هفت عادت روزانه برای میلیونرهای خودساخته

نظرات 4
8 دقیقه مطالعه

هفت عادت روزانه برای میلیونرهای خودساخته

تغییر زندگی با اتفاقات کوچک و مستمر روز به روز شروع خواهد شد… حتی اگر بخواهیم یک میلیونر خودساخته شویم!

بسیاری از بزرگترین متفکران، مبتکران، و نوآوران دنیا با انجام روال منظم و عادات‌ های روتین خود زبانزد عام و خاص هستند. اصلاً گفته شده که موفقیت ما بر اساس نحوه فعالیت روزانه‌ مان مشخص میشود.

ما اگر بخواهیم تشخیص دهیم یک نفر موفق می شود یا نه، می توانیم به عادات روزانه اش نگاه کنیم.

با یک نگاه به عادات روزانه افراد خواهیم توانست متوجه شویم این فرد در آینده نزدیک موفق می شود؟ یا شکست میخورد؟ رشد می کند؟ یا پسرفت می کند؟ میلیونر خودساخته می شود؟ یا یک فرد معمولی باقی می ماند؟

هزاران سال است که این روند تکرار شده است، کسانی که تلاش مستمر برای تغییر دنیا داشته‌ اند همیشه افرادی منظم با عادات روتین و همیشگی بوده‌ اند و با این ویژگی شناخته شده‌ اند. حتی مارکوس اورلیوس که قبلاً راجع بهش خواندید، هم از این روال پیروی می کرده، به این معنی که حتی 2000 سال پیش، بزرگترین فیلسوف جهان بصورت ناخودآگاه عادت‌ های روزمره افراد موفق را انجام می داده است.

احساس مسئولیت در برآورده کردن انگیزه‌ های شخصی و اهداف، روالی است که از سالیان دور وجود داشته است و این پروسه همچنان به قوت خویش باقی است و ادامه دارد. اما در این مقاله، می خواهیم یکی از آسان ترین راه ها برای تبدیل شدن به یک میلیونر خودساخته را آموزش دهیم؛

آنچه که در این مقاله جالب است، این است که فقط قرار است یک سری عادات ساده را به صورت روزانه انجام دهید… به همین راحتی!

هفت عادت روزانه برای میلیونرهای خودساخته

مثبت‌ اندیش باشیم

ذهن ما واقعیت وجودی ما را رقم میزند. چیزی که فکر می کنیم سرانجام جامعه واقعیت می‌ پوشد و آن‌ را تجربه خواهیم کرد. تحقیقات ثابت کرده که ما توانایی این را داریم تا مغز خود را در جهت خواسته‌ هایمان هدایت کنیم.

با تغییر الگوهای فکری و تمرکز بیشتر در فعالیت‌ ها می‌ توان احتمال رسیدن به اهدافمان را افزایش دهیم.

ما قادر هستیم که مغز خود را برای کسب موفقیت برنامه‌ ریزی نماییم و باید نهایت استفاده را از این ویژگی ببریم.
تفکر مثبت امری ضروری است. به هرحال، آدمی هیچ زمان نمی تواند همیشه و کاملاً به صورت 100% مثبت اندیش باشد، اما تلاش برای تغییر دیدگاه خود به طور مداوم برای تاثیر تفکر مثبت بر زندگی امکان پذیر است.

به خودمان باور داشته باشیم و قابلیت‌ های خود را دست‌ کم نگیریم.

ما می‌ توانیم و خواهیم توانست تغییرات مثبت را در زندگی بی آفرینیم. میلیونرهای خودساخته همیشه نسبت به فرصت ها، مثبت اندیش اند.

برای رسیدن به اهدافمان تلاش کنیم

هیج کس به فردی که فقط حرف میزند و اهل عمل کردن نیست اعتماد نخواهد کرد. به جای صحبت کردن در مورد ایده‌ آل‌ های خود گامی رو به جلو برداریم و با طرح یک برنامه‌ ریزی مناسب اهدافمان را عملی سازیم.

اگر نتوانستیم تمام موارد موردنظرمان را عملی کنیم نباید زیاد نگران شویم، مهم این است که نهایت تلاش خود را برای عملی شدن ایده‌ هایمان انجام دهیم با جدیت گام برداریم. اعمال کمی فشار و سخت‌ گیری معمولاً نتایج مثبت و موفقیت‌ آمیز به دنبال خواهد داشت.

اما هرگز فراموش نکنیم که برای برآورده شدن خواسته‌ هایمان فعالیت مستمر و همیشگی داشته باشیم.

سحر خیز باشیم

حتی اگر اجباری هم در کار نیست جزو افرادی نباشیم که ترجیح می‌ دهند تا ظهر در تخت‌ خواب باشند.
خلق و خوی انسان به گونه‌ ای است که سحرخیزی برای او منفعت بیشتری دارد، پس تلاش کنیم تا سحرخیز باشیم این کار باعث خواهد شد که تا انتهای روز سرحالتر و قبراقتر باشیم و همچنین زمان بیشتری در اختیار داشته باشیم. سحرخیزی همیشه راز موفقیت افراد بزرگ بوده است.
بیدار شدن در اوایل روز به ما فرصت ورزش کردن و خوردن صبحانه را میدهد و با ذهن بازتری فعالیت های خود را شروع کرده و کسل نخواهیم بود. 

هفت عادت روزانه برای میلیونرهای خودساخته

در فعالیت‌ های اجتماعی و گروهی شرکت داشته باشیم

موفقیت هرگز انحصاری نیست. کسب موفقیت به تنهایی در واقع یک دروغ بزرگ و آزاردهنده می باشد.
با وجود اینکه هر یک به تنهایی مسئول رویاها و آرزوهای خود هستیم اما باید بپذیریم که به تنهایی و بدون کمک دیگران هرگز قادر به کسب موفقیت نخواهیم بود.
در حقیقت ما به وجود یکدیگر احتیاج داریم و نیاز به مشاوره و تعاملات اجتماعی ضروری داریم.
انجام فعالیت‌ ها به تنهایی در ادامه ما را با مشکل مواجه خواهد کرد و دستیابی به موفقیت نیازمند فعالیت تیمی است. اگرچه در ابتدا باید استعداد و توانایی خود را پرورش دهیم اما در ادامه یقیناً نیازمند تعامل اجتماعی و کار گروهی هستیم.

یک مدیر موفق تنها اهداف خود را سرلوحه کار خویش قرار نمیدهد و موفقیت گروهی برایش در اولویت قرار دارد.

انعطاف‌ پذیر و سازگار باشیم

این مورد نه تنها در کسب و کار بلکه در زندگی شخصی هم کلید موفقیت می‌ باشد. سعی کنیم روی اهدافمان متمرکز باشیم و با انعطاف پذیری بسیار موفقیتمان را استمرار بخشیم. خودمان را با دیگران مقابسه نکنیم و بر اولویت‌ های خویش توجه کرده و آنها را پیوسته دنبال کنیم. نگران آینده نباشیم در زمان حال زندگی کنیم و نهایت تلاش خود را برای خواسته‌ هایمان انجام دهیم. بعضی اوقات نمیدانیم این راهی که میرویم صحیح است؟ یا باید آنرا تغییر دهیم… ما فقط ادامه دهیم در صورت نیاز بعدا میتوانیم آنرا تغییر دهیم. اما تغییر مسیر نباید بهانه ای برای ادامه ندادن باشد.

همیشه شفاف باشیم

رفتار ما معرف شخصیت ما است. اگر می‌ خواهیم یک مدیر موفق باشیم به مانند یک مدیر رفتار کنیم ارزش‌ های اخلاقی همیشه مورد تحسین بوده است و زمانی یک فرد کاملاً موفق خواهیم بود که تأثیری مثبت بر زندگی دیگران داشته باشیم. همیشه به دنبال اهداف والا باشیم و به درستی صحبت کنیم و رفتار مناسب داشته باشیم.

هفت عادت روزانه برای میلیونرهای خودساخته

قدردان باشیم و تمرکزمان را روی اهدافمان بگذاریم

افکار منفی را از خود دور کنیم و به جزییات غیر ضروری توجه نکنیم همیشه برای موقعیتی که داریم راضی و سپاسگذار باشیم.
قدردان بودن زندگی ما را شیرین تر میکند و مطمئنا زندگی برای ما راحت‌ تر خواهد شد. به خودمان، خانواده، دوستان و همکارانمان عشق بورزیم زندگی کوتاه است و باید تا زمانی که دیر نشده قدر لحظات زندگی خود را بدانیم.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

4 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
4
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx