الفبای زندگی

نظرات 2
6 دقیقه مطالعه

الفبای زندگی

الفبای زندگی چیست؟

در ادامه الفبایی برای داشتن یک زندگی خوب آمده است, با مرور این نکات زندگی بهتری را برای خودمان و اطرافیان مان خلق کنیم.

A–Accept, پذیرا باشیم: دیگران را همانگونه که هستند بپذیریم، حتی اگر برایمان مشکل باشد که عقاید، رفتارها و نظرات آنها را درک نماییم.

B-Break away, خودمان را جدا سازیم: خود را از تمام چیزهایی که مانع رسیدن ما به اهدافمان می شود جدا سازیم.

C-Creat, خلق کنیم: خانواده ای از دوستان و آشنایانمان تشکیل دهیم و با آنها امیدها، آرزوها، ناراحتی ها و شادی هایمان را شریک شویم.

D–Decide, تصمیم بگیریم: تصمیم بگیریم که در زندگی موفق باشیم. در آن صورت شادی راهش را به طرف ما پیدا می کند و اتفاقات خوشایند و دلپذیری برای ما رخ خواهد داد.

E-Explore, کاوشگر باشیم: جستجو و آزمایش کنیم. دنیا چیزهای زیادی برای ارائه کردن دارد و ما هم قادریم چیزهای زیادی را ارائه کنیم. هر زمان که کار جدیدی را آزمایش می کنیم خودمان را بیشتر می شناسیم.

F-Forgive, ببخشیم: ببخشیم و فراموش کنیم. کینه فقط بارمان را سنگین تر می کند و الهام بخش ناخوشایندی است. از بالا به موضوع نگاه کنیم و به خاطر داشته باشیم که هر کسی امکان دارد اشتباه کند.

G-Grow, رشد کنیم: عادات و احساسات نادرست خود را ترک نماییم تا نتوانند مانع و سد راه ما برای رسیدن به اهدافمان شوند.

H–Hope, امیدوار باشیم: به بهترین چیزها امید داشته باشیم و هرگز فراموش نکنیم که هر چیزی امکان پذیر است، البته اگر در کارهایمان پشتکار داشته باشیم و از خدا کمک بخواهیم.

I-Ignore, نادیده بگیریم: امواج منفی را نادیده بگیریم. روی اهدافمان تمرکز کنیم و موفقیت های گذشته را بخاطر بسپاریم. پیروزی های گذشته نشانه و رابطی برای موفقیت های آینده هستند.

J–Journey, سفر کنیم: به جاهای جدید سر بزنیم و با فکر روشن، امکانات جدید را آزمایش کنیم. سعی کنیم هر روز چیزهای جدیدی را بیاموزیم، بدین صورت رشد خواهیم کرد و احساس زنده بودن می کنیم.

K–Know, بدانیم: بدانیم که هر مساله ای هر چقدر هم که سخت و دشوار باشد در نهایت حل خواهد شد. همان طور که گرمای مطبوع و دلپذیر بهار پس از سرمای طاقت فرسای زمستان می آید.

L–Love, دوست بداریم: اجازه دهیم که عشق به جای نفرت، قلبمان را پر کند. زمانی که نفرت در قلب ما ساکن است هیچ فضای خالی برای عشق وجود ندارد، اما موقعی که عشق در قلبمان ساکن است، تمام خوشبختی و شادی در وجودمان قرار دارد.

M–Manage, مدیر باشیم: بر زمان مدیریت داشته باشیم، تا استرس و نگرانی کمتری ما را رنج دهد. استفاده درست از زمان باعث می شود که روی موضوعات مهم بهتر تمرکز کنیم.

N-Notice, توجه کنیم: هرگز افراد فقیر, ناامید، رنج کشیده و ضعیف را نادیده نگیریم و هر نوع کمکی را که قادریم به این افراد ارائه دهیم از آنان دریغ نکنیم.

O-Open, باز کنیم: چشم هایمان را باز کنیم و به تمام زیبایی هایی که در اطرافمان وجود دارد نگاه کنیم، حتی در سخت ترین و بدترین شرایط، چیزهای زیادی برای سپاسگزاری وجود دارد.

P–Play, بازی و تفریح کنیم: فراموش نکنیم که در زندگی مان تفریح و سرگرمی داشته باشیم. بدانیم که موفقیت بدون شادی و لذت های مشروع, مفهومی ندارد.

Q–Question, سوال کنیم: چیزهایی را که نمی دانیم بپرسیم، زیرا که ما برای یاد گرفتن به این کره خاکی آمده ایم.

R–Relax, آرامش داشته باشیم: اجازه ندهیم که نگرانی و استرس بر زندگی ما حاکم شود و به یاد داشته باشیم که همه چیز در نهایت درست خواهد شد.

S–Share, سهیم شویم: استعدادها، مهارت ها، دانش و توانائیهایمان را با دیگران تقسیم نماییم، زیرا هزاران برابر آن به سمت خودمان برمی گردد.

T–Try, تلاش کنیم: حتی زمانی که رویاهایمان غیر ممکن به نظر می رسند تلاشمان را بکنیم. با تلاش و مشارکت در انجام کارها ماهر و خبره می شویم.

U–Use, استفاده کنیم: از استعدادها و توانایی هایمان به عنوان بهترین هدیه استفاده نماییم. استعدادهایی که تلف شوند ارزشی ندارند. استفاده صحیح از استعدادها و توانایی هایمان برای ما پاداش های غیرمنتظره ای به دنبال دارد.

V–Value, احترام بگذاریم: برای دوستان و اقوامی که ما را حمایت و تشویق کرده اند، ارزش قایل شویم و هر کاری که از دستمان بر می آید برای آنها انجام دهیم.

X–X-Ray, اشعه ایکس: با دقت و شبیه اشعه ایکس به قلب های انسان های اطراف خود بنگریم در نتیجه ما زیبایی و خوبی را در قلب آنها خواهیم دید.

Y–Yield : اجازه دهیم: اجازه دهیم که صداقت و درستکاری وارد زندگیمان شود. اگر ما در راه درستی حرکت کنیم در انتها خوشبختی را خواهیم یافت.

Z–Zoom, تمرکز کنیم: زمانی که خاطرات تلخ ذهنمان را پر کرده است، تمرکز کنیم.

5/5 - (1 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

2 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
2
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx