راز دستیابی به رشد و توسعه فردی در زندگی

نظرات 2
7 دقیقه زمان مطالعه

راز دستیابی به رشد و توسعه فردی در زندگی

چگونه در زندگی به رشد و توسعه فردی برسیم

در طول تاریخ اولین کسی که به تنهایی و با اتکا به خودش به یک میلیاردر تبدیل شد، مردی به نام جان تمپلتون بود که در سال ۲۰۰۸ از دنیا رفت. سر جان تمپلتون با دست خالی کار خود را شروع کرد. او از همان اول کار لقب سر نداشت و یک فرد معمولی بود که در یک شهر کوچک بزرگ شده بود. هیچ پول و ثروتی به نامش نبود، او به سختی کار کرد و تصمیم گرفت پول های خود را پس انداز کند و یک کار بزرگ راه اندازی نماید.

راز موفقیت جان تمپلتون چه بود؟!

اما این جا یک راز جالب وجود دارد، جان تمپلتون فهمید که وقتی همه چیز خوب پیش می رود، مردم ارزش بیشتری برای کار او قائل می شوند. وقتی همه چیز به خوبی پیش می رود مردم بیشتر درباره ی او با یکدیگر به بحث و گفت و گو می پردازند، اما اگر در کارش هیچ رشد و پیشرفتی نداشته باشد و یا کارش با مشکل مواجه شود، مردم او را رها می کنند و همه چیز بدتر می شود. و ارزشی بیشتر از آن چیزی که در واقعیت هست برای کارهای او قائل نمی شوند.

ذهنیت جان تمپلتون خیلی ساده بود، او تمام پول خود را با نهایت بدبینی در کارش به دست آورد، یعنی همیشه به بدترین حالت ممکن فکر می کرد و مسائل را خوش بینانه برآورد نمی کرد و با این کار ارزش کارش را هم در ذهن مردم به اندازه ای بود که واقعا باید آن گونه بود. نه یک ارزش کاذب که در مواجهه با مشکلات به راحتی سقوط کند و تنزل پیدا کند. پس نباید همیشه به نتایج کارتان با دید خیلی خوش بینانه نگاه کنید، این طور نگاه کردن باعث می شود که تلاش کمتری برای آن انجام دهید.

رشد و موفقیت در زندگی

چگونه می توانیم به رشد و موفقیت در زندگی دست پیدا کنیم؟

اگر می خواهید یک جهش بزرگ و رو به جلو در زندگی خود داشته باشید تا به رشد و توسعه فردی برسید، باید خودتان را در مسیر درست و مشخص قرار دهید. مسیری که شامل برنامه ی مشخص پیشرفت شما باشد تا بتواند شما را به چیزی که می خواهید، به چیزی که واقعا لیاقت آن را دارید و یک زندگی شاد برساند.

اگر می دانید چه چیزهایی می خواهید و برای آن ها برنامه ریزی هم کرده اید، اما نمی دانید از کجا باید کارتان را شروع کنید، به خاطر تضادهای درونی شما است. شما به مفهوم موفقیت در زندگی باور ندارید! به این خاطر که ۸۰ درصد موفقیت مربوط به جنبه روانی و ۲۰ درصد مربوط به جنبه فیزیکی می باشد.

تضادها چه نقشی در مسیر رشد و توسعه فردی ما دارند؟!

پس این تضادها باعث می شوند که شما به عبارتی سه قدم به جلو رفته و چهار قدم به عقب برگردید؛ این اتفاق وقتی رخ می دهد که شما می گویید موفق خواهید شد. اما از درون به آن ایمان ندارید. چرا با وجود این که شما برنامه مشخصی دارید و می گویید که به موفقیت در زندگی خواهید رسید، اما باز هم تضاد در شما وجود دارد.

شما شاید از این می ترسید که با موفق شدن، دیگر فردی محبوب و پذیرفته شده نباشید یا شاید فکر می کنید برای به دست آوردن مثلا یک میلیارد تومان پولی که می خواهید، مجبور هستید تمام وقت خود را به کار کردن اختصاص بدهید و از کار و زندگی بیفتید. و شاید شما می دانید که می توانید موفق شوید؛ ولی بخشی از وجودتان به شما می گوید که شما سزاوار موفقیت نیستید، یا این که فکر می کنید از نظر اقتصادی مشکلات دیگری برای تان پیش خواهد آمد.

برای از بین بردن این تضادها چه کارهایی باید انجام داد؟

برای از بین بردن این تضادها چه کارهایی باید انجام داد؟

در این جا پاسخ این سوال را به طور کامل برای شما دوستان عزیز سایت پرورش افکار شرح خواهیم داد. به این فکر کنید که چه چیزی را باید در ذهن خود نگه دارید و چه افکار منفی یا ناخواسته ای را باید فراموش کنید. با فکر کردن به این موارد می توانید بفهمید که تضاد درونی تان به خاطر چه چیزی است. حالا برای این که حرکت به سمت هدف را شروع کنید باید دست به چه عملی بزنید.

فقط یک راه وجود دارد. باید به این فکر کنید که چه چیزی امروز برای شما اولویت بیشتری دارد. نه اولویتی که به خانواده، جامعه یا اجتماع بر می گردد. باید روی هدف و موفقیت تمرکز کنید. باید مشخص کنید که چه چیزی برای شما اهمیت بیشتری دارد. با تمرکز روی این مورد اتفاقی که می افتد این است که شما نیروی محرکه لازم برای رفتن به سوی هدف و موفقیت در زندگی را به دست می آورید.

پس برای آن که مشکلی احساس نکنید، باید تمام تضادها را از بین ببرید. شما به سمت هدف حرکت می کنید، پیشرفت می کنید، به رشد و موفقیت در زندگی می رسید، خوشحال می شوید و در آخر هم برای خودتان یک جشن مفصل می گیرید. به همین راحتی از دانش و توانایی های خود در این راه استفاده کنید و آن ها را به بقیه هم یاد بدهید. این کار هم باعث ایجاد حس خوب و لذت در شما می شود و هم تمام معلوماتی که دارید در ذهن تان مرور می شود.

چگونه به مفهوم شادی در زندگی دست پیدا کنیم؟!

شاد بودن بیشتر از هر چیز دیگری، به این بستگی دارد که چه چیزی در زندگی تان به دست آوردید. اگر در مسیر درست قرار بگیرید و به سمت هدف حرکت کنید و هر روز کمی رشد و پیشرفت داشته باشید، خوشحال خواهید بود. فکر نکنید که شادی فقط زمانی اتفاق می افتد که کاملا به هدف رسیده باشید، بلکه راز خوشحالی و لذت، در رشد و پیشرفت و نزدیک شدن به موفقیت در زندگی است. آورد

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

2 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
2
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx