چگونه از همین الان زندگی رویایی خود را شروع کنیم ( قسمت اول )

یک نظر اضافه کنید
16 دقیقه مطالعه

چگونه از همین الان زندگی رویایی خود را شروع کنیم ( قسمت اول )

آیا تا به حال کسی از شما سوال کرده است که اگر پول یک عامل مهم نبود چه کار می کنید؟ این یکی از آن سوالاتی است که مردم اغلب از آن رد می شوند؛ زیرا، خیلی صریح و واضح ، پول یک عامل تاثیرگذار است. افرادی که شک دارند شما را به عنوان ساده لوح یا احمق مسخره می کنند، اما در اعماق وجود شما می دانید که می توانید زندگی رویایی خود را شروع کنید.

به نظر می رسد که بیشتر مردم فقط در تلاش برای رسیدن به این هدف هستند. آن ها به این دلیل کار می کنند که باید درآمدی برای حفظ و ارتقا زندگی خود داشته باشند. مردم نه تنها در محل کار، بلکه در روابط خود با دوستان و خانواده خود نیز تغییری ایجاد نمی کنند. شما حتی ممکن است افرادی را بشناسید که با به خطر انداختن یکپارچگی و ارزش های اصلی خود خو کرده اند.

به همین دلیل است که شروع کردن به زندگی رویایی، کار ساده ای نیست؛ بلکه ضروری است.

«شما هرگز آنقدر پیر نیستید که هدف دیگری تعیین کنید یا رویای جدیدی را در سر بپرورانید..»
سی اس لوئیس

چگونه از همین الان زندگی رویایی خود را شروع کنیم ( قسمت اول )

فهرست مطالب

 1. زندگی رویایی به چه معناست؟
 2. چه چیزی می تواند شما را از داشتن یک زندگی رویایی باز دارد؟
 3. چگونه زندگی رویایی خود را داشته باشیم (راهنمای گام به گام شما)
  • بدانید چه می خواهید
  • تدوین برنامه عملیاتی
  • به فرصت ها بیشتر از محدودیت ها فکر کنید
  • توجه خود را متمرکز کنید
  • اقدامات مستمر انجام دهید
  • پیشرفت خود را پیگیری کنید
  • از مقایسه ها چشم پوشی کنید
  • سیستم ها و فرآیندها را در جای خود قرار دهید
  • بازی را تغییر دهید، اما اجازه ندهید که شما را تغییر دهد
  • مسئولیت پذیری یک امر ضروری است
  • یک کاتالیزور برای تغییر پیدا کنید
  • پذیرای شکست باشید
  • اطراف خود را با افراد مثبت احاطه کنید
  • گوشی خود را زمین بگذارید
  • درک کنید که شخصیت مهم است
  • موارد اضافی را حذف کنید
  • روی آنچه می توانید کنترل کنید تمرکز کنید
  • شجاعت خود را بیشتر کنید
 4. سخن نهایی

چگونه از همین الان زندگی رویایی خود را شروع کنیم ( قسمت اول )

زندگی رویایی به چه معناست؟

زندگی رویایی بر روی کاغذ ساده است اما انجام آن پیچیده است. زندگی رویایی شما از جنبه های مختلف با دیگران متفاوت خواهد بود. این بدان معنا نیست که تنها یک زندگی رویایی ایده آل برای زندگی کردن وجود دارد.

برای برخی افراد، ایجاد یک زندگی رویایی به معنای کار کردن در شغلی است که دوست دارند، یا داشتن یک جریان فکری در خلال کار. برای برخی دیگر، داشتن سلامت جسمانی خوب، داشتن خانواده ای دوست داشتنی، شبکه ای قوی از دوستان است.

در نهایت، یک زندگی رویایی، زندگی است که شما آن را کامل، پر از هدف و رضایت بخش می دانید. و فقط به این دلیل که شما به دنبال چیزهای بزرگ تر هستید، به این معنی نیست که زندگی شما هم رضایت بخش نیست.

چه چیزی می تواند شما را از داشتن یک زندگی رویایی باز دارد؟

دلایل متعددی وجود دارد که مانع از ایجاد یک زندگی رویایی یا تحقق یک زندگی رویایی زنده می شود. اینها به شکل موانع راه هستند و عبارتند از:

 • شما اقدامی نمی‌ کنید : شما چندین ایده درخشان دارید، با این حال تصمیم می ‌گیرید آن‌ ها را بسط دهید، در قفسه بگذارید و هرگز به آنها برنگردید. شما به خود می گویید که روزی به آنها خواهید رسید، اما هرگز این کار را نمی کنید.
 • شما خود را مسئول نمی ‌دانید : با توجه به نکته قبلی، هرگز به خاطر نادیده گرفتن ایده ‌ها و بازگشت به آن‌ ها به خودتان سخت نمی ‌گیرید. چیزی وجود ندارد که خود را در مورد آن مسئول بدانیم. هیچ خطری در اجتناب از مسائل وجود ندارد.
 • شما بیش از حد به آنچه دیگران فکر می ‌کنند اهمیت می ‌دهید : مردم نظراتی دارند و هر زمان که ایده‌ های خود را با آنها در میان بگذارید در مورد آن چیزها صحبت می‌ کنند. بسیاری از ایده ها له می شوند زیرا کسانی که به شما می گویند :«تو نمی توانی کاری را انجام دهی» کسانی را که ایده هایشان را به اشتراک می گذارند دلسرد می کنند.
 • «چرا» شما به اندازه کافی قوی نیست :« چرا» یک دلیل عمیقا شخصی برای انجام کاری است. می تواند ما را به انجام هر کاری سوق دهد، اما بدون اینکه به اندازه کافی قوی باشد، انگیزه بسیاری از مردم تمام می شود و آنها متوقف می شوند.
 • شما از شکست می ترسید : ترس از شکست در آن چیزی است که هست، اما برای همه ما اتفاق می افتد. دیدن موانع یا چالش ها یا حتی پتانسیل آنها می تواند افراد را از تلاش منصرف کند.
 • شما زمان زیادی را صرف تحقیق می ‌کنید : برای یک فرد مهم است که تحقیق کند و بداند که چه چیزی باید انتظار داشته باشد، اما نمی ‌توانید همه پاسخ ‌های همه مسائل را قبل از شروع بدانید. با وارد شدن به این طرز فکر، به جای تلاش برای انجام کاری که قصد انجام آن را دارید، زمان زیادی را صرف تحقیق خواهید کرد.
 • در اعماق وجود، شما در جایی که هستید خیلی راحت هستید : دستاوردها و دستاوردهای گذشته احساس خوبی دارند اما رشد و انگیزه ما را نیز خفه می کنند. شبیه ضرب المثل «اگر وسیله ای خراب نیست، آن را تعمیر نکنید.» از این نظر که اگر خوشحال هستید و همه چیز در حال انجام است، چرا در مورد بهبود یا گسترش افق های خود زحمت بکشید؟

چگونه از همین الان زندگی رویایی خود را شروع کنیم ( قسمت اول )

چگونه زندگی رویایی خود را داشته باشیم (راهنمای گام به گام)

زندگی کردن رویاهایتان چیزی فراتر از ثروتمند بودن است. در واقع اعتقاد به این است که شما در راستای هدف خود زندگی می کنید.

«هر رویایی بزرگ با یک خیال باف آغاز می شود. همیشه به یاد داشته باشید، شما در درون خود قدرت، صبر و اشتیاق دارید تا به ستاره‌ ها برسید تا دنیا را تغییر دهید.»
هریت تابمن

 1. بدانید چه می خواهید

بسیاری از ما زمان بیشتری را صرف شکایت از زندگی خود می کنیم تا اینکه بفهمیم واقعاً چه می خواهیم.

اولاً، اشکالی ندارد که ندانید چه می خواهید. در حالی که افرادی با اهداف مشخص وجود دارند، افراد دیگری نیز هستند که با گذشت زمان اهداف خود را کشف می کنند. آنچه مهم است، تلاش آگاهانه برای کشف خواسته های دلتان است.

به این سوالات فکر کنید:

 • چه چیزی شما را خوشحال میکند؟
 • علایق شما چیست؟
 • موفقیت برای شما چه معنی دارد؟
 • از زندگی چه می خواهید؟
 • اولویت های شما چیست؟
 • چه چیزی را می خواهید در زندگی خود تغییر دهید؟
 • چه کسی را تحسین می کنید؟

این چند سوال است که به شما کمک می کند تا اهداف خود را بهتر تشخیص دهید. پاسخ ها را یادداشت کنید و تا زمانی که بدانید چه می خواهید، اساس اهداف خود را بر روی آنها بنا کنید. به هر حال، اولین قدم در زندگی رویایی، کشف رویا است.

چگونه از همین الان زندگی رویایی خود را شروع کنیم ( قسمت اول )

 1. تدوین برنامه عملیاتی

اگر می خواهید بیاموزید که چگونه رویاهای خود را زندگی کنید، برای تجسم این که آن زندگی چگونه خواهد بود، وقت بگذارید.

این بیشتر از بینش روزمره است. این شکل از تجسم مستلزم این است که از تمام حواس خود استفاده کنید.

برای به دست آوردن عنوان قهرمانی، المپیکی ها خود را در حال رقابت در رویداد واقعی خود مجسم  می کنند. امیلی کوک، از تیم اسکی سبک آزاد ایالات متحده، نقل شده است که او تمام حواس خود را در تجسم خود درگیر کرده است. او بدن خود را طوری حرکت می دهد که گویی در حال اسکی کردن از دامنه ها است، هوا را در حالی که در موهایش می دمد احساس می کند و هنگام عبور از خط پایان صدای غرش جمعیت را می شنود.

بهترین راهی که المپیکی ها می توانند برای لحظه آماده باشند، رقابت مداوم در ذهنشان است. مطالعات از این باور حمایت می ‌کنند، زیرا نشان می ‌دهند که شما می‌ توانید به معنای واقعی کلمه با تجسم خود در حال تمرین عضله به دست آورید. این امر در مورد غیر ورزشکاران نیز صدق می کند و همچنین تجسم منبع قوی انگیزه است.

 1. به فرصت ها بیشتر از محدودیت ها فکر کنید

زندگی از نظر پتانسیل نامحدود است. از لحظه ‌ای که به غیر از این فکر می ‌کنید، محدودیت‌ هایی را برای توانایی‌ هایی که دارید و خودتان شروع می‌ کنید. بسیاری از افراد مهارت ها و توانایی های خود و کارهایی که می توانند انجام دهند را کم اهمیت جلوه می دهند و این مانع از پیشرفت آنها در زندگی و ایجاد زندگی رویایی برای خود می شود.

حقیقتی وجود دارد که ما در جنبه‌ های خاصی مانند سلامتی، سطح انرژی و تمرکز محدود هستیم، اما نکته در مورد آن این است که می ‌توانیم آن ‌ها را برای بهتر بودن آموزش دهیم. فکر کردن به محدودیت ‌هایمان به ‌عنوان سقف ‌های شیشه‌ ای بیشتر به شما در زندگی رویایی کمک می‌ کند تا اینکه تصور کنید سقف از مواد سخت ‌تری ساخته شده است.

چگونه از همین الان زندگی رویایی خود را شروع کنیم ( قسمت اول )

 1. توجه خود را متمرکز کنید

اگر می خواهید رویاهای خود را همین حالا شروع کنید، باید نحوه دیدن جهان و هر منطقه از زندگی خود را تنظیم کنید. باورهای شما آگاهی شما را ایجاد می کنند، آگاهی شما واقعیت شما را ایجاد می کند، و واقعیت شما با روشی که ذهن شما اطلاعات را فیلتر می کند، حفظ می شود.

هر روز میلیون ها ورودی حسی دریافت می کنید و ذهن شما بیشتر آنها را فیلتر می کند تا از دیوانه شدن شما جلوگیری کند. آنهایی که دریافت می کنید آنهایی هستند که ذهن شما بر اساس تجربیات گذشته معتقد است برای شما اهمیت دارد.

یکی از جالب ترین نمونه ها زمانی است که شما یک ماشین جدید خریداری می کنید. به محض خرید آن ماشین، ناگهان متوجه آن ماشین در همه جا می شوید. حالا احتمالاً می دانید که همه در همان روزی که شما ماشین را خریداری نکردند، پس چه اتفاقی افتاد؟

خوب، وقتی ماشین جدید خود را خریدید، به ذهن خود گفتید: «این ماشین برای من مهم است.» در نتیجه، اکنون ذهن شما ماشینی را به شما نشان می دهد که همیشه آنجا بوده است.

همانطور که ذهن شما می تواند فیلترهای خود را بر اساس اقدام خرید یک ماشین جدید تنظیم کند، شما نیز می توانید برای ایجاد زندگی رویایی خود اقداماتی انجام دهید. همانطور که اقدام می کنید، ذهن شما فرصت های جدیدی را به شما نشان می دهد که همیشه وجود داشته اند (درست خارج از فیلترهای قبلی).

 1. اقدامات مستمر انجام دهید

ثبات کلید دستیابی به آنچه می خواهید و زندگی رویایی است.

با این حال، با ثبات بودن کار آسانی نیست. روزهایی خواهند بود که صبرتان را از دست می دهید و می خواهید تسلیم شوید و این کاملا قابل درک است.

در چنین روزهایی وقت بگذارید و به خودتان استراحت بدهید. هنگامی که احساس بهتری پیدا کردید، به مسیر خود بازگردید، زیرا هر کاری که انجام می دهید یک عنصر سازنده است و شما را به هدفتان نزدیک می کند.

هر زمان که احساس ناامیدی کردید، هدف خود را دوباره مرور کنید و بگذارید انگیزه شما برای ادامه دادن باشد.

چگونه از همین الان زندگی رویایی خود را شروع کنیم ( قسمت اول )

 1. پیشرفت خود را پیگیری کنید

مهم است که به طور منظم پیشرفت خود را پیگیری کنید تا مطمئن شوید که در مسیر درست هستید. می ‌توانید از مجلات، تقویم‌ ها و برنامه ‌ها برای ثبت پیشرفت خود و ارزیابی آن استفاده کنید.

برای مواقعی که احساس می‌ کنید به هدفتان نرسیده ‌اید، موارد اشتباه را یادداشت کنید و از آن اشتباهات درس بگیرید. به جای وسواس در مورد کمال طلبی، روی پیشرفت تمرکز کنید.

مهم تر از همه، به یاد داشته باشید که دستاوردهای خود را جشن بگیرید و برای موفقیت های خود به خودتان اعتبار بدهید، زیرا شما کاملاً سزاوار آن هستید.

 1. از مقایسه ها چشم پوشی کنید

تنها رقابتی که باید در زندگیتان داشته باشید، دقیقا با همین فردی است که الان هستید. استراتژی های زیادی وجود دارد که این را می گویند، اما همچنین می گویند که خوب است فردی را تصور کنید که به او نگاه می کنید و سعی کنید در موارد خاص از او تقلید کنید.

اکنون به شما می گویم، این چیزی نیست که شما بخواهید انجام دهید.

درعوض، هوشمندانه تر و بهتر این است که روی خود و آنچه هستید تمرکز کنید. نگران نباشید و شخصی را که از شما بزرگ تر است و از شما پول بیشتری به دست آورده است، مقایسه نکنید. شرایط کاملاً متفاوتی در بازی وجود داشت که به شما مربوط نمی شد.

روی مسیر خود تمرکز کنید و برای توسعه آن وقت بگذارید.

منبع:

 • https://www.lifehack.org/815579/dream-life
5/5 - (2 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx