چگونگی دستیابی به موفقیت و رشد همه جانبه در زندگی

6 comments
8 Min Read

چگونگی دستیابی به موفقیت و رشد همه جانبه در زندگی

چگونه در زندگی به رشد همه جانبه دست پیدا کنیم

باید این را بدانید که هیچ مقدار مشخصی از پول شما را ثروتمند نمی کند، چون این تمام ماجرا نیست. البته رشد مادی همیشه خوب است ولی شما باید در تمام مدت زندگی خود و از تمام جهات رشد کنید. آیا از نظر عاطفی رشد کرده اید؟ آیا از جنبه بزرگواری و بخشش هم می توانید رشد داشته باشید؟ آیا با تمرینات روحی هم می توانید رشد کنید؟ آیا اگر بیشتر به دیگران عشق بورزید رشد می کنید؟

بله! تمام این ها به رشد شما کمک می کنند، اما اگر شما فقط در یکی از این موارد و در یک جهت رشد کنید در حقیقت به این معنی است که شما فقیر هستید. این یک بازی بی پایان است؛ زندگی همان چیزی را به شما می دهد که درخواست آن را دارید. همان طور که در کتاب های مقدس هم از این موضوع یاد شده است؛ «بخوانید مرا تا اجابت کنم شما را»

شما محدودیتی در امر خواستن ندارید

منظور از این که شما محدودیت خاصی در امر خواستن ندارید، این است که این گونه نیست که فقط در صورتی که درخواستی بالا و الهی داشته باشید به شما چیزی عطا شود؛ خیر! بلکه می توانید یک چیز پلید هم بخواهید و زندگی به شما همان چیز پلید را خواهد داد! برای مثال می توانید یک غذا بخواهید و آن را دریافت کنید.

خواسته ی شما باید هوشمندانه باشد. مثلا اگر بگویید من پول می خواهم ممکن است خداوند هزار تومان به شما بدهد. پس هرچه قدر در تعیین خواسته ی خود دقیق تر و شفاف تر عمل کنید، مغز شما هم به همان اندازه درک می کند که چطور باید به طرف آن هدف مشخص پیشروی کند و به موفقیت در زندگی دست پیدا نماید.

این یک مکانیزم مشخص است، مغز شما دقیقا دنبال پیدا کردن راه حل برای رسیدن به خواسته های شما است. آیا شما تاکنون تصمیم گرفته اید یک مدل ماشین خاص داشته باشید و در خیابان مدام همان نوع ماشین به چشمتان خورده باشد؟! این ماشین ها همیشه وجود داشته اند اما اکنون که شما تصمیم گرفته اید یکی از آن ها را به دست آورید، مغزتان توجه بیشتری دارد و آن مدل از ماشین ها را بیشتر می بیند!

مغز شما به چیزی که شما مشخص می کنید توجه می کند

مغز شما به چیزی که شما مشخص می کنید توجه می کند

به این معنی که اگر به موضوع مشخصی توجه کنید مغز شما هم پیگیر آن موضوع خواهد شد. هر فرد موفق برنامه ی مشخصی برای خودش دارد؛ برنامه ای که تعیین می کند آن فرد در چه مرحله ای قرار دارد و در چه مدت زمانی می خواهد به چه مرحله ای دست پیدا کند. هر فرد موفقی با جزئیات این برنامه را برای خودش داشته است. اگر شما دقیقا ندانید که در طلب چه چیزهایی هستید، در مسیرهای مختلف گم می شوید و در نهایت به چیزهایی که می خواهید نمی رسید!

همه ی ما اهدافی در زندگی خودمان داریم، بعضی ها دوست دارند پول بیشتری در زندگی به دست آورند. بعضی ها قصد دارند در کسب و کار خود موفق شوند، بعضی های دیگر می خواهند تنها از شرایط بد مالی در امان باشند، بعضی ها هم می خواهند به موفقیت در زندگی عاطفی خود دست پیدا کنند. برخی افراد علاقه دارند تشکیل خانواده بدهند. البته این اهداف در کوتاه مدت به ما انگیزه ایجاد زندگی بهتر را می دهند.

به یاد داشته باشید اهداف ما هر چیزی که باشند، روی ما تاثیر مستقیم می گذارند. به این معنی که اگر ما به دنبال کشف استعدادهای بی نهایت درونی خود باشیم باید صاحب هدفی بزرگ باشیم و به اندازه ی کافی قدرت این را داشته باشیم که محدودیت ها را کنار بزنیم و به نیروی واقعی خودمان دست پیدا کنیم.

هدف روی انرژی و نیروی درونی شما تاثیر مستقیم می گذارد

به یاد داشته باشید که بزرگی و موقعیت هدف تان روی میزان انرژی و نیروی درونی تان تاثیرگذار خواهد بود. اگر می بینید فردی نسبت به دیگران موفق تر و جلوتر است، فقط یک دلیل دارد و آن هم این است که استانداردهای خود را در زندگی بالاتر برده است. شاید این حرف برای شما مسخره و یا کسل کننده به نظر برسد و بگویید من باید فردی ثروتمند شوم، زندگی بهتری برای خودم بسازم، باید برای رسیدن به این ها تلاش کنم و زمان بگذارم؛ و شما در این شرایط به ما می گویید که باید استانداردهای خودمان را بالا ببریم؟!

بله درست است، ما همین را به شما می گوییم. چون حتی اگر به نظرتان کار جذابی نباشد، باعث ایجاد تغییرات عمده در زندگی تان می شود، البته نباید به چیز احمقانه و غیر ممکن یا بچگانه ای فکر کنید؛ بلکه استانداردهای شما باید همیشه قابل دستیابی و واقعی باشند.

هدف از بالا بردن استانداردهای فردی چیست؟!

هدف از بالا بردن استانداردهای فردی چیست؟!

منظور ما از بالا بردن استانداردها این است که مشخصا ترجیح خود را به باید تبدیل کنید. در حقیقت تفاوت مردم در ترجیحات و بایدهای آن ها است. اگر چیزی جزو ترجیحات شما باشد شما فقط زمانی برای رسیدن و دستیابی به آن تلاش می کنید که همه شرایط برایتان مساعد باشد. هیچ موضوع دیگری برای تان اولویت نداشته باشد و راه رسیدن به آن آسان باشد. اما وقتی موضوعی جزو بایدهای شما قرار بگیرد، شما خودتان را ملزم می کنید که راهی برای عملی کردن آن پیدا کنید و به مفهوم واقعی به موفقیت در زندگی برسید.

کاری که راهنماها انجام می دهند این است که منابع خود را به حداکثر می رسانند بنابراین زمینه ی موفقیت بیشتری برای آن ها فراهم می شود. بدن و ذهن شما منابع و سرمایه های شما هستند. شما با تقویت این دو مورد می توانید منابع خود را افزایش دهید و البته شما نمی توانید با قوانین و محدودیت های خاصی ذهن خودتان را تقویت کنید. منظور ما این است که همواره سعی کنید بزرگ فکر کنید و به کارهایی که می خواهید انجام دهید با تمام وجود باور داشته باشید و سپس کاری را که می خواهید انجام دهید، از آن لذت ببرید. آن را با سایر افراد مطرح کنید و شاد باشید تا به موفقیت در زندگی دست پیدا کنید.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

6 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
6
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx