هوش مالی و حفظ پول و سرمایه – قسمت سوم

نظرات 4
9 دقیقه مطالعه

هوش مالی و حفظ پول و سرمایه – قسمت سوم

چگونگی حفظ پول و سرمایه با هوش مالی

دوستان عزیز سایت پرورش افکار با قسمت سوم از سری مقالات هوش مالی و حفظ پول و سرمایه در خدمت شما هستیم. برای مطالعه ادامه مباحث مقاله های قبل با ما همراه باشید.

تفاوت تاجران و سرمایه گذاران

افرادی که گاهی اوقات در داخل کشور هستند و گاهی در خارج از کشور به سر می برند و به کار و فعالیت می پردازند، تاجران هستند نه سرمایه گذاران! در حالت کلی تاجران نسبت به سرمایه گذاران کارمزد بیشتری به دلال ها می پردازند و درصد بیشتری را در مالیات ها متحمل می شوند.

از طرفی دولت ها هم چون می دانند که تاجران نیز هم از طریق خرید و هم از طریق فروش به سود بیشتری دست پیدا می کنند، مبلغ مالیاتی آن ها را چند درصد افزایش می دهند. به همین خاطر اگرچه امکان دارد که تاجر هوشمندانه خرید و فروش کند، اما باز هم مجبور است مالیات خود را سر موعد پرداخت کند. به همین علت دلال ها در معامله ها سود بیشتری را از آن خود می کنند. اما سرمایه گذاران در مقایسه با تاجران مالیات کمتر و سود بیشتری می برند. چون آن ها اجباری برای خرید و فروش ندارند و هر وقت که لازم باشد اقدام به معامله می کنند. به این خاطر که دولت ها نیز از عملکرد آن ها اطلاع دارند، مالیات زیادی برای آن ها در نظر نمی گیرند، به همین خاطر است که آن ها نسبت به تاجرها ثروتمندتر و باهوش تر هستند.

هوش مالی و تجارت ها

هوش مالی و تجارت ها

هر کسب و کار و تجارتی در زمینه ی خرید و فروش چیزی فعالیت می کند و اگر خرید و فروش انجام نشود، آن تجارت، دیگر تجارت محسوب نمی شود! به نظر شما چه تجارتی انسان را ثروتمند و چه تجارتی انسان را فقیرتر می کند؟! ابتدا باید بدانیم که در بیشتر موارد چیزی که ما را ثروتمند یا فقیر می کند و به موفقیت یا عدم موفقیت در زندگی می رساند، محصول و یا خرید و فروش کالا نیست، بلکه آن ها فقط می توانند تجارت ما را رونق بدهند. به طوری که رونق یافتن تجارت به معنای ثروتمند شدن نیست. بلکه فقط راهی است که با آن می توان به فعالیت خود ادامه داد و به موفقيت در زندگی و کسب و کار مورد نظر خود دست پیدا کرد.

امروزه بسیاری از تجارت ها شکل می گیرند تا پول مردم را به دست آورند. مثلا تعداد زیادی از مراکز خرید بزرگ از مردم می خواهند که هزینه های خود را با استفاده از کارت های اعتباری پرداخت کنند. این کار باعث می شود که پول های دریافتی فروشگاه ها از طریق دستگاه های کارتخوان در بانک ها ذخیره شوند. در واقع کارت های اعتباری نقش دلال ها را برای موجودی حساب این شرکت ها بازی می کنند و آن ها را به سودهای کلان می رسانند. بنابراین به شما توصیه می کنیم برای خرید کالاها و اجناس ارزان قیمت از کارت های اعتباری خود استفاده نکنید.

آیا می دانید خرید بعضی از محصولات و کالاها شما را فقیر تر می کند؟!

بگذارید برای شما مثالی بزنیم. تصور کنید که می خواهید کفشی بخرید و هزینه ی آن را با کارت اعتباری خود پرداخت کنید، بیشتر از این که بخواهید پول آن را نقدی پرداخت کنید ضرر می کنید. چون این کار باعث می شود که موجودی حساب های شما خرج شوند و شما حتی متوجه تمام شدن آن ها نشوید. بنابراین اگر می خواهید ثروتمند شوید و به موفقیت در زندگی دست پیدا کنید، توصیه می کنیم که هرگز برای خرید کالاهای ارزان از کارت های اعتباری خود استفاده نکنید.

پول و سرمایه ی دوستان

پول و سرمایه ی دوستان

همه ی ما می دانیم که برخی از افراد به خاطر پول اقدام به ازدواج می کنند. هر دوی مردان و زنان برای به دست آوردن پول ازدواج می کنند تا دریافت عشق! چون پول نقش مهمی در ازدواج ایفا می کند. دختران پولدار با پسران بی پول به ندرت ازدواج می کنند و این مسئله فقط مختص دختران یا پسران نیست، بلکه فقط می گویند که دختران و پسران فقیر با افرادی ازدواج می کنند که ثروتمند باشند تا با آن ها بتوانند به موفقیت در زندگی دست پیدا کنند.

افرادی را که فقط به خاطر پول ازدواج می کنند را باید شکارچیان عشق نامید. چون آن ها اعتقاد دارند که هرچه پول بیشتری در میان باشد، عشق بیشتری هم دریافت می کنند پس به موفقیت در زندگی دست پیدا می کنند. فرد بزرگی می گوید قبل از این که اقدام به ازدواج کنی، باید در یک مسئله به توافق برسی این که ازدواج یک رابطه شراکتی در همه چیز به جر پول است. با این توافق مردها و زن ها متوجه می شوند که بعد از ازدواج هرگز نمی توانند در پول و سرمایه ی همسرشان شریک شوند.

دوستان عزیز اگر شما هم قبل از ازدواج به چنین توافقی برسید به شما اطمینان می دهیم که هرگز ضرر نمی کنید و به موفقیت در زندگی تان دست پیدا می کنید و این نشان دهنده ی هوش مالی بالای شما می باشد. زمانی که در عشق با کسی شریک می شوید، باید پول، سرمایه، اعتبار و بسیاری از چیزهای دیگر خود را به شراکت بگذارید.

قبل از این که وارد شوید فکر کنید

قبل از این که وارد شوید فکر کنید

این که همیشه فکر کنیم در زندگی شاد خواهیم ماند واقعا دیوانگی است! زندگی های شاد همیشه جزو افسانه های شیرین بوده اند. اما اکنون همه چیز دستخوش تغییرات زیادی شده است. با این حال اگر هوش مالی خود را بالا ببریم، بیشتر می توانیم از شادی های زندگی لذت ببریم و به موفقیت در زندگی دست پیدا کنیم. زمانی که یک شراکت بین دو نفر آغاز می شود، دشوار است که بتوان در هر مسئله ای خیلی زود به توافق رسید. ازدواج نیز همان گونه است. رسیدن به بسیاری از توقعات زندگی در مدت زمان کوتاه بسیار سخت و گاهی حتی غیر ممکن است. بنابراین اگر می خواهید همیشه به موفقیت در زندگی تان برسید و شاد باقی بمانید قبل از این که وارد آن شوید، به خوبی فکر کنید و تصمیم درستی بگیرید.

اطرافیان

همگی می دانیم که مرگ آخرین مرحله از زندگی دنیایی ما است، اما فرصت دیگری است که در آن سر و کله سوءاستفاده گران پیدا می شود. اگر شما فرد ثروتمندی هستید اما هوش مالی بالایی ندارید، باید خیلی مراقب باشید. خانواده، دوستان و حتی دولت از جمله افرادی هستند که خیلی زود دور شما حلقه می زنند. حتی نوه ها و نتیجه ها و تمام بستگانی که هرگز آن ها را در طول زندگی تان ندیده اید هم به سراغتان می آیند تا از هوش مالی پایین شما سوءاستفاده کنند. بنابراین به شما توصیه می کنیم که حتی برای زمانی که در دنیا نیستید هم برای پول ها و سرمایه های خود به بهترین شکل برنامه ریزی کنید تا دارایی خوبی برای فرزندانتان باقی بگذارید نه مابقی افراد سودجو و فرصت طلب! این گونه می توانید فرزندان خود را هم به سمت رشد و موفقیت در زندگی رهنمون سازید.

5/5 - (1 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

4 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
4
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx