هوش مالی و حفظ پول و سرمایه

نظرات 2
8 دقیقه مطالعه

هوش مالی و حفظ پول و سرمایه

چگونگی حفظ پول و سرمایه با هوش مالی

همه ی ما می دانیم که حفظ پول و سرمایه به مراتب مهم تر از به دست آوردن آن است و دنیا مملو از افرادی شده که می خواهند با کوچک ترین فرصت از پول و سرمایه شما استفاده کنند. اغلب آن ها افرادی کاملا هوشمند هستند و از روش های دستیابی به ثروت و دارایی های افراد مختلف به خوبی آگاهی دارند. اگر آن ها دارای هوش مالی بالاتری نسبت به شما باشند، مسلما تمام پول و سرمایه شما عملا در اختیار آن ها قرار خواهد گرفت.

دوستان عزیز سایت پرورش افکار بنابراین یکی از مهم ترین کارها در هوش مالی و رسیدن به موفقیت در زندگی این است که به خوبی از راه ها و چگونگی حفظ پول و سرمایه ی خود آگاهی پیدا کنیم و در مسیر زندگی از آن بهره مند شویم. با ما در ادامه همراه باشید.

چگونگی اندازه گیری میزان ضریب هوش مالی

برای محاسبه ی ضریب هوش مالی در حفظ سرمایه باید آن را در مقیاس درصد مورد محاسبه قرار داد. برای درک بیشتر این موضوع به این مثال ها توجه کنید:

1 – در کشور آمریکا اگر کسی سالانه حدود 100 هزار دلار درآمد داشته باشد باید حدود 50 درصد آن را به عنوان مالیات پرداخت کند. به عبارتی مقدار سود باقی مانده برای این شخص حدود 50 هزار دلار می باشد و درآمد خالص سالیانه ی او هم 50 هزار دلار است، نه هزار دلار اولیه!

2 – وقتی که شما مبلغ 100 میلیون تومان در جایی سرمایه گذاری کرده باشید و بابت آن مشمول پرداخت 15 درصد مالیات شوید، به عبارتی مقدار سود واقعی شما از این سرمایه گذاری 85 میلیون تومان است.

3 – کسی که سالیانه 100 میلیون تومان درآمد داشته باشد ولی هیچ هزینه ای بابت مالیات نپردازد؛ در حقیقت میزان پول باقی مانده برای او در طول سال 100 میلیون تومان می باشد.

میزان هوش مالی و پرداخت مالیات

میزان هوش مالی و پرداخت مالیات

همان طور که در مثال های بالا مشاهده کردید، کسی که درصد کمتری از مالیات را می پردازد، از هوش مالی بالاتری هم برخوردار است. به همین دلیل است که از شما می خواهیم از پول و سرمایه ای که در اختیار دارید به نحو احسن نگهداری و محافظت کنید تا به موفقیت در زندگی هم دست پیدا کنید. اکثر مردم این دیدگاه اشتباه را دارند که پول ها و سرمایه های کوچک بیشتر توجه دزدها و غارتگران را به خود جلب می کند تا سرمایه های کلان!

در نتیجه شما باید در درجه اول یاد بگیرید چگونه با دستیابی به پول و سرمایه ی بیشتر به صورت کاملا قانونی خودتان را از پرداخت مالیات های سنگین رهایی دهید. اگر میزان هوش مالی خود را اندازه گیری کنید، به راحتی می توانید با رویکردها و روش های پیشنهادی ما همگام شوید و به موفقیت در زندگی بیشتر از قبل دستیابی پیدا کنید.

همواره این مثال را به خاطر داشته باشید که یک کشاورز برای حفظ زمین و محصولاتش نیاز دارد که از آن ها در برابر پرنده ها، خرگوش ها و حشرات محافظت کند. در واقع هریک از این حیوانات ضعیف قادر هستند زمین کشاورزی و کل محصولات یک کشاورز را نابود کنند. تصور کنید که خرگوش ها همان افرادی هستند که با استفاده از هوش مالی خود، پول و سرمایه ی شما را از چنگتان در می آورند.

آن ها نیز مانند خرگوش ها، باهوش و زیرک هستند ولی در ظاهر برای شما خطری ندارند در صورتی که در باطن قادر هستند شما را حتی به مرز نابودی و ورشکستگی بکشانند و موجب عدم موفقیت در زندگی تان شوند. پرنده های زیادی هستند که کاملا بی آزار به نظر می رسند، ولی می توانند دشمنان خطرناکی برای شما باشند. حتی حشراتی که بسیار ریز هستند و فکر می کنید که اصلا ارزش نگران شدن را هم ندارند ممکن است برای شما خطرناک باشند. همان طور که می توانند به راحتی تمام سبزی های باغچه شما را نابود کنند و هیچ چیزی از آن ها باقی نگذارند.

همه چیز را به ما بسپارید

همه چیز را به ما بسپارید

اغلب ما وقتی در جایی سرمایه گذاری می کنیم، تصور می کنیم که همه ی همکارانی که داریم، همگی با ما هستند و مانند خودمان از سود بردن لذت می برند و احساس رسیدن به موفقیت در زندگی دارند. اما در حقیقت این گونه نیست. یکی از شعارهای افرادی که با سرمایه داران کار می کنند این است که به آن ها می گویند همه چیز را به ما بسپارید و به ما تکیه کنید. چون می دانند اگر این گونه شود، راحت تر می توانند به جیب سرمایه داران نفوذ پیدا کنند. اتفاقا به جرات می توان گفت یکی از دلایلی که باعث می شود افراد زیادی با مشکلات مالی رو به رو شوند این است که چندین دست در جیب آن ها وجود دارد.

ماموران دولتی

همه ی ما آگاه هستیم که مالیات ها بخش مهمی از هزینه های پرداختی ما محسوب می شوند. تنها هدف دولت ها از دریافت مالیات این است که با قسمتی از پول ها و سرمایه های مردم بتوانند بعضی از کارهای دولتی را انجام بدهند و به نوعی چرخه ی کار و فعالیت را در کشور به حرکت وادار نمایند.

یکی از مشکلاتی که وجود دارد این است گه ماموران دولتی هم هوش مالی ندارند به این دلیل که به راحتی سرمایه و پول های حاصل از مالیات را خرج می کنند. در صورتی که خودشان هم نمی دانند که باید این پول را چگونه به دست آورند. یا شاید به این دلیل که روش های به دست آوردن پول را نمی دانند به استخدام دولت در می آیند تا راحت پول ها را خرج کنند و با این روش به موفقیت در زندگی خود دست پیدا کنند. اگر آن ها هم می دانستند که چگونه باید پول به دست آورند، هرگز مامور دولتی نمی شدند و مانند بسیاری از مردم، تبدیل به یک سرمایه دار یا تاجر موفق می شدند.

اگرچه ما به آن ها حق می دهیم، چون اکثر افرادی که نمی دانند چگونه پول به دست آورند کسانی هستند که استعداد فوق العاده ای در خرج کردن آن دارند. اگر دقت کرده باشید ماموران دولتی به جای این که بنشینند و روش های کسب درآمد را بررسی کنند، در عوض برنامه های خلاقانه ای برای خرج کردن مالیات ها طراحی می کنند.

ادامه دارد …

5/5 - (1 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

2 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
2
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx