افزایش قدرت کنترل زندگی با 8 راهکار طلایی

نظرات 4
8 دقیقه مطالعه

چگونه قدرت کنترل زندگی مان را بالا ببریم

چگونه قدرت کنترل زندگی مان را بالا ببریم

قدرت کنترل زندگی در همه انسان ها وجود دارد. حتما می دانید که اغلب ما انسان ها با گذشت زمان و تغییرات آشکار و غیر آشکار در زندگی، رفته رفته تبدیل به انسان هایی جاه طلب می شویم که این احساس کاملا فطری بوده و از غرایز و ضمیر ناخوآگاه ما سر چشمه می گیرد.

اکثر ما در سنین کودکی و بعضا در دوران نوجوانی بر اساس یک رابطه دو جانبه در میان خواسته های خود و خواسته های والدین مان گیر می کنیم که گاهی این ارتباط باعث می شود تا به درستی عمل کنیم و گاهی موجب گمراهی ما می شود.

دوستان عزیز سایت پرورش افکار ما امروز قصد داریم با انتشار این مقاله در مورد قدرت کنترل زندگی با استفاده از مهارت هایی که بسیار موثر هستند، شما عزیزان را راهنمایی کنیم. امیدواریم که مطالعه این مقاله بتواند قدرت کنترل زندگی را در شما بالاتر ببرد و برای رسیدن به موفقیت در زندگی به شما کمک کند. لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

دستیابی به اهداف فردی احساس بی نظیری دارد

دستیابی به اهداف همیشه احساس شگفت انگیزی به ما می دهد؛ چرا که برای رسیدن به هدف مذکور سختی های زیادی کشیده ایم و مسیرهای ناهموار زیادی را طی کرده ایم. اگر چه ممکن است در این راه دراز و پرپیچ و خم هزارن بار زمین بخوریم، اما به قول معروف، شکست مقدمه ای برای پیروزی است! حالا بیایید به اتفاق یکدیگر به راهکارهایی برای افزایش قدرت کنترل زندگی بپردازیم.

1 – خودتان را همان گونه که هستید بپذیرید و برای خودتان ارزش و اعتبار بیشتری قائل شوید

شما باید بدانید که هر شخص از لحاظ اخلاقی به دو بخش تقسیم می شود، یعنی مثبت و منفی. اگر شما شخصیتی مقاوم و استوار داشته باشید، هیچ گاه تسلیم نظرات و تفکرات دیگران نمی شوید. اما چنین اقدامی ممکن است پیامدهایی برای شما داشته باشد؛ مثلا ممکن است بگویند که شما فردی مغرور و لجباز هستید!

بنابراین سعی کنید همیشه و در هر حالتی برای خودتان ارزش قائل شوید و بر سر زورگویی های هیچ کس تسلیم نشوید. خودتان، خودتان را دوست داشته باشید تا بتوانید قدرت کنترل زندگی تان را افزایش دهید.

سعی کنید بر روی هزینه های خود مدیریت داشته باشید

2 – سعی کنید بر روی هزینه های خود مدیریت داشته باشید

مهمترین دلیلی که باعث افزایش استرس ما در زندگی می شود، نداشتن پول است. برای مثال هنگامی که زندگی خود را به صورت مستقل آغاز می کنید، ممکن است با مشکلاتی همچون هزینه های غیر قابل پیش بینی روبرو شوید! و از آنجایی که نمی توانید این هزینه ها را با قرض کردن از دیگران مدیریت کنید، پس بهتر است از همین حالا به فکر مدیرت هزینه های خود در مواقع ضروری و غیرضروری باشید.

یادتان باشد پول یکی از مهم ترین ابزارهایی است که با وجودش می توانیم قدرت و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشیم؛ پس سعی کنید با مدیریت درست هزینه ها، این اعتماد به نفس را از خود سلب نکنید تا بتوانید قدرت کنترل زندگی تان را افزایش دهید.

3 – جایگاه خود را بشناسید

این اصلا صحیح نیست که جایگاه و ارزش هر فرد را بر اساس پول بسجنید و این هم اصلا درست نیست که دوستان و اطرافیان نزدیک تان شما را بر اساس حقوق ماهیانه تان بسنجند. اما این یک حقیقت تلخ یا شیرین است که پول مهم ترین ابزاری است که تاثیر بسیاری بر روی جایگاه و میزان قدرت شما در زندگی تان دارد.

با این وجود بهتر است که هر موقع احساس کردید در زندگی کنترل همه چیز از دست شما در رفته، بهتر است بر روی مسائلی تمرکز کنید که از آن طریق بتوانید جایگاه و اعتماد به نفس خود را تقویت کنید و قدرت کنترل زندگی تان را نیز بالاتر ببرید.

4 – زندگی تان را با نظم بیشتری همگام کنید

هنگامی که این احساس به شما دست می دهد که دیگر قدرت کنترل زندگی تان را ندارید، پس زمان آن رسیده که به جنگ با افکارتان بروید. شما باید سعی کنید مسائل و مشکلات خود را به درستی سازماندهی کنید و به زندگی خود نظم ببخشید. با این روش می توانید قدرت و تاثیرات رشد و موفقیت در زندگی تان را به وضوح لمس کنید.

سعی کنید در اولین فرصت یک نظم دقیق و درست به تمامی امور روزمره خود بدهید؛ چرا که چنین احساساتی در زندگی شما از همین مسائل روزمره و بی نظمی های ناشی از آن صورت می گیرند.

تمرین بدنی داشته باشید

5 – تمرین بدنی داشته باشید

ورزش باعث نشاط و شادی شما شده و علاوه بر این از فواید و بی شماری برخوردار است. ورزش یکی از موثرترین کارها برای مقابله با احساساتی همچون ترس و اضطراب است و علاوه بر آن، به شما کمک می کند تا انرژی بیشتری برای انجام کارها دریافت کنید.

اما مشکل اساسی اینجاست که ممکن است شما وقت کافی برای انجام ورزش را نداشته باشید! و منظور ما هم از ورزش، ورزش به صورت حرفه ای نیست. کافی است تا در طول روز، زمان کوتاهی از وقت خود را صرف انجام تمرینات کششی کنید تا تاثیراتش را ببینید.

6 – رژیم سالمی داشته باشید

دومین عاملی که پس از ورزش بیشترین تاثیر را بر روی روح و جسم تان خواهد گذاشت و می تواند قدرت کنترل زندگی تان را تا حد چشمگیری افزایش دهد، داشتن رژیم غذایی بسیار سالم و مناسب است. اگر در این زمینه مهارت خاصی ندارید، بهتر است به سراغ یک متخصص تغذیه خوب بروید و از این پس با خوردن غذاهای سالم و مقوی سلامت روح و روان و جسم خود را تضمین کنید.

7 – پیش به سوی بهسازی

بهسازی می تواند تعابیر بسیاری داشته باشد، اما هدف از بهسازی این است که شما برای بهتر شدن و بهبود بخشیدن مهارت های تان تلاش کنید. بهسازی هیچ هزینه ای روی دستتان نمی گذارد، فقط کافی است تا شما این مهارت را با طی کردن دوره های آنلاین و یا مراجعه به یک مشاور خوب بگذرانید.

8 – کمتر به دیگران تکیه کنید

و در آخر اگر قصد دارید تا قدرت کنترل زندگی تان را افزایش دهید، بهتر است برای حل چالش ها و سختی های زندگی خود کمتر به دیگران تکیه کنید. البته کمک خواستن با تکیه بیش از حد به دیگران کاملا متفاوت است.

شما باید به خودتان ایمان داشته باشید و بدانید که توانایی انجام کارها را به تنهایی دارید و نیازی نیست که مدام به دیگران تکیه کنید!

1/5 - (1 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

4 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
4
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx