12 راهکاری که برای به دست آوردن ثروت و موفقیت باید بدانید

نظرات 2
10 دقیقه مطالعه

انسان های بزرگ برای به دست آوردن ثروت و موفقیت چه می کنند

انسان های بزرگ برای به دست آوردن ثروت و موفقیت چه می کنند

از جمله مواردی که نمی تواند منجر به تمایز میان افراد موفق و سایرین شود استعداد، هوش و البته جذابیت های ظاهری می باشد. هیچ ثروت و موفقیت خاصی در زندگی به صورت شانسی به دست نمی آید و هیچ امری اتفاقی حاصل نمی شود.

افرادی که توانسته اند به ثروت و موفقیت شگرفی دست پیدا کنند عادت هایی را در خود به وجود آورده اند که بهره وری آنها را افزایش داده و در نتیجه به آن چیزی که مد نظرشان بود رسیده اند. تام کورلی در کتابی با عنوان عادات روزانه افراد ثروتمند برای موفقیت تلاش کرده تا با تمایزی که میان «دارا»ها و «ندار»ها وجود دارد به بررسی علت افراد بپردازد. در این مقاله نیز تلاش کرده ایم تا 12 مورد از عاداتی که منجر می شود به سوی به دست آوردن ثروت و موفقیت حرکت کنید را برای شما شرح دهیم. با ما همراه باشید.

1 – عادات روزانه خوبی را برای خود ایجاد کنید

یکی از زیربناهای اصلی رسیدن به ثروت، ایجاد عادت روزانه خوب است. در واقع مهمترین تمایزی که میان افراد موفق و ناموفق وجود دارد را می توان به عادات روزانه آن ها ارتباط داد. به عبارت ساده تر افراد موفق تلاش می کنند تا عادات بد کمتری را در طی روز انجام دهند.

از همین رو اولین گام برای به دست آوردن ثروت و موفقیت را بهبود شرایط بدانید. برای این منظور می توانید عادات بد و خوبتان را در یک کاغذ به صورت ستونی بنویسید و سپس به مدت سی روز تلاش به از بین بردن عادات بد کنید. مطمئنا در پایان از نتیجه حاصله شگفت زده خواهید شد.

2 – هدف گذاری منظمی انجام دهید

یکی از مهمترین مواردی که در رابطه با افراد موفق وجود دارد این است که آن ها این توانایی را دارند که انگیزه لازم برای انجام کارهایشان را از طریق اهدافشان به دست آورند. آنها با هدف گذاری درست و به موقع خود را در مسیر به دست آوردن ثروت و موفقیت قرار می دهند.

این هدف گذاری می تواند روزانه، هفتگی، ماهیانه و سالیانه باشد. اما نکته اینجاست زمانی که هدف را تعیین می کنید اما هیچ برنامه ریزی برای رسیدن به آن در نظر نمی گیرید، چه فایده ای برای شما به همراه دارد؟ در واقع افراد موفق از این طریق نه تنها اهداف خود را مشخص می کنند، بلکه راه رسیدن به آن ها را نیز تعیین می کنند و خود را ملزم به انجام آن می کنند.

به صورت روزانه خود را توسعه دهید

3 – به صورت روزانه خود را توسعه دهید

اگر به زندگی افراد موفق نگاه کنید متوجه می شوید که آن ها در هر لحظه از زندگی خود به دنبال رشد و توسعه فردی هستند. آنها به طور مداوم مطالعه می کنند و در زمینه های مختلفی که آن ها را در رسیدن به اهدافشان یاری می کند به دنبال کسب تجربه و اطلاعات لازم هستند.

آن ها به خوبی درک کرده اند که زمان باارزش ترین چیزی است که در اختیار دارند، پس باید نهایت استفاده را از آن ببرند تا بتوانند به ثروت و موفقیت دست پیدا کنند. راه‌هایی را بیابید تا دانش تان را گسترش دهید. این همیشه آسان نیست، اما افراد در مواجهه با عواملی رشد می‌کنند که آنها را به چالش بکشند. هنگامی که دانش‌ تان افزایش یابد، فرصت ها برای به دست آوردن ثروت و موفقیت خودشان ظاهر می شوند.

4 – به سلامت فردی خود اهمیت دهید

افراد موفق تلاش می کنند تا به صورت روزانه زندگی سالم و البته تغذیه ای سالم داشته باشند. آنها برای تغذیه صحیح اهمیت زیادی قائل اند و به طور مرتب ورزش می کنند. آن ها به خوبی می دانند که داشتن بدنی سالم و روحیه ای بالا همراه با اعتماد به نفس می تواند آنها را در به دست آوردن ثروت و موفقیت یاری نماید.

5 – برای ایجاد ارتباطات جدید وقت می گذارند

افرادی که توانسته اند به موفقیت های خوب دست پیدا کنند، افرادی اجتماعی هستند که پیوندهای دوستانه قوی با دیگران ایجاد کرده اند. در واقع یکی از راهکارهایی که برای به دست آوردن ثروت و موفقیت وجود دارد شبکه سازی درست و اصولی است.

آن ها را آشنایان و افراد مختلف ارتباط برقرار می کنند و راه های مختلفی برای کمک به آنها پیدا می کنند؛ بدون اینکه هیچ انتظاری از آنها داشته باشند. جمله معروفی در این راستا وجود دارد: زیباترین صدا روی زمین شنیدن نام تان است. پس تلاش کنید نام تمامی افرادی را که ملاقات می کنید به خاطر بسپارید. این باعث تمایز شما با دیگران خواهد شد.

6 – در کارها میانه رو باشید

اگر بتوانید تعادل و میانه روی را در انجام فعالیت روزانه خود ایجاد کنید مطمئنا تعادل به زندگی شما برمی گردد. این تعادل به کار، تغذیه، ورزش، مصرف نوشیدنی ها و تلویزیون و… مرتبط می شود. در نتیجه این کار باعث می شود افراد از هم نشینی با یکدیگر لذت ببرند.

اگر افراد در کنار شما بودن را دوست داشته باشند مطمئنا برای همکاری و حتی یافتن شریک تجاری به سراغ شما می آید و این امر موجب توسعه فردی و کسب و کار شما خواهد شد.

کارها را به سرانجام برسانید

7 – کارها را به سرانجام برسانید

هیچ گاه انجام کار امروز را به فردا نیندازید و همین حالا تمامش کنید. زیرا فردا مطمئنا کارهایی خواهید داشت که باید آن را انجام دهید. همه ما ترس هایی را در زندگی داریم و همین مسئله باعث ایجاد تمایزهایی میان ما و افراد موفق شده است. آن ها به خوبی توانسته اند ترس هایشان را شناسایی کرده و پشت سر بگذارند. آن ها هیچ گاه کارهایشان را به تعویق نمی اندازد و به هر قیمتی شده آن را به اتمام می رسانند تا به ثروت و موفقیت در زندگی دست پیدا کنند.

8 – مثبت به نظر برسید

موفق ترین فردی که در زندگی می شناسید را در نظر بگیرید. آیا او فردی مثبت است یا منفی؟ مطمئنا او را فردی مثبت می شناسید که برای انجام هر کاری مشتاق، پر انرژی و شاد است. چنین افرادی خوبی ها را در دیگران و حتی خودشان شناسایی کرده و از آن برای رسیدن به اهدافشان استفاده می کند.

9 – پس انداز منظمی داشته باشید

طی آماری که در این راستا منتشر شده، افراد موفق 10 الی 20 درصد از درآمد خالص خود را پس انداز و یا سرمایه گذاری می کنند. آنها حتی به فکر بازنشستگی نیز بوده و برنامه ریزی هایی در این راستا انجام می دهند. این نکته ای است که تمامی افراد توانایی انجام آن را ندارند.

10 – افکار محدود کننده را کنار بگذارید

افراد موفق به خوبی می توانند بر افکار و هیجانات خود کنار بیایند. در واقع زمانی که افکار بد به ذهنشان نفوذ می کند با یادآوری توانایی ها، استعدادها و اهدافشان افکار مزاحم را از سرشان بیرون می کنند. باید بدانید که مثبت فکر کردن، حرف زدن و انتقاد نکردن از خود تاثیر بسیار زیادی بر دور کردن افکار محدود کننده دارد به همین دلیل است که افراد موفق فرصت غرق شدن در احساسات منفی را به خود نمی دهند.

به اندازه خرج کنید

11 – به اندازه خرج کنید

ولخرجی یکی از مهمترین ویژگی هایی است که افراد ثروتمند دارند. آن ها به خوبی نسبت به دخل و خرج خود آگاهند. هیچ گاه به سراغ قرض کردن از دیگران نمی روند و با عزم کردن جزمشان به دنبال ایجاد تغییرات بزرگ در وضعیت زندگی خود هستند و همین مورد هم کمک می کند تا به ثروت و موفقیت در زندگی دست پیدا کنند.

12 – روزانه مطالعه کنید

این دسته از افراد روزانه حداقل 30 دقیقه مطالعه می کنند. مطالعه به آنها قدرت افزایش دانش و مهارت را هدیه می دهد. در واقع آنها برای اینکه بتوانند پیشرفت هایی را در کار خود فراهم آورند، می دانند که توسعه فردی بهترین اقدامی است که می تواند در این راستا به آن ها کمک کند.

5/5 - (1 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

2 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
2
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx