با آر ای اس مغزی به اهداف خود جامه عمل بپوشانید

نظرات 7
8 دقیقه مطالعه

آر ای اس

آر ای اس مغزی چگونه ما را در رسیدن به اهدافمان یاری می دهد

افراد زیادی زندگی خود را بدون لذت ها و خوشی ها سپری می کنند. هدف مندی از دیدگاه آن ها به این معنی است که هرگاه به چیزی دست یافتند، می توانند از زندگی حداکثر لذت را ببرند و به احساس موفقیت در زندگی برسند. حقیقت این است که اگر همین الان تصمیم بگیریم خوشبخت باشیم، به طور ناخودآگاه از زندگی لذت بیشتری می بریم. این در صورتی است که اهداف، مسیر زندگی و مرکز توجهمان را شکل می دهند.

پس باید تک تک روزهای زندگی خود را به بهترین شکل سپری کنیم و تا جایی که می توانیم از زندگی لذت ببریم. به جای آن که موفقیت ها و شکست های خود را در زندگی با توانایی هایمان در رسیدن به اهداف فردی بسنجیم باید به خاطر داشته باشیم، مسیری که در پیش گرفته ایم خیلی مهم تر از نتایج فردی می باشد و ما را به موفقیت در زندگی نزدیک تر می کند.

اگر در مسیر درست قرار بگیریم، نه تنها به اهداف خود بلکه به اهداف والاتری دست پیدا می کنیم! هدف مندی به خودی خود باعث افزایش توانایی های هر انسانی می شود و دست یابی به یک هدف ممکن است ما را به اهداف بزرگ تری برساند.

راه دست یابی به اهداف

آیا هرگاه در راه رسیدن به اهدافتان دچار مشکل شدید، باید دست به کار شوید و هدف دیگری را دنبال کنید؟ مسلما این گونه نیست. علاقه به تنهایی کافی نیست تا ما را به هدفی که داریم برساند. باید خود را مقید کنیم. در حقیقت با توجه به تحقیقاتی که در مورد منشا موفقیت افراد انجام شده است، متوجه شدیم ثبات یکی از مهم ترین عوامل شکل دهی و موفقیت در زندگی می باشد، حتی از استعداد که عاملی ارزشمند و موثر است تاثیر بیشتری دارد. اغلب افراد در چند قدمی اهدافشان دست از تلاش بر می دارند و تسلیم می شوند.

به اعتقاد ما زندگی همیشه میزان ثبات ما را نسبت به امور مورد ارزیابی قرار می دهد، و پاداش های بزرگ تر را نصیب کسانی می کند تا زمان رسیدن به آرمان ها و اهدافشان هرگز دست از تلاش و کوشش پایان ناپذیر بر نمی دارند. تلاش و کوشش افراد قادر است حتی کوه ها را جابه جا کند، ولی باید مداوم و بی وقفه باشد. ممکن است در نگاه کلی بسیار ساده به نظر بیاید اما تنها تفاوت میان انسان هایی که به رویاهای خود دست پیدا می کنند و کسانی که زندگی را در ندامت و حسرت می گذرانند، در همین است.

آر ای اس

افراد موفق و هدفمند چگونه فکر می کنند؟!

ما همیشه دنباله رو و مرید کسانی هستیم که به خوبی می دانند چگونه غیرممکن ها را به ممکن ها تبدیل کنند. به همین خاطر است که برای نویسندگان، شاعران، هنرپیشه ها و بزرگانی که ایده هایی را عملی می کنند، احترام زیادی قائل هستیم.

اکثر افراد حتی تلاش نمی کنند گامی در جهت رسیدن به اهدافشان بردارند چون از شکست هراس دارند یا بدتر این که هدفی را دنبال می کنند ولی خیلی زود دست از تلاش بر می دارند. امکان دارد در مسیر دستیابی به هدف قرار گرفته باشند، اما استقامت لازم را دارا نمی باشند. دلیلش این است که چون زود به نتیجه نمی رسند، امید خود را از دست می دهند. یکی از نکات برجسته ی قهرمانان یعنی کسانی که به اهدافشان و به موفقیت در زندگی دست یافته اند، این است که در دنبال کردن اهدافشان ثبات دارند. آن ها در صورت نیاز نحوه ی عملکرد خود را تغییر می دهند، اما هیچ گاه نگرش نهایی خود را تغییر نمی دهند.

آر ای اس مغزی یا شبکه فعال کننده ذهن

آر ای اس مغزی یا شبکه فعال کننده ذهن

افراد موفق یاد گرفته اند چگونه از مکانیزم مغزی استفاده کنند. به این مکانیزم مغزی «شبکه فعال کننده» یا همان آر ای اس می گویند. ممکن است پیچیده به نظر بیاید ولی بدن تردید عملا هم این گونه است، ولی کارکرد شبکه فعال کننده بسیار ساده است. این سیستم تعیین می کند که شما چه کارهایی را ببینید و توجهتان روی چه اموری معطوف شود. به خاطر داشته باشید که ضمیر آگاه شما در هر لحظه از زمان می تواند به امور محدودی توجه کند، به همین دلیل تلاش زیادی می کند تا تعیین نماید به چه اموری نباید توجه کرد.

در حال حاضر محرک های فراوانی به سمت شما هجوم آورده اند، اما مغز اکثر آن ها را حذف می کند و توجهش را به آنچه از نظر شما مهم است، متمرکز می کند. مکانیزمی که مغز برای این کار از آن بهره مند می شود، آر ای اس نام دارد. به همین دلیل آر ای اس به طور مستقیم مسئول میزان واقعیاتی است که آگاهانه متوجه آن ها می شویم.

آر ای اس

آر ای اس مغزی چگونه عمل می کند؟!

اجازه دهید با ذکر یک مثال این قضیه را برای شما روشن کنیم. آیا تا به حال برای شما اتفاق افتاده که کالا یا اتومبیل جدید بخرید و ناگهان متوجه شوید، همه جا مشابه آن را دارند؟! البته. ولی شما متوجه آن شده اید چون برای آر ای اس یا همان فعال کننده ی ذهنی تعیین کرده اید که هرچه با این کالا در ارتباط قرار دارد از اهمیت زیادی برخوردار است و باید مورد توجه قرار گیرد. این گونه است که به یک باره توجهتان به کالایی زیاد می شود که همیشه در اطارفتان قرار داشته است.

این تغییر بزرگ در وضعیت روحی به شما کمک می کند تا با دقت و توجه بیشتری در مسیر آرمان ها و اهداف خود قدم بردارید. زمانی که هدفی را در اولویت قرار می دهید، عواطفتان نسبت به آن شدت پیدا می کند و با توجه مداوم به آن، همه ی امکانات خود را به کار می گیرید تا به هدف خود برسید. به همین خاطر احتیاجی نیست که در ابتدای راه متوجه شوید، دقیقا چگونه به اهدافتان و موفقیت در زندگی دست پیدا می کنید. به شما اطمینان می دهیم آر ای اس یا همان فعال کننده ی ذهن هرچه را باید در طول مسیر بدانید به شما یادآوری خواهد کرد.

4.7/5 - (16 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

7 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
7
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx