنبال مقصر نگردید و تسلیم نشوید. اشتباه خود را قبول کنید، چون قبول کردن اشتباه شما را قوی تر می کند و به سمت موفقیت و رشد فردی هدایت می کند.

9 – برای ثروتمند شدن آگاهانه پول خرج کنید

روی هدف خود بیشتر متمرکز شوید و همه ذهن خود را به آن بسپارید. با این روش می توانید از وسایلی که برای شما ضروری نیستند ذهن خود را منحرف کنید. وقتی سرمایه خود را با برنامه ریزی خرج کنید، می توانید به هدف خود بیشتر نزدیک شوید.

10 – خدمت کردن به مردم با دادن یک خدمات خوب

یکی از راه هایی که بیشتر سرمایه داران از آن استفاده کردند تا به پول برسند، همین راه خدمت به مردم بوده است. هر چقدر خدماتی که به مردم می دهیم، بهتر باشد پول بیشتری دریافت می کنید.

11 – قبل از آغاز کردن یاد بگیرید

قبل از این که هر کاری را شروع کنید چه با دوستان و چه اقوام باید قرارداد ببندید و همه جزئیات را در قرارداد ذکر کنید. اگر این کار را نکنید احتمال این که در برابر خدماتی که انجام می دهید، از طرف آن ها پولی دریافت نکنید.

12 – پرداخت کردن مالیات کم برای پولدار شدن

بعد از اینکه پول به دست آوردید باید یک مقدار از آن را بابت مالیات به دولت بدهید. البته شما می توانید از ذکاوت خود استفاده کنید و راهی پیدا کنید که کمتر مالیات پرداخت کنید.

برای پولدار شدن قرض نگیرید

13 – برای پولدار شدن قرض نگیرید

برای خلق ثروت حتی برای خرید خانه و ماشین و یا حتی سرمایه گذاری پول قرض نگیرید. قرض گرفتن کار راحت و بی دردسری است، اما برگرداندن آن کار سختی است. پس هرگز پول قرض نگیرید.

14 – به آموخته های اشتباهتان توجه نکنید

شاید شنیده باشید که می گویند آدم های ثروتمند آدم های خوبی نیستند و آدم های فقیر آدم های خوب و شریفی هستند. این حرف ها را دور بریزید و یا این که پول چرک کف دست است؛ پول علف خرس نیست و … با این جملات دنیای شما عوض نمی شود، بلکه باید ابتدا افکارتان را تغییر بدهید.

5/5 - (2 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

3 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
3
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx