11 حقیقت درباره لبخند زدن

3 comments
6 Min Read

11 حقیقت درباره لبخند زدن

خواص و فواید لبخند زدن

شاید تا بحال شنیده باشید که وقتی لبخند بر لب داریم در مقابل وقتی که اخم می کنیم عضلات زیادی در بدنمان درگیر می شوند، پس چرا لبخند نمی زنیم؟ گرچه تعداد عضلاتی که در زمان لبخند زدن و یا اخم کردن درگیر می شود کاملاً مشخص نیستند امّا برای اینکه همه روزه لبخند بزنیم علت های زیادی وجود دارد. در اینجا برخی از دلایل برای اخم نکردن در مقابل برخی حقایق که ممکن است درباره لبخند زدن ندانیم آورده شده است.

حقیقت ۱: وقتی لبخند می زنیم احساس بهتری خواهیم داشت.

مطالعات نشان داده است که وقتی فردی از ته دلش لبخند می زند اینکار بروی عضلات خاصی که واقعاً باعث شادی و نشاط مان می شود، تأثیر می گذارد. ما لبخند می زنیم چونکه شادیم. زمانیکه عضلات خاصی درگیر هستند، مغزمان سیگنال های شادی بخش یا اندورفین (endorphin) بیشتری منتشر خواهد کرد. لبخند عالی است، آنرا حتماً امتحان کنیم.

حقیقت ۲: لبخند مسری است.

وقتی فردی روز بدی را پشت سر میگذارد به او توجهی همراه با لبخند داشته باشیم. خلق و خوی بهترمان مطمئناً روزش را دگرگون میکند.

11 حقیقت درباره لبخند زدن

حقیقت ۳: اگر زن هستید، وقتیکه لبخند می زنید به چشم مردان جذاب تر می شوید.

تحقیقات و بررسی ها نشان داده است که مردان فکر می کنند زنانی که آرایش ندارند امّا مدام لبخند می زنند خیلی نسبت به زنانی که آرایش کامل دارند ولی صورت شان خشک و بی روح است جذاب ترند.

11 حقیقت درباره لبخند زدن

حقیقت ۴: بعنوان یک مرد اگر لبخند بزنید به دید خانم ها جذابیت کمتری دارید.

واقعاً عجیب است، درست برعکس آنچه خانم ها دوست دارند در بررسی هایی که توسط موسسه American Psychological Association انجام شده زنان مردان “جدی” را بیشتر می پسندند. این بدان معنی نیست که باید بی ادب و یا عصبانی باشید. این مطالعه تنها مربوط به واکنش در برخورد اول می باشد نه واکنش در روابط بلند مدت.

حقیقت ۵: اینکار باعث می شود دوستانه تر بنظر برسیم.

زمانیکه در حین صحبت با تلفن لبخند می زنیم اینکار باعث خواهد شد کاملاً دوستانه تر بنظر برسیم. یکی از چیزهایی که باید در حین پاسخ دادن به تلفن مد نظرمان قرار دهیم (یا اگر نباشد اصلاً نمی شود) این است که برای خدمات عالی تر به مشتریان باید لبخند بزنیم. لبخند انعکاسی در صدایمان بوجود خواهد آورد که باعث می شود صدای ما شاد و دلنشین بنظر برسد.

حقیقت ۶: کسانی که توانایی لبخند زدن دارند عمر طولانی تری خواهند داشت.

هیچ رازی در این موضوع وجود ندارد که سلامتی جسمی ما با سلامتی عاطفی مان پیوند خورده است. وقتی لبخند می زنیم حتماً شاد هستیم (با هر لبخندی که می زنیم شادتر هم می شویم) و به احتمال زیاد عمر طولانی تری هم خواهیم داشت نسبت به کسانی که مدام اخم می کنند، زندگی مان آرامش بیشتری دارد. لبخند زدن واقعاً سیستم ایمنی بدنمان را تقویت میکند و به ما کمک میکند بصورت متوسط هفت سال بیشتر عمر کنیم!

11 حقیقت درباره لبخند زدن

حقیقت ۷: نوزادان می توانند لبخند بزنند.

اکثر مردم فکر می کنند اولین لبخند نوزاد چند هفته طول می کشد که گفته شان صحیح است اگر لبخند زدن نوزادان را در خواب نشمارند. نوزادان به محض تولد در خواب شروع به لبخند زدن خواهند کرد. ممکن است برایمان جای تعجب داشته باشد که این نوزادان اصلاً به چه چیزی می خندند؟!

حقیقت ۸: اگر همیشه لبخند بزنیم بیشتر احتمال دارد که پیشرفت کنیم.

کسانی که در زندگی لبخند می زنند به نگاه دیگران خوش مشرب تر و با اعتماد بنفس بیشتری بنظر می رسند، بنابراین مدیران به چشم افرادی که می توانند در محل کار پیشرفت کنند به آنها نگاه می کنند.

11 حقیقت درباره لبخند زدن

حقیقت ۹: ۱۹ نوع متفاوت لبخند زدن وجود دارد.

محققان توانسته اند ۱۹ نوع گوناگون لبخند زدن را در دو دسته بندی مجزا شناسایی نمایند: لبخند “مؤدبانه و اجتماعی” و کسانی که واقعاً از ته دل لبخند می زنند. در میان این فهرست لبخند هایی مانند “از روی شرم” لبخند “از ته دل” و لبخند “عاشقانه” وجود دارد.

حقیقت ۱۰: انسان ها بیشتر تمایل دارند وقتی کسی اطرافشان است لبخند بزنند.

در حالیکه ممکن است بدون دلیل با خودمان لبخند بزنیم یا به موضوعی خنده دار در تلویزیون بخندیم. بیشتر احتمال دارد وقتی کسی اطرافمان است لبخند بزنیم. دانشمندان این اصل را در نوزادان ۱۰ ماهه مورد آزمایش قرار داده اند و فارغ از اینکه اطرافیان شان واکنشی نشان بدهند یا خیر، نسبت به موقعی که تنها بودند بیشتر لبخند می زدند.

حقیقت ۱۱: لبخند زدن علامت جهانی شادی است.

زبان ممکن است باعث محدودیت ما باشد امّا حالات صورت مانند لبخند، اگر مسافرت کنیم در همه جا وجود دارد. (گرچه ممکن است در بعضی کشورهای خارجی که آداب و سنن خاص خودشان را دارند کاملاً اینطور نباشد، پس قبل از مسافرت این موضوع را خوب بررسی نماییم.)

۴/۵ - (۱ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

3 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
3
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx