چگونه آینده ای روشن داشته باشیم

نظرات 3
9 دقیقه مطالعه

چگونه آینده ای روشن داشته باشیم

می خواهم آینده موفقی داشته باشم

اکثر افراد می دانند در زندگی باید چه کنند ولی هیچ گاه وارد عمل نمی شوند. به این دلیل که هیچ انگیزه ای برای ساختن آینده ای روشن ندارند. دوستان عزیز سایت پرورش افکار در این مقاله مطالبی را در اختیار شما قرار خواهیم داد تا با استفاده از آن ها پیش بروید و رویایی ترین زندگی را در ذهن خود تجسم کنید. فرصت پیدا می کنید به بهترین امکانات وجودی خود دست پیدا کنید و به چیزی برسید که موجب موفقیت در زندگی تان شود. کافی است به تصورات خود بال و پر دهید و خودتان را در دست آن رها کنید، به گونه ای که انگار دوباره کودک هستید و می توانید به تمام خواسته های خود برسید. باید بدانید تنها چیزی که زندگی تان

اهداف بزرگ انگیزه های بزرگ را خلق می کنند

مغز انسان همواره در جستجو است و کمترین کار او این است که رنج ها را کاهش دهد و آن ها را از سر راه بردارد یا مانع بروز عوامل رنج آور شود. به عبارتی مغز ما به دنبال راه های کسب لذت است. همه ی ما انسان ها اهدافی داریم ولی نمی دانیم چگونه باید نیروهای خود را برای رسیدن به اهداف خود به کار بگیریم تا به موفقیت در زندگی دست پیدا کنیم.

اهداف بیشتر انسان ها این است که بتوانند صورت حساب های خود را پرداخت کنند، زندگی را سپری کنند و زنده بمانند. آن ها در کوتاه مدت اسیر گذراندن زندگی هستند و قادر نیستند برای زندگی خود طرحی بریزند. به نظر شما اهداف به این کوچکی قادر است نیروی درونی شما را برانگیخته کند؟! باید به خاطر داشته باشیم اهداف ما هرچه باشند روی جوانب مختلف و موفقیت در زندگی تاثیر می گذارند.

اگر بذری که می خواهیم را آگاهانه در باغ ذهن خودمان نکاریم، مطمئنا علف های هرز همه جای آن را پر می کنند. بذرها خودشان رشد می کنند و نیازی نیست کاری روی آن ها انجام دهید. باید همواره اهداف بزرگی داشته باشیم تا ما را به رشد و تکاپو وادار کند، تا با استفاده از آن ها بتوانیم محدودیت ها را کنار بزنیم و به نیروی بالقوه ی درون خود پی ببریم و با به کارگیری آن ها بتوانیم به موفقیت در زندگی خود برسیم.

به یاد داشته باشید که شرایط موجود نشان دهنده ی نیروی بالقوه نهایی نیست، بلکه کیفیت و بزرگی اهداف است که این مسئله را نشان می دهد. برای دست پیدا کردن به نیروی عظیم و قدرتمند درون باید هدفی بزرگ برای خودمان در نظر بگیریم تا به موفقیت در زندگی دست یابیم.

اهداف قادر هستند محدودیت ها را کنار بزنند

اهداف قادر هستند محدودیت ها را کنار بزنند

زمانی که برای اولین بار هدفی را برای خود انتخاب می کنیم، امکان دارد آن هدف در ظاهر دست نیافتنی باشد. ولی مهم ترین نکته در هدفمندی پیدا کردن هدفی الهام بخش است تا نیروی درونی شما را فعال کند. معمولا زمانی متوجه می شویم که هدفمان را به درستی انتخاب کرده ایم که رسیدن به آن ظاهرا غیرممکن باشد، ولی از فکر کردن به آن حسی از هیجان در ما به وجود می آید. برای این که واقعا بتوانیم به اهداف والا و الهام بخش خود دست پیدا کنیم باید سیستم باور خود را عوض کنیم و تنها به توانایی های خویش فکر نکنیم.

اهداف چگونه به سرنوشت ما شکل می دهند؟!

هدفمند بودن اولین قدم برای تبدیل دست نیافتنی ها به دست یافتنی ها می باشد، و پایه و اساس تمام موفقیت های زندگی محسوب می شود. شما قادر خواهید بود با رویاها و تصوراتی که هر لحظه در سر می پرورانید، به موجودیت خودتان شکل دهید. تصوراتی که از اهداف آینده ی خود دارید، پایه و اساس زندگی آینده ی شما را شکل می دهند. اهداف مانند طرحی کلی هستند که افکار شما را هدایت می کنند.

شما دوست دارید پیروی اهداف دیگران باشید یا خودتان شاهکاری خلق کنید؟! اهدافی که دارید پاسخ دهنده ی این سوال است.

غیرممکن ها را به ممکن تبدیل کنید

چگونه غیرممکن را ممکن کنیم؟

همین حالا به اطراف خود نگاه کنید. چه می بینید؟! میز، کاناپه، تلویزیون، تابلوهای هنری زیبا، کامپیوتر، صندلی چرخ دار و … زمانی داشتن این وسایل و تجهیزات آرزوی هرکسی بود. اگر صد سال پیش کسی به شما می گفت امواجی نامرئی در هوا حرکت می کنند و به جعبه ای سیاه وارد می شوند و از خود صدا و تصویر تولید می کنند، فکر می کردید آن شخص دیوانه است! اما امروز همه ی خانه ها حداقل یک تلویزیون دارند.

این وسایل را افراد مختلفی اختراع کرده اند و مسلم است برای این که بتوانند موفق شوند از قبل آن را به صورت واضح در ذهن خود مجسم کرده اند.

آیا این موضوع تنها در مورد اشیا مادی صدق می کند؟!

مطمئنا خیر! تمام فعالیت ها و اعمال انسانی نیز به همین شکل هستند. مشکلات فعلی انرژی با تفکرات و تصورات مهندسان و فیزیک دان ها حل می شود، مشکلات و بحران های اجتماعی مانند رسیدگی به وضعیت فقرا و افراد بی خانمان نیز به دست آدم هایی مثل ما و شما برطرف خواهد شد.

چرا برخی افراد بی هدف هستند؟!

چرا برخی افراد بی هدف هستند؟!

درست است که هدفمندی به تنهایی سبب رسیدن به هدف نمی شود، اما باید بدانید که هر هدفی باید همراه با طرح، برنامه و تلاشی دائمی شروع شود. بعضی ها به دلیل این که در گذشته اهدافی داشته اند ولی بنا به دلایلی نتوانسته اند به آن ها دست یابند، از ترس این که نتیجه ی مشابه قبل بگیرند به طور کل هدفمندی را کنار گذاشته اند. چون دیگر نمی خواهند چنین تجربه های ناراحت کننده ای داشته باشند. بعضی های دیگر هم خودشان را فریب می دهند که شرایط لازم را جهت دستیابی به هدفشان ندارند، یا این که انعطاف پذیری کافی ندارند.

فرآیند هدفمندی خیلی شبیه کارکرد چشم است. هرچه به هدف موردنظر نزدیک تر باشید، نه تنها آن را بلکه جزئیاتش را بهتر می بینید. در واقع گاهی وقت ها امکان دارد شکست در رسیدن به هدفی، شما را به اهداف واقعی تان نزدیک تر نماید.

چگونه برای رسیدن به اهداف اشتیاق ایجاد کنیم؟!

چگونه برای رسیدن به اهداف اشتیاق ایجاد کنیم؟!

اشتیاق دستیابی به هدف صورت های مختلفی دارد. در بعضی ها این شوق با ندامت یا بروز حادثه ای غم انگیز جان می گیرد، و در بعضی دیگر این شوق با اندیشیدن به این موضوع به وجود می آید که روزهای زندگی شان سپری می شود و هر روز کیفیت زندگی آن ها پایین تر می آید. در افراد دیگری تلقین سبب ایجاد انگیزه می شود. توجه کردن به امکانات، پیش بینی بهترین شرایط ممکن و احساس رشد و پیشرفت به آن ها کمک می کند تا شوق بیشتری برای رسیدن به اهداف بزرگ تر خود پیدا کنند.

ما انسان ها در مسیر دستیابی به اهدافمان غالبا متوجه پیشرفت نمی شویم، به این دلیل که تمام فکر و ذکرمان درگیر رسیدن به هدف موردنظر است. مثلا آیا برای شما هم پیش آمده که کسی به شما بگوید چقدر لاغر شده ای! و شما ناباورانه و با خوشحالی زیاد بگویید: «جدی می گویی؟! واقعا لاغر شده ام؟!» وقتی شما متوجه نشوید که به خوبی عمل کرده اید و لاغر شده اید یعنی مطمئنا متوجه پیشرفت های خودتان در این زمینه نیستید. به همین دلیل در مقاله ی بعدی راهکاری به شما ارائه می دهیم تا با استفاده از آن بتوانید نیروهای انگیزشی خود را فعال کنید.

ادامه دارد …

4.8/5 - (50 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

3 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
3
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx