10 باوری که می تواند هرکسی را به موفقیت برساند

نظرات 5
10 دقیقه مطالعه

10 باوری که می تواند هرکسی را به موفقیت برساند

برای رسیدن به موفقیت چه باورهایی را در خود تقویت کنیم

در نگاه اول ممکن است به نظر برسد که افراد بسیار موفق فقط به دلیل استعداد ذاتی، ارتباطات و یا خانواده خود است که به این درجه رسیده اند. ولی اصلا این دیدگاه درست نیست. انسان های موفق، باورهای موفقیت را می دانستند و اجرا می کردند. آن ها به دلیل باورهای موفقیت خود است که توانسته اند بر اساس قانون جذب به موفقیت برسند و به چنین ثروتی دست پیدا کنند.

دوستان عزیز سایت پرورش افکار ما برخی از این باورهای موفقیت در زندگی را در اینجا برایتان بیان کرده ایم. لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

۱ – گذشته خود را فراموش کنید و تمرکزتان را روی انجام کارهایی که دوست دارید بگذارید

اگر می خواهید فرد قدرتمندی باشید و به موفقیت در زندگی برسید، نباید تنها به سرنوشت تکیه کنید. اگر فکر کنید که نمی توانید سرنوشت خود را تغییر دهید، و هیچ کاری انجام ندهید مطمئناً مسیر اشتباهی را پیموده اید.

هنگامی که استیو جابز از شرکتی که در آن کار می کرد، اخراج شد می توانست به راحتی فعالیت و تلاش خود را متوقف کند. ولی این مسئله اصلا برایش اهمیتی نداشت و به کار خود ادامه داد. از آنجایی که کار و فعالیت متمرکز بر توسعه فناوری های نوین برای تغییر جهان بود، او توانست یک شرکت کامپیوتری معتبر را تاسیس کند.

«استیو جابز» می گوید: «گاهی اوقات زندگی موانع بزرگی را بر سر راه شما قرار می دهد. ایمان خود را از دست ندهید. من مطمئن هستم که دلیل اصلی موفقیتم انجام کاری بود که آن را دوست داشتم. شما نیز باید کار و فعالیت مورد علاقه خود را پیدا کنید و به انجام آن بپردازید.» از همین الان سعی کنید باورهای رسیدن به موفقیت در زندگی را مانند استیو جابز در خودتان پرورش دهید.

شکست به معنای تلاش بیشتر برای یادگیری است

2 – شکست به معنای تلاش بیشتر برای یادگیری است

هر شخص موفقی را که می خواهید در نظر بگیرید. آیا او فقط با اولین تلاشش توانسته است موفق شود؟ «اپرا وینفری» در اولین کار تلویزیونی خود نقش یک لنگر را بازی می کرد که از آن کار هم اخراج شد. «والت دیزنی» به عنوان یک ویراستار در روزنامه کار می کرد، ولی به دلیل نداشتن ایده های خلاق و خوب اخراج شد.

«ونسان ونگوگ» در طول عمرش فقط توانست یکی از نقاشی هایش را بفروشد، آن هم چند ماه قبل از مرگش بود. بنابراین دفعه بعدی که شکست خوردید به کار خود ادامه دهید. افراد بسیار موفق شکست باعث توقف شان نمی شود، شما نیز باید این گونه باشید. یکی از باورهای مهم موفقیت در زندگی، اعتنا نکردن به شکست موقت است.

۳ هیچ گاه به خودتان شک نکنید

«هنری فورد» می گوید: «درست ترین کار این است که هیچ گاه نسبت به توانایی های خود تردید نداشته باشید.» راه رسیدن به موفقیت در زندگی بسیار سخت و دشوار نیست و با ایجاد باورهای درست در خودتان می توانید در مسیر دلخواه قرار بگیرید.

گوش کردن به حرف دیگران بسیار مفید است، اما اگر احساس می کنید صحبت های آن ها شما را از پیمودن مسیر موفقیت بازمی دارد، هرگز به حرف هایشان گوش ندهید. شما باید به خودتان اعتماد داشته باشید. حتی اگر در نظر دیگران این گونه نباشید.

4 –  در هر شرایطی به کار و فعالیت خود ادامه دهید

«جی کی رولینگ» می گوید: «این انتخاب های ماست که میزان توانایی هایمان را نشان می دهد.» جی کی رولینگ هنگامی که در حال نوشتن اولین رمانش یعنی هری پاتر بود، با مادرش در شرایط بد اقتصادی زندگی می کرد. با این حال او اجازه نداد که این شرایط، مانع فعالیتش بشود.

او رمان خود را تمام کرد و از ناشران تمام شهر خواست تا آن را چاپ کنند. از آن جایی که او فرد ناشناسی بود تمام چاپخانه ها درخواست او را رد می کردند و گاهی حتی انتقادهای شدید از او می کردند. با این که موانع بزرگی بر سر راه او بود، اما به هیچ عنوان ناامید نشد و به کار خود ادامه داد. در نهایت توانست به اولین نویسنده زن میلیاردر در سال ۲۰۱۴ تبدیل شود.

۵ – نبوغ به تنهایی نمی تواند باعث موفقیت شود

«بیل گیتس» می گوید: «من در دوره تحصیلم در برخی از امتحانات شکست خوردم، ولی دوستم همه آن ها را با نمره بالا پاس کرد. هم اکنون او یکی از مهندسان شرکت مایکروسافت و من مالک شرکت مایکروسافت هستم.» برای رسیدن به موفقیت در زندگی نیازی نیست که شما در همه دوره های آموزشی نمره بالا بگیرید. استعداد و پشتکار می تواند برای شما جایگزین هوش شود.

۶ – اگر واقعا هدفی برای خود دارید، هر طور که شده راهی برای رسیدن به آن پیدا کنید

«والت دیزنی» از بسیاری از بانک ها و موسسات مالی خواسته بود تا وامی به او بدهند تا بتواند پارک تفریحی اش را افتتاح کند. از آنجا که او اعتبار و وثیقه کافی نداشت، به طور طبیعی همه آن ها درخواستش را رد کرده بودند. ولی او فعالیت خود را متوقف نکرد و در نهایت توانست منبع مالی مناسب را پیدا کند و دنیا را تحت تاثیر قرار دهد.

۷ – خطرات و ریسک های فعالیت تان را در نظر بگیرید

«جان دی راکفلر» می گوید: «برای انجام کارهای بزرگ نباید از چیزی هراس داشته باشید.» «گنوس کارلسن» زمانی که فهمید در شطرنج استعداد دارد، تصمیم گرفت به یک شطرنج باز حرفه ای تبدیل شود. او برای اخذ این تصمیم به هیچ عنوان ریسک نکرد و ابتدا توانایی های خود را ارزیابی نمود، سپس اقدام کرد.

اهداف تان را برای خود مشخص کنید

۸ – اهداف تان را برای خود مشخص کنید

«آلبرت انیشتین» می گوید: «اگر شما نتوانید اهداف خود را به سادگی توضیح دهید، به این معنی است که آن را به درستی درک نکرده اید.» «وردر بفیت»، میلیونر خود ساخته که شخصی بسیار موفق است، اعتقاد دارد که هرگز نباید در کسب و کاری سرمایه گذاری کنید که آن را درک نمی کنید. اگر ندانید که در یک حوزه کاری چه باید بکنید، چگونه می خواهید به موفقیت در زندگی برسید؟

9 – باید سعی کنید در طولانی مدت خودخواهی را در خود از بین ببرید

خودخواهی ممکن است در ابتدای کار به شما کمک کند، اما مطمئناً در طولانی مدت به ضرر شما تمام خواهد شد. گاهی باید برای کمک کردن به دیگران و استفاده از خدمات آن ها تمرکز کنید. شما باید به کارما اعتقاد داشته باشید. در اینجا لیست افراد موفقی که به این موضوع اعتقاد داشته اند را برایتان بیان کرده ایم.

«مارک زاکربرگ»: تقریباً 500 میلیون دلار به انجمن «سیلیکون ولی» هدیه داده است. «فیلیپ نایت»، بنیان گذار میلیاردر شرکت «نایک» و همسرش «پنه لوپه»، 125 میلیون دلار به دانشگاه بهداشت و علوم اورگان اهدا کرده اند. «پلن آلن» 300 میلیون دلار به نویسه علوم مغذی هدیه کرده است.

۱۰ – منتظر عملکرد دیگران نباشید

«جو گیارارد» می گوید: «در زمینه موفقیت هیچ آسانسوری وجود ندارد. شما باید پله ها را یکی پس از دیگری طی نمایید.» «سرهنگ سندرز»، موسس کی اف سی به سرتاسر آمریکا رفت و دستور العمل مرغ سرخ شده خود را در ازای یک درصد معینی از فروش عرضه کرد. او به رستوران های مختلفی مراجعه کرد، ولی هیچ کدام از آن ها پیشنهاد او را نپذیرفتند. ولی او ناامید نشد و در نهایت توانست با یک رستوران همکاری نماید.

دوستان عزیز سایت پرورش افکار اگر واقعا می خواهید به موفقیت در زندگی برسید، سعی کنید این باورهای صحیح موفقیت را در ذهن خود ایجاد و ثبت نمایید و در مسیر رسیدن به هدف تان هرگز متوقف نشوید.

5/5 - (1 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

5 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
5
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx