کارهایی که زوج های خوشبخت در اوقات فراغت انجام می دهند.

Add a Comment
12 Min Read

مقدمه

اوقات فراغت زوج های خوشبخت مبحثی است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت. اما یقینا از افراد زیادی شنیده اید که مدیریت رابطه بسیار سخت است. این مسئله ای است که عموم زوج ها به آن فکر می کنند‌. اما چرا؟ چون خیلی ها ابزارهایی را برای آسان تر کردن روابط خود ارائه نمی دهند. در واقع ” رابطه به خودی خود سخت نیست، افراد موجود در رابطه آن را سخت می کنند. ” تفاوت را ببینید! در سناریوی اول همه روابط ذاتا دارای نقص هستند و بنابراین باید بفهمیم چگونه آن ها را رفع کنیم اما در سناریوی دوم، واقعیت به گونه ای دیگر است. ما نقص خود را قبول می کنیم.

همه نا امنی های خود را داریم و می توانیم آن ها را به روابطمان منتقل کنیم. اگر پذیرای سناریوی دوم باشیم، می توانیم رابطه ای بسیار شاد داشته باشیم. زوج هایی که این سناریو را درک کرده اند، توانسته اند در رابطه خود موفق باشند. این افراد اوقات فراغت جالبی دارند و زندگی را از یکنواختی خارج می کنند. در ادامه مقاله کارهایی که زوج های خوشبخت معمولا در زمان فراغتشان انجام می دهند را بیان می کنیم.

اوقات فراغت زوج های خوشبخت چگونه سپری می‌شود

قبل از بررسی نکات، لازم است بدانیم که تعریف خوشبختی از دیدگاه هر فردی متفاوت است. اما طبق مطالعات صورت گرفته و تحقیقاتی که از زوج های مختلف به عمل آمده، گزینه های زیر به طور میانگین بین تمام زوج ها مشترک بوده اند. این ها کار های بسیار ساده ای هستند که زوج های خوشبخت در هر روز انجام می دهند. یعنی فرصت با هم بودن را غنیمت می شمارند. برای آن ها یک ساعت هم اوقات فراغت محسوب می شود. پس برویم و فرمول جادویی فراغت زوج های شاد را بررسی کنیم.

۱. برای یکدیگر وقت می گذارند.

زوج های شاد، در اوقات بیکاری، برای هم زمان می گذارند. با یکدیگر صحبت می کنند و واقعا به هم گوش فرا می دهند. از شرایط روزمره یا کاری هم می پرسند البته چهارچوب های شخصی را رعایت می کنند. به آرامی با یکدیگر برخورد می کنند و اگر در زمینه ای تفاهم نداشتند بدون جر و بحث آن را حل می کنند. این افراد از کوچکترین زمان، برای خوشحال کردن هم و با هم بودن استفاده می کنند. آن ها زمان کنار هم بودن را به تلفن همراه، کامپیوتر، اینترنت و … اختصاص نمی دهند.

رافی بیلک مشاور ازدواج و مدیر مرکز درمانی بالتیمور می گوید: ” زوج های متاهل خوشبخت، به فکر راه هایی برای خوشحال کردن طرف مقابلشان هستند، بی آنکه از او سوالی بپرسند. ” علاوه بر صحبت کردن با هم کتاب می خوانند یا مسابقه کتاب خوانی می گذارند. درباره کتاب هایی که خوانده اند یا فیلم هایی که دیده اند صحبت می کنند. یکدیگر را محدود نمی کنند و برای آرامش زندگی شان تلاش می کنند.

۲. فعالیت های خانه را با یکدیگر انجام می دهند.

برخی از زوج هایی که اوقات بیکاری و فراغت خود را در خانه می گذرانند، فعالیت های مربوط به منزل را با هم انجام می دهند. یکی از کارهایی که بیشتر زوج های خوشبخت در زمان فراغت با هم انجام می دهند، آشپزی کردن است. آن ها با هم مواد اولیه را تهیه می کنند. دستورالعمل های جدیدی را انتخاب می کنند و خود را به چالش می کشند.

یک ضرب المثل قدیمی می گوید: ” زوج هایی که با هم آشپزی می کنند، در کنار هم می مانند.” آن ها برای زمان با هم بودن و غذا خوردنشان ارزش قائل هستند. فضای مرتب و زیبایی برای خوردن وعده های غذایی ایجاد می کنند. گاهی رمانتیک و گاهی ساده. اگر لازم بود که در اوقات فراغت به تمیزی یا تعمیرات منزل بپردازند، با یکدیگر همکاری می کنند و کارها را تقسیم بندی می کنند. آن ها می دانند که کار گروهی لذت بخش تر است و آرامش زیادی به رابطه شان خواهد بخشید.

۳. برنامه های تفریحی متنوعی دارند.

زوج های خوشبخت در آمارگیری های انجام شده، گفته اند که در تفریحات خود تنوع ایجاد می کنند. معمولا لیستی از کار های جذاب و تفریحات جالب تهیه می کنند تا از روتین بودن و یکنواختی خارج شوند‌. مثلا تئاتر می روند. سینما می روند و فیلم های مختلفی با یکدیگر می بینند. از گالری های هنری با سبک های متفاوت بازدید می کنند. زمانی برای گردش می گذارند. به گشت و گذار اطراف شهر می روند. یا با تفریحات کوچک و پیکنیک ساده، روز خود را دل انگیز می کنند. با زیر انداز و کمی مواد خوراکی به پارک می روند.

باز های نشاط آوری را امتحان می کنند. گاهی با هم به شهربازی می روند و هیجان خود را تخلیه می کنند. آن ها موزه ها و مکان های تاریخی را بازدید می کنند و درباره شان با هم صحبت می کنند. البته آن ها اعتقاد دارند که برای گذراندن اوقات فراغت همیشه نیاز به هزینه زیاد نیست. گاهی با چند کاغذ و قلم و بازی های ساده زمان را با شادابی می گذرانند. این افراد کودک درون فعالی دارند و به آن اهمیت می دهند.

اوقات فراغت زوج های خوشبخت

گاهی برای کودک درونشان به عنوان تفریح وسیله بازی می خرند. با هم به کنسرت یا تماشای نمایش های خیابانی می روند. تمام این ها می تواند لیست تفریح شما هم باشد اما به خاطر داشته باشید که تفریح باید با روحیه ای خوب و لذت بخش باشد. سعی کنید از لحظات تفریحتان لذت ببرید. زوج های شاد می دانند که تفریح جایی برای غر زدن و رفتار های ناراحت کننده نیست.

۴.اوقات فراغت زوج های خوشبخت به سفر رفتن نیز می‌گذرد

اوقات فراغت هایی شامل تعطیلی های طولانی، زمان مناسبی برای سفر کردن است و زوج های خوشبخت این را به خوبی درک می کنند. آن ها در طول مدت کاری، برای تعطیلات خود مبلغی پس انداز می کنند و سپس سفری دل انگیز را تجربه می کنند. لزومی ندارد سفر در هتل های گران قیمت باشد، گاهی کلبه ای کوچک در جنگل یا کنار ساحل و حتی کویر نوردی می تواند سفری شاد و مفرح باشد. سفر های پر رمز و راز و هیجان انگیز را تجربه می کنند. آن ها گاهی سفر های گروهی را تجربه می کنند و سعی می کنند بهترین زمان ها را برای خود و همراهانشان به وجود بیاورند.

۵. با هم جشن می گیرند.

زوج های شاد بر این عقیده هستند که هر روز زندگی، روز ازدواج و خانواده آن ها است. آن ها قدر لحظات را می دانند و هر لحظه را جشن می گیرند. تاریخ های مهم زندگی شان را به خاطر می سپارند و برای فراموش نکردنشان، آن ها را در تاریخ علامت گذاری می کنند‌. آن ها موفقیت های یکدیگر را مهم می شمارند و آن را جشن می گیرند. منظور از جشن یک مراسم آن چنانی نیست. گاهی یک شام خوشمزه با میزی زیبا یا عصرانه ای دلچسب با عطر چای داغ می تواند جشنی زیبا باشد. زوج های خوشبخت لحظات عادی زندگی را با جشن های کوچک این چنینی رنگ و بو می بخشند. آن ها از اوقات فراغت های کوچک برای شاد کردن یکدیگر استفاده می کنند. از حضور خانواده شان تجلیل می کنند و هر روز خوشبختی را بیش از قبل احساس می کنند.

۶. چالش ها و سرگرمی های جدیدی را امتحان می کنند.

همسرتان عاشق بازی های رایانه ای است اما شما به خاطره نویسی علاقه دارید. زوج های خوشبخت در تفاوت هایشان به دنبال نقطه مشترک می گردند و به دنبال سرگرمی هایی می روند که زندگی را لذت بخش تر خواهد کرد. مثلا با هم بازی کامپیوتری می کنند و سپس خاطره آن را با هم یادداشت می کنند. آن ها از سرگرمی های جدید و چالش ها استقبال می کنند. آن ها می دانند که در کنار هم‌ قوی ترین تیم هستند بنابر این چیزهای جدید و مختلفی امتحان می کنند. وبلاگ نویسی می کنند. طوفان مغزی به راه می اندازند. با هم کار می کنند و لذت می برند. زوج های شاد حتی با هم ورزش می کنند و چالش سلامتی دارند. مسابقه می دهند و از کنار هم‌ ورزش کردن لذت می برند.

۷. اوقات فراغت زوج های خوشبخت پر از تجربه های جدید است

زوج های خوشبخت همواره از خود این سوال را می پرسند: ” چگونه می توانم‌ زندگی او را بهتر کنم؟ ” . بنابراین برای پاسخ به این سوال وارد عمل می شوند. یکی از پاسخ های عملی تجربه های مشترک جدید است. به طور مثال، آن ها با هم فعالیت جدیدی را می آموزند. یک کلاس هنری می روند. مثلا با هم به کلاس عکاسی می روند تا لحظات خود را بهتر ثبت کنند. یا کلاس های علمی شرکت می کنند. برای تجربه های جدید گاهی دست به کارهای خارق العاده می زنند. سفر های ماورائی می روند یا عضو گروه هایی می شوند که کار های هیجان انگیز انجام می دهند.

۸. زندگی خود را با هم مرور می کنند.

سال های زیادی را کنار هم گذرانده اند و زندگی برای آینده نیز وجود دارد. آن ها برای مرور زندگی مشترکشان وقت می گذارند. آلبوم های عکس قدیمی را پیدا می کنند و اولین عکس هایی که با هم‌ گرفته اند را می بینند. فیلم های مختلف را می بینند. زندگی را مرور می کنند و لحظات مختلف را به هم یادآوری می کنند. برخی زوج ها پا را فراتر گذاشته و تاریخ های خاطره انگیز را دوباره می سازند. چیزی که برای هر دوی آن ها معنای خاصی دارد را بازسازی می کنند. مثلا به رستورانی که اولین بار رفته اند می روند یا جایی که اولین بار عشق خود را مطرح کرده اند.

خب البته همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم، تعریف خوشبختی برای هر کس متفاوت است و حتی نوع زندگی نیز با این تعریف عوض می شود اما گاهی تکنیک های خاص می تواند برای همه تعاریف مشترک باشد.

۵/۵ - (۳ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx