4 اشتباه رایج که نمی گذارد ثروتمند شوید

نظرات 2
9 دقیقه زمان مطالعه

4 اشتباه رایج که نمی گذارد ثروتمند شوید

عادات غلط بی پول ها که مانع ثروتمند شدنشان می شود

دوستان عزیز سایت پرورش افکار، هرکسی برای این که در زندگی پولدار شود، روش خاص خودش را دارد. برخی از افراد هم ممکن است به صورت شانسی پولدار شوند و ثروت خود را در قرعه کشی یک بانک به دست آورده باشند، یا هر روش دیگری!

نکته ی مهم این است که اگر عادت های افراد پولدار را نداشته باشند، قطعا نمی توانند ثروت خود را حفظ کنند و ثروتمند باقی نمی مانند. مدیریت غلط عادت همیشگی قشر کم درآمد جامعه محسوب می شود. اکثر تحقیقاتی که در این زمینه صورت گرفته نشان می دهد که ثروتمند بودن افراد معمولا به عادات رفتاری شان بازمی گردد؛ بنابراین فردی که دارای عادت های رفتاری غلطی است، هرگز نمی تواند ثروتمند شود.

ممکن است بسیاری از افراد درآمد زیادی را در ماه به دست آورند ولی به دلیل این که مهارت کافی در مدیریت پول خود ندارند، همواره با فقر دست و پنجه نرم می کنند و در این زمینه حرفی برای گفتن ندارند! بنابراین اولین کاری که این افراد باید انجام دهند این است که عادت های افراد بی پول را ترک کنند.

در بسیاری از مواقع این عادات می توانند لطمه های دیگری نیز در زندگی به آن ها وارد کند. مثلا افرادی که تمام مشکلات را به سرنوشت ربط می دهند، قطعا در زندگی شخصی خود و زمان مواجه شدن با مشکلات و سختی های زندگی، نمی توانند به درستی آن ها را کنترل کنند؛ چون این را فقط بخشی از سرنوشت می دانند! همچنین افراد بی پول باید سعی کنند طرز تفکر خود را هم به طور کلی عوض کنند، زیرا رسیدن به ثروتی عالی، طرز فکر خوب و ثروتمندی می طلبد.

افراد بی پول، همیشه سرنوشت را سرزنش می کنند!

  • افراد بی پول، همیشه سرنوشت را سرزنش می کنند!

برای این که بتوانید در زندگی راه خود را به درستی انتخاب کنید، هرگز نباید وقایع را به حساب سرنوشت بگذارید. یا در مواردی که نیاز به تفکر است شما آن را با تکیه بر شانس حل نمایید.

بسیاری از افراد براین باورند که سرنوشت، کنترل زندگی آنان را به عهده گرفته است و هر مشکلی که برایشان پیش می آید، هم حاصل سرنوشت آن ها بوده است. مشکلی که اینجا وجود دارد این است که اگر به موفقیت یا ثروتی دست یابند، آن را خواسته ی سرنوشت و شانس تلقی می کنند. می گویند این ثروت را به دست آوردیم چون شانسمان خوب بوده است! یا چون سرنوشت با ما یار است این ثروت نصیب ما شده است!

مشکل اصلی اینجاست که ثروت خود را به بدترین شکل هم از دست خواهند داد، چون بازهم به سرنوشت اعتقاد دارند! و می گویند همه چیز را سرنوشت معلوم می کند؛ به همین دلیل بدون هیچ گونه نگرانی اجازه می دهند، ثروتی که به دست آمده به راحتی از بین برود.

در مورد تلاش کردن نیز همین گونه است. معمولا این افراد در راهی هدفمند تلاش نمی کنند یا اصلا به تلاش کردن اعتقاد ندارند و باز هم میگویند اگر قرار باشد سرنوشت چیزی را رقم بزند نمی شود جلوی آن را گرفت.

ولی در عوض یک فرد ثروتمند نگاه کاملا متفاوتی نسبت به این مسائل دارد. در واقع یک فرد ثروتمند درصد بالا از خوشبختی و موفقیت هایی که به دست آورده را ماحصل  زحمات و هوش خود می داند، و اعتقاد دارد تنها خود اوست که سرنوشت خود را کنترل می کند. هنگامی که در زندگی خود دچار مشکلی شود، سرنوشت را سرزنش نمی کند و در عوض به این فکر خواهد بود که این مشکل به چه دلیل به وجود آمده است و چگونه می توان آن را کنترل کرده و از وقوع آن در آینده جلوگیری نمود.

یک فرد ثروتمند در طی زندگی خود به علت این که اعتقاد دارد، خود مسئول سرنوشت خودش می باشد، همواره تلاش می کند و می اندیشد که چگونه باید ثروتمند شود.

فردی که تفکر ثروتمند داشته باشد، هرگز منتظر نمی ماند تا سرنوشت برای او موفقیتی را رقم بزند، یا ثروتی را از جایی به صورت شانسی برای او ظاهر کند. تنها فکری که دارد این است که برای ثروتمند شدن برنامه ریزی کند و اهداف خود را به صورت روشن مشخص نماید تا به چیزی که می خواهد برسد.

پس باید توجه کرده باشید که این طرز فکر تا چه اندازه می تواند در بی پول بودن افراد نقش داشته باشد.

تمایلی به آشنایی با افراد جدید ندارند!

  • تمایلی به آشنایی با افراد جدید ندارند!

حدود ۷۰ درصد از افراد پولدار عاشق آشنایی و معاشرت با افراد جدید در زندگی شان هستند. در حالی که این آمار در افراد بی پول در بهترین حالت به ۱۰ درصد می رسد. همین مطلب می تواند یکی از دلایل بی پول بودن این افراد باشد. آن ها دائما از ارتباط با افراد جدید گریزان هستند و تمام تلاش خود را می کنند که با افراد جدید آشنا نشوند. در عوض پولدارها معمولا مشغول پیدا کردن دوستان و افراد جدید هستند که با آن ها رابطه برقرار کنند.

این عادت قادر است به آن ها کمک کند که در زندگی حس بهتری را نسبت به بقیه افراد داشته باشند و از اجتماع دور نباشند. یکی از دلایل اصلی فقر همین دور بودن از اجتماع و افراد جامعه است.

تنفر از شغل

  • از شغل خود متنفر هستند!

مشکلی بعدی که وجود دارد این است که این افراد به شدت از شغل خود متنفرند. در واقع افراد بی پول در اکثر مواقع فقط عادت کرده اند که مشکلات شغل خود را ببینند، و عادت ندارند حداقل به یک نکته ی مثبت از شغلشان اشاره کنند! این مشکلی است که اکثر آن ها را در دام خود اسیر کرده است.

تفاوت افراد پولدار این است که آن ها عاشق شغل خود هستند و از مزایا و نقاط عطف شغل خود به خوبی مطلع هستند، و معایب آن را بیشتر به عنوان چالش های شغلی در نظر می گیرند، نه به عنوان یک عیب!

همین طرز تفکر آن ها باعث می شود تا زمان بیشتری برای رسیدن به هدف خود بگذرانند و شغل خود را به هر کار دیگری ترجیح دهند. معمولا این افراد همواره در هر جمعی در مورد شغل خود صحبت می کنند تا علاقه و توجه دیگران را نیز به شغل خود جلب نمایند.

اگر توجه کرده باشید، وقتی با این افراد ملاقات می کنید، به راحتی قادر خواهید بود نشانه هایی از شغلشان را در صحبت ها و رفتارهای آن ها مشاهده کنید.

ریسک پذیر نیستند!

  • ریسک پذیر نیستند!

افراد بی پول معمولا در بهترین حالت خود هیچ درک و شناختی از ریسک و ریسک کردن ندارند. به صورتی که حتی حاضر نیستند، میز کار خود را در شرکت عوض کنند! چون نگران هستند که مبادا این تغییر و تحول به ضرر آن ها باشد و مانند گذشته نتوانند حقوق ثابت خود را کسب کنند.

آن ها تا جایی که می توانند به شرایط ثابت خود ادامه می دهند تا همان نتایج همیشگی را داشته باشند. ولی در کمال ناباوری اگر از آن ها بپرسید که ثروتمند شدن را هم دوست دارند؟ پاسخ مثبت می دهند و این خیلی عجیب است!!

در حقیقت باید بدانید که یکی از مهم ترین موانع برای رسیدن به موفقیت عدم ریسک پذیری است! این افراد به خود اجازه ی هیچ گونه ریسکی نمی دهند و این موضوع خیلی بد است.

تفاوت افراد ثروتمند با افراد بی پول در این است که در زندگی خود ریسک های خطرناکی را قبول می کنند و همین ریسک های خطرناک ولی منطقی، می تواند شرایط آن ها را به طور کلی تغییر داده و ثروت زیادی را به زندگی شان ببخشد.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

2 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
2
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx