چگونه می توان دیدگاه های متفاوتی را در زندگی ایجاد کرد

یک نظر اضافه کنید
12 دقیقه مطالعه

چگونه می توان دیدگاه های متفاوتی را در زندگی ایجاد کرد

ممکن است به تصویری برخورد کرده باشید که روی زمین یک عدد کشیده شده و دو نفر در دو طرف آن شماره ایستاده اند. یک نفر عدد 7 را می بیند و دیگری عدد 8 را می بیند. هر دوی آنها درست می گویند، با این حال از نظر طرف مقابل به دلیل دیدگاه خاصی که نسبت به زندگی دارند اشتباه می کند.

در حالی که هر یک می تواند استدلال کند که آنچه می بیند درست است، برای مکث و درک آنچه دیگری می بیند نیاز به دیدگاه است.

اگر مردم درک کنند که دیدگاهی در مورد زندگی می تواند شکل بگیرد، تغییر کند یا توضیح داده شود، جهان جای بهتری خواهد بود. اگر مردم مسائل را از منظر شخص دیگری ببینند، می ‌توان از بسیاری از نزاع ‌ها، جنگ ‌ها و جنگ‌ ها جلوگیری کرد.

اگر به بچه ها بیاموزیم که دیدگاه چیست، اهمیت دیدگاه چیست و چرا ممکن است در مواجهه با اطلاعات جدید نیاز به تغییر دیدگاه معینی از زندگی داشته باشیم، بزرگسالان بهتر، همدل و مسئولیت پذیرتری تربیت می کنیم.

قبل از اینکه شروع کنید به این فکر کنید که چگونه می توانید مسائل را از منظر شخص دیگری ببینید، ممکن است بخواهید با درک اصول اولیه دیدگاه شروع کنید.

ابتدا باید بدانید که دیدگاه زندگی چیست.

چگونه می توان دیدگاه های متفاوتی را در زندگی ایجاد کرد

فهرست مطالب

 1. درک دیدگاه های زندگی
 2. اهمیت متفاوت دیدن مسائل
 3. چگونه دیدگاه خود را نسبت به زندگی تغییر دهیم
  • دست از شکایت بردارید
  • آگاهانه به دنبال شادی باشید
  • زمان استفاده از رسانه های اجتماعی را کاهش دهید
 4. سخن نهایی

درک دیدگاه های زندگی

درست مانند مثالی که در بالا با اعداد 7 و 8 ارائه شد، چشم انداز زندگی شما همان گونه است که چیزها را می بینید. چشم انداز زندگی، شیوه ای است که مردم به زندگی می بینند، از جمله نحوه برخورد آنها با زندگی و هر آنچه در تجربه شخصی آنها وجود دارد.

در این زندگی، چیزهای کمی کاملاً درست یا غلط هستند. آنچه ما معمولا داریم دو دیدگاه متفاوت در مورد یک چیز است. ما یک نفر را داریم که می‌ گوید چیزی بد است و نباید انجام شود، و سپس یک نفر دیگر داریم که می ‌گوید «بد» یک کلمه اغراق شده برای همان کار است.

به راحتی می توان به بحث های مختلف آنلاین برخورد کرد. بحث های قطبیتی زیادی در مورد سیاست، روابط و هر چیزی که دو طرف داستان دارد وجود دارد. رسانه های اجتماعی انتخاب یک طرف و یافتن نظراتی را که مطابق با آنچه شما باور دارید را آسان می کند.

به عنوان یک فرد بی طرف که هنوز طرفی را انتخاب نکرده است، می بینید که هر دو طرف این بحث دلایل مشخصی برای دفاع از پاسخ های خود دارند. آنها انتخاب های مختلفی دارند و همه انتخاب ها معتبر هستند.

در حالی که یک طرف زندگی را از این منظر می بیند که «هر چیزی تا زمانی که شما را خوشحال کند پیش می رود»، طرف دیگر زندگی را این گونه می بیند: «مرزهایی وجود دارد که نباید از آنها عبور کنید.»

اکنون می بینید که در اینجا دو دیدگاه معتبر وجود دارد. هر دوی آنها در انتخاب خود درست هستند و گفتن اشتباه یکی موضعی غیرقابل حمایت است.

بیش از 7 میلیارد نفر در جهان زندگی می کنند و افرادی هستند که مسائل را از دید متفاوتی می بینند. این زندگی را پیچیده می کند زیرا به جای دیدن شباهت هایی که به اشتراک می گذاریم، اغلب روی چیزهای متفاوت تمرکز می کنیم که منجر به اختلاف نظر و دعوا می شود. صرفاً تغییر دادن و تلاش برای دیدن چیزها از منظری متفاوت می تواند به حل بسیاری از این مشکلات کمک کند.

چگونه می توان دیدگاه های متفاوتی را در زندگی ایجاد کرد

اهمیت متفاوت دیدن مسائل

دیدگاه شما نسبت به زندگی تعیین می ‌کند که چگونه با مردم ارتباط برقرار می ‌کنید، چگونه روابط و مشکلات را مدیریت می ‌کنید و چگونه روزمره زندگی می‌ کنید. ممکن است متوجه نشوید که دیدگاه شما نسبت به زندگی چقدر اهمیت دارد، زیرا اغلب احساس می‌ کنیم تا زمانی که نظرات و تصمیمات دیگران بر ما تأثیری نداشته باشد، نظر ما نیز نباید بر دیگران تأثیر بگذارد.

با این حال، واقعیت این است که دیدگاه ما به زندگی بر افراد اطرافمان تأثیر می گذارد.

با بازگشت به قیاس 7 و 8 که با آن شروع کردیم، آنچه که ما نیز داریم دو سناریو متفاوت است که می ‌توانند در اینجا درست باشند.

در نهایت می ‌توانیم دو بزرگسال داشته باشیم که از موافقت با مخالفت خودداری می ‌کنند و پس از یک مشاجره شدید از هم جدا می ‌شوند و شانس ایجاد رابطه را از بین می‌ برند.

ما همچنین می ‌توانیم دو بزرگسال داشته باشیم که موقعیت ‌ها و دیدگاه‌ ها را عوض کرده و برای یک دقیقه به چشمان یکدیگر نگاه می ‌کنند تا ببینند بسته به جایی که ایستاده ‌اند، این می ‌تواند 8 یا 7 باشد. این می تواند به دست دادن، نوشیدنی ها و شروع یک دوستی تبدیل شود. و تنها کاری که آنها باید انجام می دادند این بود که به چیزها از منظر دیگری نگاه کنند.

دیدگاه شما نسبت به زندگی می تواند باعث ایجاد یا بهم خوردن یک رابطه شود.

اگر دیدگاه بد یا منفی نسبت به زندگی دارید، بر همه چیز و همه اطرافیان شما تأثیر منفی می گذارد. متوجه می ‌شوید که دائماً عصبانی هستید و نمی ‌توانید دیدگاه‌ های دیگران را بپذیرید.

مواقع دیگر متوجه می ‌شوید که در مورد چیزهایی که به سادگی نیاز به تغییر کوچکی در دیدگاه شما دارند، شکایت و استرس دارید.

داشتن دیدگاه خوب به زندگی به شما مزیت های بسیاری می دهد. اول از همه، شما برای دیدن از دیدگاه دیگران بسیار منعطف تر هستید، بنابراین ایجاد روابط معنادار را برای شما آسان می کند.

همچنین دلایل بسیار بیشتری برای سپاسگزاری و خوشحالی به شما می دهد. اگر در زندگی خود دائماً شکرگزاری می‌ کنید و خوشحال هستید، پس شما زندگی کاملی داشته‌ اید.

چگونه می توان دیدگاه های متفاوتی را در زندگی ایجاد کرد

چگونه دیدگاه خود را نسبت به زندگی تغییر دهیم

تغییر دیدگاه خود تصمیمی فعال است که باید عمداً اتخاذ کنید. ابتدا باید با این واقعیت کنار بیایید که دیدگاه فعلی شما نسبت به زندگی اصلا مطلق نیست و تا حدی قابل تغییر است. سپس، شما باید اهمیت داشتن دیدگاهی متفاوت از دیدگاهی که از قبل دارید را درک کنید.

هنگامی که با این موارد برخورد کردید، در ادامه چند قدم عملی وجود دارد که می توانید برای شروع تغییر دیدگاه خود نسبت به زندگی بردارید.

 1. دست از شکایت بردارید

مسئله هر چه که هست، هر زمان که می خواهید شکایت کنید، کمی تامل و سکوت کنید، کاری انجام دهید و مطمئن شوید که این کار شما را از اینکه صرفا گله و شکایت کنید باز می دارد. وقتی گوش  می ‌دهید یا با دقت مشاهده می کنیدو سعی می ‌کنید بیشتر از اینکه شکایت کنید بفهمید، شروع به درک مسائل از دیدگاه‌ های مختلف می ‌کنید.

 1. آگاهانه به دنبال شادی باشید

وقتی شادتر باشید، مسائل را از دریچه ای مثبت ‌تر می ‌بینید و به دنبال موارد بیشتری می ‌گردید که شما را خوشحال می ‌کند. تمرین مثبت اندیشی یک عادت مهم برای ایجاد است. با این حال، وقتی دائماً در حال فکر کردن و تفکر منفی هستید، دیدگاه شما هرگز تغییر نخواهد کرد و به زودی همه آن انرژی منفی ‌ها مانند شعله های آتش در اطراف شما پخش می ‌شوند. مثبت اندیشی در ابتدا می تواند چالش برانگیز باشد، اما با گذشت زمان آسان می شود.

 1. زمان استفاده از رسانه های اجتماعی را کاهش دهید

اغلب اوقات در رسانه های اجتماعی، مردم یک مطلب را پست می کنند و دنبال کنندگان دیدگاه متفاوتی در مورد معنای آن دارند.

هنگامی که عبارات مختلف در یک پست در رسانه های اجتماعی منتشر می شود، برخی افراد آنها را درک نمی کنند، که می تواند درگیری های آنلاین را افزایش دهد. پاسخ دادن به پست ‌های انتقادی یا منفی با احساس پختگی و سرخوشی، هر گونه سخن تند و ناراحت کننده را کاهش می ‌دهد و از دریافت و دچار بازداری ذهنی شدن جلوگیری می ‌کند.

اگر احساس می کنید ممکن است برای تمرین به مدتی دور از رسانه های اجتماعی نیاز داشته باشید، این مقاله می تواند کمک کننده باشد.

هنگامی که در شبکه های اجتماعی هستید، همیشه به دنبال زاویه دیگری از فرد مخالف با شما باشید. نظر شما برترین و درست ترین نیست، فقط یک نظر است و می تواند تغییر کند.

نکته زیبای دیدگاه این است که در معرض تغییر است. ایستا نیست و تصمیم برای تغییر آن بر عهده شماست.

چگونه می توان دیدگاه های متفاوتی را در زندگی ایجاد کرد

سخن نهایی

مواقعی که دیدگاه شما نسبت به زندگی مطرح می شود، همیشه به یاد داشته باشید که طرز فکر شما صرفا درست ترین دیدگاه نیست و دیدگاه طرف مقابل نیز مهم است. تمرین تغییر دیدگاه می تواند مهارت مهمی برای توسعه درک معنای دیدگاه باشد که می تواند زندگی شما را بهبود بخشد.

زمان کافی برای مطالعه کامل این مقاله ندارید؟ می توانید گزیده مطالب را در ادامه بخوانید.

چگونه چشم اندازهای مختلف را در زندگی توسعه دهیم؟

دیدگاه شما درباره زندگی مشخص می کند که چگونه با مردم ارتباط برقرار می کنید، چگونه روابط و مشکلات را مدیریت می کنید و چگونه روز به روز زندگی می کنید.

تغییر دیدگاه یک تصمیم فعالانه است که باید عمدا اتخاذ کنید. شما باید با این واقعیت کنار بیایید که دیدگاه فعلی شما در مورد زندگی مطلق نیست.

زمانی که دائما در حال تفکر منفی هستید، چشم انداز شما هرگز تغییر نخواهد کرد. تفکر منفی معمولا اثر غالبی دارد که منجر به کاهش دستاوردها می شود.

زمانی که در شبکه های اجتماعی حضور دارید، همیشه به دنبال دلایلی از مخالفت افراد دیگر با خودتان باشید. نظر شما درست ترین و بهترین نیست؛ بلکه تنها عقیده ای است که می تواند تغییر کند.

تمرین قدردانی راه خوبی برای کمک به تغییر دیدگاه و چشم انداز شما است.

منبع:

 • https://www.lifehack.org/868287/perspective-on-life
به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx