3 تکنیک مهم مدیریت زمان با نگاه به آینده

نظرات 3
8 دقیقه مطالعه

3 تکنیک مهم مدیریت زمان با نگاه به آینده

برای مدیریت زمان درست به آینده بروید و به عقب نگاه کنید

دوستان عزیز سایت پرورش افکار به نظر خودتان مهم ترین کاری که در هر حوزه یا تخصصی می توانید انجام دهید چیست؟ تفکر! توانایی تفکر شفاف در مورد کاری که انجام می دهید و روش انجام آن بیش از هر اقدامی بر نتایج شما در آینده اثر می گذارد. حوزه هایی در کار وجود دارد که تفکر آهسته در آن ها برای داشتن بهترین عملکرد حیاتی است.

هر روز سی دقیقه یا بیشتر را به مرور اهداف، برنامه ها و پیشرفت تان اختصاص دهید. بهترین زمان انجام این کار ابتدای روز می باشد. زمانی را به تفکر، برنامه ریزی، رویا پردازی و خلاقیت خود اختصاص دهید تا به موفقیت در زندگی برسید. تمام مدیران استثنایی و مردان و زنانی که بسیار کارآمد هستند هر روز قبل از این که کار خود را آغاز کنند، زمانی را به تفکر دقیق در مورد کاری که قرار است انجام دهند، اختصاص می دهند. باید قبل از هر اقدام، درباره ی کاری که قرار است انجام دهید مطالعه کرده، مرور نموده، تامل کرده و فکر کنید تا شما هم به مفهوم موفقیت در زندگی دست پیدا کنید.

ما در سایت پرورش افکار صدها زندگی نامه در مورد مردان و زنان موفق را در همه ی حوزه ها خوانده ام. فرآیند مشترکی که در همه ی این زندگی نامه ها کشف کرده ایم این بوده که بزرگی و موفقیت واقعی تنها با تامل، نگاه به گذشته، تنهایی و تفکر حاصل می شود. شما هم فقط زمانی به بزرگی و موفقیت در زندگی دست پیدا می کنید که به طور منظم مدت زمان مشخصی را آیند

به فکر کردن در مورد این که چه کسی هستید، به دنبال چه چیزهایی هستید و بهترین راه دستیابی به آن اختصاص دهید.

زمانی را به ارزیابی زندگی و فعالیت های خود در گستره ای بزرگ تر اختصاص دهید. به این فکر کنید که امروز کجا هستید و دوست دارید پنج سال دیگر در چه جایگاه و موقعیتی قرار داشته باشید. به کارهایی که امروز انجام می دهید فکر کنید و ببینید کدام یک از آن ها بیشترین اثر را بر آینده ی شما دارد.

این روش تفکر به شما این امکان را می دهد تا زمان خود را خیلی بهتر از آن چه در این شرایط تصور می کردید، مدیریت نمایید. گاهی وقت ها فقط یک ایده ی خوب که در یک دوره تنهایی و تامل به دست می آورید، می تواند ماه ها و حتی سال ها از کار سخت شما بکاهد و شما را به موفقیت در زندگی نزدیک تر نماید.

تعیین چشم انداز بلند مدت

1 تعیین چشم انداز بلند مدت

شخصی به نام دکتر ادوارد بن فیلد از دانشگاه هاروارد بیش از پنجاه سال از عمر خود را به تحقیق در مورد نگرش و رفتار افراد بسیار موفق در سراسر دنیا اختصاص داده است. به نظر او یک ویژگی خاص، وجه تمایز افراد موفق از افراد ناموفق بوده است که آن را «چشم انداز بلند مدت» می نامند. بن فیلد متوجه شد که افراد موفق زمانی را به تفکر در مورد آینده دور و اغلب 10 تا 20 سال آینده اختصاص می دهند و دقیقا مشخص می کنند که می خواهند در آن زمان در زندگی و کسب و کار خود به چه جایگاه و موقعیتی رسیده باشند. سپس به زمان حال باز می گردند و اطمینان پیدا می کنند که هر کاری که در حال حاضر دارند انجام می دهند با جایگاهی که می خواهند در آینده به آن دست پیدا کنند، سازگار می باشد.

این هم تکنیک قدرتمندی است که شما می توانید از آن برای رسیدن به موفقیت در زندگی استفاده کنید. برای کی، دو یا سه سال آینده ی خود برنامه ریزی کنید و تصور کنید که زندگی تان از هر نظر در شرایط ایده آل قرار دارد. تصویر ذهنی شفافی از شرایط کاری خود در حالت ایده آل ترسیم نمایید. از این نقطه برتر در آینده، نگاهی به خودتان بیندازید و شرایط زندگی و کسب و کار ایده آل تان را توصیف نمایید. سپس از خودتان بپرسید که آیا کاری که در حال حاضر انجام می دهید با خلق آینده ایده آل تان سازگاری دارد یا خیر؟

سپس از آن نقطه برتر در آینده، نگاهی به گذشته خود یعنی جایی که اکنون قرار دارید، بیندازید و گام هایی که باید برای رسیدن به آن جایگاه مطلوب بردارید مشخص کنید. این تفکر معکوس از آینده به گذشته روش بسیاری از مدیران برتر برای رسیدن به موفقیت در زندگی و کسب و کار می باشد.

2 – در زمان حال تصمیمات بهتری بگیرید

زمانی که به روشنی می دانید که در زمانی مشخص در آینده چه جایگاهی را می خواهید در زمان حال تصمیمات بهتری می گیرید، قانون این است که چشم انداز بلند مدت تصمیم گیری کوتاه مدت را بهبود می بخشد. حتما این ضرب المثل را شنیده اید که اگر ندانید به کجا می روید، هیچ جاده اشتباهی وجود ندارد.

عادت تعیین چشم انداز بلند مدت بسیار قدرتمند می باشد. با برنامه ریزی برای آینده و نگاه کردن به عقب و زمان حال، همیشه گام هایی که باید بردارید و اشتباهاتی که باید از آن ها اجتناب کنید را خواهید دید. این تمرین به شما کمک فراوانی می کند تا ارزش های مطلوب خود را مشخص کنید. این کار ابزاری درونی را در اختیار شما قرار می دهد که زمان و فعالیت های تان را سازماندهی کنید تا کاری که امروز انجام می دهید شما را در مسیر خلق آینده ایده آل تان قرار دهد.

برای اجرای تکنیک های مدیریت زمان آماده شوید

3 – برای اجرای تکنیک های مدیریت زمان آماده شوید

اگر هنوز به سوی مقصد موردنظر خود حرکت نکرده باشید، تمایلی برای زودتر رسیدن به آن ندارید. اگر در مسیری که خودتان تعیین کرده اید، حرکت نکنید هرگز نمی توانید زمان خود را به گونه ای مدیریت کنید که سرعت موفقیت های شما را افزایش دهد.

وقتی استراتژی ها و تاکتیک های مدیریت زمان بدون چشم اندازی شفاف از آینده به کار گرفته شوند، شما را به مقصدی می برند که هیچ جذابیتی برای تان ندارد و فقط سریع تر به آن و موفقیت در زندگی می رسید.

هنگامی که ارزش ها، چشم انداز و ماموریت مشخصی برای زندگی و کار خود داشته باشید و بدانید که می خواهید به چه چیزی دست پیدا کنید و بهترین راه دستیابی به آن چیست، و فقط آن وقت است که می توانید از بعضی تاکتیک های قدرتمند مدیریت زمان که در دسترس تان است استفاده کنید و به موفقیت در زندگی برسید.

5/5 - (1 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

3 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
3
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx