قدرت شگفت انگیز تصمیم گیری

نظرات 7
8 دقیقه مطالعه

قدرت شگفت انگیز تصمیم گیری

چگونه تصمیم قاطعانه بگیریم تا به رویاهای خود دست پیدا کنیم

زندگی ما انسانی زمانی دستخوش تغییر و تحول می شود که قاطعانه بتوانیم یک تصمیم جدید و منسجم بگیریم. مانند تصمیم و اراده ی راسخ گاندی که می خواست کشور خود هندوستان را از سلطه و نفوذ انگلیسی ها رهایی دهد. تصمیم و اقدام او چنان همه ی قضایا و اتفاقات را مانند زنجیر به هم متصل کرد که توازن نیروهای جهانی را برای همیشه به هم بزند. مردم از چگونگی رسیدن گاندی به اهدافش اطلاع نداشتند، او هیچ راه دیگری برای خودش باقی نگذاشته بود و تنها بر اساس هوشیاری خویش عمل می کرد تا سرانجام توانست به اهداف خود و موفقیت در زندگی دست یابد.

تصمیم یک منبع قدرت بزرگ است

دوستان عزیز سایت پرورش افکار مسلما تصمیم همان منبع قدرت بزرگی است که سبب رشد و پیشرفت باورنکردنی در یک فرد می شود و امور ناممکن را به امور ممکن تبدیل می کند. تصمیمات واقعی مانند حلال مشکلات عمل می کند و قادر است رویاها را به واقعیت تبدیل کند.

جالب ترین نکته ی این قدرت شگفت انگیز این است که هم اکنون در اختیار شما می باشد. نیروی انفجاری تصمیم گیری تنها به گروهی خاص، افراد ثروتمند و … اختصاص ندارد بلکه می تواند در اختیار هر کسی از کارگر معمولی گرفته تا رئیس جمهور یک کشور قرار بگیرد. شما هر لحظه قادر هستید از این نیروی بزرگ که در درونتان وجود دارد استفاده کنید اما فقط باید کمی شجاعت داشته باشید.

به نظر شما امروز همان روزی نیست که باید تصمیم بگیرید تا نشان دهید بالاتر از کسی هستید که قبلا بودید؟ آیا امروز همان روزی نیست که باید تصمیم بگیرید تا زندگی خود را با نیازهای روحی خود همسو و هم جهت کنید؟ به خودتان بگویید: «من در حال حاضر چنین آدمی هستم. وضعیت زندگی من این گونه است، و این کاری است که انجام می دهم. هیچ مانعی سر راه من برای رسیدن به اهدافم نیست. من هرگز دست از تلاش بر نمی دارم».

بسیاری از افراد می گویند من هم دوست دارم تصمیماتی بگیرم و زندگی خود را دچار تغییر و تحولات اساسی کنم تا بتوانم به موفقیت در زندگی دست پیدا کنم، اما نمی دانم چگونه باید زندگی خود را تغییر دهم. این افراد از ترس آن که نمی دانند چگونه باید رویاهای خود را به واقعیت تبدیل نمایند، فلج شده اند! لذا هیچ وقت تصمیماتی نمی گیرند که قادر باشد زندگی آن ها را به شاهکاری خارق العاده تبدیل کند که شایسته و سزاوار آن هستند. باید به شما بگوییم که در وهله ی اول نحوه ی دستیابی به هدف اهمیت زیادی ندارد؛ بلکه مهم این است که شما راهی پیدا کنید تا با استفاده از آن بتوانید به موفقیت در زندگی دست پیدا کنید.

مراحل فرمول برای تصمیم گیری شگفت انگیز

مراحل فرمول برای تصمیم گیری شگفت انگیز

تصمیم بگیرید که چه میخواهید

وارد عمل شوید

اموری را که مثمر ثمر هستند یا نیستند را بررسی کنید

نحوه ی عملکردتان را آن قدر تغییر دهید تا به هدف خود برسید

هنگامی تصمیم به کاری می گیرید، از غیب به شما کمک می رسد

در نظر داشته باشید زمانی که تصمیم راسخ بگیرید به هدفتان و موفقیت در زندگی برسید، مراحل بعدی کار خود به خود پیش می آیند. اگر بدانید چه می خواهید، خودتان را مقید کنید، از تجارب خود درست بگیرید و نحوه ی عملکرد خود را تغییر دهید. آن گاه قادر خواهید بود به نتیجه ی مطلوب برسید. همین که واقعا تصمیم بگیرید به هدفی برسید، مطمئن باشید چگونگی و نحوه ی رسیدن به آن نیز خود به خود مشخص می گردد.

اگر تصمیم گیری تا این اندازه ساده است، چرا اکثر افراد این کار را انجام نمی دهند؟

اگر تصمیم گیری تا این اندازه ساده است، چرا اکثر افراد این کار را انجام نمی دهند؟

یکی از ساده ترین دلایل آن این است که اکثر ما آدم ها نمی دانیم مفهوم تصمیم گیری واقعی چیست و از نیرویی که یک تصمیم راسخ به وجود می آورد خبر نداریم. مشکل اصلی اینجاست که واژه ی تصمیم گیری را به قدری با بی تفاوتی به کار برده ایم که مفهوم آن در نظر ما تغییر کرده و در حد بیان آرزوها شده است.

ما غالبا به جای تصمیم گیری فقط آرزوهای خود را بیان می کنیم. تصمیم گیری واقعی این نیست که مثلا بگوییم می خواهم لاغر شوم. بلکه باید تمام امکاناتی که باعث اضافه وزن ما می شود را از خودمان دور کنیم. تصمیم واقعی به معنی خواستن برای رسیدن به نتیجه ای خاص و اجتناب از اموری است که مانع این کار می شود. زمانی که تصمیم می گیرید لاغر شوید، همین کافی است! سپس دیگر نباید هرگز تصور پرخوری و اضافه وزن را به ذهن خود راه دهید.

مشخص بودن هدف به شما قدرت زیادی می دهد و می توانید به نتایج مطلوبی دست پیدا کنید. مشکل اینجاست که اکثر ما به آن تصمیم نگرفته ایم که بعث شده فراموش کنیم چه احساس خوبی در ما ایجاد می شود. عضلات تصمیم گیری ما ناتوان شده اند!

چگونه می توانیم عضلات تصمیم گیری خود را تقویت کنیم؟!

چگونه می توانیم عضلات تصمیم گیری خود را تقویت کنیم؟!

باید عضلات تصمیم گیری خود را ورزش دهید. برای این که قادر باشید تصمیمات بهتری بگیرید باید بیش تر تصمیم بگیرید. پس از آن مطمئن شوید که از هر تصمیمی درس گرفته اید؛ حتی از تصمیماتی که نتیجه ی آن در کوتاه مدت مشخص نمی شوند. با ارزیابی این تصمیمات می توانید در آینده تصمیمات بهتری بگیرید و به موفقیت در زندگی دست یابید.

به یاد داشته باشید که تصمیم گیری مانند کسب هر مهارت دیگری به تکرار نیاز دارد. به هر اندازه که بیشتر تصمیم بگیرید، بیشتر متوجه می شوید که زندگی خود را کاملا تحت کنترل و در اختیار دارید. زمانی که مشکلات آینده فکر می کنید، متوجه می شوید که آن ها همچون فرصت هایی هستند که با کمک آن ها می توانید خود را به سطح بالاتری ببرید و به موفقیت در زندگی برسانید.

اطلاعات داشتن یک امتیاز است

اطلاعات داشتن یک امتیاز است

نمی توانیم از تاثیرات فوق العاده ی داشتن اطلاعات مانند اطلاعات در تغییر نحوه و موفقیت در زندگی تان چشم پوشی کنیم. داشتن اطلاعات زمانی مفید است که با عمل همراه باشد و یکی از معیارهای ما برای شناخت تصمیم گیری واقعی این است که چنین تصمیمی با عمل همراه است. جالب اینجاست که هرگز متوجه نمی شوید چه زمانی به این اطلاعات دست پیدا می کنید.

همواره به خاطر داشته باشید که تکرار مادر مهارت است. داشتن امتیازات و اطلاعات باعث می شود که تصمیمات بهتری بگیرید، در نتیجه به نتایج دلخواه دست پیدا کنید. داشتن امتیازات باعث می شود که تصمیمات بهتری بگیرید و در نتیجه به نتایج دلخواه و موفقیت در زندگی دست پیدا کنید. داشتن امتیازات هرگز باعث درد و رنج شما نمی شود.

4.9/5 - (33 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

7 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
7
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx