رسیدن به موفقیت قطعی از طریق آموزش و یادگیری قانون جذب توسط دوره کارشناس جذب شوید استاد شریفی - سایت قانون جذب ، موفقیت و رشد فردی برای همه

چگونه در اولین برخورد تاثیرگذار باشیم

چگونه در اولین برخورد تاثیرگذار باشیم

روش های موثر برای تاثیرگذاری بیشتر در اولین برخورد

برای ایجاد ارتباطی قوی و موثر و همچنین دست یافتن به موفقیت در زندگی فردی، تاثیرگذاری در اولین دیدار از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. حتی شرکت های بزرگ نیز در زمان شروع همکاری، تمرکز خود را بر روی تاثیرگذاری بیشتر در اولین قرار ملاقات می گذارند و همواره در تلاش هستند در اولین دیدار، طرف مقابل را تحت تاثیر قرار دهند.

این روزها ملاقات کردن با اشخاصی که تاکنون ندیده ایم و آن ها را نمی شناسیم، به یک موضوع عادی و روزمره تبدیل شده است. در برخی از شغل ها، اشخاص تحت عنوان یک همکار و یا یک مشتری به سایرین معرفی می شوند. برخی از افراد هستند که یک شبکه ارتباطی پیشرفته دارند؛ این دسته از افراد هدف اصلی خود را بر روی ایجاد یک ارتباط سازنده و موثر با افراد غریبه تنظیم می کنند.

همیشه اولین برخورد مهم تر است!

همیشه اولین برخورد مهم تر است!

به خاطر داشته باشید که حتی در مجالس دوستانه، خانوادگی و صمیمانه نیز تنها روش برای جذب کردن افراد حاضر در جمع، نحوه ارتباط برقرار کردن در همان لحظات ابتدایی آشنایی است. انتخاب روش درست برای برقرار کردن ارتباط یکی از کلیدی ترین راه ها برای پیدا کردن دوستان بیشتر می باشد. در صورتی که وسعت نگاه خود را افزایش دهید، متوجه خواهید شد که ملاقات و ارتباط برقرار کردن با افراد غریبه، یک فرصت مناسب و فوق العاده برای ایجاد ارتباط بیشتر و تعامل با افراد جامعه می باشد. به همین دلیل بیشتر افراد در زمان ملاقات با افراد غریبه دچار اضطراب و استرس می شوند.

یک باور در این رابطه وجود دارد و آن این است که «برای تاثیر گذاشتن بر روی افراد در اولین ملاقات تنها یک شانس وجود دارد». این باور در بسیاری از موارد درست می باشد. برای تاثیرگذاری در اولین دیدار در مرحله ی اول باید یاد بگیرید که چگونه لباس بپوشید و در مرحله ی بعد نیز باید نحوه ی درست صحبت کردن و حتی درست گوش دادن به طرف مقابل را به خوبی فرا بگیرید. همه ی این ها به شما کمک می کند تا با طرف مقابل خود یک رابطه خوب و صمیمی ایجاد کنید و درنتیجه ی تمام این ها به موفقیت در زندگی خود نائل شوید.

دوستان عزیز سایت پرورش افکار، در این مقاله قصد داریم راهکارهایی را به شما ارائه دهیم تا با استفاده از آن ها بتوانید بیشترین تاثیر را در نخستین قرار ملاقات بر روی شخص مقابل خود بگذارید. با ما همراه باشید.

به نحوه ی لباس پوشیدن خود اهمیت دهید

به نحوه ی لباس پوشیدن خود اهمیت دهید

برای تاثیرگذاری در اولین دیدار، می بایست توجه ویژه ای به نحوه ی انتخاب لباس های خود داشته باشید. برای این منظور باید لباسی که می پوشید، متناسب با محیطی باشد که قصد دارید در آنجا افرادی را ملاقات کنید. البته نیازی نیست که حتما از لباس های مارک و گران قیمت استفاده نمایید، تنها چیزی که اهمیت دارد این است که از آراستگی و مرتب بودن لباس خود اطمینان حاصل کنید.

سعی کنید در گفتگو نام طرف مقابل را به دفعات تکرار کنید

سعی کنید در گفتگو نام طرف مقابل را به دفعات تکرار کنید

مطمئناً برای شما هم پیش آمده در زمان صحبت کردن با کسی که اسم شما را مرتب تکرار می کند، احساس صمیمانه تری نسبت به او در شما شکل می گیرد. این موضوع نشان دهنده ی این حقیقت است که شما در نخستین ملاقات، آن قدر به شخص مقابل توجه داشته اید که اسم وی را به خاطر سپرده اید. این مسئله می تواند تاثیرات خوبی بر روی چگونگی شکل گیری ارتباط جدید شما داشته باشد و سبب رسیدن به موفقیت فردی در زندگی تان شود.

سعی کنید تا حدودی حس شوخ طبعی داشته باشید

سعی کنید تا حدودی حس شوخ طبعی داشته باشید

به خاطر داشته باشید که شوخی کردن در صورتی که به جا و درست باشد، نه تنها بد نیست بلکه بسیار هم توصیه می شود. ولی باید به خاطر داشته باشید که زیاد از حد هم نباید با دیگران شوخی کرد. تعریف کردن یک لطیفه ی بامزه و کوتاه می تواند جو محیط را دوستانه کند، اما در صورتی که لطیفه ی مناسبی نسبت به محیط انتخاب نکرده باشید، ممکن است تمام نتیجه هایی که انتظار داشتید، معکوس شود. به همین دلیل توصیه می شود در نخستین قرار ملاقات از تعریف کردن لطیفه خودداری نماید، به جای آن می توانید، یک خاطره ی جالب و بامزه ای که برایتان اتفاق افتاده را تعریف نمایید.

اجازه دهید طرف مقابل در مرکز توجه باشد

اجازه دهید طرف مقابل در مرکز توجه باشد

یکی از مهم ترین نکات این است که اجازه دهید طرف مقابلتان نیز در رأس توجهات قرار گیرد. برای این منظور باید سعی کنید خودتان را زیاد در مرکز توجه قرار ندهید.

مهارت خوب گوش دادن را فرا گیرید

مهارت خوب گوش دادن را فرا گیرید

برخلاف تصور بسیاری از افراد، شنونده ی خوبی بودن اصلا هم سخت نیست و به راحتی می توانید این مهارت را فرا گیرید. سعی کنید در زمانی که با کسی گفتگو می کنید، طرف مقابل را متوجه این موضوع کنید که به حرف های وی گوش می دهید و به خوبی متوجه صحبت هایش شده اید.

برای این منظور می توانید از عبارت های مناسبی مانند «خب»، «درست است»، «متوجه می شوم» و عبارت هایی مانند آن استفاده کنید؛ همچنین می توانید گاهی سرخود را به نشانه ی تایید تکان دهید. راهکار دیگری که در این زمینه توصیه می کنیم از آن استفاده کنید این است که از شخص مقابل سوال های مرتبط بپرسید، این گونه او در می یابد که به صحبت هایش گوش کرده اید.

اما باید اشاره کنیم که یکی از کارهایی که تاثیر مخربی بر روی مکالمه و نخستین ارتباط شما می گذارد، این است که دائم در میان صحبت های طرف مقابل خود بپرید و حرف های او را قطع کنید. این حرکت بی ادبانه ممکن است نتایج نامطلوبی برای شما به همراه داشته باشد.

قانون جذب، پاسخ احساسات شما را خواهد داد

قانون جذب، پاسخ احساسات شما را خواهد داد

این موضوع را به خاطر داشته باشید که طبق قانون جذب نتیجه ی هر کاری که انجام دهید، به خودتان باز خواهد گشت. درواقع اگر برچسبی به یک شخص، موقعیت و یا … بزنید، مطمئن باشید که آن برچسب به خودتان باز خواهد گشت و خودتان همان را دریافت می کنید.

همان گونه که دوست دارید دیگران در زمان برخورد با شما رفتار کنند، شما نیز با آن ها مطابق با همان نوع رفتار کنید. زیرا همه رفتارهای پیرامون ما نتیجه ی نوع کردار و رفتار ما می باشد.

یک قانون مهم که در اینجا باید به خاطر داشته باشید این است که، شما هیچ گاه فرصت پیدا نخواهید کرد تا تاثیر اولین برخوردتان بر روی افراد را اصلاح کنید. پس سعی کنید با استفاده کردن از نکات و راهکارهایی که در این مطلب آن ها را با شما به اشتراک گذاشتیم، در اولین برخورد با افراد، آن ها را تحت تاثیر قرار دهید و با اعتماد به نفس و آرامش بیشتری با آن ها ارتباط برقرار نمایید تا با این روش بتوانید روابط خود را گسترش دهید و به موفقیت در زندگی خود دست یابید.

به این مطلب امتیاز دهید
شاید این ها را هم دوست داشته باشید
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

5 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
×
5
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx