چگونه در طول زندگی موفق و شاد باشیم

یک نظر اضافه کنید
10 دقیقه مطالعه

چگونه در طول زندگی موفق و شاد باشیم

بیایید با آن روبرو شویم.

ما مردم، روح های ساده ای هستیم با رویاهای بزرگ. ما می خواهیم به اهداف خود برسیم، کاری را که دوست داریم انجام دهیم، موفق شویم و زندگی شادی داشته باشیم. ما آزادی و ارزش می خواهیم تا به مردم کمک کنیم تا از درون تغییر کنند و به رویاهای خود برسند. این آرزوی قلبی ماست، رویایی که شایسته تحقق است؛ اما هنوز هم ممکن است بعضی از شما ها تعجب کنید.

آیا هرگز محقق خواهد شد؟ آیا همه چیز طبق برنامه پیش خواهد رفت؟

در کودکی، اغلب برنامه‌هایم را برای اینکه چگونه زندگی می‌کنم، چیزهایی که می‌خواهم به آنها برسم و چگونه به آنها برسم، تنظیم می‌کردم؛ اما به زودی، زندگی با تصمیمات زیادی که باید گرفته شود و هرگز دیدگاه روشنی از آنچه در پیش است نداشتیم، شروع می‌شود. به احتمال زیاد شما ممکن است چیزی مشابه را تجربه کرده باشید و اگر نه مطمئن باشید که طبیعت روش خود را برای برخورد با همه دارد.

ببینید، این دنیای واقعی است و در دنیای واقعی، همه چیز همیشه آنطور که برنامه ریزی شده پیش نمی رود؛ اما برخی از افراد به اندازه کافی آماده نیستند تا هر زمان که مشکلی پیش بیاید، مسئولیت را بر عهده بگیرند. این سرگرم کننده است که رویای کسب و کار خود را شروع کنید و زندگی خود را تغییر دهید.

اما معامله اینجاست.

زندگی چیزی بیش از یک ماجراجویی جسورانه نیست و اگر با فیلم‌های ماجراجویی آشنایی کامل داشته باشید، می‌دانید که پیش از رسیدن به رویای قهرمانی، قدم‌های زیادی برداشته می شود. خبر خوب این است که این پست دقیقاً به شما یاد می دهد که چگونه به رویای خود برسید.

اگر واقعاً می خواهید در زندگی موفق و شاد باشید، به سه کلید نیاز دارید تا هر مانعی را که با آن روبرو می شوید باز کنید و راه خود را به سوی موفقیت هموار کنید.

برای یادگیری آنها آماده ای ؟ پس بیا شروع کنیم.

چگونه در طول زندگی موفق و شاد باشیم

  1. به اندازه کافی ریسک کنید

اکثر افرادی که تمایل به شادی و موفقیت در زندگی دارند، افرادی هستند که مایل به ایجاد زمینه های جدید و کشف دنیاها و فرصت های جدید هستند.

به احتمال زیاد، شما بهترین ایده و خلاقیت خود را از جهان سرکوب کرده اید، زیرا به نظر شما، این یک خطر بزرگ به نظر می رسد و نمی خواهید این ایده را فقط برای اینکه ببینید شکست می خورد، رها کنید. بالاخره هیچ کس شکست را دوست ندارد.

به من اجازه دهید تا چند نفر از افراد موفق در جهان امروز را به شما نشان دهم که برای دستیابی به اهدافی که برایشان ارزشمند بود، خطرات زیادی را پشت سر گذاشتند.

بیل گیتس در سال 1975 از هاروارد انصراف داد تا انرژی خود را صرف چیزی کند که شما و من آن را ریسک بزرگی می نامیم، به دلیل نامشخص بودن آنچه در پیش است و آن مایکروسافت بود. امروزه، ویلیام اچ (بیل) گیتس، رئیس مایکروسافت، یک شرکت نرم‌افزاری و فناوری پیشرو در جهان است که به مردم و کسب‌وکارها کمک می‌کند تا پتانسیل کامل خود را درک کنند.

مایکروسافت سالانه بیش از 49 میلیارد دلار درآمد دارد و بیش از 71000 نفر در 103 کشور و منطقه استخدام می کند. امروز او با ثروت خالص 75 میلیارد دلار ثروتمندترین مرد جهان است.

رایان هالیدی در نوزده سالگی کالج را رها می کند و زیر نظر رابرت گرین، نویسنده کتاب (48 قانون قدرت) شاگردی می کند و مدیر بازاریابی پوشاک آمریکایی شد. کمپین او به عنوان یک مطالعه موردی توسط گوگل، توییتر، یوتیوب استفاده می‌شود و نقش مهمی در تبدیل نویسندگان معمولی به نویسندگان پرفروش داشت.

صحبت کردن در مورد تجربیات زندگی دیگران بس است زیرا این پست در مورد آنها نیست. در مورد شماست!

برای رسیدن به اهداف شایسته، باید ریسک کنید، دو مثالی که در بالا به آنها پرداختیم را در نظر بگیرید و خواهید دید که ترک تحصیل این افراد موفق و رسیدن به رویاهای خود به طور کامل، ریسک بزرگی را به همراه دارد.

همه چیز در زندگی ریسک دارد. اگر چیزی جسورانه را امتحان کنید خطر شکست درست است زیرا ممکن است آن را از دست بدهید؛ اما اگر ثابت بمانید و چیز جدیدی را امتحان نکنید، باز هم خطر شکست را خواهید داشت.

پس به هر چیزی که می‌خواهید برسید، برگردید، اسباب خجالت را از بیم ببرید و برای رسیدن به اهدافتان به اندازه کافی ریسک کنید.

اگر در هر کاری که انجام می دهید موفق نیستید، احتمالاً به اندازه کافی به خودتان فشار نمی آورید؛ و این بدان معناست که شما به اندازه کافی ریسک نمی کنید.

چگونه در طول زندگی موفق و شاد باشیم

  1. یاد بگیرید چگونه شکست را دوست خود بسازید

دلیل شکست اکثر مردم در زندگی این است که شکست را می پذیرند؛ اما حقیقت زشت اینجاست.

شکست را به عنوان یک سیستم امنیتی در نظر بگیرید که از دروازه موفقیت محافظت می کند و برای گرفتن پاس رایگان، باید او را دوست خودتان بسازید.

این ممکن است عجیب به نظر برسد، اما برای ورود به عرصه موفقیت، باید یاد بگیرید که چگونه از شکست عبور کنید و این یعنی یاد بگیرید که چگونه به جای تسلیم شدن، او را دوست بسازید.

پیشنهادات اولین پست وبلاگ مهمان من شکست خورد، اما برگشتم، متوجه شدم چه مشکلی پیش آمده است، تلاش بیشتری انجام دادم، بهبودهایی انجام دادم و موفق شدم.

در بیشتر مواقع ممکن است طرد شوید، اما به جای پذیرش شکست، مسیر بهبود را دنبال کنید و دوباره تلاش کنید. اگر پشتکار داشته باشید، به زودی موفق خواهید شد.

چگونه در طول زندگی موفق و شاد باشیم

  1. مسئول باشید

البرت هابارد نوشت: (999 اصل موفقیت دیگر وجود دارد که من در مطالعه و تجربه خود یافته ام.اما بدون خود انضباطی، هیچ یک از آنها کار نمی کند. با منضبط شدن، همه آنها کار می کنند.)

از هر فرد موفقی بپرسید، به شما خواهد گفت که این کاملا درست است. اکثر مردم رویاها و اهدافی دارند اما به اندازه کافی خود منضبط نیستند که بخواهند به آن اهداف برسند. در عوض، آنها توسط توهمات و احساسات خود کنترل می شوند که در آخر هیچ کاری انجام نمی دهند.

اگر می‌خواهید یک موفقیت واقعی داشته باشید، باید این توانایی را ایجاد کنید که مسئولیت زندگی و تصمیم‌های خود را بر عهده بگیرید، به معنای واقعی، منضبط خواهید شد. شما ممکن است راه و چیزهایی را که برای رسیدن به اهدافتان نیاز دارید بدانید، اما اگر کاملاً منضبط نباشید، همیشه کار را به تعویق می اندازید و فکر می کنید که کمی دیرتر آن را انجام خواهید داد.

زمان مثل پول است و منتظر کسی نیست، بنابراین به جای اینکه برای رسیدن به اهداف خود بهانه بیاورید و خود را دست کم بگیرید، منضبط باشید و شروع به یادگیری نحوه گذراندن راه خود از طریق فشار، اضطراب، حواس پرتی کنید و هر کاری که برای رسیدن به اهدافتان لازم است انجام دهید. نکته شگفت انگیز در مورد موفقیت این است که هر قدم موفقی که در آن مسیر به دست می آورید پاداش خاص خود را دارد.

هر قدمی که برای تبدیل شدن به یک فرد بهتر برمی‌دارید و موفقیت‌های بیشتری نسبت به قبل بدست می آورید، باعث می‌شود احساس شادی، اعتماد به نفس و رضایت بیشتری داشته باشید. برای انجام این کار، به سادگی بر سه کلید ذکر شده در بالا تسلط داشته باشید و از آنها در هر حوزه ای از زندگی خود استفاده کنید.

بزرگترین پاداش شما پولی نیست که به دست می آورید، بلکه فردی عالی است که در فرآیند تلاش برای موفقیت به آن تبدیل می شوید.

شما فقط در صورتی می توانید همه کارها را انجام دهید که باور داشته باشید که می توانید.

منبع:

  • https://www.successconsciousness.com/blog/success/how-to-be-successful-and-happy-in-a-lifetime
4.8/5 - (29 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx