۵ زمینه کاربرد قانون جذب

نظرات 2
12 دقیقه مطالعه

شما وقتی کاربرد قانون جذب را درک کنید و نحوه کارکرد آن را متوجه شوید، آگاهانه شروع به خلق یک زندگی بهتر می کنید. جوری که در واکنش به شرایط و موقعیت هایی که هر روز با آن مواجه می شوید، به شکل متفاوتی عمل می کنید.

طرز فکرتان تغییر خواهد کرد و روی چیزهایی متمرکز می شوید که بیشتر از همه علاقه دارید در زندگی تان وجود داشته باشند. انتخاب تان بیشتر تجربه کردن چیزهایی می شود که باعث ایجاد حسی خوب و خوشایند در شما می شود. با انتخاب خود به طور آگاهانه و عمدا با مدیریت افکار و احساسات تان، در خلق آینده تان سهیم می شوید.

مراحل قانون جذب

استفاده از قانون جذب یک فرایند سه مرحله ای است: خواستن ، باورکردن و رسیدن.

خواستن

شما هر روز، همانند کاری که ضمیر ناخودآگاه تان انجام می دهد، سیگنال های خواسته های تان را به شکل افکارتان به سوی جهان هستی می فرستید. به عبارتی، هر چیزی که درباره آن فکر می کنید، می خوانید، صحبت می کنید و به آن توجه می کنید.

چون قانون جذب نشان می دهد که شما هر چیزی را که به آن توجه می کنید و روی آن انرژی و تمرکز می گذارید، به درون زندگی تان جذب می کنید، پس باید نسبت به چیزی که فکر و احساس می کنید، آگاهانه تر رفتار کنید.

شما برای اینکه نسبت به افکارتان هدفمندتر باشید، باید درباره چیزی که می خواهید تصمیم بگیرید و همچنین احساساتی که قرار است با داشتن این چیزها تجربه کنید را از حالا تمرین کنید.

شاید شما بخواهید شغل تان را تغییر دهید یا به منطقه ای دیگر نقل مکان کنید، یا دلتان بخواهد که برنده یک جایزه بزرگ شوید، یا مثلا یک برنامه تلویزیونی داشته باشید و یا دچار یک بیماری سخت باشید و بخواهید از این بیماری رهایی یابید. همه این ها می تواند خواسته های شما برای کاربرد قانون جذب باشند.

چند سوال اساسی درباره خواسته های تان و شرایط کنونی تان وجود دارد که باید برای آنها جواب های درستی پیدا کنید و تصمیمی درست برای آنها بگیرید:

  • وقتی به هدف تان برسید، چه احساسی خواهید داشت؟
  • پس از رسیدن به موفقیت، هر روزتان را چگونه سپری می کنید؟
  • با چه کسی وقت تان را سپری خواهید کرد؟

شما هرچقدر روی چیزهایی که واقعا و با تمام وجود خواهان رسیدن به آنها هستید، تمرکز کنید و درباره آنها حرف بزنید ( به جای چیزی که اصلا نمی خواهید)، سریع تر به رویاها و اهداف تان خواهید رسید.

باور

اما اینکه می گوییم اگر باور داشته باشید، به اهداف تان خواهید رسید، به چه معنایی است؟ منظور ما از این باور این است که در یک انتظار مثبت باقی بمانید، روزتان را با یقین و باور و با علم به اینکه آینده شما در دستان قدرت هایی برتر از شما قرار گرفته، سپری کنید. با یقین به مسیرتان بنگرید که قطعا به هدف تان می رسید.

البته عملی کردن این حرف ها چندان ساده نیست. بسیاری از افراد اسیر باورهایی محدود کننده هستند که مانع ایجاد مثبت اندیشی و انرژی انگیزشی در زندگی آنها می شوند. اگر شما هم‌ جزو این افراد هستید، باید ابتدا این باورهای غلط تان را به مثبت اندیشی تبدیل کنید و افکاری در ذهن خود ایجاد کنید که باورتان شود که لایق، شایسته، علاقمند و قادر به داشتن خواسته و رویا های تان هستید.

وقتی شما باور کنید که به خواسته های تان می رسید، مرحله بعدی دست به کار شدن است‌. انجام کارهایی که نتایج دلخواه تان را رقم می زند، باعث تقویت و تایید باورتان می شود.

رسیدن به خواسته ها

شما برای رسیدن به خواسته های تان باید یک منبع امواج و ارتعاشات باشید. راحت ترین راه برای تبدیل شدن به یک منبع ارتعاشی این است که هر روز روی خلق احساسات و انرژی های مثبت مانند عشق، لذت، تحسین و شکرگزاری تمرکز کنید.

همچنین می توانید احساساتی را که قبلا با کسب موفقیت هایی تجربه کرده اید را تمرین کنید. یا اینکه این احساسات را توسط ذهن تان خلق کنید. در واقع، افکار شما مدام در حال خلق احساسات هستند، پس بسیار مهم است که در حین تجربه احساسات منفی حواستان باشد و ذهن تان را به سمت خلق احساسات مثبت منحرف کنید.

این کار هم مثل همه چیزهای دیگر نیاز به تمرین و ممارست دارد. البته، شما هرچقدر برای جذب خواسته های تان، تلاش آگاهانه ای انجام دهید، طی کردن مسیر موفقیت راحت تر می شود.

زمینه های کاربرد قانون جذب

کاربرد قانون جذب در جذب پول

اگر شما می خواهید ثروت زیادی در زندگی تان به دست بیاورید، باید از تمرکز بر روی ثروت، دارایی و جریان یافتن پول در زندگی تان شروع کنید.

مثلا چک هایی که می خواهید به ایمیل تان فرستاده شود را تصور کنید، برای خودتان یک چک به مبلغ مجموع پولی که آرزو دارید تا پایان سال داشته باشید، بنویسید و در یک مکان در دسترس و جلوی دیدتان قرار دهید. مطمئن باشید که هر وقت آن را ببینید، باورتان بیشتر می شود.

یادتان باشد که همیشه برای شکرگزاری در برابر هر چیزی که دارید و هر موفقیتی که تا حالا کسب کرده اید، وقت بگذارید. شما با این کارتان قطعا یک منبع ارتعاشی برای جذب ثروت فراوان در زندگی تان می سازید.

قانون جذب و پول

کاربرد قانون جذب در عشق و رابطه

اگر می خواهید که زندگی تان مملو از عشق و محبت باشد، رابطه تان با همسرتان قوی و محکم باشد و یا زندگی عاشقانه ای داشته باشید، باید تمرکزتان را روی عشق قرار دهید. در قدم اول سعی کنید خودتان همان عشقی باشید که می خواهید در زندگی تان جذب کنید. رفتارهای تان را در همین مسیر تغییر دهید، یعنی سعی کنید نسبت به خودتان و دیگران با محبت تر و بخشنده تر باشید. شما با خلق موج عشق به طور خودکار عشق بیشتری را به زندگی تان جذب خواهید کرد.

کاربرد قانون جذب در بدست آوردن کمبود های زندگی

روی هر چیزی که در زندگی تان کمبود دارید و می خواهید بیشتر در زندگی تان خلق کنید، تمرکز داشته باشید و هیچ گاه فراموش نکنید که برای داشته های تان سپاسگزار باشید.

سپاسگزاری به نوبه خود شکلی از وفور انرژی مثبت است و فرکانس ارتعاشی آن مانند یک حلقه تکرار شونده عمل می کند و مدام باعث جذب شکرگزاری بیشتر خواهد شد.

کاربرد قانون جذب در آرامش

هر روز مدت زمانی را برای دور ماندن از آشفتگی ها و سروصدا درنظر بگیرید. یک برنامه منظم روزانه برای این کار در یک مکان و زمان خاص در نظر بگیرید و نسبت به این برنامه ریزی پایبند باشید. قرار گرفتن در یک محیط آرام برای جذب آرامش درونی و نظم ذهنی بسیار تاثیرگذار است. این آرامش برای به یاد آوردن هویت واقعی مان، اولویت های زندگی و حقیقت روح ضروری است و زمانی برای آرام کردن روح و روان ما است.

شما برای این کار می توانید از شیوه های مختلفی استفاده کنید. مدیتیشن یکی از روش هایی است که این آرامش را برای شما فراهم می کند. مدیتیشن شامل رفتارهای بسیار ساده مثل آرام و ساکت نشستن در یک نقطه و تمرکز بر روی نفس های تان یا یک سرود مقدس است. اگر شما تا بحال تجربه مدیتیشن را نداشته باشید، ممکن است در تجربه اول دچار حواس پرتی و عدم تمرکز شوید.با این حال، خیلی به خودتان سخت نگیرید و سعی کنید طبق دستورالعمل زیر رفتار کنید:

  • یک مکان آرام را پیدا کنید، چشم هایتان را ببیندید و روی آرام کردن تنفس تان تمرکز کنید.
  • یک کلمه یا عبارتی که حاوی انرژی مثبت است را مدام تکرار کنید
  • وارد یک حس آرامش بخش شوید.
  • خودتان را در احاطه هاله ای از نور تصور کنید.

تمرین مرتب مدیتیشن باعث پاک شدن ذهن تان از آشفتگی ها و حواس پرتی ها می شود، افکارتان را پاک سازی می کند و اتصال روح تان به کائنات را بهبود می بخشد. و درنتیجه روح و روان تان را آرام می کند.

کاربرد قانون جذب در موفقیت شغلی

ممکن است شما هم مثل خیلی از افراد دیگر چندان علاقمند به شغل کنونی تان نباشید و یا به دنبال مو‌قعیت بالاتری در شغل تان باشید. موقعیت کنونی شما ممکن است به دلیل نوع تفکرات نادرست تان و یا تلاش نکردن به اندازه و در حد هدف تان باشد. در هر دو صورت، شما باید از افکارتان شروع کنید و سعی در مثبت اندیشی و جذب تفکرات سازنده کنید.

اگر خودتان در خلق تفکرات و انرژی های مثبت موفق نیستید، می توانید از افراد موفقی که در اطراف تان هستند کمک بگیرید. البته اول باید شکرگزار موقعیت کنونی خود باشید و بعد سعی کنید روی خواسته های تان تمرکز کنید. این تمرکز باعث جذب تفکرات درست و سازنده و باعث خلق انرژی مثبت می شود و شما را به جلو هل می دهد.

یک دلیل عدم رضایت شما از شغل تان، نگاه تان به آن است. زاویه دیدتان را تغییر دهید و با دیدی تازه شروع به تلاش بیشتر کنید. کارهایی که تا کنون نکرده اید می توانند حلقه مفقود شده در راه رسیدن به موفقیت شما باشند. با افراد موفق هم صحبت و همنشین شوید. هر موفقیت کوچکی که به دست آوردید، جشن بگیرید. باور داشته باشید که آینده شغلی شما بهتر از وضعیت کنونی خواهد بود.

4.5/5 - (2 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

2 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
2
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx