چطور نسبت به خودمان احساس افتخار کنیم

نظرات 6
10 دقیقه مطالعه

چطور نسبت به خودمان احساس افتخار کنیم؟!

چگونه من به خودم افتخار می کنم؟!

اغلب اوقات در زندگی هر آدمی اتفاقاتی رخ می دهد که سبب می شود به شدت احساس سرخوردگی کنیم. علت بروز این احساس این نیست که در کار خود موفق نباشیم یا در آن شکست خورده باشیم. حتی افراد موفق هم برخی مواقع دچار سرخوردگی می شوند، به این دلیل که به داشته های خود توجه نمی کنند و خود را انسانی بازنده می پندارند.

احساس سرزنش شدن هنگامی که زیادی ادامه پیدا کند، می تواند برای ما امری بسیار ناخوشایند باشد و شما را به افسردگی و هزاران مشکل دیگر مبتلا کند. برای همین باید بتوانید با این احساسات منفی مقابله کنید و اجازه ندهید در این مواقع احساس شکست بر شما چیره شود، و به روحیه و انگیزه شما آسیب وارد کند. برای مقابله کافی است احساس عزت نفس را در خود تقویت کرده و بتوانید در این زمان ها به خودتان افتخار کنید و به موفقیت فردی در زندگی خود دست یابید.

درواقع احساس افتخار کردن به خود قادر است شما را در مقابل بسیاری از مشکلات ایمن کند و این اطمینان را در شما ایجاد کند که می توانید در اغلب شرایط های سخت، عزت نفس خود را حفظ کنید و احساس سرخوردگی و بازندگی را از خود دور کنید. بسیاری از نداهای درونی که شما را آزار می دهد به این علت است که به خودتان افتخار نمی کنید و دائما در حال ایراد گرفتن از کارهای خود هستید.

توجه به کارهای اشتباه و درس گرفتن از آن ها اصولا کار اشتباهی نیست ولی این کار زمانی برایتان مشکل ساز می شود که سبب از بین رفتن عزت نفستان شود و حس شکست و سرخوردگی را در وجودتان ایجاد کند. به همین منظور قصد داریم برای شما همراهان عزیز سایت پرورش افکار، در این مقاله به شرح راهکارهایی بپردازیم تا با استفاده از آن ها بتوانید عزت نفس خود را تقویت کرده و در مراحل مختلف زندگی نسبت به خود احساس افتخار کنید. با ما همراه باشید.

به سرشت خود افتخار کنید

به سرشت خود افتخار کنید

افتخار میکنم به خودم واژه ایست که برای بدست آوردنش باید با گشاده رویی و شادی به استقبال هر آنچه در زندگی تان وجود دارد، بروید. با افرادی که وارد زندگی تان می شوند و با آن ها تعامل دارید، دوستانه رفتار کنید و سعی کنید به آن ها انرژی مثبت هدیه دهید. این روحیه به سادگی می تواند شما را به فردی دوست داشتنی تبدیل کند و کاری کند که عزت نفس شما افزایش پیدا کند. همچنین نشان می دهد تا چه اندازه صبر دارید و شما را به الگویی برای بردباری تبدیل می کند.

این رفتار شما را از تمام افرادی که با آن ها در تعامل هستید متمایز می کند و سبب می شود به این نکته توجه کنید که می توانید برای همه تبدیل به الگویی بی نظیر شوید و لایق آن باشید که حداقل خودتان به خودتان افتخار کنید.

به تجربیاتی که در زندگی کسب کرده اید، افتخار کنید

به تجربیاتی که در زندگی کسب کرده اید، افتخار کنید

بهتر است در زندگی همیشه برای تجربیاتی که به دست می آورید ارزش قائل شوید و برای کسب تجربیات جدید از خود آمادگی نشان دهید. ترس از شکست می تواند شما را در برابر کسب تجربیات آسیب پذیر کند. باعث می شود نتوانید به خوبی زندگی خود را ادامه دهید و همیشه در برابر اتفاقات جدید از خود مقاومت نشان دهید. بنابراین باید بدانید برای کمک به رشد خود باید همیشه پس از شکست دوباره برخیزید و به تجربیاتی که از آن شکست به دست آورده اید افتخار کنید و از آن ها درس خوبی بگیرید.

به دست آوردن تجربیات در زندگی مانند به دست آوردن پول و ثروت می باشد. یعنی شما می توانید بعد از مدتی به این دستاوردها مانند یک سرمایه ی بزرگ نگاه کنید و بدین وسیله به خود افتخار کنید. نباید تصور کنید که تنها سرمایه ای که در طول زندگی خود به دست آورده اید همان پول و ثروتی است که تاکنون جمع کرده اید؛ چون چیزهای فراوانی وجود دارد که قادر است از این به بعد شما را صاحب ثروت کند و زندگی تان را به طور کلی تغییر دهد. به دست آوردن تجربیات سبب می شود در ادامه ی زندگی خود دچار اشتباهاتی که در گذشته مرتکب شده اید نشوید. تنها این گونه است که می توانید زندگی راحتی را تجربه کنید. پس همیشه به تجربیاتی که در طول زندگی به دست آورده اید توجه داشته و به آن ها افتخار کنید.

به پیشرفت های خود افتخار کنید

به پیشرفت های خود افتخار کنید

 برای این که بتوانید به دستاوردها پیشرفتی هایی که داشته اید، افتخار کنید باید این نکته را یاد بگیرید که هرگز نباید دستاوردهای خود را با دیگران مقایسه کنید. همه ی ما در زندگی صاحب چیزهایی هستیم که برای آن ها تلاش ها فراوانی کرده ایم و اکنون صاحب آن ها هستیم. قطعا به این علت تلاش کرده ایم که برایمان خوشحالی و احساس موفقیت را به ارمغان می آورد. حالا اگر تصمیم بگیریم این دستاوردها را با دیگران مقایسه کنیم قطعا حس می کنیم چیزی از آن ها کم داریم. فراموش می کنیم طرز زندگی و علایقی که ما داریم کاملا با دیگران متفاوت است و ما هم در زندگی خود به موفقیت رسیده ایم.

همیشه سعی کنید شغلی را انتخاب کنید که شما را خوشحال کند تا از این طریق بتوانید از خانواده ی خود حمایت کنید و برای آن ها ارزشمند باشید. این گونه قادر خواهید بود در زندگی خود احساس موفقیت کنید و به خود و ارزش هایی که برای دیگران به وجود می آورید افتخار کنید.

به تصمیمات اقتصادی خود افتخار کنید

به تصمیمات اقتصادی خود افتخار کنید

سعی کنید همیشه در کنار کار کردن روش سرمایه گذاری را هم یاد بگیرید و طوری تصمیم بگیرید که در آینده سرمایه ی بیشتری را از آن خود داشته باشید. یک فرد موفق در زمینه های مالی باید تلاش کند تا بدهی کمتری داشته باشد و مجبور نباشد فشار اقتصادی زیادی را متحمل شود. سعی کنید همیشه در این زمینه ها تصمیمات درستی اتخاذ کنید تا خود و خانواده تان را پوشش دهید. برای خود خانه و زمینی بخرید که مالکیت کامل آن را داشته باشید و تا در آینده برای خود و خانواده تان ارزش و سود مادی داشته باشد.

زمانی قادر خواهید بود به تصمیمات اقتصادی و مالی خود افتخار کنید که این تصمیمات، هوشمندانه و با دانش و اطلاعات درست گرفته شده باشد. این گونه می تواند زندگی شما را به شدت تحت تاثیر خود قرار دهد. به طول کلی قسمت زیادی از زندگی به مسائل مالی مربوط می شود و اگر شما نتوانید به خوبی از پس آن بر بیایید، مسلما قادر نخواهید بود آن طور که باید توسط خودتان لایق افتخار باشید.

به احساس محبت و روابطی که با دیگران دارید افتخار کنید

به احساس محبت و روابطی که با دیگران دارید افتخار کنید

بهتر است برای یافتن راه سعادت خود، همسر و شریک زندگی خودتان را پیدا کنید. چون این یکی از بهترین راه هایی است که می تواند زندگی تان را متحول کند و شما را به نقطه ای برساند که بتوانید به خودتان افتخار کنید. در این راه یاد می گیرید هیچ دو نفری در دنیا شبیه به یکدیگر نیستند و باید برای پیدا کردن تفاوت های زندگی خود با شریک زندگیتان به درستی رفتار کنید و زمانی را برای همراهی با خانواده ی خود در نظر بگیرید.

برای این که بتوانید احساسات دیگران را به خوبی درک کنید باید به حرف هایی که می زنند به خوبی گوش کنید. پس مهارت گوش دادن و توجه به دیگران را در خود تقویت کنید و سعی کنید برای آن ها یار و همدم خوبی باشید و بتوانید به آن ها احساس خوبی منتقل کنید.

سعی کنید در زندگی خود تابع مقرراتی باشید و در چارچوب این مقررات حتی با منتقدان خود هم مهربان باشید و به آن ها احترام بگذارید. این کار می تواند برایتان بسیار مفید واقع شود و شما را به فردی محبوب تبدیل کند که به خود افتخار می کند. همیشه سعی کنید احساسات خود را بیان کنید و به عزیزانتان بگویید که آن ها را از صمیم قلب دوست دارید و زندگی تان با حضور آن هاست که شیرین و دلچسب می شود. این اجازه را به آن ها بدهید که بدانند چقدر برایتان مهم هستند و در زندگیتان چه نقشی دارند.

2.7/5 - (10 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

6 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
6
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx