چگونه در زندگی موفق باشیم: 23 نکته که زندگیتان را تغییر می دهد ( قسمت دوم )

یک نظر اضافه کنید
13 دقیقه مطالعه

چگونه در زندگی موفق باشیم: 23 نکته که زندگیتان را تغییر می دهد ( قسمت دوم )

 1. همه چیز را برنامه ریزی کنید

برنامه ریزی یعنی رعایت زمان مشخص و عدم انحراف از آنچه باید انجام شود. افراد موفق می دانند که جایی برای به تاخیر انداختن کاری که اکنون باید انجام شود وجود ندارد. آنها در مورد جلسه واقع بین هستند و به برنامه های خود پایبند هستند.

افراد موفق می دانند که به تعویق انداختن کارها یکی از بزرگ ترین اختلالات یک روز پربار است. به جای به تعویق انداختن کارها، سعی کنید فهرستی از تمام کارهایی که می خواهید در یک روز انجام دهید تهیه کنید. چک کردن همه چیز به شما احساس موفقیت می دهد و به شما کمک می کند تا زمانی را که برای هر چیز دیگری نیاز دارید تجسم کنید.

 1. روابط مثبت را توسعه دهید

بهترین رهبران و برخی از مهم ترین افراد تاریخ همیشه با اطرافیان خود مهربان بودند.

استقبال خوبی از این رهبران شد. برایشان آرزوی موفقیت کردند. این کلید رهبری خوب است و منطقی هم است.

شما هرگز نمی دانید چه کسی می تواند به شما کمک زیادی کند یا حتی یک دوست عالی و حمایت کننده باشد. در نتیجه، به دیگران کمک کنید، و آنها ممکن است به شما کمک کنند، با دیگران مهربان باشند و با شما مهربان باشند.

چگونه در زندگی موفق باشیم: 23 نکته که زندگیتان را تغییر می دهد ( قسمت دوم )

 1. به اندازه کافی بخوابید

افراد موفق می دانند که باید استراحت کافی داشته باشند تا بهترین نتیجه را از عملکرد خود ببرند. بدن برای شروع به کار روز بعد نیاز به شارژ و فعال سازی مجدد دارد. آنها خود را از استراحت مورد نیاز منصرف نمی کنند، که آنها را دوباره انرژی می دهد.

مهم این است که بدانید چه چیزی می تواند مانع یک خواب خوب شبانه شود. استفاده از وسایل الکترونیکی هنگام دراز کشیدن در رختخواب، خوردن غذاهای حاوی شکر قبل از خواب، یا حفظ سطح استرس بالا در طول روز همگی می توانند مانع از خواب راحت شوند. قبل از استقرار در شب حواستان به این موارد باشد.

 1. جرات ارائه ایده های جدید را داشته باشید

متأسفانه، افرادی که جسورانه ترین ایده ها را دارند، گاهی نادیده گرفته می شوند.

از سنین جوانی، بیشتر ما آموزش دیده ایم که مانند دیگران فکر و عمل کنیم. با این حال، باید متفاوت فکر کنید تا کارها را متفاوت انجام دهید (همانطور که همه افراد بزرگسال انجام دادند).

اگر فکر بدی به ذهنتان می رسد، به جای دور انداختن آن، از آن قدردانی کنید زیرا بدیع و غیرعادی است. مفهوم جدید عجیب و غریب شما ممکن است روزی کلید موفقیت شما باشد.

چگونه در زندگی موفق باشیم: 23 نکته که زندگیتان را تغییر می دهد ( قسمت دوم )

 1. به توانایی خود برای موفقیت ایمان داشته باشید

اگر می خواهید بفهمید چگونه موفق شوید، باید بتوانید خود را در حال رسیدن به موفقیت تجسم کنید.

والت دیزنی نمونه واقعی آن بود.

احتمالاً با کسانی روبرو خواهید شد که توانایی های شما برای رسیدن به موفقیت را زیر سوال می برند. شما نباید یکی از این افراد شوید زیرا اگر از باور و رویاپردازی دست بردارید، رویاهای شما ناپدید خواهند شد. پس به رویاپردازی ادامه دهید!

 1. ریسک کنید

«یک کشتی همیشه در ساحل امن است اما این چیزی نیست که برای آن ساخته شده است. » آلبرت انیشتین

اگر می خواهید بدانید که چگونه در کار موفق شوید، از قرار گرفتن در چالش ها و موقعیت های عجیب نترسید و چیزهای جدید را امتحان کنید. با خود فکر کنید، «بدترین چیزی که ممکن است اتفاق بیفتد چیست؟» به عنوان مثال، شاید شما طرفدار غذاهای دریایی نباشید. دوست شما به شما سوشی پیشنهاد می دهد، اما شما می ترسید آن را امتحان کنید. شاید این سوشی با توت فرنگی تازه و لعاب دانه خشخاش لیمو روی ماهی تن سفید پوشیده شده باشد و شما عاشق توت فرنگی باشید.

اگر سوشی را امتحان نمی کردید، از کجا می فهمید که از سوشی متنفر هستید؟ بدترین چیزی که ممکن است اتفاق بیفتد چیست؟

زندگی در مورد خطرات است. تا زمانی که تلاش نکنید، هرگز متوجه نخواهید شد.

چگونه در زندگی موفق باشیم: 23 نکته که زندگیتان را تغییر می دهد ( قسمت دوم )

 1. همیشه یک نگرش ذهنی مثبت داشته باشید

«هیچ چیز نمی تواند فردی را که نگرش ذهنی درستی دارد از رسیدن به هدفش باز دارد. هیچ چیز روی زمین نمی تواند به فردی با نگرش ذهنی نادرست کمک کند.»

نقل قولی از توماس جفرسون، سومین رئیس جمهور آمریکا.

همانطور که در نقل قول بالا گفته شد، باید به پتانسیل خود برای رسیدن به موفقیت ایمان داشته باشید. این تنها راه ایجاد ذهنیت مثبت است.

ایده های منفی را باید با ایده های مثبت جایگزین کرد. شما باید چالش ‌ها را به‌ عنوان وظایفی که باید انجام شوند، در نظر بگیرید تا موانعی برای پیشرفتتان.

عقب ‌نشینی ‌ها آنقدر شما را آزار نمی ‌دهند، تردیدهای مردم شما را آزار نمی ‌دهند، و حتی سخت ‌ترین موانع هم پیش پا افتاده به نظر می ‌رسند اگر خوش ‌بین باشید و اینطور فکر کنید.

اگر ذهنیت اشتباهی از شک دارید، متوقف کردن آن بسیار ساده تر خواهد بود.

 1. یا تمام تلاش خود را بکنید یا شروع نکنید

«من با طرز فکر«یا تمام تلاش خود را بکنید یا کاری نکنید» زندگی می کنم؛ در رابطه با همه چیز. مثل این است که یا متعهد شوید و دنبال آن بروید یا اصلا آن را انجام ندهید. من آن را برای همه چیز اعمال می کنم. من آن را در روابط به کار می برم، آن را برای دوست داشتن ورزش، آن را در همه چیز به کار می برم. این چیزی است که من با آن زندگی می کنم. این طوری است که من آن را دوست دارم.»

پل واکر

استعدادها و نقاط قوت خود را در آغوش بگیرید و حتی از آنچه لازم است فراتر بروید. اگر می‌ خواهید تا روز جمعه مقاله‌ ای را برای رئیس خود تحویل دهید، آن را در روز پنجشنبه ویرایش، بررسی و ارسال کنید. یک دستور العمل جدید را امتحان کنید و اگر می خواهید برای پیک نیک بپزید، متعهد شوید. اگر  می خواهید به آن ترفیع بزرگ دست پیدا کنید، سخت کار کنید و ثابت کنید که شایسته آن هستید.

آرزوی موفقیت داشته باشید، شکست نخواهید خورد. شاید به هدف خود نرسید یا برنده شوید، اما تلاش کردید. شما خرسندی نشان دادید، که احساس خوبی است که نمی توان آن را تکرار کرد.

چگونه در زندگی موفق باشیم: 23 نکته که زندگیتان را تغییر می دهد ( قسمت دوم )

 1. اجازه ندهید دلسردی شما را متوقف کند

این یک جنبه ناخوشایند از طبیعت انسان است که همه ما به نوعی به خود شک داریم. این ممکن است تشدید شود اگر دیگران نیز با ما تردید داشته باشند.

هنگامی که عدم اطمینان شما را احاطه کرده است، تسلیم شدن ممکن است انتخاب مناسبی به نظر برسد. به شک و تردید خود توجه نکنید اگر احساس ناراحتی می کنید، آن را نادیده بگیرید.

 1. اولویت بندی کنید

افراد موفق روی عالی بودن در کاری که انجام می دهند تمرکز می کنند. چندوظیفه ای بدی های خود را دارد و می تواند عملکرد کاری شما را کاهش دهد. افراد موفق با علم به اینکه انجام چند کار اغلب مانع بهره وری می شود، آنچه را که آنها را به سمت موفقیت هدایت نمی کند اولویت بندی می کنند و حذف می کنند.

 1. مایل به کار سخت باشید

تا زمانی که مایل نباشید بیش از ظرفیت یک فرد معمولی خود را در کارتان غرق کنید، به جایگاه های والا نخواهید رسید. – جیمز کش پنی

نقل قولی از موسس JC Penney Inc.

ممکن است این جمله را شنیده باشید که «موفقیت 1% الهام است، 99% تلاش کردن است» یا ممکن است با قانون 10000 ساعت آشنا باشید .

از هر نظر که به آن نگاه کنید، همه آنها یک چیز می گویند: کار کلید موفقیت واقعی است.

اگر برای هدف زندگی خود تلاش نکنید و به کار خود ادامه دهید، هرگز موفق نخواهید شد.

این مقاله را بررسی کنید و متوجه خواهید شد که چرا کار سخت بر استعداد مقدم است .

چگونه در زندگی موفق باشیم: 23 نکته که زندگیتان را تغییر می دهد ( قسمت دوم )

 1. به قانون مسئولیت احترام بگذارید

«آیا هرگز به یاد خواهید آورد که نهایتا تمام فلسفه تحصیل این است که از شما یک فرد خوب و یک شهروند مفید بسازد.» جان آدامز

ما می خواهیم همه چیز را بدانیم و همه را داشته باشیم. برعکس، ما این اصل را داریم که شما در قبال همه مسئولیت دارید و فقط برای خودتان مسئولیت دارید. زندگی شما چند وجهی است.

ببینید چگونه می توانید به جامعه خود کمک کنید. به یک گروه داوطلب بپیوندید، در یک خیریه شرکت کنید یا به کسی که نیاز دارد کمک کنید.

 1. از شهود خود پیروی کنید

دلفی خانه مجموعه ای از اوراکل ها در یونان باستان بود. از پست ‌ترین افراد جامعه گرفته تا حاکمان، هر کسی که مشورت می ‌گرفت یا می ‌خواست سرنوشت خود را بداند، به سراغشان می ‌آمد. کلمات «خود را بشناس» روی دروازه معبد نوشته شده بود.

اگر واقعاً چیزی را باور و آرزو می کنید، تقریباً مطمئناً می دانید که چگونه به آنجا برسید. اگر نه، ممکن است به طور غریزی بدانید که چه چیزی به شما کمک می کند و مانع شما می شود.

این شبیه به این است که بدن شما ممکن است خطر را احساس کند، حتی زمانی که به نظر می رسد همه چیز ایمن است.

اگر می خواهید بدانید چگونه موفق شوید، باید به شهود خود اعتماد کنید.

چگونه در زندگی موفق باشیم: 23 نکته که زندگیتان را تغییر می دهد ( قسمت دوم )

 1. سپاسگزار باشید

اگر می خواهید بدانید چگونه موفق شوید، یاد بگیرید که با دیگران ارتباط برقرار کنید. افراد موفق با قدردانی از اطرافیان خود عزت نفس و ارزش خود را افزایش می دهند. آنها می توانند از شما تشکر کنند و برای هر چیز خوبی که دریافت کرده اند قدردانی کنند. انجام این کار به اعتماد به نفس آنها کمک می کند و مغز آنها را فعال می کند تا از محیط خود لذت ببرند و بهترین استفاده را ببرند.

قدردانی در زمان های سخت می تواند سخت باشد. برای شروع، سعی کنید با یک دفترچه سپاسگزاری شروع کنید. هر روز عصر، سه یا چند اتفاق خوب را که در طول روز اتفاق افتاده را یادداشت کنید. این به مغز شما کمک می ‌کند تا به سمت خوبی ‌ها و دوری از تمام بدبختی ‌های روز گرایش پیدا کند.

سخن نهایی

ممکن است متوجه شده باشید که بسیاری از درس ‌های قبل از این جهت مشابه هستند که همه آنها بر پرورش طرز فکر صحیح تمرکز دارند. این به وضوح نشان می دهد که کلید موفقیت در هر تلاشی که دنبال می کنید، رویکرد ذهنی است که استفاده می کنید.

علاوه بر این، مهم نیست که در کدام مرحله از زندگی هستید، هنوز هم می توانید تغییر ایجاد کنید و به موفقیت برسید. وقتی این کار را انجام می‌ دهید، می‌ توانید تنظیم مجدد زندگی خود را ممکن کنید.

منبع:

 • https://www.lifehack.org/articles/lifestyle/how-to-be-successful-in-life.html

 

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx