10 گام طلایی برای ایجاد گرایش و رفتار برتر

نظرات 4
8 دقیقه مطالعه

10 گام طلایی برای ایجاد گرایش و رفتار برتر

چگونه در خودمان گرایش و رفتارهای برتر به وجود آوریم

دوستان عزیز سایت پرورش افکار به یاد داشته باشید هیچ گاه این که چه اتفاقی برایتان می افتد، اهمیتی ندارد. مهم این است که چه واکنشی به آنچه برایتان اتفاق می افتد، نشان می دهید؛ به خصوص زمانی که مشکلی غیرمنتظره دارید. به همین منظور در این مقاله قصد داریم استراتژی قدرتمندی را به شما آموزش دهیم که با استفاده از آن می توانید مثبت اندیشی، عملکرد مثبت و خلاق برای رسیدن به موفقیت در زندگی را در وجود خودتان حفظ کنید.

در اینجا چهار نکته کلیدی وجود دارد که شما با انجام آن ها قادر خواهید بود که مطمئن شوید گرایش و رفتارتان در هر شرایطی بهترین است و شما را به اوج موفقیت در زندگی خواهد رساند. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

1 روی آینده تمرکز کنید

ابتدا با هر مشکل و چالشی که مواجه می شوید، به جای پرداختن به گذشته، روی آینده تمرکز کنید. به جای احساس نگرانی در مورد این که چه کسی چه کاری کرده و باید سرزنش شود یا خیر؛ در مورد جایگاهی که می خواهید باشید و کاری که می خواهید انجام دهید فکر کنید و روی آن تمرکز نمایید. یک تصویر ذهنی روشن از آینده ای ایده آل و موفق خود داشته باشید و برای انجام هر کاری که می توانید انجام دهید تا در آن جهت پیش بروید، دست به کار شوید. ذهن، فکر و تصویر ذهنی خود را به سمت آینده پیش ببرید.

ذهن خود را درگیر پیدا کردن راه حل کنید

2 ذهن خود را درگیر پیدا کردن راه حل کنید

در گام دوم، هر زمانی که با مشکلی مواجه شدید، برای رسیدن به موفقیت در زندگی به جای مشکل روی راه حل تمرکز کنید. به جای تلف کردن وقت برای تکرار مکررات و تامل روی مشکل، در مورد راه حل ایده آل آن مانع فکر کنید و در مورد آن حرف بزنید. لحظه ای که به راه حل ها فکر می کنید، تبدیل به انسانی مثبت و سازنده می شوید.

3 به دنبال خوبی ها باشید

در مرحله سوم، فرض کنید که چیزی ارزشمند پشت هر مشکل یا چالشی مخفی شده است. دکتر «نورمن وینسنت پیل» یکی از پیشکسوت های تفکر مثبت، گفته است که «هروقت خداوند می خواهد موهبتی به ما ارزانی کند، آن را در مشکلی می پیچد.»

هرچه موهبتی که برایتان در راه است بزرگتر باشد، مشکلی که پیش روی شما قرار می گیرد، بزرگتر است. ولی جای تعجب این است که اگر به دنبال آن موهبت و هدیه باشید، همیشه آن را پیدا خواهید کرد.

4 به دنبال درسی ارزشمند باشید

در مرحله چهارم تصور کنید هر موقعیتی که الان با آن مواجه شده اید، همان موقعیت لازم برای موفقیت نهایی شما است. این وضعیت برای شما به وجود آمده تا درسی به شما بدهد، کمکتان کند که بهتر باشید و رشد کنید تا به موفقیت در زندگی برسید.

5 تصمیم بگیرید مثبت باشید

گرایش ذهنی مثبت برای موفقیت شما الزامی می باشد. اگر تنها به آینده فکر کنید و روی راه حل ها تمرکز کنید و دنبال بهترین باشید، می توانید تا آن جا که می خواهید مثبت باشید. اگر آن چه را که بقیه افراد موفق انجام می دهند، انجام دهید، اگر از ذهن تان برای کنترل ذهنی وضعیت استفاده کنید، بیشتر مواقع مثبت و شاد خواهید بود و مزایایی را درو خواهید کرد که همه افراد موفق از آن لذت برده اند.

6 همه چیز یادگرفتنی است

هر کدام از این استراتژی های آزمایش شده و ثابت شده برای مدیریت زمان و دو برابر کردن کارایی، قابل یادگیری از طریق تمرین و تکرار هستند. هرکدام از این روش ها به عادت های تفکر و کار تبدیل خواهند شد.

7 مزایای چشمگیر

زمانی به کار بردن این تکنیک ها را در کار و زندگی تان شروع می کنید، عزت نفس، اعتماد به نفس، احترام به خود و افتخار به خود در شما بالا می رود. آن ها برایتان این مزیت را دارند که در بقیه عمرتان شگفت انگیز خواهید بود.

هر تغییر مثبت در زندگی تان با تصمیمی روشن و صریح، مبنی بر انجام یک کار یا توقف در انجام کاری دیگر آغاز می شود. تغییرات چشمگیر زمانی شروع می شوند که تصمیم می گیرید یا داخل آن کار شوید یا از آن کار خارج شوید، یا ماهی بگیرید یا این که طعمه را رها کنید.

یادگیری شباهت زیادی با تمرین ورزش دارد؛ فعالیتی است که اغلب باید انجام شود تا بیشترین نتیجه به دست آید. مغزتان مثل سایر بخش های بدن، احتیاج دارد که به چالش کشیده شود و فعالیت خود را حفظ کند.

کیفیت اساسی موفقیت در زندگی

8 کیفیت اساسی موفقیت در زندگی

مصمم بودن یکی از مهم ترین ویژگی های افراد موفق می باشد و با تمرین و تکرار رشد پیدا می کند تا برسد به وقتی که مثل نفس کشیدن برای شما عادی شود. واقعیت ناراحت کننده این است که بخش عمده ای از مردم در فقر به سر می برند، به خاطر این که هنوز تصمیم نگرفته اند که به فرد ثروتمندی تبدیل شوند.

افرادی که وزن بالایی دارند و تناسب اندام ندارند، به این خاطر است که تصمیم نگرفته اند لاغر و متناسب باشند. مردم ناکارآمد و وقت تلف کننده هستند؛ چون هنوز تصمیم نگرفته اند در هرکاری که می کنند، ثمربخش باشند.

9 به یک متخصص تبدیل شوید

همین امروز تصمیم بگیرید در بهبود رفتار، مدیریت زمان و ثمربخشی تان یک متخصص حرفه ای شوید. مهم نیست چه مدت طول می کشد و چقدر روی آن سرمایه گذاری می کنید. همین امروز تصمیم بگیرید که می خواهید این اصول را تمرین و تکرار کنید تا به اهداف خود و موفقیت در زندگی برسید.

10 مانند افراد موفق رفتار کنید

همه ی افراد موفق، بسیار پربار هستند. آن ها ساعت های طولانی تری کار می کنند و همچنین در ساعت های بهتری به فعالیت می پردازند. آن ها خیلی بیشتر از افراد معمولی کار می کنند. حقوق بالاتری دارند و چالاک تر هستند. مورد احترام فراوان قرار دارند و تمام اطرافیان شان برایشان احترام خاصی قائل هستند. آن ها رهبر و الگو می شوند، بدیهی است که در زمینه ی فعالیت شان و میزان درآمد به اوج می رسند. شما هم می توانید چنین باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

4 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
4
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx