5 دلیل اینکه حسادت چیز خوبی است

نظرات 6
6 دقیقه مطالعه

5 دلیل اینکه حسادت چیز خوبی است

حسادت چیست؟ 5 علت اینکه حسادت چیز خوبی است!

مثل بیشتر والدین، والدینم به من آموختند که حسادت یک احساس منفی است و من باید بجای اینکه روی چیزهایی که ندارم تمرکز کنم، برای چیزهایی که دارم سپاسگزار معلودم باشم. من در حالی بزرگ شدم که باور داشتم مهم است حسادت را کنار گذاشته و به آن بی توجه ی کنم. حالا کاملاً به عکس آن معتقدم.

حدود 4 ماه قبل، کنفرانس مهمی در لندن برگزار میشد که می خواستم در آن حضور پیدا کنم. می دانستم که تعداد زیادی از افراد موفق در حرفه من قرار است در آنجا سخنرانی کنند و این موضوع می توانست یک تحول در زندگی من باشد. اما به دلایلی مردد بودم که ثبت نام کنم.

بعد از چند ساعت که از کامپیوترم دور شدم، فهمیدم که موضوع چیست: من حسادت می کردم. من پیش شوهرم اعتراف کردم که می ترسم که وقتی به آنجا می رسم زیادی حسودی کنم، چون می خواستم یکی از سخنرانان کنفرانس باشم نه فقط یکی از شنوندگان.

من بعد از شنیدن این حرفها از دهان خودم در حالی که میدانستم چقدر به نظر مضحک است،با صدای بلند خندیدم.

بعد از آن تجربه، فهمیدم که تمام احساسات به طریقی به ما کمک می کنند. بنابراین با کنار گذاشتن آنها، من فرصت کشف اینکه از خود و زندگی ام چه می خواهم را از دست میدهم. احساسات من از جمله حسادت می تواند مثل یک قطب نما یا عینک ذره بینی عمل نماید و وقتی به اهداف کاری و زندگی مربوط شود، حسادت می تواند کاملاً مفید باشد. حتی می توانیم از حسادت، رقابت نیز بسازیم.

در زیر 5 دلیل برای اینکه حسادت چیز خوبی است آمده است:

5 دلیل اینکه حسادت چیز خوبی است

1. قدم بعدیمان را نشان میدهد

ما باید بدانیم که دقیقاً چه چیزی می خواهیم تا به آن برسیم. درست است؟ زمانیکه در حال تلاش برای رسیدن به اهدافمان هستیم، آگاهی یک کلید می باشد و من معتقدم که حسادت چیزی است که دقیقاً مقیاسی مناسب برای جایی است که می خواهیم در زندگی در آنجا باشیم. اشاره می کند به اینکه در کجا ممکن است عقب بمانیم و اینکه کدام یک از احساساتمان به هدف و قدمهای زندگی ما توجه دارد. من تا زمانی که آن حسادت دردناک را حس نکرده بودم کاملاً از آرزویم برای سخنرانی در همایش بی خبر بودم.

2- به ما کمک میکند که با بقیه ارتباط برقرار کنیم

وقتی کسی را می بینیم که کاری که ما می خواهیم انجام دهیم را انجام داده یا چیزی را که ما می خواهیم را دارد، باید با او ارتباط برقرار نماییم. در مورد من، در کنفرانس من با چند نفر که در حرفه خودم واقعاً تحسینشان می کردم ارتباط برقرار کردم و آنها هنوز هم به شیوه های مختلف به من کمک می کنند.(و چه کسی می داند! شاید من یک روز حتی بتوانم با آنها همکاری کنم.)

5 دلیل اینکه حسادت چیز خوبی است

3- به کنجکاوی تبدیل می شود

وقتی که ما به کسی حسادت می کنیم، آن را به کنجکاوی تبدیل کنیم. اگر قادر نیستیم که از آنها بپرسیم که چطور به موفقیت هایشان دست پیدا کردند، حداقل در مورد راه و روششان کنجکاو شویم و درباره آنها جستجو و تحقیق نماییم. من تضمین میکنم که با تحقیق درباره ماجرای یک نفر، ما افراد بیشتری را پیدا خواهیم کرد که به جایی که ما میخواهیم برویم رسیده اند و می توانیم نکات مفیدی برای تحقق رویاهایمان بدست بیاوریم.

4- چیزهای ممکن را نشان میدهد

بسیاری از مردم نمی دانند که از زندگی چه می خواهند، بنابراین از حسادت به نفع خودشان استفاده کنیم. هر وقت که درباره افرادی که در حرفه من بهتر هستند حسادت می کنم، سعی می کنم به یاد بیاورم که آنها به من کمک می کنند که بفهمم در این راه چه چیزهایی ممکن است، که درباره بیشتر آن چیزهای ممکن تا بحال فکر نکرده بودم.

5- به سپاسگزاری بیشتر منجر میشود

زمانیکه احساس حسادت می کنیم، این احساس را سرکوب نکنیم. به جای آن به اطرافمان بعنوان یک آیینه نگاه کنیم و ببینیم که چه کاری را تا بحال انجام داده ایم و بخاطر آن سپاسگزار باشیم. اگر به کمک نیاز داریم تا واقعیت را به روشنی ببینیم، با یک دوست قابل اعتماد که می تواند به ما درباره هر کاری که انجام داده ایم یادآوری کند و از ما در قدم های بعدی که می خواهیم بردارید حمایت کند، تماس بگیرید.

به یاد داشته باشیم، به هرچیزی که توجه و رسیدگی کنیم رشد و پیشرفت می کند (حتی چمن هم با آب دادن سبزتر می شود) بنابراین روی چیزی که در زندگیمان واقعاً در جریان است تمرکز نماییم، به آن توجه کنیم و شاهد رشدش باشیم.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

6 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
6
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx